Şimdi Ara

[Galatasaray 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (4301. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: vinorosso Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 2 Misafir - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86.923
Cevap
110
Favori
443.086
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42994300430143024303
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-5F6A14216

Eğer doğru ise bu kadar erken transfer yapmamıza sevindim.
    Temmuz ortası geldi. Eylül 11 de lig başlayacak. Gelecekler gidecekler umarım netleşmiştir. Sezon öncesi nasıl bir kamp olur bilmiyorum ama bütün oyuncuların mutlak yetişmesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Temmuz ortası geldi. Eylül 11 de lig başlayacak. Gelecekler gidecekler umarım netleşmiştir. Sezon öncesi nasıl bir kamp olur bilmiyorum ama bütün oyuncuların mutlak yetişmesi lazım.

Alıntıları Göster
    Hoca çoktan liste vermiştir yönetime gelecek ve gidecekler hakkında. Bakalım yönetim son güne bırakmadan yetiştirebilecek mi. Tabi en önemlisi kampa yetiştirmek. Yeni transferler iyi kamp geçirirse o zaman %100 performanslarını görürüz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

Hoca çoktan liste vermiştir yönetime gelecek ve gidecekler hakkında. Bakalım yönetim son güne bırakmadan yetiştirebilecek mi. Tabi en önemlisi kampa yetiştirmek. Yeni transferler iyi kamp geçirirse o zaman %100 performanslarını görürüz.

Alıntıları Göster
    Özellikle yabancı oyuncuları mutlaka yetiştirmek lazım. Zor ama şu aşamada işlemlerin bitmiş olması lazım. Umarım lig başladığında biz hala oyuncuyla, kulüple, menajerle pazarlık yapıyor olmayız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emrbyn11

Ligin son sirasindaki takima karşi gol atmakta zorlaniyoruz

Bu sezonun özeti bence bu maç
    rakip ligin son sırasındaki takım da, bizim takım da pandemi sonrasının lig sonuncusu. eğer pandemi sonrası kısa bir lig olsaydı, 18. olup küme düşüyorduk. utanç verici bir durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Det.Harvey Bullock

8 kez şampiyon olmuş, halihazırda son iki sezonun da şampiyonu, son Türkiye kupası şampiyonu, bu sezon 20 yıllık Kadıköyde galibiyet hasretine son vermiş, korona öncesinde 8/8'de yapmış, korona sonrası önemli tüm futbolcuları sakatlanmış ancak alınan birkaç kötü sonuçtan dolayı taraftarı tarafından 1 sezon bile kredi tanınmayan başka bir teknik direktör var mı acaba?? Akıl tutulması resmen.

Alıntıları Göster
    21 yıllık kadıköy derbilerinin yaklaşık yarısında takımın başında zaten terim vardı, eksik kalmış rakibe 6-0 yenilirken de terim vardı. ne çok abartmalı, ne çok gömmeli. 14 yıl şampiyon olamadığımız dönemde de, takımda oyuncu idi. o gelmeden önceki sezon şampiyonduk, şampiyon takıma gelmişti. futbolu bıraktı ertesi sene şampiyon olduk. benim gibi yaşı olanlar hatırlar, lakabı düztaban fatih'ti.

ayrıca korona öncesi 8/10 yaptı, korona öncesi son 2 maç berabere kaldı. şimdi gs lig tarihinin en uzun kazanamama serisi rekoru da ona ait oldu. bir önceki rekorda da, futbolcu olarak kadrodaydı.

her neyse, tarihimizin en iyilerinde ve en kötülerinde hep terim var. ilginç bir adam.

• quote:

Orijinalden alıntı: WhyNot?

Takım yok oyuncu kalmadı kim ne derse desin fatih terim klübün bel kemiğidir.
    Galatasaray tüm kişilerin üstündedir, hiç kimse de koskoca klübün bel kemiği değildir. Metin Oktay'ın, Turgay Şeren'in hatta Ali Sami beyin dahi böyle adlandırılması kabul edilemezken, bunun ft için kullanılması GS'a hakarettir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Evlatçılıkla alakası yok. Terim gitse başkası gelse arda gelmez bu sefer emre çolak gelir.

Şu an bu hamlelere ne yazık ki mecburuz. Kasada para yok. Yerli oyuncu almak zorundasın. Alt yapında seni yukarı taşıyacak oyuncun yok.

Keşke terim in emekli olmasıyla herşey düzelse. Misal okan buruk gelse ne değişecek? Başakşehir de elinde ligin en alternatifli kadrosu var. Bize geldiğinde bu çeşitlilik olmayacak. Kiralık ya da ikinci sınıf yerli oyuncularla birşey yapmaya çalışacak.

