Şimdi Ara

Galatasaray için Şike Soruşturmasında Görevsizlik Kararı Verildi. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
1.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ra hmetli

Görevsizlik kararı verildiğinde yer yerinden oynuyor, şike yapsak lazer tabancalarıyla moleküllerimize ayıracaklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: soho

fb şike bataklığına batınca peşinden önce trb'u yanına alma gayretlerine başladı, sonra bjk, şimdi de gs.

İşte hukuktan anlamayan bizim hayalperest vatandaşımız burada. Çay verin abime
  • quote:

Orijinalden alıntı: reef1905

Arkadaşlar bu davadan bir şey çıkmaz, ceza verilemez, bunu kendileri de biliyor.Amaç kara çalmak, başka hiçbir amaç yok.

Hocam kusura bakma da hala kayıp 1 milyonun ne olduğu belli değil değil mi? İçiniz rahat mı bu konuda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bakkal Gazi

quote:

Arkadaşlar bu davadan bir şey çıkmaz, ceza verilemez, bunu kendileri de biliyor.Amaç kara çalmak, başka hiçbir amaç yok.

Hocam kusura bakma da hala kayıp 1 milyonun ne olduğu belli değil değil mi? İçiniz rahat mı bu konuda?

İnsan bu forumda bildiğini de unutuyor. Diyelim ki teşvik varildi. Yasal değilmiydi o zaman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunter

quote:

quote:

İnsan bu forumda bildiğini de unutuyor. Diyelim ki teşvik varildi. Yasal değilmiydi o zaman?

+1

Fenerbahçeli arkadaşlar gibi yüzsüzce savunmayacağım tabi ki. Ama verilmiş olsa bile o zaman ki yasalar gereği serbest teşvik.

• quote:

quote:

songa verdik diyorlarlardı galiba.

bu paranın kayıp olması , bu paranın teşvige gittigi anlamina gelmez.

prim dagıttım der , birine elden verdim der , hesapta yanlışllık var der , birine yolladık taşınmada dekont kayıp der , zimmetine biri geçirdi der.

derde derrrrr. bunlar gerçektende olacagı gibi yalandanda diyebilir.

zaten teşvik bile gitse bu mahkemenin alanında bir olay degil suç degil. 2006 da kanunda yeri olmayan bir suç 2011 de suçsa geçmişe bakılmaz.

sırf fb nin gazı alınsın diye zorlamayla yapılan bir dava.

• quote:

quote:

quote:

yasaldı ama hala karalamak isteyenler bunun arkasına sığınıyor. malesef başka diyecek lafları yok

• quote:

quote:

1 Milyona ait evraklar teslim edildi ve Song a verilen para olduğunu hatırlıyorum eğer yanlışsam düzeltin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnny Bravo

quote:

quote:

quote:

+1

Fenerbahçeli arkadaşlar gibi yüzsüzce savunmayacağım tabi ki. Ama verilmiş olsa bile o zaman ki yasalar gereği serbest teşvik.

Konuşmalarına dikkat etsen iyi olur. Yüzsüzlük gibi kelimeleri kullanma lütfen. Ben kimseyi savunmadım bugüne kadar.
    Teşvik konusuna gelince, yasal olmayınca mı rahatsız olmak lazım? Yani teşvik vermek normal, bu mantıkla o tarihlerde suç olmadığından şike yapmak da normal?

• quote:

quote:

Alp ben özellikle Denizli maçı için inanılmaz rahatım, ciddi manada hemde.Doğrudan sapmamak için renk ayrımı yapmadan konuşurum.

O gün olanlarla ilgili spekülasyonlara bir dön, hatırla.Çantalar gezdi Denizli'de vs. diye söylem dolaştı durdu.Diyelim ki doğru olsun, eğer oyunun kuralı buysa herkes uymuştur, çantalar gezdiyse emin ol işe dahil olan tüm kulüplerin renklerindedir o çantalar.Ama açıkçası ben inanmıyorum !

Küme düşme tehlikesindeki Denizlispor'u küçümseyen bir Fenerbahçe vardı o gün sahada.Her zaman söylediğimi bugün de söyleyeyim ;

Fenerbahçe futbol tarihinin en büyük başarılarından birisidir Denizlispor'la 1-1 berabere kalması ! Çünkü o gün Fenerbahçe'nin attığı gol, maçta Fenerbahçe adına tek olgun atak, olgun şut olan Appiah'ın vuruşu ile mukayese edildiğinde hasbelkaderdir.

Bu davadan Galatasaray'ın adını lekelemeden başka bir şey çıkmayacağını herkes çok iyi biliyor.İspatlasalar bile ( ki ispatlanacak bir şey yok ) ceza veremezler.Amaçları da dediğim gibi ceza vermek değil, net olarak kara sürmektir kardeşim.

• Şöyle birbirinizi itham eden konuşmalardan uzak dursanız nasıl olur ?! Burada yaptığımız muhabbet, eğer tadı kaçacaksa, hakaret vs. olacaksa konuşmayalım en iyisi.

Bizi forum ortamında birbirimizden ayıran tek şey farklı renklere olan sevdamız.Kimsenin karşısındakini rencide etmesi kendisine bir şey kazandırmaz.

Lütfen herkes üslubuna dikkat etsin, ağzı tadıyla muhabbet edelim.
  • quote:

Teşvik konusuna gelince, yasal olmayınca mı rahatsız olmak lazım? Yani teşvik vermek normal, bu mantıkla o tarihlerde suç olmadığından şike yapmak da normal?

