Şimdi Ara

Galatasaray'ın Stoper sıkıntısı... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fatih Terim bilmiyo, Hiddink bilmiyo, siz biliyosunuz serveti. Bravo
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnurJAM

Fatih Terim bilmiyo, Hiddink bilmiyo, siz biliyosunuz serveti. Bravo

Doğru. Bu teknik admaların hiçbiri yanlış düşünemez,hata yapamaz. Akıl vermek haddimize değil. Ama burada Hiddink takıma alıyor,Fatih Terim oynatıyor diye iyi oyuncu olduğunu ima ediyorsan istediğin kadar devam et.

Bazıları mecburiyetten bazıları da birşeylerin üzerine gitme,ısrar sevdası yüzünden oynatıyor. Eldekini değerlendirme çabası.

Lakin Servet in nasıl bir oyuncu olduğunu anlamak için oynadığı maçlarda kendisini takip etmek yeterli. Bunu beceremeyip Fatih hoca alıyor,Hiddink alıyor demek ki çok iyidir diyorsanız da birşey diyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: .Runaway.

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

cambiossa da yaşlandı artık ve yıldız futbolcu gs ye gelip takımın en amele bölgesindemi oynayacak birde :)

Olumlu mesaj atarsan link ver bana hocam pmden.

sen gs tarnsferi hakkında atılan olumlu mesajları gönder bana pm ile , bende onları merak ediyorum :) hayır önceden polyannacılar vardı artık onlarda kalmadı da :)
  • quote:

quote:

quote:

cambiossa da yaşlandı artık ve yıldız futbolcu gs ye gelip takımın en amele bölgesindemi oynayacak birde :)

sen gs tarnsferi hakkında atılan olumlu mesajları gönder bana pm ile , bende onları merak ediyorum :) hayır önceden polyannacılar vardı artık onlarda kalmadı da :)

O konuda sonuna kadar haklısın.
    Ben en geç yurtdışı kampı diyordum ama nerede... Hayal kırıklığı oldu gerçekten.
    Stoper sıkıntısı da doğru ama transfer olmayacak muhtemelen. Sadece Gökhan Zan'a güvenip yola çıkmak ne akla hizmet ben de anlam veremiyorum.

Cambiasso için yaşlandı ve özellikle en amele bölgesinde mi oynayacak lafların çok ilginç tespit. Hadi diğerlerini anlarım da bu kadarı abartı geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ëmir

quote:

Doğru. Bu teknik admaların hiçbiri yanlış düşünemez,hata yapamaz. Akıl vermek haddimize değil. Ama burada Hiddink takıma alıyor,Fatih Terim oynatıyor diye iyi oyuncu olduğunu ima ediyorsan istediğin kadar devam et.

Bazıları mecburiyetten bazıları da birşeylerin üzerine gitme,ısrar sevdası yüzünden oynatıyor. Eldekini değerlendirme çabası.

Lakin Servet in nasıl bir oyuncu olduğunu anlamak için oynadığı maçlarda kendisini takip etmek yeterli. Bunu beceremeyip Fatih hoca alıyor,Hiddink alıyor demek ki çok iyidir diyorsanız da birşey diyemem.

Fatih Terim oynattığına göre birşeyler biliyor da oynatıyor, demek ki oyuncu diye düşünüyorsun. Fatih Terim zamanında kimleri aldırıp oynattı.

Hiddink milli takıma Selçuk Şahin i de alıyor. Oda mı çok iyi oyuncu. Veya Hakan Balta?

Düz mantık. Bunca teknik direktör oynatıyor demek ki iyi adamlar,demek ki bir ışık var. Ben teknik direktörlerin bu adamları kadroya almasına bakmam. Kadroda tuttuğuna göre iyi adam diye karar veremem.Sahada ki performansına bakarım. Son 3 senedir sahada ki performansı da ortada. Ama olsun. Sonuçta Hiddink takıma alıyor. Milli takıma Servet i alacağına Ali Turan ı alacaktı değilmi? Yada Yalçın Ayhan ı....

