Şimdi Ara

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (844. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.037
Cevap
76
Favori
603.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 842843844845846
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takım Kadrosunu Açtım baktım şöyle uzun uzun bırakın kadroyu tesisleri maç izlemeye bile sokmayacagım adamları sıralıyorum. ve kalması gerekenleri.

quote:

Gitmesi Gerekenler:

Eray, Şeju, Semih, Serdar Aziz, Koray, Cavanda, Linnes, Sabri, Salih, De Jong, Jem, Hamit, Umut, Josue, Endogan, Eren Derdiyok.

quote:

Kalması Gerekenler:

Aşkım Muslera, Cenk, Hakan, Carole, Xelçuk, Tolga, Yasin, Sniper, EN ZENCİ BRUMA, Sinan, Podolski, Sikdursun, Berk.
  • normalde jor gitsin tayfadan değilim adamı beğendiğimden değil daha kötüsünü bile bulup getireceklerini bildiğim için ama artık dayanacak durum kalmadı
    son 6 7 haftaya benzer tabloda girsek yine şampiyon oluruz ayrı ama tamamen şans ve muslera becerisi üzerine alınan puanlarla nereye kadar
    mevzu tamamen kadro kalitesizliği değil, gayet yeterli kadro bu kıytırık lig için

bizim ne oynadığımız ne yapmaya çalıştığımız belli değil,ilk haftalar en azından 30 45dk iyi oynadığımız maçlar vardı gün geçtikte o süreler azaldı şimdi kötü oynamadığımız maç yok
    fb bjk ibb de uçmuyor ama sistemleri oyun planları belli, hücum yapmıyorken kontra atak yiyebilen dünyadaki tek takım olabiliriz
    her maç çile oldu yok basket takımıda rezalet tam kahır oldu bu sezon,forumun bile hali ortada milleti gs ye soğuttu sıfatına tükürdüğümün başkanı
  • Sezer.E kullanıcısına yanıt
    Yasin selçuk kalmalı? Linnes gitmeli? Gidenler listesinde dursun yok? Bu neyin kafası?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    1 maç iyi oynadı diye linnes kalsın dememek lazım. hoş yasinide pek şey yapmıyorum ama en azından şu oyunda kalması lazım şimdilik. selçuk sevmem çok küfür etmişligim oldu ama o da takımda kendisini göstermesi gerek. dursun ve rikerinki yazmadım. klübün başınada t.d ligede ben gelmem lazım çünkü.
  • Başakşehir İrfan Can'ı aldı sanırım.Zamanında kimlere 2-3 milyon € dağıttık. 2 milyondan az bir bedelle işi bitirecekler adamlar.
  • Dirk Nowitzki kullanıcısına yanıt
    İrfan Can yerinde olsam suan Galatasaray,a gelmemki, oynayamayip eriyip kalacağım. Başaksehir'de daha fazla parlarim, performansimi artirip tecrübe edinir o zaman geçerim 3 büyüklere.

• Chedjou hayatının maçını oynadı
  • Artik su lige bakmayslim Allah askina alpermis ozanmis yasinmis irfancanmis hicbiri kaldiramiyor buyuk formayi..buyuk takim farkli bir olay o psikolojiyi kaldiracak adam 3u gecmez su ligde.. hatta ligin yildizi viscanin bile 3 buyuklerde ne yapacagi muallak..

Kisacasi artik su ligden topcu almayalim .. en son serdar- eren kaziklari girdi ..
  • -------------ALIN SİZE BOMBA BİR TRANSFER HABERİ-------------

KURTAR BİZİ DONK !

http://spor.mynet.com/galatasaray/104871-kurtar-bizi-donk.html
  • Ya tarih bu kadar kötü bir yönetim gördü mü acaba??
    Alınan oyunculara bak:
    - Cavanda : TS yollamak için uğraşırken biz mal bulmuş gibi atladık üzerine 1.8M eur bonservis verdik
    - Serdar Aziz: Hem müzmin sakat hem de ekstra hiçbir özelliği olmayan adama 4.5M eur bonservis verdik.
    - Eren Derdiyok: Ceza sahasında kafasına top gelirse gol yapabiliyor diye 4M eur bonservis verdik.
    - İzlandalı: Adam müzmin sakat olduğu halde kiralandı daha maça çıkmadı.
    - Tolga Ciğerci: Müzmin sakat, oynadığında da sadece koşuyor. 3M eur bonservis verdik.
    - De Jong: Adam emeklilik için ABD ye gitmiş canı sıkılınca bize geldi neyse ki bonservis vermedik.
    - Josue: Yorum bile yapmayacağım neyse ki kiralık

Sadece verilen bonservisler bile 13M eur dan fazla ve elimizde bi sürü çöp. Bir stoper bir orta saha ve bir golcü transferi için 13M çok olmasa da yeterliydi. Bizim aldıklarımız ise bunlar. Resmen planlı bir şekilde GS batırılıyor Riva peşkeş çekilsin diye ve sözde 20 milyon taraftar sadece susuyor.

