Şimdi Ara

[Galatasaray 2019/2020 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu (4236. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
86.923
Cevap
110
Favori
443.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42344235423642374238
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Muslera klasında bir kaleciyi unutmak lazım.Aynı anda iki süper kaleci tutacak ne gücümüz var ne luksumuz.Ki çoğu maçı Muslera oynuyor zaten.Okan da yedek kaleci işini kotaracaktır.Çünkü 1 sene hiç maç oynamamış kalecinin yıpranması normal.

Ayrıca benim takımdan gönderilmesini istediğim kişiler.

Donk bu kadar yaşlı ve yabancı kontenjanı dolduracak kişiye gerek yok.Kendisini sevsem de artık sözleşme uzatılmamalı.
    Belhanda
    Feghouli
    Falcao- Çok beğensem de 34 maçın neredeyse 20 sine bile çıkamayan ek olarak sakatlıktan çıktıktan sonra da performans verememesi sebebiyle.
    Lemina - Falcaonun aynısı geçerli bizim sakat oyunculara çok para verecek lüksümüz yok.
    Nagatomo ve Mariano zaten gidiyor ve Marianonun yeri zor dolacaktır.Oyun kurucu bir bekti resmen.
    Sekidika En azından kiralanmalı kontenjan boşuna doluyor.
    Babel- Yaşlı ve masraflı

Geri kalanlarla oluşan kadro.

Muslera
    Linnes Luyindama Marcao Sarachi

Transfer Seri Transfer Emre Kılınç

Emre Akbaba Diagne

Bu kadroya yapılan daha iyi transferlerle diziliş de oyuncular da değişebilir.Ama ben 442 veya 4411 den yanayım Fatih Terimin 442 si her zaman daha yırtıcı olmuştur.Belki genç ve yırtıcı bir forvetle Diagne de kendine gelir.Ayrıca az masraflı veya boştaki Türk oyuncular alıp.Bonservisi geleceği parlak ve parayı katlayacak oyunculara yatırmalıyız.

• Yen@l kullanıcısına yanıt
    Öyle hocam genç ve toy haklısınız ama ben zamanla bu ikili oturtulursa diye bahsettim.Bizim seneye 3 kulvarda oynadığımızı düşünün.Bu trafikte bu genç oyuncuyu değerlendirmeliyiz.Herhangi bir X oyuncuyu oynatıp hata yapmasına katlanmaktansa Emin oynasın en azından gençtir deriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arthur7

Hocam yapma , bu takım bu kadar eksiğe rağmen kötü bir oyun sergilemedi.Bizim sıkıntılar ki genelde İmparatorun sıkıntısı.Sezon başlangıçları hiçbir zaman iyi olmuyor.Pandemiden sonraki başlangıçta böyle oldu ,bir de bu kadar eskikle toparlanamadık onu da geçtim feghoulinin yaptığı amatorluk bizi doğradı
    Sezon başı olsun devre arası olsun transferin son günü 11 e oyuncu alınıyor. Sezon başı 4-5 maç devre arası 2-3 maç kaçırıyolar. 11 in birbirine alışmasj derken ekim sonunu buluyor o da sakat cezalı olmazsa. Pandemi sonrası defans sürekli değişiyor. Donk-Lemina lemina-taylan donk-ahmet ahmet-lemina donk-marcao. Sağda mariano-linnes-şener değişti sürekli. Alanya maçında sol bekte kim oynayacak allah bilir.
    Hocaya sürekli kampa.oyuncular yetiştirilecek sözü verilsede hep son güne bırakılıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lastwarriors

Sezon başı olsun devre arası olsun transferin son günü 11 e oyuncu alınıyor. Sezon başı 4-5 maç devre arası 2-3 maç kaçırıyolar. 11 in birbirine alışmasj derken ekim sonunu buluyor o da sakat cezalı olmazsa. Pandemi sonrası defans sürekli değişiyor. Donk-Lemina lemina-taylan donk-ahmet ahmet-lemina donk-marcao. Sağda mariano-linnes-şener değişti sürekli. Alanya maçında sol bekte kim oynayacak allah bilir.
    Hocaya sürekli kampa.oyuncular yetiştirilecek sözü verilsede hep son güne bırakılıyor

Alıntıları Göster
    Gs'li değilim, Fatih hocayıda pek sevmem ama Fatih hoca ayrılırsa Galatasaray Aziz Yıldırım sonrasındaki Fenerbahçe'ye döner.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Gs'li değilim, Fatih hocayıda pek sevmem ama Fatih hoca ayrılırsa Galatasaray Aziz Yıldırım sonrasındaki Fenerbahçe'ye döner.

Alıntıları Göster
    9 sezonda 8 kez şampiyon yapmış adam hala taktikten anlamıyor diyor bizim taraftar. Adam ne zaman bıraksa kapısında yatmaya gittiler geri gelsin diye

• quote:

Orijinalden alıntı: intercityfirm1895

Kardeş bu kadar biatçıysan git Fener'i tut. Galatasaraylı dediğin yanlışlara her zaman isyan eder. Beşiktaşlılar gibi tükürdüğümüzü de yalamayız biz. Hırsız diyip sonra bağrımıza basmayız. O Arda'ya rahat yok bu kulüpte bak görürsün.

