Şimdi Ara

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY - (1065. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
90.246
Cevap
109
Favori
3.240.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10631064106510661067
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: istanblue001

Belhanda

gomis

Mariano

Maicon

11.2

Feghouli 3.9 diyorlar

Fernando 4

Selçuk var 2.9 sanırım

Tolga 2m

Serdar 2 m

Muslera 4.5 milyon euro yanılmıyorsam

Umarim bunların hesabını yaparak alıyordur

Aspor un hayatı yalan olmuş imza parası hariç 4 milyon maaş kime vermişiz bu güne kadar? yok öyle bir şey. imza parası verdiysek o zaman o rakamlara çıkar ki imza parası maaş sayılmıyor. Muslera bile 3,3 m. euro alıyor. Feghouli ve Fernando maaşı sınırı maksimum 3,5 olur 1 kuruş geçmez bana göre. 4 istediyse bile dediğim gibi ya imza parası ya da başarıya odaklı bonus maddesi koyulmuştur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noel Gallagher

quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

Bu kadar gerizekalı bir yönetim olamaz. 2 senedir bir ön libero almak yılan hikayesine döndü.

Geçen sene ön libero ihtiyacımız vardı, önce onu halletmek yerine koştura koştura Serdar Aziz çöpüne 4.5 milyon euro yığdılar. Önce Leiva ile oyalandılar, sonra onu alamayınca mevzu meşhur Diarra olayına döndü. 1 ay boyunca Diarra ile oyalandılar ki adamın özel meselesinden dolayı transferin olmayacağı zaten belliydi.

Leiva'dan Diarra'ya uzanan ön libero yolculuğu Tiote'ye kadar düştü, Tiote sağlık kontrolünü geçemeyince geri gönderdiler. Transferin son günü de kimseyi alamayınca emekliliğini yaşayan De-Jong'u getirdiler. Gerizekalı sucukçular da De-Jong'un günahını Sneijder'e yıkıyorlar, neymiş o önermiş. Gerizekalı yönetimin De-Jong'a gelene kadar adam gibi ön libero getirseydi o zaman.

Bu yıl da geçen yıldan çok ders alınmış olacak ki (!) ön libero sorununu çözmek yerine, Belhanda'ya para yığıldı. Belhanda Galatasaray için belki de en gereksiz transfer. Ön liberon ağlıyorsa, parayı masaya koyacaksın ve transfer sezonunun başında bitireceksin o işi. Sonra adamı listeye yazdıracaksın, ön eleme maçında da oynayacak.

Geçen sene Diarra ile oyalandıkları gibi bu yıl da Imbula ile oyalanıyorlar. Köylü ve ekibi onu getiremeyince, Fernando çıktı başımıza. Onu da getiremezlerse kime düşecekler acaba.

Bir de utanmadan hala bu adamları savunuyorlar bize. Yediğiniz sucuk ekmekler kursağınızda kalsın.

Bir süredir cezalıydım ama bir şeyler yazamamaktan rahatsız olmadım çünkü söylemek istediklerimi daha doğru kelimelerle ifade eden arkadaşlar var, ki bunlardan biri de sizsiniz.

Şu yönetimde birilerinin kafası, şu mesajı anlayacak kadar çalışsa çok farklı şeyler konuşuluyordu şu anda. Takım orta sahaya transfer diye bas bas bağırırken (3 yaz transfer dönemi boyunca) elindeki iyi oyuncuları, daha alt seviyeleriyle değiştiren bir kafa ve şakşakçılarıyla karşı karşıyayız maalesef. Yabancı sınırı döneminde yapılan Tarık gibi transferler şiddetle eleştiriliyor; sınır gevşetilmişken sezonda 10 maç oynayabilen stopere verilen 4,5 milyon, boş hava topuna çıkıp vuramayan, Östersunds'a karşı yaptığı hatayla takımı Avrupadan eleten adama verilen 3 milyon; Cavanda, Donk, De Jong gibilerine dökülen milyonlar savunulabiliyor bu kitle tarafından. Üstelik eleştirilen dönemde takım birçok branşta şampiyonluklar yaşamış, futbol takımı Chelsea'ye son 16da elendiği için yerden yere vuruluyor falan. Savunulan dönemde de faks çekmeyi becerememek, Östersunds'a elenmek, iki sene üst üste ilk 3e girememek, basketbolda köylüleşme gibi rezaletler var.

