Şimdi Ara

[Galatasaray 2018/2019 Sezonu] - ŞAMPİYON GALATASARAY - #Hedef23 (2348. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87.312
Cevap
93
Favori
2.317.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23462347234823492350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MaXiLoPeZ

900 bin tutarı kesin değil yalnız. Transfermarkt değeri o kadar gözüküyor fakat kaça alındığı açıklanmamış. 300-400 bin gibidir en fazla.
    cümleninn sonuna doğru suratım düştü
  • Yanlış anlamayın, fikrinize saygı duyuyorum ama;

1- N'Diaye 27 yaşında alındı. 2 yıllık süperlig tecrübesi vardı. Alındı ve Fernando gibi tecrübeli bir ismin yanına monte edildi.

2- Garry 26 yaşında alındı. Alındığı zaman başlangıçta beklentileri karşılamadı. Hatta yedek bırakıldı. Ne zaman Fatih hoca geldi, forma şansı bulmaya başladı. Gomis gibi bir golcünün varlığı ile performansını 3'e katladı.

3- Bana kalırsa bir oyuncunun bedelsiz alınıp 2 milyona satılmasından ziyade, oynadığında belli bir süre pozitif katkı vermesi ve takımın başarıya ulaşmasında katkı sahibi olması daha önemli. Benim için asıl kıstas bu.

4- Sayılabilecek 3 başarılı transfer hamlesinin yanında, bir o kadar da başarısız hamle vardır. Ve bunlar Galatasaray'ı mali yönden dibe çekmiştir. Yerli yabancı karışık örnekler;

Lucas Ontivero,Izet Hajrovic,Endogan Adili,Koray Günter,Salih Dursun,Tolga.... İlk aklıma gelenler. En az 15.000.000 € para gitmiştir.

İşin içinde Fatih Terim olduğu için umutluyum Marcao transferinden. Ama 1 stoper daha alınması şart bana kalırsa. Liderin 6 puan gerisindeyiz. Benfica ile oynayacağız Uefa'da. Ligi tanımayan,tacrübesiz bir oyuncu geliyor. Bilirsiniz. Stoperde tecrübe çok önemlidir. Marcao - Ozan ikilisi ile maçlara çıktığınızda gerçekleşecek senaryo 3 aşağı 5 yukarı belli. Bu çocuklar genç. İlk hatalarında ağır eleştiriler gelecek. En ağır eleştiri de Fatih Terim ve yönetim düşmanlarından gelecek. Artık istifaya davet eden mi ararsınız, lakap takan mı arasınız....

Bu arada bir oynasın bakalım demişsiniz. İlk eleştiriyi ben yapacağım diye de eklemişsiniz. Eleştiri güzeldir. Umarım birkaç ay sonra o eleştiriler yerini ağır hakaretlere bırakmaz hocam. Çünkü asıl destek olunması gereken nokta, bu genç isimler hata yaptığında olacak. Asıl o zaman sahiplenmek, sabırlı olmak gerek. Adam artık alınmış çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anthony Quinn -- 9 Ocak 2019; 22:45:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ExtrameBOY27

geçmiş tecrubeler hepimizi korkuturuyor..ama iyi çıkmasını umuyoruz..

Alıntıları Göster
    Bende iyi çıkmasını umuyorum. Oynamadan oyuncuyu gömmek doğru değil.

Bonservisi tartışılır eleştirilir. Bu yönetimin suçu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FAA9DFD80

Yeni transfer Marcao takımımızda hiçbir resmi maça çıkmadan yerden yere vuruldu.

Emeği geçen herkese teşekkürler

Marcao için verilen bonservis yönetimin suçudur.