• quote:

quote:

Ben Puyol'un hatalarını derleyip koyayım sana, o da mı kötü stoper oluyor o zaman? Sen diyosan oluyordur cünkü sen toplam tecrübeleri senin yasının en az 3 katı olan iki dünyaca ünlü teknik adamdan daha iyi tartıyorsun oyuncuyu değil mi?

Öncelikle şunu öğren, DEFANS, defans hattından ibaret DEĞİLDİR. Servet çok mu iyi stoper? Hayır değil, ama en iyi olmasa bile en iyi YERLİ stoperlerden bir tanesi. Ama sen bunu anlamazsın neden? Çünkü yalnızca bir oyuncuyu yaptığı hatalara göre değerlendiriyorsun ve bu SIĞ olduğunun göstergesi. Servet'in bir kaç macını izle de gör kac tane mutlak gol pozisyonunu çevirmiş. Bunun dışında kondisyon, süreklilik vs. gibi bir çok kriteri zaten anlamanı beklemiyorum merak etme.

• quote:

quote:

quote:

Eski Ednancılardan da bir tek sen kaldın. Messiyi alsak laf edersin, senin mesajları ipleyen var mı merak ediyorum

• OnurJAM

Şu yaş polemiğini bırakın neymiş 3 katı yüksekmiş daha iyi bilecekmiş bilmemne

O zaman Yılmaz vural Villas boas'tan daha büyük bir hoca sizin zihniyet ile ha ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Ben en geç yurtdışı kampı diyordum ama nerede... Hayal kırıklığı oldu gerçekten.
    Stoper sıkıntısı da doğru ama transfer olmayacak muhtemelen. Sadece Gökhan Zan'a güvenip yola çıkmak ne akla hizmet ben de anlam veremiyorum.

Cambiasso için yaşlandı ve özellikle en amele bölgesinde mi oynayacak lafların çok ilginç tespit. Hadi diğerlerini anlarım da bu kadarı abartı geldi.

çoğu konuda hak verdiysen pm atmama gerek yokmuş demek değil mi :)

cambiasso konusundada haklıyım aslında , bikere o adam gelmez gelsede şuanki kadroda fazla sürmez bezer , 30 yaşına gelmiş servet için sabri için amelelik mi yapacak

• quote:

quote:

quote:

quote:

Eski Ednancılardan da bir tek sen kaldın. Messiyi alsak laf edersin, senin mesajları ipleyen var mı merak ediyorum

işte klasik boş konuşan insanımızdan bir örnek :) beni okadar iyi takip etsen , şu forumda adnan polata en sert çıkanların başında geldiğimi bilirdin

• quote:

Diğer konuya yazdım. Buraya ekliyorum. Defansta büyük sorun var.

En sonunda kayıt ettiğim maç arşivimden yüzlerce maç arasında Servet in yaptığı her hatayı ayıklayıp bir video haline getireceğim. İbret verici bir video halini alıcak. Ama bazı beyinler yine anlamayacak. Anlamayan adam anlamıyor. Bazı taraftarlar çok para alan,biraz rahat takılan hafif artist gibi olan adamlara uyuz olur,çekemez. Özellikle yabancı ise. Daima gıcık olur.

Servet te ne kadar kötü oynasa dahi çok fazla basında gözükmeyen,gündeme gelmeyen,artist hareketlerde bulunmayan ( kendilerine göre) bir futbolcu olduğu için isterse takımın küme düşmesinde çok büyük pay sahibi olsun yine de iyi futbolcudur.

Çünkü istikrarlıdır. Türktür. Top geçer adam geçmez.(Onlara göre) Türkiye deki en iyi stoper falan filan diyerek kendilerini kandırmaya devam ederler.

Tamam. İlk geldiği sene iyi bir performans sergiledi. Yeri geldi sakat omuzla oynadı,şampiyon oldu. Ama sonra devamlı düşüşe girdi. En sonunda dibe vurdu. Son 2-3 senedir iyi hatasız oynadığı maç sayılı. Yaptığı hatalar göz yumulacak cinsten değil.

Ama bunların fazla önemi yok. Oraya Dünya nın parasını alıp, geceleri kızlarla dışarlarda gezen elin yabancısı geleceğine benim Servet im oynasın mantığı var.