Bu ön libero mevzusunda da ihale Fernando'ya kalmış gibi görünüyor. Yanında Selçuk'la kansere devam ederiz böyle bir durumda. Zaten giden gelen oyunculara bakıldığında, geçen sene en çok gol atan 2.takımın hücumcularının, daha az skorerleriyle değiştirildiğini görüyoruz. Teknik direktör öğütme makinesi olarak görülmememiz için sabır göstermemiz gereken teknik direktörümüzün herhangi bir hücum atraksiyonunun olmadığını da göz önüne alınca içimiz kararıyor açıkçası.

Belhanda'ya o kadar para bayılacaklarına, eldeki çok daha iyisi Sneijder'i tutup, Fernando'nun yanına bir de Box to Box alınmış olsaydı mesela, içimiz hiç daralmazdı.

Ama neyse eleştirmeyelim. Çünkü Ünal Aysal Tarık Çamdal'ı aldı.

İşte şakşakçıların elinde tutunacak tek dalları kaldı, o da Aysal dönemi. Bir yanlışı eleştirdiğimiz zaman, Ünal Aysal dönemiyle kıyaslamaya giderek kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar.

Bu forumdaki hiç kimsenin (en radikal Ünal Aysal fanının bile) Ontivero ya da Hajroviç transferini başarılı bulduğunu sanmıyorum.

Ünal Aysal dönemi en çok 2 durumdan dolayı eleştiriliyordu, eleştiriliyor

1. Özellikle 2013-2014 döneminden itibaren, takıma katkı sağlamayan çöp futbolcuların alınması.

2. Oyunculara yüksek yıllık ücretler verilmesi.

Buna karşın yağlı sıfat yönetiminin 2 yıldır yaptıkları.

1. Takıma 19 adam transfer edip, 18 tane çöpün müsebbipi olmak. (Podolski dışında gözle görülür şekilde verim alınan hiçbir futbolcu olmadı) + (Yapılan transferlerin çoğu Ünal Aysal döneminden kalan oyuncuların satışıyla elde edilen gelirle yapıldı)

2. Göreve geldiğinden beri her sezon cortlayınca, seçim öncesi panik transferleri yapıp gelene gidene 3 milyon euro dağıtmak. (Transferler tutmazsa, yeni gelecek yönetime patlayacak)

3. Melo, Bruma, Sneijder, Podolski gibi takımın 5 önemli isminden 4'ünü bir şekilde dağıtmak. (Geriye kalan isim Muslera)

4. 2 yıl boyunca para harcayıp, bir şekilde kadroyu daha da güçsüzleştirmeyi başarabilmek.

Yapılan o kadar hata var ki, sucuk kokan ağızların söylediği Hajroviç ve Ontivero meselesi bunları örtmüyor.

2014-2015'te aldıkları kadronun üzerine hiç dokunmasalardı, bugün daha iyi durumda olacağımıza eminim. Harcanılan paralar az değil, neredeyse 2 yıldır şampiyon olan Beşiktaş'tan fazla para harcayıp rezil oluyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Louise Attaque -- 25 Temmuz 2017; 3:21:29 >

• Dön gel de güzel bir uyku çekelim be reyiz.

