Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
90.315
Cevap
119
Favori
3.139.250
Tıklama
Tüm Forumlar >> Spor >> Futbol >> Galatasaray >> [Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -
Giriş
    200 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: turusan

Istatistikler ortada yaz google bak ne takım kurmuş acaba yöneticiler aldı getirdi oyuncuları haci olmasaydı o kadroda terim su an konusulmazdi bile oyuncuların birlik beraberlik olduğu bir dönemdi terimin yönettiği buyuk maçlarda hep bir geri düşme ve sonradan öne geçme var burdan anlaşılıyor zaten teknik direktorlukten nekadar anladığı

İstatistik mi?
    8 sezonda 6 şampiyonluk 2 türkiye kupası 2 süper kupa 1 tane uefa kupası..

Çeyrek final oynadida ne oldu 3-0 yenil sonra burda 3-2 yen terim taktikten falan anlayan biri deyil takim iyiyiyse cikar sahaya oynar kazanir zaten taktik vs... anlasaydı milli takım çok farklı yerlerde olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Noel Gallagher kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ilk geldiğinde 12 kupa aldı zaten sonrakilerde ilk seferki gibi bir başarısı yok geçmişle yasaya yasaya takım bu hale geldi artık önümüze bakmak lazım ayrıca çaykur rize spora 5-0 yenilen takımın basında da terim var veya malatya spora yenilerek kupadan elenen takımın basında yine terim var

|
    |
    ExtrameBOY27 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ilk geldiğinde 12 kupa aldı zaten sonrakilerde ilk seferki gibi bir başarısı yok geçmişle yasaya yasaya takım bu hale geldi artık önümüze bakmak lazım ayrıca çaykur rize spora 5-0 yenilen takımın basında da terim var veya malatya spora yenilerek kupadan elenen takımın basında yine terim var

geçmişle yasamıyor ki? 3 ncü gelisindeki basarısı ortada.. hemde kendisini istemeyen baskan dinazor kongre uyelerine rağmen
    Bence tek istememeniz gereken durum Dursun Özbek'in kalıp Fatih Terim'in gelmesi. Fatih Terim için Dursun Özbek başkan kalacaksa olmasın daha iyi. O kadar uğursuz, sinsi, çıkarcı bir adam ki Fatih Terim'in gelme ihtimalini bile olumlu karşılayamıyor insan. Başka bir yönetim Fatih Terim'i getirirse daha mantıklı olur.
    |
    |

Anlamak istemediğiniz nokta şu terim takım iyiyse başarı elde edebiliyor 2. Gelişinde transfer edilen oyuncuları saymakla bitiremezsin yanlış hatırlamıyorsam 13-14 oyuncu falandı terim ortalama bir takımı alıp şampiyon yapamaz 3. Gelişinde snayder drogba vs.... oyucu kalitesi gene yüksekti ve başardı şu anki takıma geldiği zaman ben başarılı olabileceğine inanmıyorum yonetimde futboldan anlayan kimse yok ve terimde tek basina dogru tercihler yapamaz kendide inanmıyorki hala bir ses seda yok

|
    |

Anlamak istemediğiniz nokta şu terim takım iyiyse başarı elde edebiliyor 2. Gelişinde transfer edilen oyuncuları saymakla bitiremezsin yanlış hatırlamıyorsam 13-14 oyuncu falandı terim ortalama bir takımı alıp şampiyon yapamaz 3. Gelişinde snayder drogba vs.... oyucu kalitesi gene yüksekti ve başardı şu anki takıma geldiği zaman ben başarılı olabileceğine inanmıyorum yonetimde futboldan anlayan kimse yok ve terimde tek basina dogru tercihler yapamaz kendide inanmıyorki hala bir ses seda yok

bence sen anlamıyorsun.. Terim takım kurar.. oyuncuları kendi belirler.. 2 nci terim döneminde kendisine çok güvendiği için ve 30 küsür oyuncu aldırdığı için iyi takım kuramadı..

Orijinalden alıntı: neverlate

Liderin 1 puan gerisindeyken kovacaksın zaten. 20 puan gerisine düştükten sonra kovmanın bir anlamı yoK.

Geç bile kaldık. Şu oynattığı rezil futbolla gitmeyi çoktan hal etmişti. Kıçına tekmeyi vurduk gönderik Hırvat çomarını. Şimdi gitsin kendi ülkesinin medyasına çoşsun, aşağılasın...

Allah’ın kırosu.

|
    |

Kulüpte bir gedik yaratıldı.Yönetim,medya, taraftar da buna çanak tuttu ve aynı senaryoyu tekrar izledik.Aktif ve güçlü yönetime ve Fatih Terim gibi kendini ezdirmeyecek,saygı gösterilecek bir teknik direktör lazım ki bu takım tekrar ayağa kalkabilsin.

