Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (3688. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90.246
Cevap
109
Favori
3.240.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36863687368836893690
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dursun Özbek gitmeden cok büyük hizmet yaptı ve Fatih Terim ile ekibini bize kazandırdı. Hakkını yem-

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başkanın kararına çok sevindim umarım bu yıl itibariyle uygulanır.

Fenerbahçe maçı yukarıda arkadaşın dediği gibi tamamen psikolojik bir savaş.Hatırlayın yıllarca Aziz yıldırımın Abd'den uzman psikologlarla futbolcuları maça hazırlıyor diye haberler vardı.

Gerçekten de fb yönetimi Avrupa başarısını ve kupa fazlalığımızı zedelemek rekabeti canlı tutmak için her galatasaray maçını ölüm-kalım maçı ilan ettiler.Bence bu yıl kadıköye bizde o mantıkla çıkmalıyız.Sadece 90 dk sabırlı olup fubolumuzu oynamamız lazım.Tükürseler de tekme atsalar da karşılık verilmeyecek.Sadece sabırla futbol oynayacağız.

Beşiktaş maçındaki ilk 45 dk süper oynadık pozisyon vermedik ikinci yarı bir kaleci hatası takım moralmen çöktü.Emekler boşa gitti algısı gelince takım tamamen kendini saldı.Beşiktaş da bu sayede galatasaraya karşı hayatının maçını yapmış oldu.

11 aslanın başına bir koyun getireceğine, 11 koyunun başına bir aslan getireceksin.Fatih hoca varken kafamız rahat çok şükür.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• http://www.ntvspor.net/video-galeri/spor-servisi-7-mart-2018-5a9faa7688ef841738da8ff2?_ref=infinity

Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın dış saha performansı ile şampiyonluğunu zor görüyor. Beşiktaş'ta ise herşey var diyor.

Deplasman maçlarına bakıyorum;

Galatasaray'ın 5 maç galibiyeti var deplasmanda, Beşiktaş'ın da 5 galibiyeti var deplasmandaa

Nasıl dış saha performansı bizden iyi oluyor anlamış değilim, bunlar yorumcu işte

Şöyle bir not ekleyelim, Galatasaray 3 puan önde mehmetcim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Son of the Wind

http://www.haberturk.com/mustafa-cengiz-den-devrim-gibi-karar-1866489-spor

Helal olsun adama.Umarım 3 yıl daha seçilir.Mali yapıyı düzlüğe çıkaracak gibi duruyor.

Çoğu zaman son derece mantıklı görünen kararlar uygulamaya kalkıldığında beklendiği kadar yararlı olmadığı görülür. Bu kararlar da kağıt üstünde mantıklı duruyor. Ama uygulanabilir mi?

Bir kaç örnek üstünden anlatmaya çalışayım. Örneğin FAİZ'ler ülkeden ülkeye değişir. Örneğin ülkemizde %12 verir Merkez Bankası, Alman Merkez bankası ise 1-2 faiz verir. Ama hangi ülkeye daha çok para gider sizce? Neden para Almanya'ya gitmek için çırpınır da Türkye'ye gelme konusunda son derece nazlıdır? Hadi faizleri 2'ye indirelim ve bir sürü kara geçelim. Neden yapılamıyor?

Futbolcu piyasası da para piyasasına çok benziyor. Gelecek vaad eden oyuncuların aklı İngiltere, İspanya, İtalya, Almanya ve diğer avrupa ülkelerindeyken Türkiye'ye neden gelmiyorlar sizce? Ne farkımız var o saydığımız ülkelerden, hadi hep birlikte düşünelim.

Yaşını başını almış, artık Avrupa piyasasında değer kaybetmiş oyuncular ise ülkemize geliyorlar ama karşılığında astronomik rakamlar talep ediyorlar. Örneğin Çin ise bizim verdiğimiz rakamları bile bir kaç kere çarparak futbolcu çağırabilyor. Neden?

Şimdi Başkan Cengiz'in kağıt üstünde mantıklı duran kararları uygulamaya geçince nasıl sonuç verecek dersiniz?
    Kaliteli, isim yapmış oyuncular "GS az para harcayacakmış hemen oraya gidelim" mi diyecekler?

Yoksa bonusları, vergileri alacakları ücretin içine giydirip öyle mi anlaşma yapacaklar.