Oyuncu hiçbir maça çıkmadan gömmek yersiz. Umarım iyi bir oyuncudur.
    Bunun sebebi taraftarlar değildir. Para yok diye ağlayan sızlayan aç edebiyatı yapan yönetim, para yok şu yok bu yok bilmem ne oldu deyip yarım sezon takımı forvetsiz bırakan yönetim, belkide şampiyonlar liginden elenmemize sebep olan yönetim, ne kadar kötü şey sayarsan sonu hep yönetimle bitiyor. Şuan burda o yorumunu beğenmediğiniz taraftarlar ne yaptı peki yellow day dendi alemin malzemesi alındı biletler cart curt dendi kombineye saldırdı. Yağmur çamur mesafe demedi maçlara saldırdı karşılığında önüne para yok denilip 4 milyona ne olduğu belirsiz biri konursa taraftar da konuşmada haklıdır. Yani okadar boşta bonservissiz adam var 1 tane şu marcao kadar oynayacak adammı yoktu da 4 milyon para verildi? Kimbilir kendisine ne verildi. Scout mcout hiç olmadı olanı da gördük (carole) tamamen menajerlerin oyunu. Kaldıran soluğu bizim yanımızda alıyor bizim yönetimler de nekadar çapsız adamlarla doluysa artık her gelene geç diyorlar. Yazık paran yoksa elinde 5 tane futbolcu olan bölgeye 4 milyon bağlamazsın. Hı gider o bölgeye ilaç olacağına geçmiş yıllardaki tecrübelerine inandığın bir futbolcuyu bulur alırsın. Mesela (ujfa örnek verilebilir)

Takımda forvet yok açıklanan ilk transfer 4 milyonluk lig sonuncusu takımın defans oyuncusu marcao ve bu adam çaykur rizeye önerilmiş, çaykur rize bile almamış.

Şimdi gelde çıldırma laf söyleme de yönetimi alkışla ooo harikasınız gerçekten..!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akifs44 -- 9 Ocak 2019; 22:53:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthony Quinn

Yanlış anlamayın, fikrinize saygı duyuyorum ama;

1- N'Diaye 27 yaşında alındı. 2 yıllık süperlig tecrübesi vardı. Alındı ve Fernando gibi tecrübeli bir ismin yanına monte edildi.

2- Garry 26 yaşında alındı. Alındığı zaman başlangıçta beklentileri karşılamadı. Hatta yedek bırakıldı. Ne zaman Fatih hoca geldi, forma şansı bulmaya başladı. Gomis gibi bir golcünün varlığı ile performansını 3'e katladı.

3- Bana kalırsa bir oyuncunun bedelsiz alınıp 2 milyona satılmasından ziyade, oynadığında belli bir süre pozitif katkı vermesi ve takımın başarıya ulaşmasında katkı sahibi olması daha önemli. Benim için asıl kıstas bu.

4- Sayılabilecek 3 başarılı transfer hamlesinin yanında, bir o kadar da başarısız hamle vardır. Ve bunlar Galatasaray'ı mali yönden dibe çekmiştir. Yerli yabancı karışık örnekler;

Lucas Ontivero,Izet Hajrovic,Endogan Adili,Koray Günter,Salih Dursun,Tolga.... İlk aklıma gelenler. En az 15.000.000 € para gitmiştir.

İşin içinde Fatih Terim olduğu için umutluyum Marcao transferinden. Ama 1 stoper daha alınması şart bana kalırsa. Liderin 6 puan gerisindeyiz. Benfica ile oynayacağız Uefa'da. Ligi tanımayan,tacrübesiz bir oyuncu geliyor. Bilirsiniz. Stoperde tecrübe çok önemlidir. Marcao - Ozan ikilisi ile maçlara çıktığınızda gerçekleşecek senaryo 3 aşağı 5 yukarı belli. Bu çocuklar genç. İlk hatalarında ağır eleştiriler gelecek. En ağır eleştiri de Fatih Terim ve yönetim düşmanlarından gelecek. Artık istifaya davet eden mi ararsınız, lakap takan mı arasınız....

