Şimdi Ara

Galax GTX 1070 HOF vs Asus GTX 1070 Strix OC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
27
Cevap
0
Favori
803
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Ekran kartı >> Galax GTX 1070 HOF vs Asus GTX 1070 Strix OC
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4571 Mesaj
    Evet arkadaşlar, hangisini tercih etmeliyim ve neden?

GALAX GTX 1070 HOF

ASUS Strix GTX1070-O8G-Gaming

Bu arada ekran kartını Amazon'dan almaya niyetliydim, Türkiye fiyatıyla amazon fiyatı arasında 200tl oynadığı için, Türkiye'den almaya karar verdim, garanti açısından..

|
    |

• Yarbay
    11469 Mesaj
    İkiside üzmez ama ben sanırım Asus alırdım. Siyah renk olduğu için.
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOZOK -- 1 Kasım 2016; 13:31:56 >
    ASUS 23.6" VN247H 1MS TAM HD OYUN MONİTÖRÜ | COOLER MASTER HAF X 942 SİYAH BASKI TAM KULE | CORSAIR CX SERİSİ 80 ARTI® 750W | INTEL® CORE™ i7-4770K 3.5GHz | ASUS ROG MAXIMUS VI HERO | ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX1070 O8G 8GB GDDR5 256BİT DX12 | GSKILL 16GB (2x8GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHz CL9 ÇİFT MALZEME | SEAGATE 3.5" 2TB BARRACUDA | PIONEER DVR-221LBK 24X ± ÇİFT KATMAN
  • Yarbay
    4571 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BOZOK

Mikroset diye bir yer var, oradan almıştım. Fiyatıda uygun, satış sonrası ilgilenmeside iyi. O8G modelide var.
    quote:

Orijinalden alıntı: BOZOK

Mikroset diye bir yer var, oradan almıştım. Fiyatıda uygun, satış sonrası ilgilenmeside iyi. O8G modelide var.

O sitede stokta yok hocam
    |
    |

Ben alırkende yoktu. İsterseniz 1 gün içinde getiriyorlar. Konuşmanız yeterli.
    |
    |
    PVH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASUS 23.6" VN247H 1MS TAM HD OYUN MONİTÖRÜ | COOLER MASTER HAF X 942 SİYAH BASKI TAM KULE | CORSAIR CX SERİSİ 80 ARTI® 750W | INTEL® CORE™ i7-4770K 3.5GHz | ASUS ROG MAXIMUS VI HERO | ASUS ROG STRIX GEFORCE GTX1070 O8G 8GB GDDR5 256BİT DX12 | GSKILL 16GB (2x8GB) RIPJAWSX DDR3 1600MHz CL9 ÇİFT MALZEME | SEAGATE 3.5" 2TB BARRACUDA | PIONEER DVR-221LBK 24X ± ÇİFT KATMAN
  • Yarbay
    4571 Mesaj

Hocam istanbuldan bir firmadan alsam daha iyi olur benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    BOZOK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Onu siz bilirsiniz. Ben fiyata bakarım, sonrada güvenilirliğine. Ekran kartını oradan aldım ama rame 200 TL deyince, onuda Vatan'a gidip 170 TL'ye aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BOZOK -- 1 Kasım 2016; 14:20:2 >
    |
    |
  • Yarbay
    3412 Mesaj
    İkisi arasında Asus hocam. Hatta bence tüm kartlar arasında ya Zotac ya Asus.

Ben Asus GTX 1070 Strix OC kullanıyorum şu anda. Zaten V-ram lerin Micron veya Samsung olması, kartta CW çıkması şans işi. Hepsinde denk gelebilir. Benim V-ram'ler Micron fakat yayınlanan geçen gün BIOS uğdate yayınlandı ve kart şu anda canavar gibi. Şimdi nedenlerine geleyim;

Bir kere kartın 0 Db özelliği var. Kart 45 dereceye gelene kadar fanlar çalışmıyor. Bu da günlük kullanımda gereksiz tozlanma ve ses sorununu engelliyor. Karta 1 saat stress testi uyguladım, oyunlarda zorladım, gördüğü en yüksek sıcaklık 65. Extra bir OC uygulamazsanız kesinlikle 65 dereceyi geçmiyor kart. Ki bu sıcaklıkta dahi fan sesi çok çok az geliyor, diğer kartlara göre çok daha sessiz. Kronik bir sorunu yok.

Görsel olarak harika bir tasarımı var, aydınlatmasını bir program üzerinden ayarlayabiliyorsunuz, pencereli kasalarda çok şık duruyor kart.

Yurt içinden alırsanız Asus 3 sene garanti sunuyor. Yani kartı 2 sene kullanıp satarsanız hala 1 sene garantisi bulunuyor, bu önemli bir konu.