Servet kadar uzun bir adam nasıl olurda her duran topta topu rakibe ikram eder? Her duran topta rakibe bakıyor. Müdahale yok.

Topu oyuna sokma kabiliyeti sıfır. Öyle bir yetenek yok. Ama oyun zekası da yok. Madem topu oyuna sokamıyorsun fazla oylanmadan ver yanında ki adama bitsin. Alıyor ilerliyor ya uzun bir top atıp kaptırıyor yada hemen Hakan Balta ya yolluyor topu.

Adam geçen sene 50 maçta 3 sarı kart görmüş bu sezon. Bir stoper oyuncusunun 50 maçta 3 sarı kart görmesi normal mi? Servet gibi bir adam için normal..

50 maçta 3 sarı kart görmek demek rakiple fazla mücadeleye girmediğin anlamına gelir.

Bu takım OFK Belgrad denen kıytırık takımdan 2 gol yedi. Karpaty Lviv den 3 gol yedi.

Servet ligde 30 maç oynamış bu sezon. Servet in oynadığı 30 maçın 25 tanesinde takım gol yemiş. Bunlar da Servetin hiç mi hatası yok? Bu sezon oynanan Bütün maçları tekrar izledim. Kayıtlarda var. Tekrar izledim ve izledikçe üzüntümden içim yandı. Bir adam her maçta abuk subuk hata yapar mı Allah aşkına?

Hakan Balta 1 Servet 2. Orta sahanın da çok büyük hataları var. Ama defansında rezalet hataları var.

50 maçın tekrarını bazı maçları Lig Radyo yayın yönetmeninden temin ederek falan izledim. Zar zor izledim. Bazısının bitiremedim.

Bu adamların sahada ki ruhsuz mücadelesinde artık bıktım. Sadece bunlara yüklenip diğerlerini kayırdığımı sanmayın. Diğerlerinin de hataları var. Ama en büyük pay bunların. Artık umutla bakamıyorum. ALLAH aşkına bugüne kadar bu adamlar Galatasaray da 1 şampiyonluk dışında ne yaşamışlar? 1 şampiyonluk dışında devamlı başarısızlık. Hem takım halinde hem de bireysel olarak. Bugüne kadar ne olmuş ki bundan sonra olsun?

En fazla yine lig şampiyonu olursun. Oda çok çok zor. Avrupa ya gittiğinde yine görürsün anyayı konyayı.

Milli takımda bile kötü oynuyorlar. Milli takımında hali ortada. Bu adamlar iyi oyuncu ama. Türkler. Sessiz sedasız,nassız tipler. Galatasaray da iyi durumda. Geçen sezon 13. 14. sıralarda geziyordu. Ligi - averajla bitirdi. En son 8. oldu.

Milli takımda çok iyi durumda. Arda,Emre,Nuri,Gökhan,Volkan,Semih... Bu oyuncuların yanında Servet,Hakan Balta,Gökhan Zan......Defans çok iyi. Milli takımda çok başarılı. Euro 2008 in en çok gol yiyen takımı. Dünya kupasına da katıldık. Herşey güzel yani aslında. Bu sezon şampiyon oluruz. Kısmetse seneye şampiyonlar ligi veya Avrupa da en az çeyrek final...

Servet,Hakan Balta,Gökhan Zan gibi adamları tutacağına Serdar Taşçı,Serdar Kesimal,Ömer Toprak,Serdar Aziz,Kemal Tokak gibi adamları al. Çok istikrarlı, sessiz,sorunsuz diye yeteneği sınırlı adamlara tahammül edip her sene 5. 8. olacaksak daha fazla futbolu takip etmeyelim.

Sen niye taktın ki bu kadar serdar azizle kemal tokak'a.Servet iyi değil ama kötü de değil.Yanında hızlı top dağıtabilen bir stoper olsa servet'e kimsenin bir şey diyeceğini düşünmüyorum.Defansımızın ortası şöyle olacaksa:
    --Ujfalusi--Servet--

Sol bek'e mutlaka hızlı bir oyuncu alınmalı.Defans'ın en kritik noktası solu bence eğer sol tarafdaki oyuncumuz iyi olursa diğer defans oyuncularının performansı da en az 2 kat artar.Servetle bu işin gitmeyeceğini çok iyi biliyoruz ancak fatih terim varken ona güvenmekten başka bir şey gelmez elimizden.