Yönetim olarak Dursun kesinlikle olmaz.

Teknik direktör ise Terim olmasa da aynı şartlarda birisinin olması lazım.

|
    |
    LittleWorld kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Her teknik adam çalıştırdığı takımın oyuncularını seçmek ister ama futbolda başarıya ulaşmış takımların bir stratejisi vardır teknik adama çok fazla seçenek sunmaz bunu başarırsan dünyada başarılı olursun yoksa busene şampiyon olursun obur sene başkası olur sonraki sene yine şampiyon olursun vs... kısır döngü sürer gider.

|
    |
    Arkadaşlar şu 2. Terim dönemi deyip durmayın o günleri hatırlayanlar iyi bilirler. Canaydın transfer için terimden liste istedi sonra baktı para yok hocam bu listeden oyuncu alamayacağız 2. Bi liste çıkar ama makul fiyatlı olsun dedi hoCA tamam dedi. Sonra Canaydın tekrar hoca bu listeden de kimseyi alamayacağız dedi 3. Bir liste istedi dahada makulu anlayacağınız. Hoca Galatasarayın menfaatleri diye ağzını açamadı sonra taraftar baskısıyla istifa etti. 3. Gelişte Drogba sneijder gelmedende sampiyon oldu. İyi bi iskelet kurdu ama ujfaluji ve elmanderin sakatlığı maalesef bu iskeleti bozdu. Sonra güç zehirlenmesine uğrayan ve kerameti kendinde bilen Ünal Başkan sneijderi de alırım oynatacak hocayı da alırım dedi. Terim milli takıma kaçtı Ünal Başkan da Fikret başkan kadar olamadı. Fikret de Güneşi sevmiyor ama bak menfaati için orda tutuyor. Sonra tabi kazık bize kaçıyor her zaman. Sneijderı de oynatacak hocayı da getirecek başkan mancini hocayı getirdi sonra prandelli sonra kimler kimler ama maalesef o gün bugündür iyi oyunla şampiyonluk bekliyoruz(arada hamzanin hakkını verelim bi şampiyonluk gördük Allahtan). Tamam Terim gelmesin zaten bu çapsız Terimi getiremez ki getirmeyi istediğini de pek düşünmüyorum. Keşke Kayyum mu atansa en azindan dursun dan iyi yönetir hiç olmazsa mehmet özbeği işten çıkartırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ravanel -- 21 Aralık 2017; 5:11:29 >

• Binbaşı
    1439 Mesaj

güzel anlatiyosunuzda herkez ekonomik transferler yaptı peki bukadar borç batağına benmi soktum kulübü 2. Terim dönemi yapılan 13 tane transferin yerine gelecek vadeden genç oyuncular alınsaydı ozaman süper futbol adamı büyük teknik adam bunu neden düşünmedi acaba 13 tane vasat topçu yerine 3 tane kaliteli topçu 10 tane gelecek vadeden genç oyuncular alınsaydı nerden tutarsanız tutun elinizde kalıyor bana kimse galatasarayı düşünüyor vs.... konuşmaları yapmasın herkes gelince çatır çatır parasını alıyor kimse kardeş buda benim takıma hediyem olsun bedava yöneltiyorum 2 sene takımı demiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turusan -- 22 Aralık 2017; 0:23:24 >
    |
    |
    ravanel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Dönemin real madridine son 15 dakika yaşattığımız korku stress maçın 2.yarısında ortaya konan ezici futbol yeter futbolda sonuçlar önemlidir ama herşey değil.sonuç önemliyse zaten çeyrek finalde elendik şampiyonlar liginde

Terimi sevmeyebilirsiniz haklı gerekçelerinizde vardır bir çoğuna bende katılırım

Ama başarılarına gölge düşürmek insafsızca yapılmış bir linç kampanyası.

Gaz deyin hırs deyin ne derseniz deyin türk futbolunun en iyi teknik direktörüdür.

Birilerinin yarattığı gölge kendilerine ferahlık verir ama güneşi kapatmaz ...

Türk futboluna en büyük katkıyı yapmış iki direktör vardır 1.fatih terim 2.şenol güneş

|
    |
    turusan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Profesyonel hayat tabiki herkes ekonomide düşünecek biraz saçma ve arabesk istekler

Mourinho portoyu bedava yönettimi

Ancelotti milanı bedava yönettimi

Avrupanın ilk 10 liginde böyle bir örnek mi var bizim bilmediğimz

Brumayı kim istedi aldırdı ?