Yalnız şöyle bir durum var, Amazon'da hala OC modelinin vergisi yanlış hesaplanıyor. 200 dolar vergi+kargo bedeli çıkıyor.Bu yüzden bu kartı Amazon üzerinden almak mantıksız. En son Ebrar Bilgisayarda 1890 TL ye satılıyordu. Firmadan mağdur olan henüz çıkmadı.

Bence iki kart arasında Asus tercih etmeniz daha iyi olacaktır. En azından ben çok memnunum.
    Kasa: Corsair Carbide 400C MidT | Güç Kaynağı: Evga SuperNOVA 650 G2 | İşlemci: Intel Core i7 7700K @4.2GHz | Anakart: Asus Maximus IX Hero | Ekran Kartı: Asus ROG STRIX Nvidia GTX 1070 OC | Ram: Gskill TridentZ (2*8) 16Gb 3200 Mhz | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb & 500 Gb | İşlemci Soğutucu: Corsair H80i v2 Extreme | Monitör: LG 34UC79G 34" UW IPS | Klavye: Logitech G410 Atlas Spectrum | Mouse: Logitech G502 Proteus Spectrum | GamePad: Razer Orbweaver Chroma / Xbox One Controller / Logitech Driving Force GT | Headset: Corsair Void Wireless |Ses Sistemi: Creative 5+1 Inspire T6300 |
    UPS: Powersonic 1000VA |

• Yarbay
    4571 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Ben Asus GTX 1070 Strix OC kullanıyorum şu anda. Zaten V-ram lerin Micron veya Samsung olması, kartta CW çıkması şans işi. Hepsinde denk gelebilir. Benim V-ram'ler Micron fakat yayınlanan geçen gün BIOS uğdate yayınlandı ve kart şu anda canavar gibi. Şimdi nedenlerine geleyim;

Bir kere kartın 0 Db özelliği var. Kart 45 dereceye gelene kadar fanlar çalışmıyor. Bu da günlük kullanımda gereksiz tozlanma ve ses sorununu engelliyor. Karta 1 saat stress testi uyguladım, oyunlarda zorladım, gördüğü en yüksek sıcaklık 65. Extra bir OC uygulamazsanız kesinlikle 65 dereceyi geçmiyor kart. Ki bu sıcaklıkta dahi fan sesi çok çok az geliyor, diğer kartlara göre çok daha sessiz. Kronik bir sorunu yok.

Görsel olarak harika bir tasarımı var, aydınlatmasını bir program üzerinden ayarlayabiliyorsunuz, pencereli kasalarda çok şık duruyor kart.

Yurt içinden alırsanız Asus 3 sene garanti sunuyor. Yani kartı 2 sene kullanıp satarsanız hala 1 sene garantisi bulunuyor, bu önemli bir konu.

Yalnız şöyle bir durum var, Amazon'da hala OC modelinin vergisi yanlış hesaplanıyor. 200 dolar vergi+kargo bedeli çıkıyor.Bu yüzden bu kartı Amazon üzerinden almak mantıksız. En son Ebrar Bilgisayarda 1890 TL ye satılıyordu. Firmadan mağdur olan henüz çıkmadı.

Bence iki kart arasında Asus tercih etmeniz daha iyi olacaktır. En azından ben çok memnunum.
    quote:

Orijinalden alıntı: acaluka

Hocam teşekkürler cevabınız için, Amazon'dan alırken 200+kargo çıkmıyor hocam, bir kez daha kontrol edermisiniz? Bende gözüken şu şekilde;

Price: $449.99 + $96.23 Shipping & Import Fees Deposit to Turkey

• Yarbay
    3412 Mesaj

Hocam az önce baktım düzeltmişler. Uzun süre 200 dolar olarak görünüyordu, hatta sırf bu yüzden Türkiye'den aldım. Tam ben aldım düzeltmişler, içim gitti :/

Bu arada bence bir 20 gün daha sabredin, Black Friday'de 419 dolara falan düşebilir. Dolar da yükselmiş, ben bakınıyorken 3.05 gibi geziyordu Amazon'un dolar çevrimi. Bu şekilde biraz pahalıya geliyor. Yani 1750 - 1800 TL verip Amazon'dan almaktan'da 1890 TL ye Ebrar Bilgisayar'dan almak daha mantıklı hocam. Yine siz bilirsiniz tabi. Yani dolar biraz düşerse, Black Friday dönemi de indirim gelirse ancak o zaman değer yurt dışından getirtmeye...

