Şimdi Ara

Galatasaray Sportif AŞ'de Alp Yalman ve Levent Nazifoğlu dönemi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galatasaray Sportif AŞ'de bağımsız yönetim kurulu üyeliklerine, kulübün eski başkanı Alp Yalman ile Levent Nazifoğlu atandı. Şirketten yapılan açıklamada, Niyazi Yelkencioğlu ile İsmail Sait Kulacaoğlu'nun istifaları ile boşalan bağımsız yönetim kurulu üyeliklerine Alp Yalman ile Levent Nazifoğlu'nun getirildiği bildirildi.

Ayrıca şirkette Hüseyin Ural Aküzüm'ün istifası ile boşalan yönetim kurulu üyeliğine ise Murat İlbak'ın atanmasına karar verildiği kaydedildi.

Yönetimde artık futbolu bilen birisi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• alp yalman zamaninda iorfa denen adami aldiran adam. araştirin.

dahada b.ka baticaz 😀

• Dominic Iorfa

10 Ocak 1968, Nijerya

Kariyerinde Queens Park Rangers, Galatasaray ve Falkrik, Shrewsbury, Peterborough, Guangzhou, Instand-Dick gibi takımlarda oynamıştır.

Galatasaray, kendisini 9 saat süren pazarlık sonucu Queens Park Rangers’dan transfer etmiştir. O zaman bu transferden Queens Park Rangers’ın 1 milyar, İorfa’nın ise 1.5 milyar lira aldığı yazılmıştır. Dönemin Fotospor gazetesi transferi Kara Tren İorfa manşetiyle duyurmuştur. İorfa’nın Galatasaray’a 2.5 milyar liralık bir bedelle transferi ülkesi Nijerya’da şok etkisi yaratmıştır.

Galatasaray forması ile ilk maçında Mustafa Denizli tarafından oyuna ikinci yarıda alınır. İlk topla buluşmasında müthiş bir depara kalkar, 7–8 metre gittikten sonra yüksek hızdan dolayı kendi kendine çelme takar ve yere düşer. İlk maçında İorfa’nın aslında futbolcu olmadığı anlaşılır. Çok rüzgarlı bir havada kendi yaptığı ortaya kafa vurması gibi hatırlayanları gülümseten anılar bırakmıştır. Galatasaray’da 8 maç yedek olarak sonradan oyuna girdi ve oynadığı dakikalar boyunca tribünlerin eğlencesi oldu. Transferde dolandırıldığını anlayan Galatasaray kulübü İorfa’yı adeta dışlar. Oyna(ma)dığı yarım sezonda futbolculuğu ile değil başına gelenler ile gazetelere konu olur.

Aile hasreti nedeniyle gerekli performansı gösteremediğini iddia eder. Fakat Galatasaray yönetimi ailesini getirmesi için para vermez. Sağdan soldan bulduğu paraları toplayarak, uçak bileti alarak Nijerya’daki eşine yollar. Nijerya üzerinden Bulgaristan aktarmalı gelecek olan İorfa’nın eşi Bulgarların izin vermemesi sebebiyle uçaktan çıkamaz. Gazeteler İorfa’nın eşi Bulgaristan havalimanında mahsur kaldı diye haber yapar fakat daha sonra ülkeye nasıl giriş yaptıkları bilinmez.

Nihayet ailesine kavuşur ama sahadaki performansında bir değişiklik olmaz. Ailesi ile beraber kendi imkanlarıyla taşındığı evin 2,5 milyon liralık kirasını ve aidatını parasızlık sebebiyle ödeyemez. Galatasaray ise sözleşmede ev kirası ile ilgili bir madde bulunmaması sebebiyle bu parayı ödemeye yanaşmaz.

Bu da yetmiyormuş gibi evin telefonu da gene borç yüzünden kesilir, kendisine veresiye mal veren bakkal, kasap ise alacakları sebebiyle peşindedirler. Esnafın Alp Yalman’a ve de Yurdaşen Karahasan’a ulaşma çabaları sonuç vermez.

Ailesinin Türkiye’ye gelmesi İorfa’nın futbolculuğuna bir fayda sağlamasa da tribünler yedek olarak oyuna gireceği dakikaları sabırsızlıkla bekler. Fakat o aldığı az dakikalarda tribünlerin kendisine gülmesine karşılık gülerek elini sallayarak selam verir. Sezon sonunda ayrılırken “tam lige alıştım gönderildim” demistir. Galatasaray’ın gelmiş geçmiş en fiyasko transferlerinden biri olarak unutulmazlar arasında yerini almıştır.

• INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    ilk maça çıkışında 5 metre koştu takılıp düştü
  • INTRUDERTR kullanıcısına yanıt
    Aga zaytung haberi gibi ya

• cüneyt tanman da futbolu bilen olarak gelmişti ona bakarsan, bunların bildiği fubol 20 yıl geride kaldı

dursan daha ilk günden beri taraftarı sallamıyorda şu hareket genel kuruluda sallamadığının göstergesi, alp yalmanla seçimde rakip ol gk seni seçsin daha 1 sezonda batırınca alp yalmanı kurtarıcı olarak ata gk iradesiyle dalga geç
    alp yalmanda ayrı mevzu seçimde yenildiğin adamın altına eleman olarak gelmeyi kabul et, ne koltuk meraklısıymışsınız arkadaş

ben şahsi olarak Cesare Prandelli'nin yerine Yılmaz Vural'ı düşünüyordum" diyen nazifoğluda görev almış, dünde ads yılmaz vuralı kovmuş
  • sabri ile sözleşme uzatırlar, gitsin dediğimiz çöplerin çoğu kalır. 2-3 tane sağdan soldan çıkma takımda istenmeyen kırık oyuncu alır getirirler 1 sezon daha hiç edilir.
  •  Galatasaray Sportif AŞ'de Alp Yalman ve Levent Nazifoğlu dönemi
  • Kimse elini taşın altına sokmuyor, bari sokanları rahat bırakın da görevlerini yapsınlar. Sırf eleştirmek için eleştirmeyin sizler nasıl ön yargılı insanlarsınız arkadaş ya, insan hayret ediyor bazen. Yok yani bu konularda yılların birikimi tecrübesi var diyeceğim o da yok. Bir bakalım belki sağlam bir yapı kuracaklar, belki başarısız olacaklar, belki çok mükemmel işler yapacaklar. Bakalım ne yapacaklar?
  • Alp Yalman'ın kim olduğunu bilmeyen insanlar var mı şu forumda? Siz Galatasaray'ı nasıl tutuyorsunuz?

Efsane 1996-2000 kadrosunun temelini atan adam Alp Yalman'dı. Derwall ve Feldkamp gibi Türk futbolunda devrim yapıp Fatih Terim gibi yerli teknik direktörleri eğitmiş hocaları getiren kişi de Yalman'dı. Fatih Terim'i Fatih Terim yapan kişi dolaylı yoldan da olsa Alp Yalman'dır.

Zamanında bu adam kulübün borçlarını sıfırlamıştı +4milyon euro ile koltuğu bırakmıştı, gençlere verdiği önemi bu zamana kadar başka hangi yönetici vermiş ?

Adam hakkında bi yol bilmiyorsunuz bari yorum yapmayın, bizi FFP'nin ensesinden kurtaracak tek adam Alp Yalman'dır.

• quote:

Orijinalden alıntı: WINTER IS COMING

cüneyt tanman da futbolu bilen olarak gelmişti ona bakarsan, bunların bildiği fubol 20 yıl geride kaldı

dursan daha ilk günden beri taraftarı sallamıyorda şu hareket genel kuruluda sallamadığının göstergesi, alp yalmanla seçimde rakip ol gk seni seçsin daha 1 sezonda batırınca alp yalmanı kurtarıcı olarak ata gk iradesiyle dalga geç
    alp yalmanda ayrı mevzu seçimde yenildiğin adamın altına eleman olarak gelmeyi kabul et, ne koltuk meraklısıymışsınız arkadaş

ben şahsi olarak Cesare Prandelli'nin yerine Yılmaz Vural'ı düşünüyordum" diyen nazifoğluda görev almış, dünde ads yılmaz vuralı kovmuş

Alp Yalman 20 sene öncede Türk futbolunun 20 sene ilerisinde bi adamdı, şu kulübü şu durumdan kurtaracak başka bir isim gösterebilir misin ?

• Alp Yalman Alman asıllı olmasından dolayı olsa gerek Alman teknik adamları çok sever. Yeni td'miz %70 bi Alman olacak.

Ayrıca Alp Yalman'ı kötüleyenler neyi kafasını yaşıyor ? Şu durumda Yalman'ın sportif AŞ'ye gelmesi çölde su bulmak gibi bişey.