Olan takıma olacak. Fatih Terim kendi bilir. Seneye de şampiyon olamazsa taraftar desteğini çeker. Kim olursa olsun. 2 sene üst üste şampiyon olamayan teknik direktör Galatasaray'da kalamaz. Galatasaray başarısızlığa tahammülü olmadığı için Galatasaray'dır.
    Merak etme uA destek çıkıyor.
    Fenerin terim gibi hocası olsa 100 yıllık kontrat yapar. bizim yaşayan efsanelerimize verdiğiniz krediye bak :D sonra terim gidince tudor gibi biri gelir 6.7. oluruz. 2 sene sonra yine terim gelsin dersiniz. terim 2 sene şampiyon yapar 1 sene olamaz yine terim gitsin dersiniz . o yüzden muhattap olmuyorum bu forumda kimseyle geneli böyle çünkü. 1 yenilgiyle herkesi gönderirsiniz.

Arda Turanı istiyor adam yapacak bir şey yok ben de katkı vereceğine inanmıyorum ama çok ucuza gelecek 3 milyon filan vereceğimizi mi sanıyorsunuz?
    Bir yaz kampı geçirsin yan pas selçuktan daha iyi oynar Arda Turan .

• canı sagolsun fatih hocamın seneye yapamazsa öyle gönderırız :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • KendineAteist kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın da bir şey hatırlatmak istiyorum. Tudor sezona çok iyi başlamıştı ve GS harika top oynuyordu o dönem. Kasım-Aralık gibi 1-2 deplasmanda puan kaybedilince Tudor gönderildi. Gönderildiğinde en yakın rakibinden 4 puan önde liderdi. Düzelteyim dedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanryco

Hocam kusura bakmayın da bir şey hatırlatmak istiyorum. Tudor sezona çok iyi başlamıştı ve GS harika top oynuyordu o dönem. Kasım-Aralık gibi 1-2 deplasmanda puan kaybedilince Tudor gönderildi. Gönderildiğinde en yakın rakibinden 4 puan önde liderdi. Düzelteyim dedim.
    Düzeltecek bir şey yok. Derbilerde çok kötü oynuyorduk başakşehirden 5 yiyince gönderdik. Tudor o sezon kalsa şampiyon olamayacaktık.
  • Burada bazı kişiler Fatih Terim'i öyle bir savunuyor ki insanlar bu sefer daha da sert konuşmaya başlıyor. Oysa ki bakın dün gece hocanın söylediklerinden alıntı yapayım.

"Sevgili Galatasaraylılar'a sesleniyorum. Sevincimiz kadar, üzüntülerimiz de derin. Bizi affetsinler bu sene."

"Basın toplantısında Galatasaray'ın başarısızlığı ile ilgili gelen soru üzerine Fatih Terim "Pandemi sonrası en fazla yara alan takım biz olduk. Siyah - beyaz gibi oldu. Galatasaray evet başarısız Sebep A: Benim, sebep B: Fatih Terim." diyerek sözlerini noktaladı."

Sezon içinde de özellikle ilk devrenin ardından bu şekilde deyimleri oldu. Ona rağmen burada fütursuzca savunma yapıyorsunuz. Başta kendim olmak üzere eleştirenlerin istediği de hocanın yaptığı "hataları" fark etmesi,dile getirmesi ve çözmesidir. Yani sorumluluk almasıdır. Topu ona buna yönlendirip hatalarından kaçmamasıdır.

Diğer bir problem ise hocanın bazı şeyleri söyleyip tersini yapması. Sezon içinde bir sürü örneği var. Başlıca gençlere şans vereceğim deyip haftaya 34'lük Selçuk'un oynaması.

Bazı arkadaşların başarısız sonuçları savunurken kullandığı takımın yarısı sakat argümanı da saçmalıktan başka bir şey değil. Bu takım şampiyonluğu ilk yarıda gösterdiği rezil ve etkisiz sonuçlarla yaptığı puan kayıplarıyla kaybetti.

Bir gelişme olmazsa Fatih Terim seneye de başımızda kalacak gibi görünüyor. Yönetimde zaten hocayı görevden alma yada istifaya zorlama gibi hamleler yapacak ... bulunmuyor. Yani hoca istemeyene kadar başımızda. Umarım bu sene yaptığı hataları tekrarlamaz.

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Eğer Okan Buruk gelirse dönmez.
  • quote:

Tudor 2 puan ile ikinciliğe düştüğünde gönderildi ve gönderildikten sonra öğrendik ki, takıma Ağutos'taki ilk aylık ödemelerden sonra eylül-ekim-kasım tek kuruş ödeme yapılmamış ve futbolcuların derdi buymuş.

