Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (5 Mobil) - 3 Masaüstü5 Mobil
5 sn
90.315
Cevap
119
Favori
3.141.259
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Galatasaray >> [Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -
Giriş
    6778 Mesaj
    İnter Asamoahı aldı japonu satacak ama kaç money acaba...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

1.100.000.000 tl borcumuzun olduğunu düşünürsek bu harika bir gelir. Seneyede şampiyon olursak borcu minimuma indiriyoruz anladım kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: hasan000083

Basın da bu sene 650 milyon tl gelir elde edecegimize dair haberler var. 750 milyon tl yazanlarda var.

1.100.000.000 tl borcumuzun olduğunu düşünürsek bu harika bir gelir. Seneyede şampiyon olursak borcu minimuma indiriyoruz anladım kadarıyla.
    650 milyon tl gelir elde ediyoruz, kar degil. Onun en az 400 milyonu direk futbolcularin maasina gidiyor. Borc hicbir zaman kapanmayacak. Önemli olan borcu kapatmak degil, borcu yönetebilecek bir denge kurmak. Bu da ancak düzenli olarak her sene sampiyonlar ligine giderek olur.
    |
    |

|
    |
    .

|
    |
    GS adasını Dursun Özbek yıktırmış dilekçe ile ulan ben riva ile floryayı peşkeş çekti diyodum daha neleri varmış hain pisliğin

Msi Z170 a Pro 2800 Mhz - Intel Skylake corei5 6500 3.2 ghz - Msi R9 390 Gaming 8G - Kingston hyperx furry 16gb ddr 2400 mhz - Dark N10 - Aerocool kcas 750w bronze 80 - seagate baraccuda 2 tb 7200 rpm - cooler master hper tx3 evo - Asus Mx239h 5 ms LED-Ips - Samsung s2233b - Kingstonsv300s 120 gb ssd - james donkey 240 gb ssd - logitech c310 720p webcam -
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan000083

Basın da bu sene 650 milyon tl gelir elde edecegimize dair haberler var. 750 milyon tl yazanlarda var.

Yok o kadar fazla değil medya trollerinin lafı şuan Gs 55 Milyon TL Ligde aldığı puanlar neticesinde elde edeceği gelir.Birde şampiyon olduğu için şampiyonluk primi olacak geçmiş şampiyonluk sayıları ile çarpılarak elde edilen.Buda 8-9 Milyon € felan ediyor sanırım.Fark bu esasında yani ikinciden fazla aldığın bir lig kupası var sezonun kreması olacak şekilde birde bu şampiyonluk primi.

Onun dışında yayın havuzu gelirleri felan aşağı yukarı alınan puanlar eğer birbirine yakınsa takımların aynı bir bu şampiyonluk primi fark ediyor.650-700 işi yalan medya trollemesi boş medya yazarların yazdığı şeyler.Gs şuanda bir 150-200 Milyon TL felan alır yayın havuzu geliri ile felan.Ama şu var klüplerin oyuncu maaşları hep döviz üzerinden ve buda € şuanki € durumuna bakarsak ve elde edilen gelirin sabit TL olduğunu düşünürsek ve €'nun yükselen bir ivmeye sahip olduğunu düşünürsek.Bu parlar eriyip gidecek.

Fark ne diye sorulacak olursa bu noktada farkı şampiyonlar ligi primi belirler.Yani klüpler adına net kazanımlar.Şampiyonlar ligi ayak bastı parası şampiyonlar liginde gruplarda aldığın galibiyet beraberlik varsa beraberinde tur atlama felan burada gelen getiriler hep artı olarak klüplere yansıyor ve bunlar döviz geliri net TL değil.

Şampiyonlar ligi bu yüzden önemli türk klüpleri için katılmak ve başarı elde etmek döviz geliri sağlamak varolan borçlarını mali düzenini sağlamak için.Farkı bu sağlıyor.Mesela son 2 yılda Beşiktaş'ın getirisinin büyük noktası Cl gelirleri.Lig şampiyonluğunun pek bir katkısı yok.Öneli olan Cl'den gelir elde etmek sonuna kadar gitmek tur atlayabilmek falan filan zaten bu hem maddi hemde puan bazında klübe pozitif dönüyor.Uefa'da puanın yükseliyor.İleriki senelerde daha üst sıralara çıkarak torba şansını artırıyorsun.Bu sayede her sezon katılımında daha kolay gruplara düşme şansı veriyor bu sana ve böylecede gruptan çıkma şansın artıyor.Bunun dışında söylediğim gibi şampiyonluklar Beşiktaş'ta olduğu gibi yada başka takımlarda genel olarak bir işe yaramıyor.

Buradan gelecek para önce oyuncu maaşlarına personel maaşlarına antrenör maaşlarına ve ayrıyetten oyuncu veya antrenör sözleşmelerinde yazan maddelere göre prim ve bonus şeklinde dağıtılacak.Şampiyonlar ligine katılım bonusu gibi yada şampiyonluk bonusu adı altında.Tff'den gelen o puan bazındaki mali getiriden o sezon boyunca duyurulan pfdk cezaları toplu şekilde düşülerek klüplerin hesaplarına yatırılacak.Yani demem o ki ligden gelen paralar hava civa oluyor.Farkı avrupadan gelen getiriler belirliyor.Klüpler birşey kazanmıyor.Kazanan hep oyuncular antrenörler oluyor mali olarak.O borçlar bitmez her klüp adına söylüyorum.
    |
    |

