Şimdi Ara

Galatasaray'ın uefa kadrosu şuanki bayern'i yenebilir mi? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
0
Favori
3.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: froce1903

O yıllardaki top class takımalra bakalım

1996-1997 Galatasaray-Psg 4-2 (fransa 2.)
    Psg - Galatasaray 4-0 (2. Tur altı üstü ilk maçtada 8 adamları eksikti)

1997-1998

Galatasaray 0 Dordmund 1 (almanya 10.)
    Parma 2 Gs 0 (italya 6.)
    S Prag 3 Gs 0 (çek 1.)
    Gs 2 Prag 0
    Dordmund 4 Gs 1
    Gs 1 Parma 1

(grup sonuncusu)

1998-1999

Juve 2 Gs 2 (italya 7.)
    Gs 2 Bilbao 1 (ispanya 8.)
    Rosenborg 3 Gs 0
    Gs 3 Rosenborg 0
    Gs 1 Juve 1
    Bilbao 2 Gs 1

(3 takım 8 puan avarajla 2.)

1999-2000
    Gs 2 Herta 2 (almanya 6.)
    Milan 2 Gs 1 (italya 3.)
    Chelsea 1 Gs 0 (ingiltere 5.)
    Gs 0 Chelsea 5
    Herta 1 Gs 4
    Gs 3 Milan 2

(gs 7 puan grup 3. milan grup sonuncusu liginde 3. Herta o yıl Almanya 6.)

Uefa
    Bologna 1 Galatasaray 1
    Gs 2 bologna 1
    Bologna o yıl italya 11.

Dordmund 0 Galatasaray 2
    Galatasaray 0 Dordmund 0
    Dordmund o yıl almanya 11.

mallorca 1 Gs 4
    Gs 2 Mallorca 1

Mallorca o yıl ispanya 10.

Gs 2 Leeds 0 ( 2 taraftar öldürüldü maç öncesi)
    Leeds 0 gs 0

leeds ingiltere 3.

Arsenal 0 Gs 0
    (arsenal ingiltere 2.)

2000-2001
    Gs 3- Monaco 2 (liginde 11)
    Graz 3 Gs 0 (liginde 4.)
    Gs 3 Rangers 2 (liginde 2.)
    Rangers 0 Gs 0
    Monaco 4 Gs 2
    Gs 2 Graz 2 (diğer maç erken bitince 10 dk top çevrilen maç
    -3 avarajı olmasına ragmen ikili maçlara göre rangersi geçip 2. bitirebildi
    2. tur
    milan 2 gs 2 (milan o yıl liginde 6.)
    gs 1 psg 0 (psg liginde 9.)
    Gs 1 Deportivo 0 (liginde 2.)
    Deportivo 2 gs 0
    gs 2 milan 0
    psg 2 gs 0

Deportivonun arkasından 2. oldu.

Çeyrek final
    Gs 3 real 2
    Real 3 gs 0

2001-2002
    Gs Nantes 0-0 (liginde 10.)
    Gs Lazio 1-0 (liginde 6.)
    Gs Psv 2-0 (liginde 2.)
    Nantes Gs 0-1
    LAzio gs 1-0
    Psv Gs 3-1

Grubu dökülen nantes'in arkasında 2. bitirdi)

2. tur
    Gs 1 Roma 1 (italya 2. )
    barca 2 gs 2 (ispanya 4.)
    liverpool 0 gs 0 (ingiltere 2.)
    galatasaray 1 liverpool 1
    roma 1 gs 1
    gs 0 barca 1

(biraz güçlü grupta galibiyet alamadan sonuncu)

görüldüğü gibi top class bir takıma karşı 6 yıllık süreçte sadece 3-2 real madrid galibiyeti var. Rovansıda 3-0 zaten. Nerde liginde kötü takım varsa kura şansıyla çekmiş bir Galatasaray var. Bu takımın Bayern Munihi yenecegini iddia etmek komik. O dönemde 3 kez alman takımlarıyla oynamış ve oynadıgı takımlar liglerini oynadıkları sezon 10.11.6. bitirmiş. Onda bile 2 maglubiyet 2 beraberlik 2 galibiyet var. Bilmesek kaptıracaklar yani.

