Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

[Galatasaray 2018/2019 Sezonu] - ŞAMPİYON GALATASARAY - #Hedef23

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir Kullanıcı, 11 Masaüstü Kullanıcı
87.568
Cevap
119
Favori
2.166.622
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Galatasaray >> [Galatasaray 2018/2019 Sezonu] - ŞAMPİYON GALATASARAY - #Hedef23
Giriş
    731 Mesaj
    son yıllarda Genç futbolcu alıp da zarar ettiğimiz yokken , halen 34 yaşında adam alalım diyen adamlara artık ne desek boş . şimdi tecrübe iyi adam vs derler ama elde patlayan bir sürü istenileni veremeyen adam var iyi diye aldık meira , Frand de Boer, Chedjou, L Neill bunları iyi diye aldık sonuç ?

Alex Telles 6.15 M aldık 6,5 sattık belki yüzde 10 dan 2-3 M daha gelir.
    Carole 1,5 M aldık 1,1 M sattık ( bonservis + kiralık parası)
    Garry Rodrigues 5,3 M aldık say ( yüzdelik pay paok ) 9 M sattık.
    José Rodríguez bedelsiz aldık 2,15 M sattık
    ndiaye 7.5 M aldık ( çok para verdik falan tartışıldı bu arada ) 16 M' e sattık .

yani potansiyelli genç transferler iyi kötü elimizden çıkardık. bir oynasın bakalım ilk eleştiriyi ben yapacağım ..

Orijinalden alıntı: Guest-FAA9DFD80

Demek istediğim Maicon 7.5 m euro bonservisle alındı. Karşılığını alabildik mi ? Hayır.

Eleştireceksek bunları eleştirelim.

Marcao yu daha izlemeden herkes gömme peşinde. Bir izleyelim oyuncuyu pozitif bakalım.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım maicon da hatalı bir transferdi.

Tudor sol ayaklı stoper istedi ısrarla. O zaman sassulo da oynayan sezon sonu sözleşmesi bitecek olan acerbi için 10 milyon euro önerdiler. Ama italyanlar bırakmadı.

Bizimkilerde östersunds maçları için aceleyle maicon u aldılar.

Şimdi yanlış olan birşeyi yanlışla mı kıyaslamak lazım.

Maicon a 7.5 verdik diye adı sanı duyulmamış, piyasada chaves taraftarı ve brezilya daki mahalle arkadaşlarından başka kimsenin tanımadığı adama 4 vermek mantıklı mı oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Dilimde tüy bitti şu adamı almadılar. 2 sene önce iyi fırsattı alınabilinirdi tam aradığımız adamdı ama almadılar. Bu sene bonservisi de elindeydi kelepirdi yine almadılar kralı.. Birçok sorunumuza derman olurdu neymiş bir sene maç oynamamış bizimkiler oynadı kamp da gördü ne oldu..

https://mobile.twitter.com/LioMessi10i/status/1083067058110324738

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: auto_man

Tudor sol ayaklı stoper istedi ısrarla. O zaman sassulo da oynayan sezon sonu sözleşmesi bitecek olan acerbi için 10 milyon euro önerdiler. Ama italyanlar bırakmadı.

Maicon a 7.5 verdik diye adı sanı duyulmamış, piyasada chaves taraftarı ve brezilya daki mahalle arkadaşlarından başka kimsenin tanımadığı adama 4 vermek mantıklı mı oluyor?

Alıntıları Göster
    Devre arasında transfer kolay mı ?

Hoca sol ayaklı bir stoper istediğini söylemişti. Hocanın bir bildiği vardır diyorum.

Marcao ya verilen para hocanın hatası değil yönetimin hatasıdır.

Oyuncunun iyi olup olmadığını izleyip göreceğiz. Eleştiri için erken.

Maicon 7.5 m euro ya tamamıyla fiyasko bir transfer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esteban C -- 9 Ocak 2019; 22:27:11 >

Alıntıları Göster
    maicon u aldığımız sezondan 1 sene öncesinden beri bize kakalamaya çalışıyordu menajerler.. yanlış örnekle yanlışı başımıza sarıyorlar gibi geliyor bence.. ikinci bir dany olmaz inşallah..
    |
    |

Orijinalden alıntı: Illusions

Dursun Özbek'e eleştiri getirmeyip Cengiz'i sert dille eleştirmelerinden belli zaten art niyetli oldukları. Bunlar yüzünden Galatasaray bir türlü hak ettiği başkanı bulamıyor.