• eleştriye bak millet nasıl bok atacağını şaşırmış,zamanında iorfayı transfer etmiş o yüzden boka batacakmışız.

kardeş sen daha donunla sokakta gezerken adam g.saray a derwall diye bir adamı getirdi.derwall sadece g.saray ın değil,türk futbolunun kaderini değiştirdi.

zamanında iorfayı transfer etmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Kimse elini taşın altına sokmuyor, bari sokanları rahat bırakın da görevlerini yapsınlar. Sırf eleştirmek için eleştirmeyin sizler nasıl ön yargılı insanlarsınız arkadaş ya, insan hayret ediyor bazen. Yok yani bu konularda yılların birikimi tecrübesi var diyeceğim o da yok. Bir bakalım belki sağlam bir yapı kuracaklar, belki başarısız olacaklar, belki çok mükemmel işler yapacaklar. Bakalım ne yapacaklar?

Dursun ve müthiş yapısını geçen yaz transfer döneminde ve bütün sezon boyunca çok güzel bir

şekilde pratik ettik...Yazımızı zehir etti lavuk.

Cüneyt tanman ve hamzasson'u ilk önce destekledi sonra tekmeyi koydu...Bu Alp dede'de

böyle olacak tam bir bilezikçi dursun özbek yönetim paratoneri.

İlk problemde tekmeyi yer büyük ihtimal...Yani bunlardan kimse birşey istemiyor sadece

istifa etsinler yoksa ağır sövüp ceza alacam 70 küsür yaşındaki dönemi geçmiş adamları

takımın başına getirip duruyorlar.
  • Alp Yalman karizmatik ve kibar bir insan en azından iletişim sorunlarını çözecektir. Ayrıca UEFA kupasını alan kadronun temeli Alp Yalman dönemin de atıldı. Ondaki vizyon Türkiyedeki hiçbir yönetici de yoktur. Jupp Derwall'ı ikna edip getiren odur. Derwall ilk yıl başarısız olduğunda taraftara aldanmayıp Derwall'ı takımda tutmuştur ve o Derwall -Türk Futbolunda ve Galatasaray da devrim yapmıştır. Türk Futbolunun Galatasaray'ın bu günlere gelmesinde çok payı vardır Alp Yalmanın. Ama devir değişti futbol çok değişti bakalım ne yapacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WINTER IS COMING

cüneyt tanman da futbolu bilen olarak gelmişti ona bakarsan, bunların bildiği fubol 20 yıl geride kaldı

Alp Yalman Duygun Yarsuva'a yenildi.

• 76 yaşındaki Yalman..

Yazıktır koskoca kulübün medet umduğu insana bakar mısınız? Zamanında çok şeyler kazandırmış olabilir, sadece bu yaştan sonra ne kadar faydalı olabilir? Kocaman bir enkazı kaldırabilecek bilgiye ve güce sahip mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

76 yaşındaki Yalman..

Yazıktır koskoca kulübün medet umduğu insana bakar mısınız? Zamanında çok şeyler kazandırmış olabilir, sadece bu yaştan sonra ne kadar faydalı olabilir? Kocaman bir enkazı kaldırabilecek bilgiye ve güce sahip mi?

Ona bakarsan Ünal Aysal 75 yaşında, Real Madrid'in başkanı 70 yaşında, Atletico'nun başkanı 68 yaşında, Arsenal'in başkanı 76 yaşında, Borussia Dortmund'un başkanı 70 yaşında, Milan'ın başkanı 80 yaşında, Porto'nun başkanı 78 yaşında vs vs. Bu işlerin yaşla ne alakası var, Alp Yalman zamanında Türk futbolunun ve Galatasaray'ın kaderini değiştirmiş vizyona sahip bi adam. Uefa Kupası'nın temelini atan kişi de o.

Alp Yalman hakkında ne biliyorsunuz da istemiyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Rumpelstilzchen

76 yaşındaki Yalman..

Enkazı kaldıracak bilgiye, beceriye, donanıma sahip. Güç meselesine gelince korkarım Liseli olmayan Yalman'ı lilesiler bu görev eliyle pasifize edip yiyecekler.. Yalman her durumda iyi isim ve uygun adamdır yalnız iç sömürünün her türlü ayağının işlediği Galatasaray'da her durumda her kesi yiyebilirler..
  • Tadeon kullanıcısına yanıt
    Alp Yalman'ı tanımıyorum, zamanında kazanılan buyuk basarilarin mimarı olarak biliyorum sadece. Ben bir taraftar olarak heyecanlanacagim genc, dinamik birini görmek istiyorum. Ornegin Abdurrahim Albayrak, Haldun Ustunel gibi isimler islerini ne kadar iyi yaptiklari tartisilsa da kriz anlarinda insanlarda heyecan uyandiracak mizaca sahipler. Insallah yanılırım da Alp Yalman basarili olur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.