Sırf bu nedenle ve idmanları da sert diye futbolcular Tudor'u göndermişti, yani alınan kötü deplasmanlarda oyuncular maç seçerek, iyi oynamıyorlardı. Tudor, şans verilse (veya böyle tecrübesiz ama disiplinli bir hoca için ödeme vs sorunu yaşatmadan yönetim arkasında durabilse) iyi hoca olabilecek meziyetleri olan bir adamdı.

• Terimin en az 1 sene daha bizimle olacağını düşünüyorum. Onun dışında da yerli TD olarak Okandan başkası takımın başına gelemez bence. Okan'ı bence Fener kapacak.
  • quote:

Tudor gönderildiğinde zirveden 2 puan gerideydik. Arayıp bakmadım ancak muhtemelen doğdu hatırlıyorum.
    Sizde Vitor hakkında ne düşünülüyorsa kat kat fazlası Tudor için söylenir burada.
    Bizim Türk taraftarı sonuç odaklıdır. Buradaki sonuç saha sonuçları değil (kısmen öyle de aslında), parametrelerin sonucu.
    Tudor tü kaka yani anlayacağın. Ama şunları kimse dillendirmez.
    1) Tudor'un üzerindeki inanılmaz Fatih Terim baskısı
    2) Dursun Özbek yönetiminin seçim kaybetmemek için yaptığı inanılmaz harcama ve şampiyonluk harici hiçbir ihtimali düşünmeme ( Tudor tökezledi ve gitti)
    3) Başta taraftar olmak üzere yönetimde dahil Tudor'un arkasında durmama ( Örnek, Okan Buruk olayı)
    4) Basının ciddi anlamda yüklenmesi
    5) Sneijder ile ters düşmesi ve Sneijder-Belhanda olayı
    6) Antrenman yoğunluğu sebebiyle oyuncuların istememesi
    7) Bitmek bilmeyen 3'lü savunma geyiği
    8) Oyuncu ve teknik ekip ödemeleri yapılmaması (üstteki mesajı görünce hatırladım)
    Belki aklıma gelmeyenlerde vardır dile kolay 3 sene falan oldu. Şampiyon yapabilir yapamaz orası da tartışmalı ancak potansiyeli gösterdiğini düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SimurgFC -- 6 Temmuz 2020; 16:44:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yen@l

Değerli arkadaşım; Emin daha çok genç ve toy evet ilerde iyi bir stoper olacaktır ancak o son pozisyonda rakip oyuncuyu öyle bir kucağına alıp döndürmeden ilk müdahaleyi yapacaksın ki rakip oyuncu senden çekinecek. Nefesini ensesinde hissedecek. Rakibe uzak kalıp oyuncuyu döndürürsen geçmiş olsun. Bakınız Fenerbahçeli Jailson.
    Tıpatıp aynı iki gol yedi her iki takımda. Senin yaptığın şu tespiti insanlara bir türlü anlatamıyorum. Jailson hatasız diyen varya . Nerde görülmüş def oyuncusunun ortasahada bu şekilde amatörce müdahale yaptığı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FDAA8C141

Tudor 2 puan ile ikinciliğe düştüğünde gönderildi ve gönderildikten sonra öğrendik ki, takıma Ağutos'taki ilk aylık ödemelerden sonra eylül-ekim-kasım tek kuruş ödeme yapılmamış ve futbolcuların derdi buymuş.

Sırf bu nedenle ve idmanları da sert diye futbolcular Tudor'u göndermişti, yani alınan kötü deplasmanlarda oyuncular maç seçerek, iyi oynamıyorlardı. Tudor, şans verilse (veya böyle tecrübesiz ama disiplinli bir hoca için ödeme vs sorunu yaşatmadan yönetim arkasında durabilse) iyi hoca olabilecek meziyetleri olan bir adamdı.

Alıntıları Göster
    İyi giden takıma 3 lü oynatarak başakşehirden 5 bjkden 3 yedirten hoca hoca değildir

• Lige ara verilmesi bizi mahvetti.Aradan önce gayet iyiydik ara tüm olayı bozdu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Omara

yanlış biliyor da olabilirim, opsiyonda bildiğim kadarıyla oyuncunun da kalmak istemesi gerekiyor.
    Farketmez oyuncu gitmek isterse bile satan yine ts olacak. Başkası satamaz kulübü 6m euro alabilir. Ayrıca seneye zaten ts de kiralık hala. Maçların yarısında oynarsada mecburi alacak ts 6m euro ya. Adamlar bu kadar prim yapacağını bilmediklerinden bize kakalamaya çalışmışlar resmen.

• bidarxx kullanıcısına yanıt
    anladım hocam satanın siz olacağınız detayını bilmiyordum. mantıklı olan da o gerçi. sözleşmenin etrafından dolaşmak oluyor öbür türlü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • SimurgFC kullanıcısına yanıt
    Yanlış hatırlamışım demek ki.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 42344235423642374238
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.