Gene mi mağdursun ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• neverlate kullanıcısına yanıt
    Ben 6 yıllık süreci yazdım. 1999-2000 sadece almak istersen zararlı çıkarsın zaten. Her kulübü yenecek güçte olan Gs o yıl grubunda Chelseaye iki maçta da yenilmiş (sahasında 5 yemiş). Dökülen Milana yenilmiş. Yendik dediğin Arsenal o yıl şampiyonlar liginde sadece Aik yenebilmiş. Kendi sahasında Barcelonadan 4 yemiş, Fiorentinaya yenilmiş, uefada deportivoya yenilmiş bir takım. SAnki dönemin en güçlü takımıymış gibi satman komik. Defansı kalesi 35 yaş ortalamalı bir takımdı. Leeds de zaten tecrübesiz bir takımdı. Taraftarlarının öldürülmesine kurban gittiler.
    O yıl Almanya ligini 11. bitiren 8 eksikli Dordmunda bak Libzige bak demiş. Bu takımların ligi kaçıncı bitireceğini sezon sonu görecez. Büyük ihtimal 2. bitirir. 11. bitirmeyeceği kesin. Porto şampiyon monaco da büyük ihtimal 2. olacak. 4. diye aklınca başarısız izlenimi vermeye çalışşanda 1 puan fark var. Mesela Gs olsa İspanyadan Sevilla çekerdi. Dökülen liginde 6. olan Sevilla. Senin mantıkla en pahalı 3 lig takımı olduğu için Sevilla zor takım ama Porto kolay takım. Keşke 2. turda da Sevilla çıksaydı. Bizim için kolay olurdu. İngiltereden İtalyadan bir çok takımla da son 4 yılda oynadık.
    Beşiktaş 0- Arsenal 0
    Arsenal 1 Beşiktaş 0
    Tothennam 1 Bjk 1
    Bjk 2 Tothennam 1
    Liverpool 1 Bjk 0
    Bjk 1 Lpool 0
    Napoli 2 Bjk 3
    Bjk 1 Napoli 1
    Sonuçlar ortada. Almanya ligi 2. takımı çöp ilan edip 1. takıma bu kadar misyon yüklemen de mantıklı .Anlaşılan Bayern elediğimizde de en pahalı 3 ligden kimseyi eleyemediniz diyeceksin. Konu Bjk olunca Real Barca Bayern'i elenem lazım ama Gs olursa Sturm Graz'ı yendinmi avrupa fatihi.

• froce1903 kullanıcısına yanıt
    Bana ne arkadaş 6 yıldan ? 2000 senesindeki takımı tartışıyoruz. Gayet formda takımları yenmişiz. Ben söylemedim, sen kendi kendini çürüttün. Arsenal de formda Leeds de öyle.

Yok otelin önünde davul çalmışız da geç bu bahaneleri. Davul çalıp geçin madem Bayern Münih’i :) davullarınız bizden.

• O zaman ki Arsenal şimdi ki Bayernden güçlüydü.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultralisan

O zaman ki Arsenal şimdi ki Bayernden güçlüydü.

Kesinlikle. O kadro 130 yillik Arsenal tarihinin efsane kadrosudur. O iskelet kadro 1996'den 2004'e kadar istisnasiz her sene ya sampiyon ya ikinci olmus.

Arsenal tarihinin en iyi 50 futbolcusu arasinda o kadrodan 11 oyuncu var.
    https://www.arsenal.com/history/gunners-greatest-50-players

Arsenal tarihinin en iyi 11'i arasinda o kadrodan tam 6 oyuncu var.
    https://www.arsenal.com/history/arsenal-dream-team

Premier lig tarihini domine eden iki kadro vardir. Biri 1996'daki Manchester kadrosu. Digeri ise 2000'deki Arsenal kadrosu. Galatasaray her ikisini de eledi.

• Neredesin dünden beri ortalıkta yoksun. Bayern den önce bursayi düşünecektin genç. Yedek Bursa'nın elinden zor kurtulan şampiyonlar ligi finaline göz diken takım taraftarı 😁😀

• Oynamadan birşey söylemek güç. Kağıt üstünde karşılatşırmalar her zaman doğru sonuç vermeyebilir.

İlle de kağıt üstü önemliyse, Bayern çok daha güçlü takım. Çok daha avantajlı. Ortada her sene yarı final, final oynayan, kendi ligini domine etmiş bir Alman disiplini var. Türk takımlarının Almanlar karşısında başarılı olması çok çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

Bana ne arkadaş 6 yıldan ? 2000 senesindeki takımı tartışıyoruz. Gayet formda takımları yenmişiz. Ben söylemedim, sen kendi kendini çürüttün. Arsenal de formda Leeds de öyle.

Yok otelin önünde davul çalmışız da geç bu bahaneleri. Davul çalıp geçin madem Bayern Münih’i :) davullarınız bizden.

Dostum, 2003 doğumlu gençle 2000 yılının kadrosunu tartışıyorsun, farkında mısın?
  • Ya arkadaş dönemine göre değerlendireceksin. Sonuç olarak o dönemki Galatasaray o dönemki en iyi takımı yenmiş. Şimdi de Barcelona Beşiktaş yenebiliyorsa Bayern'i yensin.