• servetin hiddinkin elinde pique varda mı oynatmıyorlar sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_the_answer

OnurJAM

Şu yaş polemiğini bırakın neymiş 3 katı yüksekmiş daha iyi bilecekmiş bilmemne

O zaman Yılmaz vural Villas boas'tan daha büyük bir hoca sizin zihniyet ile ha ?

Alaka? İki profesyonel teknik adamı birbiriyle karşılaştırmakla, iki profesyönel teknik adamı bir forumda sıka sallaya bişeyler yazan insanla karşılaştırmak aynı şey mi? Evet Yılmaz Vural hepimizden iyi teknik adam, aksini iddia eden varsa hemen gidip lisansını alsın. Bir takımı calıstırmakla forumda kadro kurmak cok farklı seyler, farkına var bunun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

çoğu konuda hak verdiysen pm atmama gerek yokmuş demek değil mi :)

cambiasso konusundada haklıyım aslında , bikere o adam gelmez gelsede şuanki kadroda fazla sürmez bezer , 30 yaşına gelmiş servet için sabri için amelelik mi yapacak

Onu gırgırına söyledim yahu. Diyorum ya haklı çıktın diye.

Parayı verirsen 3 senelik kontrat da önerirsin bal gibi gelir. Adam gelirken Serveti Hakanı bilip de mi gelecek Allah aşkına.
    Yanındaki adam bir Sarp ya da Barış da olmayacak.

Ben şahsen Cambiasso'nun tartışılmasına anlam veremiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

işte klasik boş konuşan insanımızdan bir örnek :) beni okadar iyi takip etsen , şu forumda adnan polata en sert çıkanların başında geldiğimi bilirdin

Şaka yapıyosun heralde, seni niye takip edeyim 1 tane bile adam akıllı yazın yok. Kusura bakma dostum ama benim zamanım senden cok cok cok cok daha kıymetli Hem adnanlardan hem bu yönetimden cok daha iyi biliyosun kulüp yönetmeyi herhalde, bir daha ki secime aday ol bari.

• Cambiasso bence yaşlı yıldız artık ve takımın en ağır yük çekecek yerinde çoğu zaman tek başına savaşacak ... ha derlerse defansa Garay gibi bir adam alacaz yada sağ bek iyi bir adam ozaman bişeye benzer tabi
  • quote:

quote:

quote:

Ben Puyol'un hatalarını derleyip koyayım sana, o da mı kötü stoper oluyor o zaman? Sen diyosan oluyordur cünkü sen toplam tecrübeleri senin yasının en az 3 katı olan iki dünyaca ünlü teknik adamdan daha iyi tartıyorsun oyuncuyu değil mi?

Öncelikle şunu öğren, DEFANS, defans hattından ibaret DEĞİLDİR. Servet çok mu iyi stoper? Hayır değil, ama en iyi olmasa bile en iyi YERLİ stoperlerden bir tanesi. Ama sen bunu anlamazsın neden? Çünkü yalnızca bir oyuncuyu yaptığı hatalara göre değerlendiriyorsun ve bu SIĞ olduğunun göstergesi. Servet'in bir kaç macını izle de gör kac tane mutlak gol pozisyonunu çevirmiş. Bunun dışında kondisyon, süreklilik vs. gibi bir çok kriteri zaten anlamanı beklemiyorum merak etme.

Puyol hata yaptığı kadar yararlı işlerde yapıyor. Puyol un hatalarından çok faydası var.Lakin takımının durumu da ortada. Servet in yararından çok zararı var. İkisini karşılaştırıp burda muhabbet yapıyorsun. Benim yaşımı,tecrübemi,mesleğimi biliyormusun da burada gak guk konuşuyorsun? Tecrübe konusunda ben zaten saydığın isimlere saygı duyarım. Oturup konuşmuşluğum bile vardır. Çok tecrübeli olmaları hata yapmamaları anlamına gelmez. Bizler burada tartışıyoruz. Forum burası. Bir nevi taraftarın nabzını tutuyorum.