[Galatasaray 2017/2018 Sezonu] Genel Tartışma ve Transfer Konusu - ŞAMPİYON GALATASARAY -
  • quote:

Mancini gelmişti devre arası ne oldu ise birden 8-9 tane oyuncu gelmişti geleceğin takımı diyerek o sezon birşey vardı yaklaşık 20 milyon euro gibi bir para harcadılar

Hiçbiri tutmadı orda başka bir durum vardı sanki

Sonrasında prandelli geldi orda da tuhaf oyuncular gelmişti

Fatih Terim varken kaliteli oyuncular geliyordu

15 oyuncu aldirdiysa 10 oyuncu tutmuştu

Dursun bunları söylüyor da kendisi daha kötüsünü yaptı

Üstelik yabancı sayısı serbest iken bunları yaptı

Aslında kaliteli değil üstad oynatan kaliteli yapıyo oyuncuları ya öyle bi adam düşününki kadrosundaki selcuğa ve semihe futbol oynatabilmiş bi adam fatih terim. bu 2 herife bi insan gercekten iyi futbol oynatabiliyorsa o adam üst düzey teknik direktördür fatih terim kadrosu vallahi kalite bakımından sneijder bruma poldili kadrodan kötüydü. TD FARKI çok başka birşey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB39D0135 -- 25 Temmuz 2017; 3:58:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Venüsdeki Limon Ağaci

quote:

Mancini gelmişti devre arası ne oldu ise birden 8-9 tane oyuncu gelmişti geleceğin takımı diyerek o sezon birşey vardı yaklaşık 20 milyon euro gibi bir para harcadılar

Hiçbiri tutmadı orda başka bir durum vardı sanki

Sonrasında prandelli geldi orda da tuhaf oyuncular gelmişti

Fatih Terim varken kaliteli oyuncular geliyordu

15 oyuncu aldirdiysa 10 oyuncu tutmuştu

Dursun bunları söylüyor da kendisi daha kötüsünü yaptı

Üstelik yabancı sayısı serbest iken bunları yaptı

Aslında kaliteli değil üstad oynatan kaliteli yapıyo oyuncuları ya öyle bi adam düşününki kadrosundaki selcuğa ve semihe futbol oynatabilmiş bi adam fatih terim. bu 2 herife bi insan gercekten iyi futbol oynatabiliyorsa o adam üst düzey teknik direktördür fatih terim kadrosu vallahi kalite bakımından sneijder bruma poldili kadrodan kötüydü. TD FARKI çok başka birşey.

Fatih Terim oyunculardan katkı almasını biliyordu kabul ama kadrosu kötü değildi. Selçuk ve Burak bize geldiklerinde ligin en iyi yerli oyuncularındandı. Defansta Ujfa, Eboue, Riera vardı. Hepsi çok kaliteli, kariyerli oyunculardı. Semih göze batmadı o dörtlüde. Ortasaha da Melo vardı Selçuk ile. Melo hem oynadı hem de Selçuk'u oynattı, Juve'nin beğenip tonla bonservis döktüğü adam sonuçta. Hamit vardı, Real Bayern görmüş adam, hatırlayan olur ilk sezonunda neredeyse hiç sakatlanmadı ve çok iyi oynadı. Elmander yılların Epl oyuncusuydu. Çok istediği Amrabat çok yüksek bonservisle alındı. Bir de üstüne inanılmaz biçimde Sneijder-Drogba eklendi o kadroya. O sene ligin en iyi kadrosu açık ara bizdeydi. Daha Muslera, Bruma, Telles falan var. Ulan ne güzel transferler yapmış Ünal Basgan ilk döneminde.

Öte yandan Mancini'nin yaptığı transferler gerçekten kötüydü. Semih'i Tarık'a bin kez tercih ederim. Selçuk Hajrovic yanında harbiden Xavi kalır. Mancini döneminde iyi transferler devam etseydi her şey çok farklı olurdu. Sneijder'i, Telles'i, Drogba'yı en iyi kullanan, en çok verim alan da Manciniydi ama o kadar çöp doldurdu ki verim falan kalmadı ortada.