Sırf örnek olsun diye yazıyorum, varsayalım Gomis bonuslar, vergiler, ücretler, primler ile GS'a yılda 4 milyon dolara mal oluyor. Şimdi yeni kararlardan sonra 3'e mi mal olacağını sanıyoruz? Bonusları kaldırdım, prim vermiyorum, vergileri de sen ödeyeceksin dediğimiz de "tamam, ne önemi var mı diyecek?" Yoksa bunları hep kaldırdım sana yılda 4 milyon dolar ödüyorum, ne halin varsa gör mü diyeceğiz?

Bize maliyet değişmeyecek. Tek avantajımız harcama kalem sayısı azalacağından olsa olsa kontrol ve muhasebe açısından kolaylık sağlayacaktır.

Sözün özü giderlerimizi azaltmak istiyorsak futbol ortamımızın kalitesini ve çekiciliğini yükseltmemiz gerekli. Bu sadece Galatasaray'ın tek başına başaracağı bir şey değildir. Başarı için ilk adım olarak bütün kulüpler, TFF, Spor Bakanlığı, Kulüpler Birliği başta olmak üzere ve en önemlisi biz taraftarlar birbirimizin gözünü oymak yerine "kaliteli futbol" talep etmeye başlamalıyız. Yenelim de nasıl olursa olsun takıntımızdan kurtulmalıyız. Her maç kaybedeni "sattı", her gol atamayan oyuncuya "çöp" demekten, her karar sonra hakemlere sövmekten bir an önce kurtulmalıyız.

Rakiplerimize de saygı duymayı öğrenmeli, onları düşman gibi görmekten vazgeçmeliyiz. Kol kola FUTBOL izlemeyi öğrenmeliyiz. Takım başarımızın aslında genel olarak futbol kalitemizden uzakta olmedığını görmeliyiz.

Üst düzey takımlarımızı alt yapılarıyla birlikte sadece tüketen değil, üreten kulüpler haline dönüşmeleri için teşvik etmeliyiz. Gerçek başarının ekonomik, soysal, kültürel alt yapının güçlenmesi ile geleceğini artık görmeli, anlık başarılarla gözlerimizin boyanmasına fırsat vermemeliyiz.

Ülkemizin cazibe merkezi haline gelmesi total bir sorundur. Her anlamda gelişmekten başka yolumuz yok. Aksi halde birbirimizin bacağından aşağıya çekmeye devam eder, sonra da her kötü sonuçta birilerini suçlayarak ömürlerimizi tüketiriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GANN1CUS

http://www.ntvspor.net/video-galeri/spor-servisi-7-mart-2018-5a9faa7688ef841738da8ff2?_ref=infinity

Mehmet Demirkol, Galatasaray'ın dış saha performansı ile şampiyonluğunu zor görüyor. Beşiktaş'ta ise herşey var diyor.

Galatasaray'ın 5 maç galibiyeti var deplasmanda, Beşiktaş'ın da 5 galibiyeti var deplasmandaa

Nasıl dış saha performansı bizden iyi oluyor anlamış değilim, bunlar yorumcu işte

Beşiktaş genelde çok iyi oynarak berabere kaldı. Sadece puan olarak bakma olaya futbola bak.

Sivasspor
    Kayserispor
    Bursaspor
    Konyaspor
    Kasımpaşa

şu saydığım maçlarda puan kayıpları ucu ucuna oldu. Galatasarayın böyle maçı yok ya eze eze yeniyor yada net şekilde yeniliyor.

• IronHasan kullanıcısına yanıt
    Bütün yazdıklarınıza katılıyorum.

Bir ekleme yapmak gerekirse şimdiki transfer anlayışımızın kökten değişmesi gerekir.
    Hem avrupa kupalarını hedefliyor, hem de o kupada son 16 ya kalan takımların hiçbirinin ilk onbirinde yer vermeyeceği tekaüt yıldızlara değerlerinin 4-5 katını ödüyoruz.
    Bence artık taraftarın tekaüt yıldızlara tapınmaktan vazgeçip kendini ispatlamak için canını dişine takıp mücadele eden gençlere şans tanıması lazım.
    Arsenal'i evinde yenerek elenen Ostersund örneği de asla hafızalarımızdan silinmemeli

• Normal olan şu kalan zor maçlarda puan kaybetmemiz. Gerçekten rakiplere göre çok zor maçlarımız var. Daha iyi oynarsak şampiyonuz. Gerçekçi olalım normal performansla olmaz bu iş daha 2 hafta önce Anadolu takımlarına yenildik. Futbolcular daha iyi oynamalı.