EDIT: Şimdi baktım da kur yükselimi nedeniyle 1920 TL olmuş Ebrar'da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acaluka -- 1 Kasım 2016; 16:30:10 >
    |
    |
    Kasa: Corsair Carbide 400C MidT | Güç Kaynağı: Evga SuperNOVA 650 G2 | İşlemci: Intel Core i7 7700K @4.2GHz | Anakart: Asus Maximus IX Hero | Ekran Kartı: Asus ROG STRIX Nvidia GTX 1070 OC | Ram: Gskill TridentZ (2*8) 16Gb 3200 Mhz | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb & 500 Gb | İşlemci Soğutucu: Corsair H80i v2 Extreme | Monitör: LG 34UC79G 34" UW IPS | Klavye: Logitech G410 Atlas Spectrum | Mouse: Logitech G502 Proteus Spectrum | GamePad: Razer Orbweaver Chroma / Xbox One Controller / Logitech Driving Force GT | Headset: Corsair Void Wireless |Ses Sistemi: Creative 5+1 Inspire T6300 |
    UPS: Powersonic 1000VA |
  • Yarbay
    2079 Mesaj
    Elbette Galax. Asus'a Bulaşmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

nedenleriniz nedir hocam
    |
    |
    Çetooooo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

origin id - - - > cansukru88
    FIFA 19'da kendine güvenenler Origin'den eklesin...
  • Yarbay
    2079 Mesaj

Rakiplerinin Gerisinde Kalmalarına Rağmen Utanmadan Daha Yüksek Fiyattan Satılıyorlar Bileşenlerinide Beğendiğimi de Söyleyemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çetooooo -- 3 Kasım 2016; 2:48:3 >
    |
    |
    canskru kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    479 Mesaj
    Galax pcb daha kaliteli

|
    |
    Galax hof serisi iyidir hem malzeme hemde overclock kapasitesi açısından asusda iyi ama hem çok amaçsız bir biçimde pahalı hemde pek bir farkı yok diger kartlardan hof serisinde hiç degilse firma gpu çekirdegini kart bileşenlerini özel olarak en iyilerini seçip kullandıgını söylüyor tabi bu ne kadar dogru ne kadar yanlış bilmem ama firmanın yaptıgı açıklama bu yönde gtx 900 serisinde oc li bench puan sıralamalarında baya hof serisi kart vardı zaten mesela benim msi 970 100me gpu yu 1480 mhz ye oc ettigimde cortluyordu ama arkadasın aldıgı galax hof 970 1680mhz leri görüyordu tabi bu oc potansiyeli falan filan bana sorarsan fasa fiso ancak bench skorlarında filan geçiyordu oyunda uygulamada filan arada 5-6 fps filan oluyordu.

Orijinalden alıntı: wolwes

Galax hof serisi iyidir hem malzeme hemde overclock kapasitesi açısından asusda iyi ama hem çok amaçsız bir biçimde pahalı hemde pek bir farkı yok diger kartlardan hof serisinde hiç degilse firma gpu çekirdegini kart bileşenlerini özel olarak en iyilerini seçip kullandıgını söylüyor tabi bu ne kadar dogru ne kadar yanlış bilmem ama firmanın yaptıgı açıklama bu yönde gtx 900 serisinde oc li bench puan sıralamalarında baya hof serisi kart vardı zaten mesela benim msi 970 100me gpu yu 1480 mhz ye oc ettigimde cortluyordu ama arkadasın aldıgı galax hof 970 1680mhz leri görüyordu tabi bu oc potansiyeli falan filan bana sorarsan fasa fiso ancak bench skorlarında filan geçiyordu oyunda uygulamada filan arada 5-6 fps filan oluyordu.
    quote:

Orijinalden alıntı: wolwes

Ben 2 kartıda stok halde kullanıcam, yani hangisini alırsam alayım overclock yapmayacağım ekran kartına.. Bu sebeple stok hallerinin değerlendirmeleri önemli hocam

• Binbaşı
    1655 Mesaj

Eger oc yapmayacaksanız en ucuz modeli alın geçin derim sonuçta hepsi aynı mimari aynı çekirdek stock fabrika çıkış hızları zaten hepsinin birbirine yakın beni tek düşündüren kısım samsung ve micron vram farkı bazı konularda micron vramlerin fabrika çıkışı saat hızlarında bile sorun yaşadıgı yazılmış.

|
    |
    Galax gtx 1070 olsa tabiki asus derim ama HOF serisi tamamen hız aşırtma ve kalite üzerine üretilen bir model..Saat hızları en yüksek olan modeller zaten gtx 1070 Hof ve Palit GTX 1070 GameRock Premium Edition..Sonrasında Asus gtx 1070 ''OC'' modeli geliyor..Tasarım açısından zaten birkere 'HOF' diğerlerinden 1 adım önde kim ne derse desin öyle..
    Dün eksenden 1070 hof siparişi geçtim..Sende mantıklı olanı yap hiç düşünme..
    |
    |

|
    |
Reklamlar
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
haberler
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.