Bu arada bir oynasın bakalım demişsiniz. İlk eleştiriyi ben yapacağım diye de eklemişsiniz. Eleştiri güzeldir. Umarım birkaç ay sonra o eleştiriler yerini ağır hakaretlere bırakmaz hocam. Çünkü asıl destek olunması gereken nokta, bu genç isimler hata yaptığında olacak. Asıl o zaman sahiplenmek, sabırlı olmak gerek. Adam artık alınmış çünkü.
    Çok doğru tespitler

Bonservisi tartışılır bu yönetimin suçudur. Oyuncuyu takımımızda görmeden nasıl oynayacağını bilmeden gömmek doğru değil.

Bazı arkadaşlar bunu anlamamakta ısrarcı. Bir oyuncuya da olumlu bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 9 Ocak 2019; 22:50:57 >

• umarım mali kurulda ibra edilmeyip defolup gider bu yönetim
    dursunun bile yemediği haltı yediler ne demek kap a rakamları açıklamamak? fb bjk bunu yaparken bile en azından kılıfına uydurup karar alıp başlamışlardı umarım spk da ceza verir
    rezil herifler
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifs44

Bunun sebebi taraftarlar değildir. Para yok diye ağlayan sızlayan aç edebiyatı yapan yönetim, para yok şu yok bu yok bilmem ne oldu deyip yarım sezon takımı forvetsiz bırakan yönetim, belkide şampiyonlar liginden elenmemize sebep olan yönetim, ne kadar kötü şey sayarsan sonu hep yönetimle bitiyor. Şuan burda o yorumunu beğenmediğiniz taraftarlar ne yaptı peki yellow day dendi alemin malzemesi alındı biletler cart curt dendi kombineye saldırdı. Yağmur çamur mesafe demedi maçlara saldırdı karşılığında önüne para yok denilip 4 milyona ne olduğu belirsiz biri konursa taraftar da konuşmada haklıdır. Yani okadar boşta bonservissiz adam var 1 tane şu marcao kadar oynayacak adammı yoktu da 4 milyon para verildi? Kimbilir kendisine ne verildi. Scout mcout hiç olmadı olanı da gördük (carole) tamamen menajerlerin oyunu. Kaldıran soluğu bizim yanımızda alıyor bizim yönetimler de nekadar çapsız adamlarla doluysa artık her gelene geç diyorlar. Yazık paran yoksa elinde 5 tane futbolcu olan bölgeye 4 milyon bağlamazsın. Hı gider o bölgeye ilaç olacağına geçmiş yıllardaki tecrübelerine inandığın bir futbolcuyu bulur alırsın. Mesela (ujfa örnek verilebilir)

Takımda forvet yok açıklanan ilk transfer 4 milyonluk lig sonuncusu takımın defans oyuncusu marcao ve bu adam çaykur rizeye önerilmiş, çaykur rize bile almamış.

Şimdi gelde çıldırma laf söyleme de yönetimi alkışla ooo harikasınız gerçekten..!

Alıntıları Göster
    Para yok deme hakları yok şu an. FFP şartları gereği oyuncumuzu sattık. Rodrigues 10 m 250 bin dolar a Al Ittıhad a gitti.

Transfer için bu parayı kullanacaklar.

Marcao için verilen bonservis tartışılır. Top yönetimde.

Oyuncuyu eleştirmek için erken. İzleyip göreceğiz.

Ayrıca tecrübeli denen stoperlerin yıllık ücretleri yüksek. Bir de bu açıdan bakmak gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 9 Ocak 2019; 22:58:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: WINTER IS COMING

umarım mali kurulda ibra edilmeyip defolup gider bu yönetim
    dursunun bile yemediği haltı yediler ne demek kap a rakamları açıklamamak? fb bjk bunu yaparken bile en azından kılıfına uydurup karar alıp başlamışlardı umarım spk da ceza verir
    rezil herifler
    Hocam ben inanmak istemiyordum ama belli ki 4M€ civarına alınmış ve maaşı da 2M€ ya yakın senelik. O yüzden aciklayamiyorlar. Ortada forvet yokken, kaça aldıklarını açıklamaz diye düşünüyorum. Ne zaman forvet alırlar sonra kap bildirimleri gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-FAA9DFD80

Para yok deme hakları yok şu an. FFP şartları gereği oyuncumuzu sattık. Rodrigues 10 m 250 bin dolar a Al Ittıhad a gitti.