• Kendi göbeğimizi kendimiz kesme olanağımız var en azından. Bundan sonra tatava yapmayıp basıp geçip , yok fikstür zormuş falan diyip bahane üretmemesi lazım takımın. Çünkü Galatasaraysak herkesi yeneriz. Biz kendimize odaklanıp, her maça 3 puan hedefinde çıkıp, aslanlar gibi oynayıp kazanmamız lazım. Beni korkutan fikstür değil de kart cezaları ve sakatlık durumu Allah korusun. Bizim genlerimizde var böyle durumlarda başarının gelmesi hele ki bir de FT varken. FT sessiz sakin ilerliyor şu anda. Yavaş yavaş momentumu alıp seri galibiyetlerle şampiyon olacağız inşallah. 31.hafta cehennem olacak Beşiktaş'a.

• WeHaveDrogba kullanıcısına yanıt
    Aynen kesinlikle katılıyorum. Eger son düzlüğe girdiysek ve jokey ft ise bu yarisi aliriz

• Selçuğun performansı çok önemli, yerine konacak adam yok şu an.

• Hıncal yine Beloş'u gömüp Selçuk'u yüceltmiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer tam kadro olursak deplasmanlarda sıkıntı yaşamayız çok basit gereksiz kartlar görüp ve maç içibde tuhaf hareketler yapıyor bazı futbolcularımız. Özellikle Fenerbahçe deplamanında daha özenli olmaları gerekiyor.

• Bu sene büyük-küçük takım muhabbeti o kadar çok yapılıyor ki artık mide bulandırıyor.Şampiyon olacaksak bu safsataları bırakmak lazım.Galatasaraydan büyük takım mı bu bahsedilen büyük takımlar.

Futbolda her sonuç olabilir doğrudur amma her 3 puana deli gibi saldırırsak en korkunç fikstür bizle oynayacak takımın olur.Futbolcuları bu gözle bakmaktan kurtarmamız lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: GANN1CUS

http://www.ntvspor.net/video-galeri/spor-servisi-7-mart-2018-5a9faa7688ef841738da8ff2?_ref=infinity

Galibiyet degil yenilgi sayilarina bak illa istatistik uzerinden konusacaksan. Puan kaybedilen maclardaki oyun farkina girmedim bile bak. Siz cok kolay yeniliyorsunuz. Ortalama alti takimlari surklase edip kalbur ustu takimlara %90 yeniliyorsunuz. Sampiyon olacak takim en zor durumlarda bile ne yapip edip en azindan yenilmemeli. Bu sezon biz cok son dakika golleri atip fazla puan aldik oyle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Keşke Fb Bjk kupa kupa maçı falan olsaydı, izlerdik ne güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

Keşke Fb Bjk kupa kupa maçı falan olsaydı, izlerdik ne güzel.

Maça Fenerbahçe 9 kişiyle başlasın ya beraberlik ya da galibiyet alabiliyorlar yenilme ihtimalleri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 7 Mart 2018; 21:34:53 >
  • Gomis'ten Cenk Ergün paylaşımı: "Beni bu harika kulübe ve ülkeye getirerek imkansızı başardı. Her şey için teşekkürler. Her zaman kalbimde olacaksın."

Cenk Ergün neden gönderildi.Bu sene ki transferler çoğu başarili olmasına rağmen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paradaisu.

Gomis'ten Cenk Ergün paylaşımı: "Beni bu harika kulübe ve ülkeye getirerek imkansızı başardı. Her şey için teşekkürler. Her zaman kalbimde olacaksın."

Cenk Ergün neden gönderildi.Bu sene ki transferler çoğu başarili olmasına rağmen.

• Bu yıl ligi üçüncü falan bitiricez gibi geliyor bana. 2 yıl oldu derbi kazanamayalı hep yenilcez gibi geliyor bana.

• Şimdi gördüm mesajını kusura bakma. Ancak cevap verebiliyorum. Galatasaray için en hayırlısı ne ise o olsun inşallah.

• 
Sayfa: önceki 36863687368836893690
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.