Şimdi Ara

Galatasaray Lisesi mi İstanbul Lisesi mi İzmir Fen Lisesi mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
4
Favori
30.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende oyle stres yaptim ilkinde 2 yanlisim vardi 2. De 8 yanlis yaptim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size bi soru yönelteyim arkadaşımın
    Yeğeni ilkini ful
    İkinciyi 3 yanlış yapmış
    1 mat
    1 inkılap
    1 ingilİzce
    Yanlışlatı
    Okul ortalamaları 6-7-8 99.10 gibi bişeymiş
    olimpiyat falan filana da katılmış
    Gs lisesine gitme şansı sizce nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: Berkaysadun

Size bi soru yönelteyim arkadaşımın
    Yeğeni ilkini ful
    İkinciyi 3 yanlış yapmış
    1 mat
    1 inkılap
    1 ingilİzce
    Yanlışlatı

Yeni yerleştirme sistemini tam bilmiyorum ama yedeklerden girebilir bir ihtimal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yeğeni ilkini ful
    İkinciyi 3 yanlış yapmış
    1 mat
    1 inkılap
    1 ingilİzce
    Yanlışlatı

Devlet okulu mu öncelik bu? Çünkü devlet okulları yerleştirmede daha avantajlı olacakmış
    Devlet okulluysa ortalamaları gayet yüksek. Bu Teog' da matematikten yapması biraz sıkıntı olmuş.
    Zor da olsa girme şansı var ama.
  • yunus626emre kullanıcısına yanıt
    Hocam 6-7-8 de devlet okulunda olanlar mi yerlestirmede daha avantajli olacak? Bir de 4000 kisi ilk teogta hepsini doğru yapmis bunların hepsi gsl yi yazarsa ne olacak?
    Edit: gsl nin bazi hocaları bile fransiz. Öğretim dili fransizca mi acaba? Fransizcayi iyi bilmek mi gerekiyor zorluk çekmemek icin? Son olarak gsl de okuyanlar sozelci diyorlar. Ne kadar doğrudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vitriyol -- 1 Mayıs 2015; 21:34:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fifacicocuk

Hocam 6-7-8 de devlet okulunda olanlar mi yerlestirmede daha avantajli olacak? Bir de 4000 kisi ilk teogta hepsini doğru yapmis bunların hepsi gsl yi yazarsa ne olacak?
    Edit: gsl nin bazi hocaları bile fransiz. Öğretim dili fransizca mi acaba? Fransizcayi iyi bilmek mi gerekiyor zorluk çekmemek icin? Son olarak gsl de okuyanlar sozelci diyorlar. Ne kadar doğrudur?

O kadarını bilmiyorum.
    Bildiğim kadarıyla devlet okulları yerleştikten sonra kolejlere sıra gelecek. (Kesin değil umarım doğrudur)
    4742 full ün çoğu fulleyemedi bu sınavı ( ben de dahil :( )
    O yüzden gsl yi yazamaz herkes

• quote:

Orijinalden alıntı: yunus626emre

quote:

Yeğeni ilkini ful
    İkinciyi 3 yanlış yapmış
    1 mat
    1 inkılap
    1 ingilİzce
    Yanlışlatı

Devlet okulu mu öncelik bu? Çünkü devlet okulları yerleştirmede daha avantajlı olacakmış
    Devlet okulluysa ortalamaları gayet yüksek. Bu Teog' da matematikten yapması biraz sıkıntı olmuş.
    Zor da olsa girme şansı var ama.

devlet okulu evet

Zaten Galatasaray Lisesi önce 2000 ₺ alıyor sonra sınava sokuyor. Geçemezseniz 2000 ₺ gidiyormuş. Doğruluğundan emin değilim fakat arkadaşlarım öyle dediler. Aralarında konuşurken duydum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yol su elektrik

Zaten Galatasaray Lisesi önce 2000 ₺ alıyor sonra sınava sokuyor. Geçemezseniz 2000 ₺ gidiyormuş. Doğruluğundan emin değilim fakat arkadaşlarım öyle dediler. Aralarında konuşurken duydum.

Hangi 2000 TL hangi sınav...

Burdur Anadolu lisesine, Kahramanmaraş Endüstri meslek lisesine nasıl giriyorsanız GSL ye de o şekilde giriyorsunuz yani TEOG sınavı puanınızla...

GSL bir anadolu lisesidir ve devlet okuludur...

Kazanırsanız gelir kayıt olursunuz aynı diğer okullara kayıt gibi, hepsi bu...

Yatılı olacaksanız devletin aldığı (okulla alakası yok) bir yatılılık ücreti vardır (4600 tl gibi) , eğer ödemeye gücünüz yoksa Galatasaray Eğitim vakfına başvurup burs alırsınız o sorunda kolayca hallolur...

Bu yılki sistemin farkı ise şu...

Önce özel ve yabancı okullara başvuru yapılacak...

Bu hakkını kullanan öğrenciler devlet okullarına tercihte bulunamayacaklar...

Yani ya özel/yabancı liseleri yada devlet okullarını seçebilirsiniz...

Her iki sınavında da tam çıkaran öğrenci hem Robert koleji hem de Galatasaray Lisesi, İstanbul lisesi gibi okulları seçemez...