Alıntıları Göster
    başımıza gelenlerin çoğunda derin Galatasaray'ın da oyunları var.. Onlar içeriden yıkmasalar dışarısı bu kadar kör gözün parmağına saldıramazdı..
    |
    |

Hoca sol ayaklı bir stoper istediğini söylemişti. Hocanın bir bildiği vardır diyorum.

Alıntıları Göster
    Ya arkadaş nedir adamın menajeri misin? Devamlı aynı laflarla transferi savunmak nedir? Herkesin dediği çok riskli bir transfer ne gerek vardı şu kritik dönemde. Bunu anlamayacak bir durum var mı?

Emeği geçen herkese teşekkürler

Marcao için verilen bonservis yönetimin suçudur.

Oyuncu hiçbir maça çıkmadan gömmek yersiz. Umarım iyi bir oyuncudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esteban C -- 9 Ocak 2019; 22:34:34 >

Yeni transfer Marcao takımımızda hiçbir resmi maça çıkmadan yerden yere vuruldu.

geçmiş tecrubeler hepimizi korkuturuyor..ama iyi çıkmasını umuyoruz..

Alıntıları Göster
    Hoca geçen sezonda sol ayaklı bek dedi sağ ayaklı bek kiralandı bu sezonda bonservisiyle alındı.

Demek ki neymiş ısrar etmek yerine en mantıklı seçimi yapmak gerekiyormuş.

Zaten üst düzey sol ayaklı stoper dünya üzerinde iki elin parmaklarını geçmez. Bu yüzden çoğu sol stoper sol bekten devşirmedir.

Yani ısrarla sol ayaklı stoper muhabbetinin bizim gibi mali yönden sıkıntılı takımlar için bir önemi yok. Örneği zaten verdim. Adamlar sözleşmesi bitecek olan acerbi yi 10 milyon euro ya bırakmadı.

Bizim şu anda günü kurtarmamız lazım. Şampiyon olup Şampiyonlar ligine direkt katılmamız lazım. Yoksa bırak kariyerli oyuncuyu isveç üçüncü liginden gelen oyuncuların transferine sevinir duruma geliriz. Ekonomik yönden en net gelir şampiyonlar liginde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: osonguler

Ya arkadaş nedir adamın menajeri misin? Devamlı aynı laflarla transferi savunmak nedir? Herkesin dediği çok riskli bir transfer ne gerek vardı şu kritik dönemde. Bunu anlamayacak bir durum var mı?

Alıntıları Göster
    Sen istedğini düşün arkadaşım.

Ben takımımda oyuncuyu izlemeden gömen bir taraftar değilim
    |
    |

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kırmızı panda -- 9 Ocak 2019; 22:41:11 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    500 Mesaj
    quote:

Hoca geçen sezonda sol ayaklı bek dedi sağ ayaklı bek kiralandı bu sezonda bonservisiyle alındı.

Demek ki neymiş ısrar etmek yerine en mantıklı seçimi yapmak gerekiyormuş.

Zaten üst düzey sol ayaklı stoper dünya üzerinde iki elin parmaklarını geçmez. Bu yüzden çoğu sol stoper sol bekten devşirmedir.

Yani ısrarla sol ayaklı stoper muhabbetinin bizim gibi mali yönden sıkıntılı takımlar için bir önemi yok. Örneği zaten verdim. Adamlar sözleşmesi bitecek olan acerbi yi 10 milyon euro ya bırakmadı.

Bizim şu anda günü kurtarmamız lazım. Şampiyon olup Şampiyonlar ligine direkt katılmamız lazım. Yoksa bırak kariyerli oyuncuyu isveç üçüncü liginden gelen oyuncuların transferine sevinir duruma geliriz. Ekonomik yönden en net gelir şampiyonlar liginde.

Alıntıları Göster
    Bu yönetimin transferden anlamadığı belli.

Marcao ya verilen bonservis yönetimin suçudur.

Ben oyuncuyu takımımda görmeden eleştirmem. Herkes oyuncuyu yerden yere vurdu.

Tanınmayan her oyuncu kötü çıkacak diye bir şart mı var ?

Alex Telles i kaç kişi tanıyordu ? O da daha gelmeden yerden yere vuruldu. Oynadığında da eleştirildi. Telles şu an 40 m euro.