İyi futbol iyi oyuncularla oynanır. Terim in ilk dönemi, üçüncü dönemi ve dördüncü döneminde elinde hep iyi kadro vardı. Ama bu sezon toplama bir takımla başarı beklendi.

Toplama takımla Lucescu başarılı oldu ama devam etseydi ne olurdu, devamı gelir miydi bilemeyiz.

Alıntıları Göster
    "Misal okan buruk gelse ne değişecek? Başakşehir de elinde ligin en alternatifli kadrosu var. Bize geldiğinde bu çeşitlilik olmayacak. Kiralık ya da ikinci sınıf yerli oyuncularla birşey yapmaya çalışacak."

Buraya biraz takıldım, çünkü Başakşehir transfere en az para harcayan takımlardan biri, yani bir kısıtlamaya tabii olmadıkları halde. Önemli olan düşük bütçelerle doğru transferleri yapmak, ve oyuncuları birbirine uyumlu hale getirmek, ucuz da olsa performans almak. Ligue 2 den 2,7 milyon bonservisle alınan Crivelli, arabistandan bedelsiz alınan Alexic, yine bedelsiz gulbrandsen ve skirtel. vs. bu kadroyu bu sene Okan hoca kurdu.

Elbette ilk 11 de geçmiş yıllardan da 5-6 oyuncu kullanıyor ama, kendi aldığı oyunculardan da en az 3-4 tanesi, her maç oyunda. Azibuile, Topal, Berkay gibi oyuncularla bazen kendisinin çok düşük bedellerle kurduğu 6-7 oyuncunun sahada olduğu oluyor. Yani bize gelirse, hiç bir şey yapamaz doğru değil. Terim'den daha başarılı bir scout ekibi ile çalıştığını, Galatasaray'a gelirse de başarılı olacağını düşünüyorum.

Gençleri oynatmada ve seçmede de iyi, kaleci Muhammet'i aldı başakşehire yedek olarak biz Okan'ı aldık. Eminim maliyet olarak da bizden ucuzdur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Saiki

Bu mesaj silindi.
    Buradaki yaşça en kıdemli Galatasaraylılardan biri olarak, onun futbolculuğu dönemini de hatırlayan biri olarak, 4 yıl üst üste şampiyon yaptığında dahi içim buruk bir şekilde sevindim şampiyonluklara, ve asla camiamıza yakıştıramadım teknik direktör olmasını.

UEFA kupası nedeniyle kendisine bir kredi açmıştım. onu da ikinci ve bu dördüncü dönemlerinde kötü kullandı.

Son söz: Gözlerim bu forumda terimi eleştirenlerin, "96-2000 arasını bilmeyen yeni yetme ergenler" diye yaftalandığını gördü, o tür mesajlara çok gülmüşümdür. Neymiş, terim Galatasaray'ın efsanesi, her şeyi, belkemiği imiş falan filan. Yahu, biz çok daha önce adam futbolu bıraktığında kurban kesmiştik, kurtulduk heriften diye. Böyle giderse yakında da, teknik direktörlüğü bırakmasını kutlayacağız. Yoksa bu biatçı kafadaki insan yapısı ile son 20 yılda gelen hiç bir hoca rahat çalışamadığı gibi, Terim Galatasaray'a zarar vermeye devam edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: kalahamari

hayırlı olsun başakşehir şampiyon kayseri 2 kırmızı daha yedi mensah haftaya gene yok
    Kayseri maçından 1-2 gün önce tvde konuşuluyordu. Mensah'ın Beşiktaş'a gelmesi için görüşmeler devam ediyor, ancak Kayseri ligde kalırsa çok zor görünüyor, ancak küme düşerse, uygun bir maliyetle iş bitecek diye.

Maçtaki pozisyonda direkt bu geldi aklıma. Kimseyi suçlamak istemem ama, Mensah sanki kendi geleceği için takımını sattı diye düşündüm. Kendilerine şerefiyle hakkıyla,..... diyenlerin bu işlerin içinde olmaları düşündürücü olmaz mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