3 yanlış yapan bir öğrencinin GSL kazanma şansı ne yazık ki çok az...

GSL sözel mi yok fransızca bilmek şart mı gibi sorular önceki çoğu topiklerde bir çok kez cevaplandı, arayıp bulabilirsiniz...

Hala aklınıza takılan sorular olursa, burayı takip eden ve şu an gsl öğrencisi olan forum katılımcıları mevcut, onlara sorabilirsiniz...

Şansınız bol olsun...

Ne alaka hocam kolejdikler insan degil mi

• serbes S kullanıcısına yanıt
    Hocam yazin konusmustuk sizinle.Gsl ve iel olmuyor ama ingilizce sorusu iptal olursa kadikoy oluyor gibi(puanlarin bir iki puan dusebilecegi soyleniyor)

Kadikoy anadolu nasil bir lisedir.Bir bilginiz var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Kartal_Kastamonu

Ne alaka hocam kolejdikler insan degil mi

Genel olarak bi şişirme olayı var. Bu gözardı edilemez.

• Günaydınlar herkese. Tecrübeli bilgisi olan insanlardan yardım bekliyorum.

6.SINIF ORTALAMAM 100
    7.SINIF ORTALAMAM 100
    8.SINIF 1.DÖNEM NOTLARIM 100
    8.SINIF 2.DÖNEM 1. YAZILILILARIM 100
    TEOG_1 HEPSİ DOĞRU
    TEOG_2 MAT.1 YANLIŞ İNG.2 YANLIŞ TOPLAM 3 YANLIŞIM VAR.
    Ailem Adana da. İstanbul okulları hedefledim. Orta halli bir aileyiz. Sizce Roberte burslu girebilirmiyim. Burslu giremezsem Galatasaray lisesine girme şansım varmı. İleride tıp düşünüyorum. Bana puanıma göre okul önerebilirmisiniz. Fikirlerinize gerçekten çok ihtiyacım var. Tşk.ler

• ogzhnogz O kullanıcısına yanıt
    sorubak.com ve özel okullar birliğinin web sitesinden özel okul puanınızı hesaplayabilirsiniz

• Puanım 496.14 olacak galiba. Özel okul puanımda 792 gibi olacak sanırım. Bu puanlarla bana öneriniz ne olur.

• Merhaba,
    Ben de bu sene Teog'a girdim. 1. sınavım ful dü. 2. sinde ise 2 tane ingilizce yanlışım var. 6. sınıf not ortalamam 100, 7. sınıf 99.2 8. sınıf ise 99.9. Yerleştirme puanım ise 497.6 civarı geliyor. GSL yi düşünmüyorum fakat İEL i sene başından beri istiyorum. Tek hedefim oydu. Bu puanla İEL i kazanabilir miyim sizce? Yüzdelik dilimler 24 haziranda belli olacak. O zaman daha çok belirlenir kazanıp kazanamayacağım. Bir de bir bayan öğrenci olarak istanbul a gidip yatılı okumak sizce mantıklı mı? Çevremdeki herkes pişman olursun diyor çok kararsızım. Ama buradaki fen lisesine gitsem de seviye düşük. 476 civarı puanla öğrenci alıyorlar. Bu kadar yüksek puan alıp da şehrimdeki bir fen lisesine gitmek istemiyorum. Düşüncelerinizi bildirirseniz sevinirim

• bence izmir fen

• quote:

Orijinalden alıntı: begumm32

Merhaba,
    Ben de bu sene Teog'a girdim. 1. sınavım ful dü. 2. sinde ise 2 tane ingilizce yanlışım var. 6. sınıf not ortalamam 100, 7. sınıf 99.2 8. sınıf ise 99.9. Yerleştirme puanım ise 497.6 civarı geliyor. GSL yi düşünmüyorum fakat İEL i sene başından beri istiyorum. Tek hedefim oydu. Bu puanla İEL i kazanabilir miyim sizce? Yüzdelik dilimler 24 haziranda belli olacak. O zaman daha çok belirlenir kazanıp kazanamayacağım. Bir de bir bayan öğrenci olarak istanbul a gidip yatılı okumak sizce mantıklı mı? Çevremdeki herkes pişman olursun diyor çok kararsızım. Ama buradaki fen lisesine gitsem de seviye düşük. 476 civarı puanla öğrenci alıyorlar. Bu kadar yüksek puan alıp da şehrimdeki bir fen lisesine gitmek istemiyorum. Düşüncelerinizi bildirirseniz sevinirim

Senin aklında olan sorular benimde aklımda bende iel istiyorum yatılı kalabilirmiyim bilmiyorum çevremdeki insanlar yapamazsın diyor.497 puanla bir aksilik olmazsa iel girersin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhaba,

Eğer yatılı kalabileceğine inanıyorsan kesinlikle git. 497 ile rahat girersin.

• quote:

Merhaba,

%90 girersin. Kız başına oraya gitmek zor olur bunu göze alıcaksan git. Eğer ailene bağlıysan gitmemeni tavsiye ederim. Ama "onlarsızda yapabilirim sıkıntı olmaz" dersen git bence. Ama dediğim gibi yinede kız başına oraya gitmek çok zor olur.

Hangi ildesin?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.