Hiddink in çalıştırdığı Türkiye gidip Azerbaycan a bile yeniliyorsa bir yerde hata var demektir.

Bana birşey öğretme çabasında olacağına algılama özelliğini geliştirsen daha iyi olur. Daha önce de yazdığım birçok mesajda defansın defans hattından ibaret olmadığını yüzlerce kere belirttim.

Takım defansı çok önemlidir. Ben izlediğim maçlarda hem takım defansına bakarım hemde defansa. Hepsini gözlemledim. Yukarıdaki mesajlarımda yazmımış olabilirim. Ama takım defansı önemli.

Ancak defans oyuncularının bireysel olarak yaptığı hatalar rezalet. Bunları göz ardı edip yok takım defansı hatalı, yok aslında bunlar iyi oyuncu da şöyle böyle diyip ört bas edemessin. Yıllardır bunları yapıyorlar. 30 yaşındaki adam hala bunları yapmaya devam ediyorsa fazla ısrar etmeyeceksin..

En iyi yerli stoperlerden biri diyorsun.. Bence değil. Ben beğenmiyorum. Ama o konuda görüşüne saygı duyarım. En iyi stoperlerden biri diyeceğim adam bu kadar bireysel hata yapmaz. Bu kadar zihinsizce top oynamaz. Geçmişten biraz olsun ders alır. Defalarca aynı hataları yaptılar. Her maçta. Artık dayanıcak gücü kalmadı çoğu taraftarın.

Yaptığı hatalar sayı olarak yüzleri bile geçmişse ve her maç yaptığı hata sağladığı yararın çok çok üstündeyse ben o oyuncuyu değerlendirirken yaptığı hataları göz önüne alırım. Yararlı işleri de alırım. İstikrarı gibi. Ama sen bunu anlamazsın. Senin hayatın boyunca izleyebileceğin diyorum bak izlediğin değil maçların fazlasını ben şuana kadar çoktan izledim. Geçmiş bana Servet yalakalığı yapma.

Bu takım senelerdir başarısız. Forvette Baros gol kralı oldu. Arda yaptığı asistlerle değerine değer kattı. Keita gibi bir adamımız vardı . Onlarca teknik direktör geldi geçti. Başarı diye birşey yok.

Forvette ki adam pres yapıyor, Arda gerileri gelip top kapma peşinde 2-3 tane yeteneği sınırlı adam yaptığı aptalca hatalarla maçın içine ediyor.

Sonuç? Sonuç zaten ortada. Bu kadar teknik direktör gelir, oyuncu gelir de bu takım başarıyı neden yakalayamaz?

Bazı şeyleri Anlamak istemiyorsunuz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Şaka yapıyosun heralde, seni niye takip edeyim 1 tane bile adam akıllı yazın yok. Kusura bakma dostum ama benim zamanım senden cok cok cok cok daha kıymetli Hem adnanlardan hem bu yönetimden cok daha iyi biliyosun kulüp yönetmeyi herhalde, bir daha ki secime aday ol bari.

evet beni takip etmiyorsun gerçekten ... demin adnancıydım , şimdide hep saçma sapan yazan biri oldum , kafa aynı yani sende :) ayrıca yönetimi eleştirmek için aday olmak lazım yani böyle saçma sapan bir yaklaşımın olduğunu baştan desene neden laf kalabalığı yapıyorsun :)

• Hasan Ali Kaldırım sol beke gelse iyi olur hızlı bi oyuncu dribling yapabilio.çok işimize yarar özellikle hücumlarda.
  • quote:

evet beni takip etmiyorsun gerçekten ... demin adnancıydım , şimdide hep saçma sapan yazan biri oldum , kafa aynı yani sende :) ayrıca yönetimi eleştirmek için aday olmak lazım yani böyle saçma sapan bir yaklaşımın olduğunu baştan desene neden laf kalabalığı yapıyorsun :)

Söylediklerimin aksini söyleyerek bir yere mi varmaya çalışıyorsun? Bir tane yapıcı eleştirini göster de görelim. Eleştiriyle çamur atmanın farkını öğren ..
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.