Marcao nun bonservisi tartışılır ama nasıl oyuncu olduğunu izleyip göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esteban C -- 9 Ocak 2019; 22:44:15 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

900 bin tutarı kesin değil yalnız. Transfermarkt değeri o kadar gözüküyor fakat kaça alındığı açıklanmamış. 300-400 bin gibidir en fazla.
    cümleninn sonuna doğru suratım düştü
    |
    |

Yanlış anlamayın, fikrinize saygı duyuyorum ama;

1- N'Diaye 27 yaşında alındı. 2 yıllık süperlig tecrübesi vardı. Alındı ve Fernando gibi tecrübeli bir ismin yanına monte edildi.

2- Garry 26 yaşında alındı. Alındığı zaman başlangıçta beklentileri karşılamadı. Hatta yedek bırakıldı. Ne zaman Fatih hoca geldi, forma şansı bulmaya başladı. Gomis gibi bir golcünün varlığı ile performansını 3'e katladı.

3- Bana kalırsa bir oyuncunun bedelsiz alınıp 2 milyona satılmasından ziyade, oynadığında belli bir süre pozitif katkı vermesi ve takımın başarıya ulaşmasında katkı sahibi olması daha önemli. Benim için asıl kıstas bu.

4- Sayılabilecek 3 başarılı transfer hamlesinin yanında, bir o kadar da başarısız hamle vardır. Ve bunlar Galatasaray'ı mali yönden dibe çekmiştir. Yerli yabancı karışık örnekler;

Lucas Ontivero,Izet Hajrovic,Endogan Adili,Koray Günter,Salih Dursun,Tolga.... İlk aklıma gelenler. En az 15.000.000 € para gitmiştir.

İşin içinde Fatih Terim olduğu için umutluyum Marcao transferinden. Ama 1 stoper daha alınması şart bana kalırsa. Liderin 6 puan gerisindeyiz. Benfica ile oynayacağız Uefa'da. Ligi tanımayan,tacrübesiz bir oyuncu geliyor. Bilirsiniz. Stoperde tecrübe çok önemlidir. Marcao - Ozan ikilisi ile maçlara çıktığınızda gerçekleşecek senaryo 3 aşağı 5 yukarı belli. Bu çocuklar genç. İlk hatalarında ağır eleştiriler gelecek. En ağır eleştiri de Fatih Terim ve yönetim düşmanlarından gelecek. Artık istifaya davet eden mi ararsınız, lakap takan mı arasınız....

Bu arada bir oynasın bakalım demişsiniz. İlk eleştiriyi ben yapacağım diye de eklemişsiniz. Eleştiri güzeldir. Umarım birkaç ay sonra o eleştiriler yerini ağır hakaretlere bırakmaz hocam. Çünkü asıl destek olunması gereken nokta, bu genç isimler hata yaptığında olacak. Asıl o zaman sahiplenmek, sabırlı olmak gerek. Adam artık alınmış çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Quinn -- 9 Ocak 2019; 22:45:20 >
    |
    |
    Lukany kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Futbol, çok şeyi anladığını söyleyen insanlarla dolu ama aslında hiçbir şey anladıkları yok.

• Yüzbaşı
    500 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

geçmiş tecrubeler hepimizi korkuturuyor..ama iyi çıkmasını umuyoruz..

Alıntıları Göster
    Bende iyi çıkmasını umuyorum. Oynamadan oyuncuyu gömmek doğru değil.

Bonservisi tartışılır eleştirilir. Bu yönetimin suçu.
    |
    |

Yeni transfer Marcao takımımızda hiçbir resmi maça çıkmadan yerden yere vuruldu.

