Şimdi Ara

Galatasaray Lisesi mi İstanbul Lisesi mi İzmir Fen Lisesi mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
4
Favori
30.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: begumm32

Merhaba,
    Ben de bu sene Teog'a girdim. 1. sınavım ful dü. 2. sinde ise 2 tane ingilizce yanlışım var. 6. sınıf not ortalamam 100, 7. sınıf 99.2 8. sınıf ise 99.9. Yerleştirme puanım ise 497.6 civarı geliyor. GSL yi düşünmüyorum fakat İEL i sene başından beri istiyorum. Tek hedefim oydu. Bu puanla İEL i kazanabilir miyim sizce? Yüzdelik dilimler 24 haziranda belli olacak. O zaman daha çok belirlenir kazanıp kazanamayacağım. Bir de bir bayan öğrenci olarak istanbul a gidip yatılı okumak sizce mantıklı mı? Çevremdeki herkes pişman olursun diyor çok kararsızım. Ama buradaki fen lisesine gitsem de seviye düşük. 476 civarı puanla öğrenci alıyorlar. Bu kadar yüksek puan alıp da şehrimdeki bir fen lisesine gitmek istemiyorum. Düşüncelerinizi bildirirseniz sevinirim

İEL'in kız yatılı bölümünde sorun çıkmıştı geçen sene sanırım. Hatta tüm kızlar bizim okula kaymıştı. Durumu ayrıntılı öğrenmenizi tavsiye ederim.

• Ben Isparta dayım. Ama sanırım İEL bu yıl da kız yatakhanesi açamıyormş da kesin araştırıcam bi umarım açılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biz de iel için ıstanbula geldik bugün görüştük kız yatılı yok üzüldüm bende kontenjan olursa cağaloğlunun yatılısını kullanacaklarımı ordan cağaloğlunun pansiyonu için konuştuk öncelik kendi öğrencimiz yer kalırsa dediler yani belirsiz bir durum Begüm ben sana pm atarım yarın birdaha konuşcaz

• Arkadaşlar herkese merhaba[
    Şimdi benim 1.teog'dan 2 türkçe///2.teog'dan 1 din,1ing.,1mat. Yanlışım var.
    6.sınıf ortalamam:98
    7.sınıf ortalamam:98
    8.sınıf ortalamam:99.27
    Ben istanbul dışındayım ancak eğer istanbulda iyi bir lise kazanırsam yatılı geleceğim,eğer yatılı olmayan bir okulu kazanırsam da anneannemlerde kalacağım
    Sizce hangi liseyi kazanabilirim?

• sılaaaa0423 S kullanıcısına yanıt
    489,8572

• Ya 489,85'te kaldı keşke 490 olsaydı

Pek fark etmez, istediğiniz okul tutuyorsa sorun değil. Zaten adı üzerinde Yerleştirmeye Esas Puan. Sadece yerleştirir. Canınızı sıkmayın.
  • Mesela ben puanı 490 olan bir okula girebilir miyim ?

Rahat girersiniz bence. Büyük konuşmak gibi olmasın da

1)Temel liselerin mantar gibi yayılması, bu durum büyük ihtimalle üstteki yargıyı haklı çıkartacaktır. Artık prestijli bir ortaöğretim kurumunda okumanın pek bir anlamı kalmadı maalesef.

2)Özel okul teşviki. Bu, özel okullara katılımı arttırır (GSL-St. Benoit vs. hariç), devlet okullarına başvuru azalır. Mesela, İzmir'deki en iyi liselerden biri olan Atatürk Anadolu'dan 11. sınıflar ve 12. sınıflar temel liselere göçüyor. Bakın diyorum Atatürk Lisesi.

3)İkinci yerleştirmeler-nakil durumu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi personalcomputer -- 17 Haziran 2015; 21:07:38 >
  • Çok teşekkür ederim içim rahatladı resmen

• Evet İstanbul Lisesi bu sene yatılı kız öğrenci alamıyormuş ben de çok üzüldüm artık Ankara Fen i yazarım ya da Cağaloğlu'nda boş yer kalırsa oraya giderim.

• ben şuan 7.sınıfım bu sene teoga giricem yıl sonu notlarım:
    6.sınıf :97.69
    7.sınıf:98.60
    8.sınıfıda 98 desek teog 1 ve 2.dönemde en fazla kaç yanlış yaparsam galatasaray lisesine girme
    şansım olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gizem.çet

ben şuan 7.sınıfım bu sene teoga giricem yıl sonu notlarım:
    6.sınıf :97.69
    7.sınıf:98.60
    8.sınıfıda 98 desek teog 1 ve 2.dönemde en fazla kaç yanlış yaparsam galatasaray lisesine girme
    şansım olur ?

Hiç yapmayacaksın :)

• gizem.çet G kullanıcısına yanıt
    8.sinif 100 olacak ve 2 teoguda full yapacaksin.Hedefin gsl olsun ama alternatifte bul moral bozuklugu yasarsin ilk sinavdan sonra.Cunku bir din yanlisi bile yapsan sansin bitiyor

• geçen sene teog ile galatasaraya girenler arasında 20 tane 496 var 1 hata yapsam
    bile girme şansım var gibi gözüküyo.şimdiden 8.sınıfa çalışmaya başladım umarım yanlışım çıkmaz
  • gizem.çet G kullanıcısına yanıt
    Geçen sene GSL' nin taban puanını 497.1 gibi bir şey biliyorum.
    Eğer sınav kolay olursa puanlar artabilir bu yüzden sen işi en garantiye alıp hiç yapmamaya çalışacaksın.
    Başarılar dilerim
  • Bu sene Kabataş Erkek Lisesi de yatılı kız öğrenci almıyor haberiniz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: sılaaaa0423

Bu sene Kabataş Erkek Lisesi de yatılı kız öğrenci almıyor haberiniz olsun

Cağaloğlu dışında alan var mı

• yunus626emre kullanıcısına yanıt
    Niye kiz ogrenci alinmiyor.Ben bunun hukukmetle baglantisi oldugunu dusunuyorum

• Kara_Kartal1903 K kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum çok saçma bir şey.
    Sırf bu yüzden başarılı kız öğrenciler okulda okuyamayacak
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.