• Louise Attaque kullanıcısına yanıt
    Beles olanlardan mi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Orda bile farkli ihtimaller var.Baskin secim yapma isi cok problemli.Ses kaza secilir mecilir yanariz.

Benim gordugum acikca muhalif olup istifa etsin diyenlerin yaninda yine acikca muhalefet edip mayisa kadar kalmasini soyleyenler de var.Sebebi de ihale meselesi.Belirsizlik elde edilecek geliri dusurebilirmis.Gerci kalirsa da camia huzursuz takim huzursuz olacak.Bana gore gitmesi kalmasindan evladir ama bilmiyorum ne sonuc cikar.

Ben devam edeceklerini dusunuyorum cunku gitmesi demek tudorun da gitmesi demek.Yerine 1 ayda secim yapilacak ligin 2. haftasindan sonra baskan secilecek.Transfer meselesi nolacak teknik direktor meselesi nolacak orasi muamma.

Bence en iyi ihtimalle üzerindeki baskıdan kurtulmak için tudoru kovar. Gerisine pek ihtimal.vermiyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Louise Attaque

quote:

Orijinalden alıntı: İnternet-Explorer

Abdürrahim Albayrak

Cem Uzan

Aday olacağını duyduğum bu ikili var. Ikisi de gelse fena olmaz Cem Uzan Fransa'dan dumanla iletişim kursa daha iyi yönetirdi kulübü.

Benim Galatasaray'a ne kadar başkan olma ihtimalim varsa Cem Uzan'ın da o kadar var. Adam Fransa'da, Türkiye'ye gelemiyor. Öte yandan son genel kurula katılacak üyeler listesinde adı bile yok, muhtemelen aidatını ödemiyor ya da hiç üye olmamış.

http://cdn1.galatasaray.org/files/18-25-mart-2017-kurul-katilim-listesi.pdf

Abdürrahim Albayrak'ın da seçilme ihtimali yok. Kaldı ki seçilmesin zaten, kulübü otelciden alıp her fırsatta iktidara yağ çeken bir otobüsçüye devretmenin bir anlamı yok. Galatasaray'ı temsil edecek 1 numaralı kişinin, belli niteliklere sahip olması gerekli.

Albayrak kenetlenme zamanlarında yönetici olup, arayı bulacak, ortamı yumuşatacak biri. Fakat bir süre sonra orantısız tavırları yarardan çok zarar veriyor.

Bunun dışında tek hücreli olmayan herkes yağlı sıfattan daha iyi başkanlık yapar, bu kesin.

Bence Ali Dürüst yeni başkan olmalı.

• quote:

Gidecek.Terim yerine gelecek hem milli takimi hem bizi calistiracak.Zamanla terim milli takimdan ayrilacak, tabi dunya kupasina katilamazsak, yerine senol gunes getirilecek ridvan da federasyon baskani olacak.Bu sene de sampiyon besiktas yapilacak.

Bu sene bence fener şampiyon yapılacak. Beşiktaşın üçlemesine kolay kolay izin vermezler. Ayrıca bana göre demirörenden sonraki tff başkanı yağlı sıfat olabilir.

• Yani normal olarak klubunu batirip federasyona gecen bir sifatsizin arkasindan yine klubunu batiran baska bir sifatsiz,yuzune sabun degmemis birinin gecmesi beklenebilir evet :D

Ridvan cok kipirdamaya basladi onun tavirlarindan anladigim yukardan o tff baskani sectirilecek.Dunya kupasina gidemezsek euro 2016 ya terimin goturdugu unutulur fisi cekilir yerine senol getirilir eminim buna.Biz iyi giderken terimi aldiklari gibi besiktas iyi giderken senolu alacaklar diye bi beklentim var.
  • quote:

Yani normal olarak klubunu batirip federasyona gecen bir sifatsizin arkasindan yine klubunu batiran baska bir sifatsiz,yuzune sabun degmemis birinin gecmesi beklenebilir evet :D

Ridvan cok kipirdamaya basladi onun tavirlarindan anladigim yukardan o tff baskani sectirilecek.Dunya kupasina gidemezsek euro 2016 ya terimin goturdugu unutulur fisi cekilir yerine senol getirilir eminim buna.Biz iyi giderken terimi aldiklari gibi besiktas iyi giderken senolu alacaklar diye bi beklentim var.

