Şimdi Ara

GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ'ni Tercih Edecekler

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
34
Cevap
2
Favori
985
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ'ni Tercih Edecekler
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    quote:

Orijinalden alıntı: savanbey

İşletme-iktisat bölümleri hakkında ne düşünüyorsun hocam...

Aynen işletme eğitimi nasıl ve hazırlık aynı yerde mi yapılıyor? İşletme'de okuyan arkadaşınız var mı, varsa bizi ona yönlendirebilir misiniz?

Buraya da yardım LAZIM!

• İşletme okulun en kolay bölümlerinden biridir okurken zorlanmazsınız, eğitimi ise Boğaziçi kadar olmasa da iyidir, iş imkanları açısından oldukça avantajlı bir bölüm. İktisat ise emek isteyen bir bölüm, işletmeye göre çok daha zor. Galatasaray'da her bölüm ve fakülte aynı yerleşke dedir okulun başka bir yerleşkesi bulunmamakta.
    |
    |
    TTunahanK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Peki burslar nasıl hocam? Ailemin maddi durumu kötü ve ben yük olmak istemiyorum hatta para göndermek istiyorum. 2 bin civarı bi rakamdan bahsediliyor. Gerçekçiliği nasıl bunu? İşletme rahat burs bulur mu? Bu arada siz nerede okuyorsunuz?
    |
    |
    Champ-Elysees kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Ben Galatasaray'da iletişim okumaktayım. Burs konusunda durumunuz kötüyse eğer birçok kurumdan burs alabilirsiniz. Galatasaray eğitim ve kültür derneği, Galatasaray eğitim ve kültür vakfı, tev, deloitte eğitim vakfı, sabancı vakfı, kredi yurtlar kurumu bunlardan bazıları. Galatsaray'da İşletme okuyan çok yakın bir arkadaşım vardı oldukça yüksek bir burs alıyordu birçok kurumdan fakat onun babası vefat etmişti onunda etkisi var. 2 bin lira çok yüksek bir rakam ama biraz uğraşmakla 1.500 civarı bir para alabilirsiniz eğer durumunuz kötüyse.
    |
    |

Teşekkür ederim hocam. Daha aklıma takılan hususlarda müsaade ederseniz danışmak isterim. Şimdi kafamda tercih sıralaması 1. Boğaziçi İşletme, 2. Boğaziçi İktisat, 3. GSÜ İşletme şeklinde. Sizce işletme mi okunmalı, iktisat mı? Bir de tanıdığınız mezun var mı, mezunlara nasıl ulaşabilirim?
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Elbette, her türlü sorunuzu yanıtlamaktan mutluluk duyarım. Boğaziçi ve Galatasaray'dan iktisat veya işletme mezunu tanımıyorum ama benim görüşümü sorarsanız bu iki üniversitede de işletme okumak iş imkanları açısından çok daha iyidir. Eğer iktisat yazmak istiyorsanız bilin ki Boğaziçi veya Galatasaray'dan çıkan iktisatçılarda iş bulmakta zorlanmazlar. Boğaziçi'ni sıralamada öne yazmanız oldukça mantıklı, 2 bölümde de Galatasaray'dan daha iyi bir üniversite. Mezunlara linkedin den iletişim adreslerini bularak mail atabilirsiniz herhalde 1-2 tanesi geri dönüş yapar diye düşünüyorum.
    |
    |

• Geçen sene 1200 ile kapattığını biliyorum. Maalesef gelme ihtimali düşük ama siz yinede yazın. Umarım Kazanırsınız.
    |
    |
    razorrazor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    GS ile ilgili en büyük çekincem yurtsuzluk. Gs hukuk kazandığım takdirde istanbulda nerede kalacağım konusu çok kafamı kurcalıyor . Koç ve Bilkent bu açıdan çok avantajlı mesela , beleş yurt falan veriyor. Üstüne cep harçlığı vs. Tabi bi devlet üniversitesinden bunların hepsini beklemek zaten saçma olur ama en azından bi yurdumuz olsaydı iyiydi gibi :) E okulun yerini de düşünürsek, kiralar malum . Ne yapacağımı bilemiyorum bu konuda.