• Galatasaray Kulübü Doktoru Yener İnce, tedavisi devam eden oyuncuların son durumlarıyla ilgili bilgi verdi.

Eren Derdiyok, Chedjou, Sneijder ve De Jong'un sakatlıkları olmadığını dile getiren İnce, "Bu oyuncular, kendileri için hazırlanan özel program çerçevesinde çalışıyorlar. Hafta sonu oynamalarına engel bir durum mevcut değil." dedi.

Yener İnce, tedavileri süren isimlerden Podolski, Sinan Gümüş ve Tolga Ciğerci'yi Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında oynatmayacaklarını aktararak, "Podolski'nin tedavisi çok iyi gidiyor. İkinci yarı hazırlıklarının başlayacağı 4 Ocak'tan itibaren bizimle beraber olacak. Sinan Gümüş gayet iyi durumda ve kuvvet çalışmaları yapıyor. Tolga Ciğerci de aynı şekilde kuvvet çalışıyor. Bu oyuncular hafta sonu forma giyemeyecek." değerlendirmesinde bulundu.

Ağır bir sakatlık geçiren Serdar Aziz'in ameliyat edilmeyeceğine dikkati çeken İnce, "Kendisi için özel bir dizlik yaptırdık. Onu 6-8 hafta arası kullanacak. Sonra çalışmalara başlayacak." derken, Sigthorsson için ise "Takımdan ayrı çalışıyor. Bizde tedavi süreci tamamlandı. Artık kondisyonerlerle beraber çalışmalarını sürdürüyor." ifadelerini kullandı.

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt
    Ön çapraz bağ yırtığı, arka çapraz bağ bağında gerinme, menisküs yırtığı gibi üçlü komboyu nasıl olacak da bir dizlikle tedavi edecekler merak ediyorum doğrusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osonguler

Ya tarih bu kadar kötü bir yönetim gördü mü acaba??
    Alınan oyunculara bak:
    - Cavanda : TS yollamak için uğraşırken biz mal bulmuş gibi atladık üzerine 1.8M eur bonservis verdik
    - Serdar Aziz: Hem müzmin sakat hem de ekstra hiçbir özelliği olmayan adama 4.5M eur bonservis verdik.
    - Eren Derdiyok: Ceza sahasında kafasına top gelirse gol yapabiliyor diye 4M eur bonservis verdik.
    - İzlandalı: Adam müzmin sakat olduğu halde kiralandı daha maça çıkmadı.
    - Tolga Ciğerci: Müzmin sakat, oynadığında da sadece koşuyor. 3M eur bonservis verdik.
    - De Jong: Adam emeklilik için ABD ye gitmiş canı sıkılınca bize geldi neyse ki bonservis vermedik.
    - Josue: Yorum bile yapmayacağım neyse ki kiralık

Sadece verilen bonservisler bile 13M eur dan fazla ve elimizde bi sürü çöp. Bir stoper bir orta saha ve bir golcü transferi için 13M çok olmasa da yeterliydi. Bizim aldıklarımız ise bunlar. Resmen planlı bir şekilde GS batırılıyor Riva peşkeş çekilsin diye ve sözde 20 milyon taraftar sadece susuyor.

Bilinçli yapıyorlar..

• Bu Ontivero halen bizdeymiş ve 22 yaşında. MLS'te 2 gol 2 asist yapmış 978 dakikada. Anlamadığım şey bu adam Galatasaray'a gelince hiç mi hırslanmamış. Seni saçma sapan bir Uruguay takımından alıp CL'de oynayan takıma getiriyorlar ve sen gelişme göstermiyorsun. Ya hiç yetenek yok, ki o zaman şu soru geliyor; bu adamı kim, neden aldı bu takıma, FM oynayan 31'ci bir ergen mi istetmiş; ya da salağın teki. Ben böyle bir aşama kaydetsem gece gündü çalışırım. Düşünsenize; mühendislikten yeni mezun olmuşsunuz, Microsoft gelip "gel hadi seni Amerika'daki merkezlerimizden birinde önce staja alacağız, sonra beğenirsek devam edersin" diyor ve siz yan gelip yatıyorsunuz. Akla mantığa yatmıyor böyle şeyler. Galiba bunun sebebi aşırı gelir. Adam Uruguay'da aylık 5 bin kazanıyorsa, burada 30 bin kazanınca "neden çalışayım" kafasına bürünüyor. Başka açıklaması olamaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: vinorosso

Ön çapraz bağ yırtığı, arka çapraz bağ bağında gerinme, menisküs yırtığı gibi üçlü komboyu nasıl olacak da bir dizlikle tedavi edecekler merak ediyorum doğrusu.

