Şimdi Ara

Galatasaray vs Robert vs İstanbul erkek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
60
Cevap
0
Favori
9.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gsl 150 mezunu olarak Gsl demeye geldim fakat geç kaldım tercihler vs bitti yerleşildi maalesef. Sorusu olan çekinmeden yazabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • QualityDommage kullanıcısına yanıt
    Abi Robert'ten arkadaşların var mıydı iki okulu karşılaştırabilir misin sence GSL mi RC mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bu arada bana tam burslu ve yatılı geldi

Ve bütün okullar tutuyordu

• Kardeşim hayırlı olsun çok güzel okulda okuyacaksın. Robert kolejden çok samimi 2 arkdaşım var evet. Aynı anda liseye gittik, dersleri değerlendirdik vs. Onların eğitim sistemi Üniversite gibi biraz. İlk sene Kimya 1 sonraki sene 2 vs diye. Baya iyidir. Hedefini Amerika koy direkt olarak. Bu çok mümkün. Gsl dememin sebebi arkadaşlık olarak ciddi olarak en iyisini burada bulacaktın. O yatakhane sohbetleri, devrecilik, grand-cour vs gerçekten samimiyet ve camia olarak çok şey kazandıracaktı. Rc süper okul fakat kompleks yapmamalısın kendi kendine. Mezuniyetinizde herkes Mercedes,Porschelerle Bebek sahilde tur atacak mesela göreceksin .). Gslde ise her kesim var daha iyi adapte olunabilir. Normalde bu bölüme girmiyorum ama gece gece mektep aşkı geldi valla geçmişi yad ediyorum .)

• furki turki F kullanıcısına yanıt
    Bu arada mesajımı nasıl hemen görüp cevapladın bu saatte son giriş 3 hafta önce diyor .)

Bildirim geldi

Cevapladığın için teşekkürler abi. Benim genel olarak RC'yi seçmemdeki amaç hem seçmeli ders sayısının çok olması (bu şekilde istediğin gibi bir eğitim alabilirsin), fiziksel imkanlarının çok olması,yurt dışı imkanının çok olması ve eğitiminin GSL'deki gibi sözel ağırlıklıdan ziyade Kendi seçimine göre olması.

Mantıklı. Gsl iel direkt devlet okulu olduğu için Fransızca fen dersleri veryor fakat tamamen Meb müfredatı kapsamında. Bu arada Gsl sözel diye bir şey yok ya .) i . Baya arkadaşım var böyle, tıp okuyanlar var. Senin çalışmana bağlı bu olay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QualityDommage -- 23 Ağustos 2020; 14:40:53 >
    Bir de ben YouTube'dan bir RC velisi ile konuştum, kendisi GSL mezunuymuş ve iki kızını da RC'ye göndermiş. Birisi bu sene benim gibi hazırlık öğrencisi olacak diğeri de ABD'de bir üniversitede okuyor. Ve ikisi de GSL'yi kazanmasına rağmen paralı olarak RC'ye göndermiş. RC'nin yurt dışı imkanları ve fiziksel imkanları GSL'den çok üstün diyor.

Orası öyle de GSL'nin eğitimi genel olarak sözel ağırlıklı diye biliyorum tâbi ki sayısal başarıları var ve sayısal sınıfları da vardır ama mesela bir İEL kadar sayısal ağırlıklı eğitim yoktur diye düşünüyorum

Kişisel tercih işte. Robert de öyle yurt dışı kapısını tamamen açmıyor. Gsl de ise vasat öğrenci bile Fransada okuyabilir ve burada devlet üniversiteleri var eğitim ücretsiz oluyor. Amerikada kabul alsan bile burs işi gerçekten zorlayıcı. Hazırlık okuyacaksın, online olabilir. O kadar kazandın ama okul yok .) şans işte

GSL'nin koğuş sistemi de biraz sıkıntılıdır diye düşündüm sonuçta 25-50 kişi arasında değişiyor, RC o konuda çok daha rahat

Evet okula ilk başta çok gidemem ama en kötü ikinci dönem açılır okullar

%50-%50 gslde sayısal-ea oranı. 3 sınıf say 3 ea vardı bizim dönemde. İelde evet daha çok mühendislik istiyorlar. İeli diğer 2sinin altına yazma sebebim proje okul olması. Öğrenciler idareyle falan sıkıntılar yaşıyor. Gsl proje olmayan nadir yerlerden mesela. Saçmalık zaten proje okul olayı.

Aynen zaten idareciler falan çok kötüymüş diye duydum İEL'de. Ama GSL devlet okulu olmasına rağmen sıkıntısı çok yok galiba. Hatta şu anda okul müdürü de GSL mezunuymuş nasıl denk gelmişse.

Bir de abi sakıncası olmazsa koç üniversitesini kaç burslu kazandığınızı sorabilir miyim?

Çünkü internette GSL, İEL ve RC mezunlarına YKS başarısından atıyorum yüzde 50 burs kazandıysa bazı üniversiteler onu yüzde yüz yapıyormuş

1 ay kal göreceksin nasılmış diye .) Ya Gsl gerçekten anlatılmaz yaşanır yani ne diyeyim. Mesela sırf Camia, sahiplenme, aile için Gsl iel yerine tercih sebebi olabilir. Şuan mesela Galatasaray kongre üyesiyim, 5 sene Şampiyonlar liginden derbilere, ptt maçına kadar gittim kulübün imkanlarıyla. Rcden pişman olmayacaksın. İmkanları iyi değerlendirmeni gerçekten yürekten diliyorum.

Denk gelme değil GSÜ rektörü atıyor bizim Müdürü. Meb değil yani.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.