Bunun sebebi taraftarlar değildir. Para yok diye ağlayan sızlayan aç edebiyatı yapan yönetim, para yok şu yok bu yok bilmem ne oldu deyip yarım sezon takımı forvetsiz bırakan yönetim, belkide şampiyonlar liginden elenmemize sebep olan yönetim, ne kadar kötü şey sayarsan sonu hep yönetimle bitiyor. Şuan burda o yorumunu beğenmediğiniz taraftarlar ne yaptı peki yellow day dendi alemin malzemesi alındı biletler cart curt dendi kombineye saldırdı. Yağmur çamur mesafe demedi maçlara saldırdı karşılığında önüne para yok denilip 4 milyona ne olduğu belirsiz biri konursa taraftar da konuşmada haklıdır. Yani okadar boşta bonservissiz adam var 1 tane şu marcao kadar oynayacak adammı yoktu da 4 milyon para verildi? Kimbilir kendisine ne verildi. Scout mcout hiç olmadı olanı da gördük (carole) tamamen menajerlerin oyunu. Kaldıran soluğu bizim yanımızda alıyor bizim yönetimler de nekadar çapsız adamlarla doluysa artık her gelene geç diyorlar. Yazık paran yoksa elinde 5 tane futbolcu olan bölgeye 4 milyon bağlamazsın. Hı gider o bölgeye ilaç olacağına geçmiş yıllardaki tecrübelerine inandığın bir futbolcuyu bulur alırsın. Mesela (ujfa örnek verilebilir)

Takımda forvet yok açıklanan ilk transfer 4 milyonluk lig sonuncusu takımın defans oyuncusu marcao ve bu adam çaykur rizeye önerilmiş, çaykur rize bile almamış.

Şimdi gelde çıldırma laf söyleme de yönetimi alkışla ooo harikasınız gerçekten..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifs44 -- 9 Ocak 2019; 22:53:43 >
  • Yüzbaşı
    500 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Anthony Quinn

Yanlış anlamayın, fikrinize saygı duyuyorum ama;

1- N'Diaye 27 yaşında alındı. 2 yıllık süperlig tecrübesi vardı. Alındı ve Fernando gibi tecrübeli bir ismin yanına monte edildi.

2- Garry 26 yaşında alındı. Alındığı zaman başlangıçta beklentileri karşılamadı. Hatta yedek bırakıldı. Ne zaman Fatih hoca geldi, forma şansı bulmaya başladı. Gomis gibi bir golcünün varlığı ile performansını 3'e katladı.

3- Bana kalırsa bir oyuncunun bedelsiz alınıp 2 milyona satılmasından ziyade, oynadığında belli bir süre pozitif katkı vermesi ve takımın başarıya ulaşmasında katkı sahibi olması daha önemli. Benim için asıl kıstas bu.

4- Sayılabilecek 3 başarılı transfer hamlesinin yanında, bir o kadar da başarısız hamle vardır. Ve bunlar Galatasaray'ı mali yönden dibe çekmiştir. Yerli yabancı karışık örnekler;

Lucas Ontivero,Izet Hajrovic,Endogan Adili,Koray Günter,Salih Dursun,Tolga.... İlk aklıma gelenler. En az 15.000.000 € para gitmiştir.

İşin içinde Fatih Terim olduğu için umutluyum Marcao transferinden. Ama 1 stoper daha alınması şart bana kalırsa. Liderin 6 puan gerisindeyiz. Benfica ile oynayacağız Uefa'da. Ligi tanımayan,tacrübesiz bir oyuncu geliyor. Bilirsiniz. Stoperde tecrübe çok önemlidir. Marcao - Ozan ikilisi ile maçlara çıktığınızda gerçekleşecek senaryo 3 aşağı 5 yukarı belli. Bu çocuklar genç. İlk hatalarında ağır eleştiriler gelecek. En ağır eleştiri de Fatih Terim ve yönetim düşmanlarından gelecek. Artık istifaya davet eden mi ararsınız, lakap takan mı arasınız....

Bu arada bir oynasın bakalım demişsiniz. İlk eleştiriyi ben yapacağım diye de eklemişsiniz. Eleştiri güzeldir. Umarım birkaç ay sonra o eleştiriler yerini ağır hakaretlere bırakmaz hocam. Çünkü asıl destek olunması gereken nokta, bu genç isimler hata yaptığında olacak. Asıl o zaman sahiplenmek, sabırlı olmak gerek. Adam artık alınmış çünkü.

Çok doğru tespitler

Bonservisi tartışılır bu yönetimin suçudur. Oyuncuyu takımımızda görmeden nasıl oynayacağını bilmeden gömmek doğru değil.

Bazı arkadaşlar bunu anlamamakta ısrarcı. Bir oyuncuya da olumlu bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esteban C -- 9 Ocak 2019; 22:50:57 >
    |
    |
    dursunun bile yemediği haltı yediler ne demek kap a rakamları açıklamamak? fb bjk bunu yaparken bile en azından kılıfına uydurup karar alıp başlamışlardı umarım spk da ceza verir
    rezil herifler
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
seo paketleri
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.