Adam perte çıkmış. Ameliyat edersen iyice .ok ederiz diye olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizde bizdeki gibi kazandığın bonservis kadar bonservise harcayabilirsin şeklinde bir ffp maddesi yoktu. Sadece toplam maliyet için bir sınır vardı. O yüzden maaşları da katarsak:

14 milyon euro bonservis(Sigthorsson için 700 bin euro da kiralama bedeli ödendi) + yaklaşık 11.5 milyon euro da yıllık maaş var. Yani toplamda 25.5 milyon maliyet var ilk yıl için bonservis+maaş olarak. Diyelim ki bütçe tam sınırda kullanıldı hiç kullanılabilecek para yok ffp sebebiyle. O zaman 25.5 milyon euro için çok düz bir hesap yapalım. 6 milyon euro bonservis ve 2.5 milyon euro maaş ile 3 oyuncu alınabilirdi mesela en kötü ihtimal ile en düz hesap ile. Hatta daha da detaya girersek galiba 1.7 milyon kullanılır bütçeniz kalmıştı. 1.5 milyonunu alalım. Bazı oyuncuların maaşı daha yüksek olur sonuçta. Yine düz bir hesap ile:

7 milyon euro bonservis 3.5 milyon euro maaş ile bir oyuncu, 6 milyon euro bonservis 2.5 milyon euro maaş ile bir oyuncu, 6 milyon euro bonservis 2 milyon euro maaş ile bir oyuncu oyuncu alınabilirdi. Bu hesaplar çeşitlendirilebilir. Kısacası 3 iyi oyuncu alınabilirdi. Bu şekilde 7 oyuncu alınacağına 3 nokta atışı transfer yapılabilirdi. Bu yaptığım hesaptan biraz düşüp 2 de kiralık oyuncu alınırdı. Ancak her şekilde 3 iyi, fark yaratma ihtimali olacak oyuncular alınabilirdi diye düşünüyorum

• FFP kriterleri bonservisleri değil sadece teknik direktör dahil oyuncu maaşlarını içeriyor.

Teknik direktör ve oyuncu maaşları bi önceki yıllık toplam gelirin %45'inden fazla olamaz buda 65 M €'ya tekabül ediyor.
  • Beyler sizin riva filan ne zaman satilip parasi kasaniza girecek?

• Hocam zaten ben de toplam maliyet dedim bizi de örnek verdim bizdeki gibi değil diye. Bonservis konusunda zaten sizin pek zararınız olmadı ki bu sezon sadece 4 milyon euro bonserviste zararınız oldu. Ancak bence bonservisteki + ya da - bu da giriyordur hesaba. Girmemesi mantıklı olmaz çünkü hiçbir şekilde girmeyecek olsa bu transferler yerine Bruma gibi yüksek potansiyelli biraz yüksek bonservis bedelli ve maaşı daha az oyuncular alınabilirdi. Bir de toplam maaşı hesaplarsanız 40 milyon euro bile çıkmıyor. Gerçi vergi ve prim gibi şeyler de dahilse ki prim dahilse toplam miktar değişebilir bir miktar olur bu durumda da.

Ancak benim üzerinde durduğum nokta bu değil zaten. 7 transferin bu sezon için bonservis+maaş maliyeti ile neler yapılabileceği konusunda bir şeyler söyledim önemli olan burası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GANN1CUS

İrfan Can yerinde olsam suan Galatasaray,a gelmemki, oynayamayip eriyip kalacağım. Başaksehir'de daha fazla parlarim, performansimi artirip tecrübe edinir o zaman geçerim 3 büyüklere.

Ben anadoludan gelip istikrarlı şekilde çıkışını sürdüren çok az yerli gördüm hocam, tecrübeden ziyade futbolcunun profesyonellik bakış açısı önemli...Her seviyede gelişmek için çabalarsa istediği zaman gelsin 3 büyüklere oynar...
  • 
Sayfa: önceki 842843844845846
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.