Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

[Galatasaray 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Demoniz3D Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 2 Misafir Kullanıcı
9.167
Cevap
112
Favori
457.695
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Galatasaray >> [Galatasaray 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu
Giriş
    233 Mesaj

Klubün değeri zaten 100 milyon euro ya ulaştı. Oda gelirse bir kaç futbol daha alırsak 150 olması an meselesi..
    |
    |
    Fyodor Dostoevsky kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1239 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

falcao'nun kalitesine diyecek laf yok fakat kafa karıştırıcı bir transfer gibi görünüyor.
    bir yandan geldiğinde muhakkak galatasaray'a 1-2 sene tam katkı sağlayacağını düşünüyorum, diğer yandan da yıllardır kulüpleri batıran şeyin geri dönüşü olmayan yüksek maaşlı ve katarvari transferler olduğunu düşünüyorum. tuhaf
    Kulüpleri batıran şey aslında maaşlar değildi, tamam etkisi vardı ama zaten UEFA'nın verdiği kısıtlama da bile 60 milyon € maaş sınırı koyuyor sana. Bu bile aslında birkaç "değecek" oyuncuya 5 veya üzeri maaş verebilmene imkan sağlıyor. Önemli olan nokta tırnak içinde de belirttiğim gibi "değecek" oyuncuya. Dediğin gibi Falcao değecek bir oyuncu gibi görünüyor. En azından ligde hala 20+ gol atabilecek bir oyuncu tabi gerekli servisler de yapılırsa.

Kulüpleri yıllardır asıl batıran şey, saçma sapan oyunculara saçma sapan bonservisler ve maaş olarak maksimum 500 bin-1 milyon € maaş alması gereken adam 3-4 milyon €'dan 5 senelik sözleşme yapmak.

Yoksa Sneijder, Drogba, Falcao, Roberto Carlos, Anelka, Mario Gomez, Pepe gibi Avrupa'da üst düzey kulüplerde oynamış oyuncuları Türkiye'de 2-3 milyon €'lara oynatamazsın. Biz kendi ligimizi çok değerli görüyoruz ama şunu kabullenmemiz lazım. Avrupalı oyuncular için Türkiye ligi, Arap ve Çin kulüplerinden bir önceki adım ya da bir tık daha üstte bir lig (o da Şampiyonlar Ligi etkisi, yoksa ŞL olmasa hiçbir cazibemiz yok) ve takibi de Türkiye'ye artık futbol hayatının son yıllarında son sözleşmelerini yapıp iyi bir maaş almak. Yoksa hiçbirinin damarını kessen Sarı-Kırmızı, Sarı-Lacivert, Siyah-Beyaz akmıyor. Aktığın iddia edenlerin de sözleşmelerini ve aldıkları maaşları biliyoruz ya, neyse o başka bir konu.
    |
    |

• Er
    5 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Balotelli ye ilgimiz yok. Büyük ihtimal hoca istemiyor.

Alıntıları Göster
    Hacı Balotelli ile sorunun ne ya ilgimiz yok diyorsun ya Fatih Terim istemez diyorsun. Medyada adı geçmediğinden mi? Adım gibi eminim ilgi var ugraşılıyor ama getirebiliyor musun sorun burda. Devre arasında da getiremedin Marsilyayı tercih etti. Adı hiç geçmiyor ama Cenk Tosun ile de ugraşılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Ankara Web Tasarım
Blogio
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,110
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.