Şimdi Ara

Galatasaray'ın 55-56 Sezonu Şampiyonluğu Niye Sayılmıyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
2.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beşiktaş'a 2002 yılında bedavadan verilen (56/57 ve 57/58) şampiyonlukları hepimiz biliyoruzdur. Bu iki şampiyonluğun neden verildiği sorusuna Beşiktaş'ın o sezonlarda şampiyon olarak Şampiyon Kulüpler Kupası'na katılması cevabı veriliyor. Ee Beşiktaş o sezonlarda şampiyon olarak Avrupa'ya katıldıysa ve bu sezonlar profesyonel lige dahil olarak görülüyorsa;

Galatasaray'ın 55/56 sezonu şampiyonluğu neden lig şampiyonluklarına sayılmıyor? Galatasaray da o sezon şampiyon olduktan sonra 56/57 Şampiyon Kulüpler Kupası'na katılmıştır. Beşiktaş'ın sayılıyorsa Galatasaray'ın da sayılması gerekiyor. Şu an 21 şampiyonluğumuzun olması gerekiyordu.

• masa başında şampiyonluk istemediğimiz için
  • O galiba Türkiye çapında sezonlar olduğundan sayılmıştı. Ondan öncekiler hep İstanbul içinde yapılan liglermiş. Yanlış da olabilir tabi sadece bir yerden böyle aklımda kalmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Donald Trump

O galiba Türkiye çapında sezonlar olduğundan sayılmıştı. Ondan öncekiler hep İstanbul içinde yapılan liglermiş. Yanlış da olabilir tabi sadece bir yerden böyle aklımda kalmış.

Ama sonuçta Beşiktaş'ın o yıllarda Avrupa'ya katılmasını bahane ederek bu şampiyonlukları verdiler. Galatasaray her ne kadar İstanbul Ligi'nde şampiyon olsa da bir sonraki sezon Avrupa'ya katılmıştır. Ve Avrupa turnuvalarına katılan ilk takım olmuştur. Burda çifte standart var.
  • O konuda en çok başı yanan biziz hiç girmeyelim isterseniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: oculomotor nerve

O konuda en çok başı yanan biziz hiç girmeyelim isterseniz

Mahalli Ligler, İstanbul Ligleri vs. falan sayılmasın zaten. Demek istediğim şu; Bjk o yıllarda Avrupa'da oynadı diye kazandığı şampiyonluklar sayılıyor ama Galatasaray'ın şampiyon olduğu ve Avrupa'ya gittiği sezon şampiyonluktan sayılmıyor. Fenerbahçe'nin böyle bir durumu yok. Onlarda kuruluştan bu yana olan şampiyonlukları istiyorlar.
  • Arkadaş sayılacak olsa sayılırdı zaten, düşünebiliyor musun böyle bir imkan olsa Gs yönetimi boş durur mu ? Vardır elbet mantıklı bir açıklaması dostum.
  • Ülke genelinde eşit kademede 3 lig oynanıyor ve Federasyon saçma bir şekilde sadece İstanbul şampiyonunu Avrupa'ya gönderiyor. Gs'ye şampiyonluk verilebilmesi için Hacettepe ve İzmirspor'un da şampiyon sayılması demek yani bir sezonda 3 şampiyonluk verilmesi lazım.
    Ancak diğer 2 sezonda ülke genelinde ayrı bir turnuva yapılıyor ve o turnuvanın galibi Avrupa'ya gidecek takım oluyor.

Daha detaylı bilgi için bu entryi oku:https://eksisozluk.com/entry/55392186

Bu şampiyonlukları 'beleş' diye nitelendirenleri cahil olarak nitelendiriyorum ben de kimse kusura bakmasın.
  • Yarışta arkada kalmasın diye verilen şampiyonluklar.Fazla kurcalamaya gerek yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yıldız meselesi çıktığında bjk tek yıldızlı olmasın diye bjk ye şampiyonluk verdiler. bjk altta kalmasın diye verilen iki şampiyonluğu hak etti zannetmek de bir ayrı garabet olsa gerek..
  • Tamam ya 14 değil 12 şampiyonluk hatta 2 tane daha silelim düz hesap olsun...

