Şimdi Ara

[Galatasaray 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
86.923
Cevap
110
Favori
443.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Belhanda'nın tırnağı olamaz. Bize 2 seçim hakkı verseler ya Hakan ya Arda diye, direk Arda'yı alın derim. Arda'da çöp ama en azından mücadele ediyor. Tabi o da gelmesin ayrı bir mevzu, ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faramir

Belhanda'nın tırnağı olamaz. Bize 2 seçim hakkı verseler ya Hakan ya Arda diye, direk Arda'yı alın derim. Arda'da çöp ama en azından mücadele ediyor. Tabi o da gelmesin ayrı bir mevzu, ne demek istediğimi anlamışsınızdır.
    Hocam arda ve belhandayı hakan gibi vasıfsız oyuncularla yan yana getirmeyin.
    Bu adam dün de böyleydi bugün de böyle gram gelişme yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 11 Haziran 2019; 23:58:4 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Defans oyuncusu topu ayağında 5 saniye tutup deli dana gibi etrafına bakıyorsa o maçı kazanamazsınız. Biz Galatasaraylılar anlar bu duyguyu :D
  • Milan'ın 10 numarası böyleyse niye senelerden beri üst düzey turnuvalarda olmadıklarını daha net bir şekilde görebiliyoruz.
  • Gözüm bir anda Luyindama ve Marcao ikilisini aradı. Galatasaray bence defanstan çok iyi top çıkarıyor. Günümüzün futbol yapısı da kaleciyle koordineli bir şekilde defans oyuncularının oyunu açmaları üzerine kurulu. Maalesef milli takım şişirme oyunla maçı götürmeye çalıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faramir

Gözüm bir anda Luyindama ve Marcao ikilisini aradı. Galatasaray bence defanstan çok iyi top çıkarıyor. Günümüzün futbol yapısı da kaleciyle koordineli bir şekilde defans oyuncularının oyunu açmaları üzerine kurulu. Maalesef milli takım şişirme oyunla maçı götürmeye çalıştı.
    Deplasmana ara ara bizde böyle oynuyoruz hocam. Dediğiniz doğru defanstan top çıkarma işini özellikle Marcao iyi yapıyor ama bugün milli takımın sıkıntısı da bizim bazen yaşadığımız sıkıntı gibiydi topu ileri taşımakta zorlandık defansta sağa sola geveleyip durduk bunun en büyük etkeni ön libero ikilisi.
  • Mahmut'un yerine Ozan oynarsa olacağı buydu. Trabzonlu Abdulkadir Parmak varken Ozan'ı milli takıma almak tam bir saçmalık.
  • Hakan Çalhanoğlu Türkiye'nin en overrated futbolcularından biri. Ben bu adamı bir pozisyona bile koyamıyorum. İyi yapabildiği tek şey duran topları kullanabilmek ve uzaktan şut atabilmek. 10 numara oynuyor ama ne liderlik var , ne takımı hücuma çıkarma , ne kilit pas , ne mücadele... Hiçbir şey yapmıyor bu adam , kanata koysan alıp top sürme yok , içeri orta açamıyor hareket halindeyken, içeri kat etme özelliği yok. 8 numaraya koy desen defans yapamaz, oyunu iki yönlü oynayamaz. Resmen bomboş bir oyuncu. Bu adamı isteyenler de bu maç iyice görmüştür. Ben bu maç özelinde konuşmuyorum bu adama özellikle dikkat ediyorum milli maçlarda , hep böyle. Tek özelliği arada uzaktan goller atıyor o kadar.
  • Hocam bu tespitinize yüzde yüz katılıyorum.
    Özellikle stoperlerin ayağında geveleyip sağa sola gidip kaleciye pas attığı maçlar ...
    Maalesef Galatasaray’ımızın deplasman maçları hep böyle oluyor. Bugün milli takım da uzun süre böyleydi. İlk yarının sonu ve ikinci yarının ortalarından itibaren rakip topu bize verip uzun topa vs zorladığı için etkili gibi gözüktük. Günümüz futbolunda topu alan adamın en az 3 pas alternatifi olmalı. Topsuz oyunda sürekli hareketli olup pas alıp vererek, boş alanlar yaratarak etkili olunuyor. Bizde topu ayağına alan beş saniye düşünüyor bir sağa bir sola bir ileri iki geri gidip arkasındakine pas atıyor. Rakip savunma tamamen yerleşiyor biz rakip sahaya geçene kadar. Böyle olunca şans golü, karambol, duran top vs olmayınca gol atamıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler, Türkler İzlandalılara çok fazla tehdit mesajı gönderdiği, izlandanın hesaplarını falan hacklediği için İzlandalılar baya hırslanmış bu maça, İzlandalı gazetecilerin falan twitlerinden anladığım bu benim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fire Cavalry