Bende öyle birşeyler bekliyorum. Aynen bizim geçtiğimiz yoldan geçiyorlar mesela biz 11-12 sezonunda çatır çatır oynayarak şampiyon olduk ama ertesi sezon o kadar mükemmel değildik rakipler kötüydü. 13-14 sezonunda ise kadroyu fazla bozmadığımız halde fener açık ara şampiyon olmuştu. Rıdvan keşke ntv sporda kalsa eskiye göre baya güzel yorum yapıyor.

• Beyler takımımı Galatasaray seçtim ama konu içinde Beğeni atamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İnternet-Explorer -- 25 Temmuz 2017; 9:48:4 >
  • quote:

Beyler takımımı Galatasaray seçtim ama konu içinde Beğeni atamıyorum

Aynı sorun bende de var bi arkadaş bilgilendirebilir mi acaba?
  • quote:

Takım seçimini nereden yapıyoruz ben de onu bulamadım.
    Yada cep telefonundan olmuyor mu bilgisayardan mı girmem lazım...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yirthan

quote:

Burada sistem ve tercihlerim kısmında takım seçeneği varhttps://forum.donanimhaber.com/editprofile.asp
  • Bakalım takım seçimi görünüyor mu profilde. deneme 1-2
  • quote:

Orijinalden alıntı: Machan

quote:

quote:

Burada sistem ve tercihlerim kısmında takım seçeneği varhttps://forum.donanimhaber.com/editprofile.asp

Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: choo

quote:

Aynı sorun bende de var bi arkadaş bilgilendirebilir mi acaba?

forum desteğe mesaj at istersen.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mutlak.Sıfır

Dursun Ozbek'in yanlislarini sayinca ben.kimseye art niyetli demiyorum. Ustelik o sayilan basarisiz transferlerin basarisiz oldugunu ben de soyluyorum. Beni bataklik sinegine benzeteck kadar alcalmis, tanimadigi insana bunu diyecek kadar dusmus, rezilligin daniskasini yapmis, ne soyledigini bilmeyen, kendi dusuncesine katilmiyor diye nsanlara bu benzetmeyi yapacak kadar medenilesmemis, elestiriyi kaldiramayan bir insanla neyi tartisabilirsin? Sezon icin de Tolga'yi yerden yere vurdugum yorumlarim var, ayni sekilde Linnes'e, Semih'e, De Jong'a. Biz her yeni transfere cop demeyiz, her normal insan gibi once izleriz sonra elestiririz.

Birinin yanlışları bize kupalar sampiyonluklar kazandırdı birinin yanlışlarıysa bizim avrupaya temmuzda havlu atmamiza neden oldu.Rasyonel ve mantikli dusunebilen her insan bu iki yoneticinin kiyaslanamaz oldugunu birinin bariz daha basarili oldugunu bilir.Her iki yoneticininde buyuk yanlislari oldu fakat genel olarak baktiginda bu boyledir.

Corbadaki sinek konusunda yerden goge kadar haklisin bu kadar hosgorusuz olmamaliydim.Bu bir terbiyesizlikti.

Gelen oyunculara asla direk çöp demedim Donk haricinde Donkta beni yaniltmamistir.

• quote:

quote:

Buyur hocam. Detaylı rehber.

https://forum.donanimhaber.com/avatar-altina-takim-logosu-koyma-rehberi-ss--107657076#107657076

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider-Man -- 25 Temmuz 2017; 10:47:50 >

• 
Sayfa: önceki 10631064106510661067
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.