Potansiyelli oyuncu istiyorsan genç olarak bonservis ödemesi yapman gerek

Bknz agüero /atl. Madrid 18 yaşında 20 milyon

Gs ne zaman o kadar ferah oldu

Kaldıki diğer avrupanın büyük kulüplerine bakarsanız onlarında transferde bol bol karavana attığını görürsünüz

Bknz liverpool,roma vs vs

Yani bir ülkenin büyük kulübü iseniz her yatırımdan kar edemezsiniz ama riske girip yatırım yapmak zorundasınıZ

|
    |
    turusan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Benim bahsettiğim yıllarda oyuncuların fiyatları şimdiki kadar uçuk değildi gayet rahatlıkla alınabilirdi ben galatasarayı düşünüyor vs... yorumuna karşılık söyledim onu yoksa tabiki kimse bedavaya iş yapmaz benim bahsetmek istediğimi siz açıklamışsınız zaten ıyide olmuş kimseyi karaladigim yok malesefki ülkede hiçbirşey planlı yapılmıyor bence şenol güneş terimden daha iyi bir teknik direktör ama lobisi olmadığı için terim kadar çığırtkanlığı yapılmıyor ben terim için kötü demiyorum abartılacak bir yani yok diyorum alternatifi olmayan biri değil diyorum.

|
    |
    Ronaldinho26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: LittleWorld

Galatasaray yönetimi acizliğini bir kez daha ortaya koydu. dursun özbek yönetimi galatasaray'ın başına geçtiğinde teknik direktörümüz hamza hamzaoğlu'ydu ve mucizevi şekilde kazanılmış 4. yıldız ile yeni sezona başlandı. önce hamza'nın vizyonsuzluğuna göz yumuldu ve sabri'nin maxi pereira'dan iyi olduğunu savunan insanlara emanet ettiler güzelim kulübü. melo'yu yollayıp orta sahayı çökerttikleri yetmedi, transfer edilen futbolcuların tamamının toplamı melo kadar katkı veremedi. sonrasında başarısız olacağı bin kilometre öteden belli olan mustafa denizli'yi getirdiler. sezon sonu sözleşmesi bitecek ryan donk, devre arasında 2.5 milyon euro'ya transfer edildi ve melo'nun yerini doldurmayı bırakın, ayak serçe parmağındaki tırnak kadar katkı veremedi. ardından riekerink ile bir yola girildi. fener'in elinden türkiye kupası, beşiktaş'ın elinden süper kupa alındı. galatasaraylıların umutları yeniden yeşerdi. bundan rahatsız olan medya, popüler isimlerini bir bir savaş alanına saldı ve riekerink'e karşı karalama, hatta karalamayı da geçtim aşağılama kampanyası başlatıldı. o dönemde hocasının arkasında duramayıp ona güven ortamını sağlayamayan yönetim yüzünden hem hoca hem takım dağıldı. ve şimdi de riekerink'e uygulanan tarifenin aynısı igor tudor'a uygulandı. medyanın satılık kalemleri önderliğinde başlayan aşağılama kampanyaları ve tudor'un bizzat meslektaşlarından yediği, "3. sınıf teknik direktör" yaftalarının önüne geçilemedi. yönetim tarafından bunlara hiçbir yaptırım da uygulanmadı. bakın, riekerink ve tudor iyi hocadır, kötü hocadır bunu tartışmıyorum. sonuç olarak bu insanlarla bir yola girildi, öyle veya böyle ışık gösteren sonuçlar da elde edildi. ancak ne zaman medyanın oyuncağı olmalarına izin verildi, işte o zaman dağılmaya başladı her şey. burada suç bu iki isimde değil, kesinlikle ve kesinlikle yönetimdedir. galatasaray gibi büyük bir kulüp, takımı emanet ettiği teknik direktörlerin şamar oğlanına çevrilmesine izin veriyorsa, o takımın büyüklüğü artık sorgulanır hâle gelmiştir. yani burada riekerink'in veya tudor'un kötü hoca olup gönderilmeleri sadece günü kurtarmak için yapılan hamlelerden başka bir şey değil. çünkü sorunun en büyük kaynağı yönetim koltuğunu işgal etmekte. onlar gitmediği sürece de galatasaray bir arpa boyu yol ilerleyemeyecektir.

çok değil 6 ay öncesine kadar son şampiyonluğunun üzerinden geçen iki sezonda kadro kalitesi dibi görmüş, stadyumuna 10 bin seyirci çekebilirse öpüp başına koyacak, yöneticileri kameralar karşısında salya sümük ağlayacak, ülkenin avrupa'da en bilinen markası olarak avrupa kupalarından gerek ceza yiyerek gerekse eleme turlarında rezil rüsva olarak elenmiş, şampiyonluğun ş'sini dahi ağzına alamayan bir camiadan bahsediyoruz. eldeki verileri unutmamak, kulübün içinden çıkmaya çalıştığı süreci iyi irdelemek gerekiyor.