Transfer için bu parayı kullanacaklar.

Marcao için verilen bonservis tartışılır. Top yönetimde.

Oyuncuyu eleştirmek için erken. İzleyip göreceğiz.

Ayrıca tecrübeli denen stoperlerin yıllık ücretleri yüksek. Bir de bu açıdan bakmak gerekir.

Alıntıları Göster
    Bu adama en kötü 1.5 milyon vermiştir bu çapsız yönetim. 4 te bonservis etti 5.5 bonus vs kat eder 6 tecrübeli adam getir ver senelik 2.5-3 milyon 2 sene de senin defans problemin kalmasın. Neden risk alıp sürekli oyuncu satmak zorunda bırakıyorsun ki kendini? Şimdi garry de gitti sezon sonu henry de gidiyor napacaksın bu sefer belhanda satıp bir kanat alıp ortasahayı allaha emanet edeceksin? Böyle mi işliyor sistem?

• akifs44 kullanıcısına yanıt
    Carole bile gelecek vaad eden oyuncu umuduyla benfica ya transfer oldu zamanında.

Bunun sayesinde galatasaray ve sevilla forması gördü.

Yani avrupa nın kafa takımları zaten carole u keşfetmişti.

Biz marcao ile porto ve benfica nın yapamadığını yaptık

• Profesyonel futbolcu Marcos Do Nascimento Teixeira (Marcao)'nın kulübümüze transferi için mevcut Kulübü olan Grupo Desportivo De Chaves-Futebol Sad ile anlaşmaya varılmıştır.
    Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Bu nedir ? Hani bonservis ücreti ? Niye açıklanmıyor ? İlk defa böyle bir şey yaşanıyor klüpte.
    Açıklanmıyorsa çıkan haberlerin doğru olma ihtimali artıyor. 4 milyon euro + maaşta 2 milyon euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.Rodriguez -- 9 Ocak 2019; 23:9:26 >
  • bu adam 4 milyona alindiysa yonetim kadar hoca da sucludur diye dusunuyorum. cunku toplantidan cikan sonuca gore hocaya bonservisi boyle alalim mi tarzinda soruyorlardir elbet. sirf sol ayakli stoper ugruna devre arasinda boyle bir kumara girmek ne kadar dogru bilemiyorum. ve bu adam soylenilenlere gore yan toplarda kotu. -en kotu oldugumuz alan- bakalim gorecegiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akifs44

Bu adama en kötü 1.5 milyon vermiştir bu çapsız yönetim. 4 te bonservis etti 5.5 bonus vs kat eder 6 tecrübeli adam getir ver senelik 2.5-3 milyon 2 sene de senin defans problemin kalmasın. Neden risk alıp sürekli oyuncu satmak zorunda bırakıyorsun ki kendini? Şimdi garry de gitti sezon sonu henry de gidiyor napacaksın bu sefer belhanda satıp bir kanat alıp ortasahayı allaha emanet edeceksin? Böyle mi işliyor sistem?

Alıntıları Göster
    Tecrübeli stoper diye 34-35 yaşındaki adamlara 3.5 - 4 m euro yıllık ücret verilmesine karşıyım.

Bu yönetimde transferde başarısız. Neler olacağını sezon sonu göreceğiz.

Büyük ihtimal ilk seçimde gidecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FAA9DFD80 -- 9 Ocak 2019; 23:10:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deatless22

Hocam ben inanmak istemiyordum ama belli ki 4M€ civarına alınmış ve maaşı da 2M€ ya yakın senelik. O yüzden aciklayamiyorlar. Ortada forvet yokken, kaça aldıklarını açıklamaz diye düşünüyorum. Ne zaman forvet alırlar sonra kap bildirimleri gelir.