Konunun açılmasındaki amaç olası mağlubiyete kılıf uydurmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: felsefesever

Ya arkadaş dönemine göre değerlendireceksin. Sonuç olarak o dönemki Galatasaray o dönemki en iyi takımı yenmiş. Şimdi de Barcelona Beşiktaş yenebiliyorsa Bayern'i yensin.

Konunun açılmasındaki amaç olası mağlubiyete kılıf uydurmak.

saçma saçma konuşma, bjk'limiyim ben kılıf uydurcam. işim gücüm yok bjk'lileri mi savunacam burada? ben zaten kaç kere dedim bu maçta tarihi fark bekliyorum diye, olası mağlubiyet de neymiş, yok birde bayern'i mi yenecekti bjk?

şuana kadar bu konudaki en saçma, en gereksiz mesajı sen attın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 45Barzo45 -- 4 Şubat 2018; 12:12:30 >
  • İmkansız. O sene Galatasaray zaten Şampiyonlar liginden uefaya gitmişti. şampiyonlar ligi grupta Chelsea'ye İstanbul'da 5-0 yenilmişti. Büyütmeyin o kadar.
  • Kaptaniguana kullanıcısına yanıt
    Aynı sene ligi Chelsea'nin üstünde bitiren iki takım olan Leeds United ve Arsenal'ı da yenmiş, hatta birini yenince kupa almıştı.

Sonrasında Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid'i de yenip Süper kupayı almıştı. Aynen büyütmeyelim bu kadar.

Yani bu olay geçen sene yaşanmış olsaydı, Galatasaray, Arsenal'dan 5 yiyip, Tottenham'ı eleyip, Manchester City ve yine Real Madrid ile final oynayıp kupa almış olacaktı. Arsenal'dan 5 yemesi, diğerlerine gölge düşürür mü?
  • Beamer kullanıcısına yanıt
    Gayet iyi hatirliyorum o Chealsea macini. 5 yememizin sebebi aradaki kalite farki degil. Maca 3. kaleciyle cikmak zorunda kalmistik. Mac ortadayken kaleci hatasi ile gol yedik. Sonra zorladik atamadik. Ikinciyi yiyince mac koptu. Böyle skorlar büyük takimlarin maclarinda da oluyor. Gecen sezon PSG Barca'ya 4 atti, sonraki macta 6 yedi. Iki takim da birbirini yenebilecek seviyede demek ki.

Galatasaray da o sezon dünya üzerindeki her takimi yenebilecek seviyede oldugunu sirasiyla Milan, Herhta, Bologna, Dortmund, Mallorca, Leeds, Arsenal ve Real Madrid'i yenerek göstermistir. Bu takimlari yenen Bayern'i de rahatlikla yener. Ha 100 mac oynansa hepsini kazanir mi bilinmez. Futbol o kadar deterministik degil maalesef.
  • KONU SAÇMA.AÇAN KİŞİYE BAN
  • O zamanlar futbol daha basit oynanıyordu şimdiki gibi planlı sistemler taktikler yoktu ve teknoloji bu kadar futbolun içerisinde değildi
    Soruya gelecek olacak yenemezdi çünkü Bayern makina gibi takım futbolcuların her biri o makinanın dişlisi gibi hareket ediyor
  • FullHD kullanıcısına yanıt
    2 hafta cezaliyken atip tutmak kolay. Ben burdayim. Sezon sonunda da burada olacam. Bosuna heveslenmeyin gs ye sampiyonluk koklatmayiz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

2 hafta cezaliyken atip tutmak kolay. Ben burdayim. Sezon sonunda da burada olacam. Bosuna heveslenmeyin gs ye sampiyonluk koklatmayiz.

Senin hangi hayal dünyasında yaşadığını hala çözebilmiş değilim. Birader şu an 4. sıradasınız haberin olsun
  • FullHD kullanıcısına yanıt
    aynı zamanda şampiyonlar liginde son 16 dayız. Ligde 4. olmamız önemli değil zaten lider dışındakilerle tek maçlık fark var. Son 10 hafta yüksek performans yeterli olur şampiyonluk için. Sezon sonu görecez zaten kim lider kim 4.
  • quote:

aynı zamanda şampiyonlar liginde son 16 dayız. Ligde 4. olmamız önemli değil zaten lider dışındakilerle tek maçlık fark var. Son 10 hafta yüksek performans yeterli olur şampiyonluk için. Sezon sonu görecez zaten kim lider kim 4.

Aynen CL da ilk 16 dasınız. Bayern ile ilk maçınızı yaptınız dün 2. Maç Vodafone Park ta Eleme şansınız %40 mı demiştin daha önceki mesajlarında ?
  • quote:

Nerdesin len ? Sen koklatmazsın ama biz sana koklatırız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.