Eğer suç değil ise mahkeme o davaya bakmaz, direkt dava düşer. O zaman da ispatlanma ya da ispatlanmama gibi bir durum ortalıktan kalkar. Bence bu başka bir dava. Pek bilgim olmayan bir konu ama zannedersem usülsüzlük, dolandırıcılık, parayı cebellezi ettiler şeklinde açılmış bir davadır. Yoksa mahkeme teşviği gördüğü an davayı düşürür zaten.
  • görevsizlik kararının sebebi örgütlü suç unsuruna rastlanamaması ... görevli mahkeme hangisi ise ona sevk edilecek dosya ...
  • quote:

quote:

Eğer suç değil ise mahkeme o davaya bakmaz, direkt dava düşer. O zaman da ispatlanma ya da ispatlanmama gibi bir durum ortalıktan kalkar. Bence bu başka bir dava. Pek bilgim olmayan bir konu ama zannedersem usülsüzlük, dolandırıcılık, parayı cebellezi ettiler şeklinde açılmış bir davadır. Yoksa mahkeme teşviği gördüğü an davayı düşürür zaten.

Ben olayın dava kısmında değilim. Aziz Yıldırım ya da başka biri haklı yere ceza alsa zerre üzülmem. Körü körüne de savunmam. Ama davası görülmez diye "yasaldı ne olcek yaaa, herkes veriyordu zaten" demek 3 temmuzdan bu yana FB'ye söylenenler ile çelişiyor.

• Zaten olayın şike kapsamında incelenmesi çok saçma. Bildiğim kadarıyla Maliye ile ilgili olması lazım olayın.
  • Teşvik verildiyse şayet, kanunda var ise düşürsünler. Böyle şeylere ihtiyacı yok Galatasaray'ın. Bir sene şampiyon olma ne kaybedersin? Eğer düşürme uygulanmıyorsa, bu suça yardım ve yataklık kim varsa kulüpten ihraç edilmeli, hiçbir ilişiği kalmamalı. İsterse en baba Galatasaray sevdalısı olsun, ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Ayrıca bu kişiler hakkında adli süreç işlemeli, ceza uygulanabiliyorsa köküne kadar uygulanmalı. Ve o dönem teşviğin suç olmaması, teşviği kabul etme yada kanunda olmayışından ötürü pişkinleşme midesizliğine dalalet etmemeli. Tecavüz suç olmasa, tecavüz edene dokunmamak gibi bir şey bu teşbihte hata yoksa. Galatasaray benim sevgilimse, onun gizli saklı tüm kötülüklerini bilmek ve gücüm yeterse onu arındırıp tekrar temize çıkararak sevmek isterim. Benim fikrim budur.
  • ya devamlı fener bölümündesin diyenler şu anda gs bölümünde olduğunun farkındamı?ne içiriyorlar bu adamlara yahu böyle?
  • quote:

quote:

quote:

Ben olayın dava kısmında değilim. Aziz Yıldırım ya da başka biri haklı yere ceza alsa zerre üzülmem. Körü körüne de savunmam. Ama davası görülmez diye "yasaldı ne olcek yaaa, herkes veriyordu zaten" demek 3 temmuzdan bu yana FB'ye söylenenler ile çelişiyor.

Yöeticiler ilk defa şike yapmadılar, ilk defa teşvik vermediler. Yasadan sonra duvara toslayan bu takımlar. Yoksa kimine göre hiçbir maçta şike yok, kimine göre her maçta var. Eğer yasak ise yapmayacaksın. Bu haksız rekabete girer. Ama ayıp ise yapabilirsin. Eğer ahlaki değerlere bakacak olursak elle de gol atılmaması lazım, transfer dönemi hariç futbolcularla görüşülmemesi lazım vs vs. diye uzar. Ben şimdi bir kaza yapsam, yakalansam ben kaza yaptım ama Bakkalgazi de yapmıştır, o da bütün gün trafikte desem ne derler bana? Burada büyütülen olay bir takım kişilerin bu işe karışma ihtimali olması ve bunun delillerle desteklendiği söylenmesi. Buna inanırsınız, inanmazsınız onu bilmem de biz yapmışsak diğerleri de yapmıştır demek tamamen psikolojik savunma mekanizmaları. Ha bu arada sonuna kadar haklısınız Biz temiziz diyenlere karşı ama konuşmaktan başka yapabileceğiniz hiç bir şey yok.
    3 temmuz olayına gelirsek, kilolarca tape, delil olmasına karşın, şike gibi çok ağır, ahlaksızca suçlamalar olmasına karşın, bana göre bunlar işin magazin kısmı. Bir federasyon başkanı ile yardımcısının konuşmaları, kulüp başkanlarının konuşmaları, gazetecilerin ısmarlama haber yapmaları çok daha büyük suçlar. Her sene federasyonun taraflı olduğu söylenir. Adam çıkardı yüzümüze vurdu tüm belgeleri ile. Biz hala şike teşvik derdindeyiz. Bence bu federasyonun hiç bir hükmü yoktur ki oynanan maçlar, kazanılan kupalar haklı sayılsın. İstediği takımları istediği gibi kayıran bir yönetim zihniyeti var karşımızda. Bunun karşılığında şike yapsan ne olur, teşvik versen ne olur?

• Ligde kalması için puan alması gereken klübe teşvik vermek oduncuya bu odunu da ben keseyim ağabey demek gibidir.

benzetmeyi anlamayan olursa anlatırım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.