Beyler, Türkler İzlandalılara çok fazla tehdit mesajı gönderdiği, izlandanın hesaplarını falan hacklediği için İzlandalılar baya hırslanmış bu maça, İzlandalı gazetecilerin falan twitlerinden anladığım bu benim.
    qral ın sözüne inanıp ortalığı ayağa kaldırırlarsa olacağı bu,ilk yarı 5 yemediklerine dua etsinler
  • Vedati almayiz insallah ya

• quote:

Orijinalden alıntı: hakim bey

Hocam bu tespitinize yüzde yüz katılıyorum.
    Özellikle stoperlerin ayağında geveleyip sağa sola gidip kaleciye pas attığı maçlar ...
    Maalesef Galatasaray’ımızın deplasman maçları hep böyle oluyor. Bugün milli takım da uzun süre böyleydi. İlk yarının sonu ve ikinci yarının ortalarından itibaren rakip topu bize verip uzun topa vs zorladığı için etkili gibi gözüktük. Günümüz futbolunda topu alan adamın en az 3 pas alternatifi olmalı. Topsuz oyunda sürekli hareketli olup pas alıp vererek, boş alanlar yaratarak etkili olunuyor. Bizde topu ayağına alan beş saniye düşünüyor bir sağa bir sola bir ileri iki geri gidip arkasındakine pas atıyor. Rakip savunma tamamen yerleşiyor biz rakip sahaya geçene kadar. Böyle olunca şans golü, karambol, duran top vs olmayınca gol atamıyoruz.
    Hocam ne yazık ki durum böyle ilk yarı fark ederseniz bizimkiler dar alanda oynamaya çalıştılar sol tarafta ancak bunu başarıp top çıkaramadılar yine. Topu defanstan taşırken orta alanla arada ki mesafe çok fazla oluyor böyle olunca da rakip takım seni uzun top oynamaya itiyor ancak İzlanda gibi bir rakibe karşı uzun top oynamak çok zor. Ayrıca bugün defans duran toplarda evlere şenlikti. Attıkları iki golde inanılmaz basit goller hatta birinde topu altıpas içinde sektirdik adam o topa kafa vurdu.

• Venerable kullanıcısına yanıt
    Hocam adam maça sağda başladı solda bitirdi neredeyse. Hakan çalhanoğlunu suçlamaktansa takımı genel olarak suçlayabilirsiniz.Ya da oyuncu değişimi tercihleri için şenol güneşi.
    Hakan neden oynayamadı ?
    1. Yarı için kanadında fazlasıyla hapis kaldı. İzlanda gibi alan parselini iyi yapan bir takıma karşı defanstan oyun kurmakta zorlandık.Ön libero da ozan tufan olunca oyunu ileri uzun gönderdik. Dolayısıyla hem oyuncularımız yıprandı.Hem de ileride top tutamadık. Çok ikili mücadeleye girdiler yani.
    2. Yarı kenan çıktığında biraz daha ortaya geçti.Ama bu da yeterli değildi.Çünkü bu adamın kısa pas oyununa oyun açmaya ihtiyacı vardı. Arkasında ozan tufan dubası oynuyordu.Ozan tufan tercihi merkezi öldürdü.Yani oyun kanatlardan doldur boşaltlara kaydı.Orta kabiliyeti aslında var adamın ama bu maç hiç açamadı neredeyse.Yusuf biraz rahatlattı oyununu.Abdülkadir de sağa geçip içeri kat etmeye başlayınca bayağı da açıldı bence.

Demek istediğim oyuncuyu suçlamak kolay.Önemli olan nedenleri ile ortaya koyabilmek.Açamaz yapamaz edemez ... Gattusonun görüp senin göremediğin bir şeyler var demek ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Darkseid09 kullanıcısına yanıt
    Üstadım sence Hakan iyimi? Bana hakanın bir tane iyi özelliğini söylermisin? Sadece frikik. Ondada pek etkili değil artık eskisi gibi. Keşke Cengiz sakatlanmasaydı. Ozan Tufan oynamasaydı. Maçı kazanabilirdik. Sağlık olsun ama işimiz zora girebilir, dikkatli olmak lazım.
  • Geçen maç sonrasında söylemiştim Mahmut çok ama çok önemli bir oyuncu. Onun sakatlığı üstüne Cengiz in sakatlığı takımın tüm dengesini bozdu. Zaten İzlanda fizik olarak da iyi bir takım olunca böyle bir sonuç ortaya çıktı.
    Zaten Fransa maçı fazla göz boyadı, takıma ciddi gözle bakarsak oldukça zayıf bir kadro ama en azından genç o nedenle desteklenmeli.
  • https://mobile.twitter.com/ParcalaAslanim/status/1138678540453462016
    Bu sefer olsun beee

• quote:

Orijinalden alıntı: archdark

https://mobile.twitter.com/ParcalaAslanim/status/1138678540453462016
    Bu sefer olsun beee
    Adam 32 yaşında yapmayın ya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: archdark

https://mobile.twitter.com/ParcalaAslanim/status/1138678540453462016
    Bu sefer olsun beee
    Tıklamadan Ben Arfa olduğunu anlamıştım.

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.