Alıntıları Göster
    Marcaonun Kap açıklaması transfer görüşmeleri, bonservis ve yıllık ücreti transfer görüşmelerinin sonuçlanması / sona ermesi olarak Kapa bildireceklerdir.

Oyuncu ile ilgili ön yargım yok pozitif bakıyorum bu tarz transfere durumumuz nedeniyle böyle transferler görecegiz el mecbur. Yıllık 2ye inanmak istemiyorum o zaman transferin pozitif hic bi tarafı kalmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: deatless22

Alıntıları Göster
    mevzu rakamdan çok 50 defa şeffafız hatta daha bugün divanda her şeyimiz ortada diyen adamın tarihte görülmemiş şekilde transfer açıklamasıdır
    isterse 1.5m bonservis 500k maaş almış olsun ne diye açıklama yapmıyorsun sen, madem bunu yapacaksın fb bjk gibi yönetim kurulu kararı alıp bunu kapta bildirip daha sonra yaparsın cinliğini

• Marcao bu sezon 23 maçta 2070 dakika forma giymiş (23*90=2070) Yani her maç 90 dakika forma giymiş.

Sadece 1 lig maçında forma giymemiş. (Sarı kart cezası)

Agresif olduğu söylense de kırmızı kartı yok, 16 lig maçında 4 sarı kart görmüş, başka kartı yok.

Ligte 2 golü var. Gollerini penaltıdan atmış.

Galatasarayın rakibi Benfica karşısında 2-2 berabere kalınmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fire Cavalry -- 9 Ocak 2019; 23:14:11 >
  • Arkadaşlar hocanın Maicon-Marcao oynayabileceği konuşuluyor, ne düşünüyorsunuz bu konuda.

Maicon sert ve hava hakimiyeti iyi ama ağır, Marcao daha hızlı ve çevik topa girişleri meloya benziyor sert oynayıp Maiconun arkaya kaçırdığı adamları yakalarsa iyi olabilir.

Şu para muhabbetinden bıktık artık, biraz da saha içini konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deatless22 -- 9 Ocak 2019; 23:14:26 >
  • deatless22 kullanıcısına yanıt
    Güzel olur, ama bence maiconu satabiliyorsak satmalıyız, elimizde kalacak yoksa
  • Hiçbir oyuncuyu bekleyip görmeden yorumlamamak lazım. Melo bidon diye geldi, vazgeçilmez oldu adam hala aranıyor.

Bir şekilde Serdar-Maicon satılırsa (toplam 7-10m€ civarına) birde Mangala tarzı biraz daha tecrübeli bir adam alınırsa;

Mangala - Ozan - Marcao - Çalık + Donk gibi güzel bir rotasyon düzenimiz olacak. Tabi Mangalanın sakatlık sorunu mevcut, ancak zaten Serdarında vardı.

Şuan için Belhanda satılmadığı her hâlukarda ortasaha ihtiyacımızın olmadığını düşünüyorum. Bir şekilde Atalay Babacanda oraya monte edilirse, 10 numara pozisyonu için Gelince Emre - Belhanda- Feghouli + Atalay şeklinde bir düzen kurulabilir.

Ha olurda Belhanda satılırsa güzel bir paraya, kesinlikle ama kesinlikle 4-4-2'e dönülmesi gerektiğini düşünüyorum.

Hatta 4-4-1-1 daha mantıklı. Zaten eğer alınırsa Alan Carvalho'nun 9.5 numaraya daha yakın olduğu söylenir. Önüne iyi bir 9 numara koyulursa ve kanatlardan birinde feghouli yada Emre olursa bence çok iyi bir hücum yapımız olur

• yalniz hoca maicon'u sattirmayacak muhtemelen. maicon ile yeni eleman birbirini tamamlar nitelikte gibi duruyor (yeni elemani sadece yorumlardan biliyorum, izlemedim) o yuzden gobekte ikisini kullanabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23462347234823492350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.