malum takım taraftarları şampiyonlar ligi bizi bekle diyor, peki bunlar gerçekten şampiyonlar ligine rakiplerini eleyerek gidebilir mi?
    28. sırada olmaları nedeniyle seri başı olmaları yüksek ihtimal. (ilk 4 ligin temsilcileri ön eleme oynamıyor, ve malum takımın önündeki takımların çoğu bu şekilde, ayrıca ilk 4 lig dışında önünde olan takımların çoğunun da, ön elemsiz direkt gidecek sıralarda liglerini bitirmesi bekleniyor). yani eleme oynama ihtimali olan Türk takımları arasında en şanslı olan onlar. sivas, alanya veya biz gitsek ön eleme turunda seri başı olmayız.
  • Lucesku ile sampiyon olmus takimi transferle sampiyon olamadi. Kacinci oldu hatirlamiyorum.
    Ama 2000den sonra sampiyon olamayan hocalari saysak daha kolay.
    Lucesku ilk sene sampiyonlugu son mac kacirmisti.
    Ikinci sene sampiyon oldu.
    Gerets 1 sene oldu. 1 sene olamadi.
    Terim 2 sene olamadi. 2 senenin ortasinda kovduk.
    Td.suz 1 sene sampiyon olduk.
    Mancini. Prandelli. Tudor bide hollandali yedek antranor olamadi.
    Hamza 1. sene sampiyon oldu. 3 kupa aldi.
    2. Sezon ortasinda kovuldu.
    Terim geldi 2 sene sike zamaninda sampiyon oldu.
    Isler kotu giderken kacti milli takima.
    2000 den sonra yarisi sampiyonlukla gecti.

Hamza copten bir takimla sampiyon oldu. 3 kupa aldi hatta.
    Hamza gelsin. Bu arada hamza amcamin oglu. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FDAA8C141

21 yıllık kadıköy derbilerinin yaklaşık yarısında takımın başında zaten terim vardı, eksik kalmış rakibe 6-0 yenilirken de terim vardı. ne çok abartmalı, ne çok gömmeli. 14 yıl şampiyon olamadığımız dönemde de, takımda oyuncu idi. o gelmeden önceki sezon şampiyonduk, şampiyon takıma gelmişti. futbolu bıraktı ertesi sene şampiyon olduk. benim gibi yaşı olanlar hatırlar, lakabı düztaban fatih'ti.

ayrıca korona öncesi 8/10 yaptı, korona öncesi son 2 maç berabere kaldı. şimdi gs lig tarihinin en uzun kazanamama serisi rekoru da ona ait oldu. bir önceki rekorda da, futbolcu olarak kadrodaydı.

her neyse, tarihimizin en iyilerinde ve en kötülerinde hep terim var. ilginç bir adam.

Alıntıları Göster
    Terim'in yaşattığı başarıların yanında yaşattığı başarısızlıklar devede kulak bile değil. 21 kupalı adamdan bahsediyoruz.

• Galatasaray'da yönetim kurulu, Mayıs 2021’i beklemeden olağanüstü seçimli genel kurul kararı yapılmasını istedi.

Mustafa Cengiz’in onayı halinde Galatasaray erken seçime gidecek.

(via Ali Naci Küçük)
  • PayneKillers P kullanıcısına yanıt
    Önce Albayrak bırakıyor haberleri çıktı şimdi bu olay, sağlık problemleri mi yoksa bahsi geçen bitiş dönemine girişin ön gösterimi mi anlayamadım

• Omar iyi bek söylenen rakam doğruysa güzel transfer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

Galatasaray'da yönetim kurulu, Mayıs 2021’i beklemeden olağanüstü seçimli genel kurul kararı yapılmasını istedi.

Mustafa Cengiz’in onayı halinde Galatasaray erken seçime gidecek.

(via Ali Naci Küçük)
    adam hasta bence bırakması gayet doğal seneye çok iyi bir yıl geçirmeyecek galatasaray öyle duruyor..çünkü kadromuzun bel kemiği hep kiralıktı ve yerlilerimiz iyi değil kaldıki muslera gibi bir adamıda kaybettik birde kaleci bulmak zorundayız.Nerden baksan 10 transfer yapılacak yerli yabancı son ana kadar forvet alamayan koca takımı forvetsiz oynatan gözünün önündeki diagneye dünya para veren yetmeyip falcao sakat sakat alıp diagneyi yok parasına gönderen yönetim ve transfer ekibinden lige hazır bir kadro beklemek hayal gibi.Üstüne yönetim değişirse ki terimle çalışmak isteyen insan sayısı bir elin parmaklarını geçmez bence o zaman zor günler bizi bekler ..

• ali yavuz kol ile 4 senelik sözleşme imzalamışız sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thejoker58906

ali yavuz kol ile 4 senelik sözleşme imzalamışız sanırım.
    Evet inşallah kulubede çürümez

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukilavuz

Evet inşallah kulubede çürümez

Alıntıları Göster
    Biraz da oyuncunun elinde. Formayı almak isterse kulübede çürümez.

• 
Sayfa: önceki 42994300430143024303
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.