• Okulun bulunduğu ilçe pahalı fakat karşıya yönelebilirsiniz. Üsküdar'dan motorla karşıya geçmek 7-8 dakika sürüyor. Kiralarda makul seviyelerde. Bütçenize göre yurtlarda bulabilirsiniz ben Üsküdar'da bir özel yurtta kalmıştım. Aynı şekilde Kadıköy'de bir alternatif pek çok özel yurt mevcut. Buradan da vapur 20 dakika sürüyor. Kiraya çıkmayı düşünüyorsanız Kağıthane semtine de göz atabilirsiniz metrobüse binip otobüsle bir aktarma yaparak 1 saatten kısa bir sürede okula ulaşabilirsiniz. Eğer hedefiniz Galatasaray Hukuk ise bence biraz zorluğu göze almalısınız şüphesiz Koç ve Bilkent'te çok iyi ama Galatasaray seçeneği varken bence önceliğe diğerlerini koymayın.
    |
    |
    prowell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkür ederim hocam zaten tutup tutmayacağı da belli değil henüz. Geçen sene en son 136 ile kapatmış ve benim şu an TM-3 sıralamam 140. Puan türünün değişimesi vs. ile kesin bir tahminde bulunamıyorum, %50-%50 gibi gözüküyor. Bunun yanında zaten tercih listemin 1. sırası kesinlikle GS Hukuk. 2. sıraya ise Koç'u mu Bilkent'i mi yazsam diye düşünüyorum çünkü GS gelmese bile 2. sıradaki bölümün tutma olasılığı çok yüksek.

Bir de iki yıl önce yanan saray binası hala öyle kapalı durumda mı? Bu konuda bir şeyler yapmaya niyetleri var mı ve o binanın kapalı olmasının ne gibi dezavantajları oluyor, bunu da merak ediyorum. Bu konuda da aydınlatabilirsen müteşekkir olurum dostum :)
    |
    |

• Ben teşekkür ederim öncelikle.. Koç ve Bilkent arasında kesin birşey söylemem mümkün değil muhakkak siz ikisinide araştırıp olumlu veya olumsuz yönlerine bakarak doğru kararı vereceksiniz. Bana kalsa ben Koç yazardım 1 tık daha iyi olduğunu düşünüyorum. Yanan bina konusunda ise önemli gelişmeler oldu binanın yapımı için para toplandı, gerekli bir takım izinler alındı denildi ama restorasyon ha başladı ha başlayacak derken bir türlü başlayamadı. Başlayamaması ile ilgili pek çok spekülasyon mevcut ama kısa sürede başlayacağını umut ediyoruz. Binanın o hali baktığımız zaman bizi üzüyor tabiki ama okul atmosferiyle ilgili endişeniz olmasın. Okulun küçük ve sevimli ortamına kolay alışacaksınız. İlber Ortaylı hocayı sahil tarafındaki köşesinde göreceksiniz ve bölümde dersinize girecek. Zaman zaman Candan Erçetin ile karşılaşacaksınız. Her köşede bir fransız öğrenciye rastlayacaksınız. Bunlar sizin için güzel deneyimler olacak diye düşünüyorum. Kısa sürede okulun bir parçası olacaksınız. Yanan binanın zararı öğretim üyelerine oldu en fazla. Dar odalarda karşılıklı ikişer kişi çalışmak zorunda kalıyorlar. Kütüphanemizdeki önemli birtakım eserlerde yandı maalesef. Ama sizi doğrudan etkileyecek herhangi bir şey yok.

|
    |
    prowell kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    196 Mesaj
    Merhaba galatasaray felsefe kazanamıyorum. Mimar Sinan felsefe düşünüyorum sizce mimar sinan felsefe nasıldır ?

|
    |

Orijinalden alıntı: prowell

Teşekkür ederim hocam zaten tutup tutmayacağı da belli değil henüz. Geçen sene en son 136 ile kapatmış ve benim şu an TM-3 sıralamam 140. Puan türünün değişimesi vs. ile kesin bir tahminde bulunamıyorum, %50-%50 gibi gözüküyor. Bunun yanında zaten tercih listemin 1. sırası kesinlikle GS Hukuk. 2. sıraya ise Koç'u mu Bilkent'i mi yazsam diye düşünüyorum çünkü GS gelmese bile 2. sıradaki bölümün tutma olasılığı çok yüksek.

Bir de iki yıl önce yanan saray binası hala öyle kapalı durumda mı? Bu konuda bir şeyler yapmaya niyetleri var mı ve o binanın kapalı olmasının ne gibi dezavantajları oluyor, bunu da merak ediyorum. Bu konuda da aydınlatabilirsen müteşekkir olurum dostum :)

Tuttu mu?

|
    |

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
kolayoto.com
canlı radyo dinle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.