hâl böyleyken sezon başında şampiyonluğu bile zikredemeyen, östersunds fk'ye elendikten sonra yönetici, teknik heyet, futbolcu kim varsa herkesi siktir olup gitmeye davet eden bir güruha vermiş olduğu şampiyonluk umudu, ilk 10 haftada takımın kapasitesi dahilinde ortaya koyduğu istekli futbol ve sezonlar sonra takımı iç sahada 45 bin seyirciye oynatmış olması bile hatrı sayılır bir başarıdır benim için. yeterli miydi? değil! yetti mi? yetmedi! peki ama niye? yetmeyen neydi? taraftarıyla, yönetimiyle, teknik adamıyla, medyasıyla yıkıma gitmek için neden bu denli çaba sarfetti koca kulüp?

başakşehir ve beşiktaş'ın geniş ve uzun süredir birlikte oynayan kadrolarının, oturmuş sistemlerinin kendilerini değil 1-0, lige 2-0 önde başlattığının ayan beyan ortada olduğu bir tabloda, ligin 16 haftasının 14'ünü lider kapatmış bir takım ve o takımın teknik direktöründen bahsediyoruz. zaman zaman 9 puana kadar yükselen fark lig normallerinin gayet üzerindeydi. bunun hepimiz bal gibi de farkındaydık aslında. başakşehir ve beşiktaş'ı bir kenara bırakalım, kadro alternatifi seninkinden çok daha fazla olan fenerbahçe'yi de işin içine kattığımızda, yahu takım ligin ilk yarısını yedek kulübesinde tek bir alternatifi bile olmadan tamamladı. tudor'un hatası herkesi liderliğe alıştırmış olması mıydı? hepimiz biliyoruz ki galatasaray lig başından beri ligi zirvede götürmeyip de, tıpkı şu an olduğu gibi zirveyi 1-2 puan farkla geriden gelerek takip etseydi tudor bugün hâlâ takımın başındaydı. bir de "tudor olmasaydı bu takım ilk devreyi 15 puan farkla kapatırdı" diyenler var ki akıl fikir diliyorum

rakiplerinin her anlamda senden avantajlı olduğu bir ligde şampiyonluk yarışının içinde olup, bu yarışı 10 puan önde götüremediği ve büyük maçları kazanamadığı için hocasını gönderen bir camia en büyük haksızlığı kendine yapmıştır ve en ufak bir başarıyı dahi hak etmemektedir. yönetime artık zaten söyleyecek söz bulamıyorum da bu taraftar, adım gibi eminim ki Galatasaray bir 14 senelik şampiyonluk orucuna daha girse pılını pırtını toplayıp terk eder Galatasaray'ı.

ALLAH'tan 2000'lerde sosyal medya yoktu da o altın jenerasyon dağılmadı. Bu taraftar onu da mahvederdi. Ülkede futboldan en az anlayan takımını en az destekleyen taraftar pardon seyirci. Maça gidiyorum bağıran yok utanıyorum artık nefret ediyorum Galatasaray'lıların %90'ı futboldan anlamıyor iş olsun diye tutuyor başarıya bağlı iyi gün taraftarı

Çok güzel mesaj ama bare ekşiden alıntı olduğunda yazsaydın hocam...

|
    |

• Yüzbaşı
    286 Mesaj
    Derin Galatasaray diye bir oluşum var başını İnan Kıraç'ın çektiği.

Ve bu derin Galatasaray ne derse o olur ki şu an için buna dayanarak söylüyorum Dursun Özbek tekrar başkan seçilecek.

Ama şu açıdan yine rahatım zamanı geldiğinde yine bu derin Galatasaray Özbek'in de fişini çekecektir.

|
    |

güzel anlatiyosunuzda herkez ekonomik transferler yaptı peki bukadar borç batağına benmi soktum kulübü 2. Terim dönemi yapılan 13 tane transferin yerine gelecek vadeden genç oyuncular alınsaydı ozaman süper futbol adamı büyük teknik adam bunu neden düşünmedi acaba 13 tane vasat topçu yerine 3 tane kaliteli topçu 10 tane gelecek vadeden genç oyuncular alınsaydı nerden tutarsanız tutun elinizde kalıyor bana kimse galatasarayı düşünüyor vs.... konuşmaları yapmasın herkes gelince çatır çatır parasını alıyor kimse kardeş buda benim takıma hediyem olsun bedava yöneltiyorum 2 sene takımı demiyor.

Sen iş yerini düşünüp bi kaç yıl bedava çalışır mısın? Alacaklarını ankaragücü zor durumda kalmasın diye bi fatih tekke bıraktı benim bildiğim

|
    |

• Yarbay
    2366 Mesaj
    Burak Elmas başkan adayı olacak mı acaba? Son durum nedir arkadaşlar?
    |
    |

|
    |
Sohbet
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,047
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.