Noldu böyle olunca çok mu büyüyeceksiniz takımınız birden çok mu iyi oynamaya başlayacak... bizim takımdan Talisca falan birden ayrılcak mı 10 şampiyonluğu olan takımda ben oynamam diyerek... Chelsea'nin 5-6 şampiyonluğu falan olması lazım. En iyi Ingiliz takımlarını say deseler çoğu kişi Liverpool'un önünde sayar şu an Chelsea'yi.

Bana sorarsanız bütün şampiyonluklar sayılsın. İtalya'da fln 1900'lu yıllardan itibaren sayılıyor takımların şampiyonlukları sanki 1902 yılında çok profosyonel bir ligleri mi vardı onlarında , muhtemelen bizimkine benzeyen yerel bir ligleri vardı . Şimdi kontrol ettim 1898'den 1904'e kadar Genoa 6 şampiyonluk kazanmış , takımın en skorerine bile Unknown yazıyor ama

• quote:

Orijinalden alıntı: PainRaiser

Tamam ya 14 değil 12 şampiyonluk hatta 2 tane daha silelim düz hesap olsun...

Noldu böyle olunca çok mu büyüyeceksiniz takımınız birden çok mu iyi oynamaya başlayacak... bizim takımdan Talisca falan birden ayrılcak mı 10 şampiyonluğu olan takımda ben oynamam diyerek... Chelsea'nin 5-6 şampiyonluğu falan olması lazım. En iyi Ingiliz takımlarını say deseler çoğu kişi Liverpool'un önünde sayar şu an Chelsea'yi.

Bana sorarsanız bütün şampiyonluklar sayılsın. İtalya'da fln 1900'lu yıllardan itibaren sayılıyor takımların şampiyonlukları sanki 1902 yılında çok profosyonel bir ligleri mi vardı onlarında , muhtemelen bizimkine benzeyen yerel bir ligleri vardı . Şimdi kontrol ettim 1898'den 1904'e kadar Genoa 6 şampiyonluk kazanmış , takımın en skorerine bile Unknown yazıyor ama

5 tane daha beleşten verseler gene arkamızdasınız. hala konusuyor ya

• Benim için Beşiktaş sadece Steroidli Trabzonspordur... Adamlar biraz daha GS ve FB ye yaklaşsın diye 2 şampiyonluk hediye ediliyor. Hakedilen şampiyonluk ama yıldız hesabına katılmaması gereken şampiyonluk.

Sorsan hep müzdaripler her konuda.
  • uAslAnkara kullanıcısına yanıt
    Pardon çok özür dilerim , benim desteklediğim takımın şampiyonluk sayısı sizin desteklediğinizden bayağı bir düşükmüş , nasıl bir anlık gaflete düşüp konuşma cesareti gösterdiysem... umarım affedersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

Benim için Beşiktaş sadece Steroidli Trabzonspordur... Adamlar biraz daha GS ve FB ye yaklaşsın diye 2 şampiyonluk hediye ediliyor. Hakedilen şampiyonluk ama yıldız hesabına katılmaması gereken şampiyonluk.

Sorsan hep müzdaripler her konuda.

Steroidli Trabzonspor ne ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: PainRaiser

Tamam ya 14 değil 12 şampiyonluk hatta 2 tane daha silelim düz hesap olsun...

Chelsea'yi, Liverpool'un önüne yazan ya futbol cahilidir ya da 90'dan sonra doğmuş futbolu 2000'lerde takip etmeye başlamış kişilerdir.
    Zira Liverpool'un 5 CL şampiyonluğu varken, Chelsea'nin tek şampiyonluğu var.

• Sánchez kullanıcısına yanıt
    Zaten şu an diye belirtmiştim , hem kadro kalitesi olarak hem de başarı olarak son yıllarda Chelsea'nin çok gerisindeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taarin

Dua,himmet kazandığı şampiyonluklarla büyük? olan takım mahkemenin verdiği kararla ilan edilen şampiyonluğa çamur atıyor.Orantısız Gsli zekası

Galatasaray'ın 55-56 Sezonu Şampiyonluğu Niye Sayılmıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: David Trezeguet

Yarışta arkada kalmasın diye verilen şampiyonluklar.Fazla kurcalamaya gerek yok.

Sanki kalmadı
  • Taarin T kullanıcısına yanıt
    Dua edilerek şampiyon olduguna inanıyosan büyük sıkıntın var dostum. O zaman adamlar çıkmasın sahaya soyunma odasında dua etsinler hep şampiyon oluruz dimi
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.