• Teğmen
    131 Mesaj
    Borç anca oyuncu satarak ve Clden gelen paralarla kapatilir.Örnek; Rodiyi 20m€ye satip Trezegueti 7m€ almak gibi.Tabi alinacak oyuncunun satılan oyuncu düzeyinde olması gerekiyor.Böyle böyle kara geceriz ancak

|
    |

Orijinalden alıntı: kickboxer_18

GSTV'de başkan adaylarından Ali Fatinoğlu'nu dinliyorum şuan
    GS adasını Dursun Özbek yıktırmış dilekçe ile ulan ben riva ile floryayı peşkeş çekti diyodum daha neleri varmış hain pisliğin
    Beklenmedik şekilde yıkılıyorsun. Taraftar istemiyor, hocan istemiyor(bence ft de oyunu cengize verecek) ve sen hala başkan adayı oluyorsun.

Sizce normal mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Alfred Blalock -- 23 Mayıs 2018; 10:38:5 >

Orijinalden alıntı: Dr. Alfred Blalock

Beklenmedik şekilde yıkılıyorsun. Taraftar istemiyor, hocan istemiyor(bence ft de oyunu cengize verecek) ve sen hala başkan adayı oluyorsun.

Sizce normal mi?

Alıntıları Göster
    İçeride kalan parasını kurtarmak için aday oluyor muhtemelen. Ama Allah'ın izniyle onu bir kez daha sandığa gömüp rahat bir nefes alacağız.
    Intel Core i7 4790 / Asus H81M-D R2.0 / Zotac GTX 1660 6 GB / Kingston Hyperx 2x8 GB DDR3 1600 MHZ / FSP Hyper 700W / Seagate BarraCuda 2TB ST2000DM008 / Samsung 860 Evo 500 GB SSD / Dark Freezer X120RD
  • Binbaşı
    1010 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

İçeride kalan parasını kurtarmak için aday oluyor muhtemelen. Ama Allah'ın izniyle onu bir kez daha sandığa gömüp rahat bir nefes alacağız.

Alıntıları Göster
    Valla hocam artık sadece futbol izlemek istiyorum. M.cengizi de Ali koçuda çok istiyorum. Her maç sonu hakeme sallamalardan kendileriyle didişmelerinden bıktım. Sahadan cok saha dışı konuşuyoruz.
    Yeter
    |
    |

valla ben başından beri karşıyım rivayı floryayı peşkeş çekti birilerine Gs adasını yıktırdı ama sorsan en büyük GSlı kendisi... içimizde ki irlandalı şerefsiz
    |
    |
    Navy Blue kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Msi Z170 a Pro 2800 Mhz - Intel Skylake corei5 6500 3.2 ghz - Msi R9 390 Gaming 8G - Kingston hyperx furry 16gb ddr 2400 mhz - Dark N10 - Aerocool kcas 750w bronze 80 - seagate baraccuda 2 tb 7200 rpm - cooler master hper tx3 evo - Asus Mx239h 5 ms LED-Ips - Samsung s2233b - Kingstonsv300s 120 gb ssd - james donkey 240 gb ssd - logitech c310 720p webcam -
  • Binbaşı
    1010 Mesaj
    aynı şekilde azizde öyle. Gitti boluya tesis kurdu şimdi kayseriye kuracakmış. İtin geçmez kervanın yürümez olduğu yerlere tesis kuruyor. Topukyaylası mesela öyle pis hava şartı var ki kampın yarısında terk ediyorlar orayı. İnşaatcı adam nasıl o kısımlarını düşünemez hayret ediyorum.
    |
    |

Arkadaş adam başkan olarak kulübe adımını attığı andan beri neredeyse başarısı yok, ne sportif ne mali ne yönetim düzeyinde başarılı diyeceğimiz hamlesi yok yok yok..Her şeye rağmen kapıdan kovulsa bacadan girmeye çıkar tavırda zorluyor...

5 6 ay önce sırf seçilmek adına baskın seçim yapıyor, aceleyle seçime katılan Mustafa Cengiz'e koltuğu kaptırıyor fakat utanmadan arlanmadan kendi seçildiği takdirde yapmayacağını açıkladığı seçime katılıyor.

Resmen çıkarları menfaatleri uğruna Galatasaray'ın peşini bırakmıyor. Galatasaray genel kurulunda çıkarları gelirleri sadece Galatasaray olan insanları satın alarak tekrardan başkanlık yapmak istiyor. Bu uğurda bir ton yemek toplantı düzenliyor, Galatasaray üstünden ne kadar çıkarı olan insan varsa hepsini besleyerek yemleyerek başkan olmak istiyor.

Sosyal medyadaki tepkilerin büyümesinden korkarak, sahte hesaplar oluşturuyormuş sırf kendini savunmaları için...

Bunu seçen savunan Galatasaraylı varsa yazıklar olsun be,

Galatasaray tv'de konuşuyor şuan, bu kadar boş ve gereksiz konuşan bir adam görmedim...Galatasaray tarihinin yüz karalarından biridir kendisi...
    |
    |

• DH Yönetici
    1698 Mesaj
    Sezonun bitmesiyle beraber bu konuyu kilitliyorum. Yeni sezonun konusundan devam edebilirsiniz.
    https://forum.donanimhaber.com/galatasaray-2018-2019-sezonu-genel-tartisma-ve-transfer-konusu-sampiyon-galatasaray--132776109
    |
    |
bankalar.org
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
3,002
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.