Şimdi Ara

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (838. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23.038
Cevap
76
Favori
603.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 836837838839840
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu forumda futbola dair bir şeyler okumak hem güzel hem şaşırtıcı.

rakibi bekle-vur
    Rakibi kendi sahanda karşıla, alan daralt ve ani kontralarla rakibi vur.

Bu taktik nasıl bir taktik tam yazmamışsın atlamışsın bazı önemli noktaları. Ben sözü sana bırakıyorum bu noktada. Olmazsa devreye girerim.
    Bayern ve Galatasaray takımlarından bahsetmişsin fakat biraz dikkatlice bakarsan bu oyun planını oynayan bir sürü ekip var dünyada say say bitmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 18 Aralık 2016; 15:53:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erra13

Vargas gelirse yasinden kurtuluruz.Bruma Vargas Sneijder Podolski ile açık ara şampiyonluğun favorisi oluruz diye düşünüyorum

Vargas çok takip ettiğim bir oyuncu değil, ama istatistik olarak kulüp kariyeri rezalet, bu sene ligde de beş maçta oynamış sadece, asist veya gol yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

quote:

Vargas gelirse yasinden kurtuluruz.Bruma Vargas Sneijder Podolski ile açık ara şampiyonluğun favorisi oluruz diye düşünüyorum

Vargas çok takip ettiğim bir oyuncu değil, ama istatistik olarak kulüp kariyeri rezalet, bu sene ligde de beş maçta oynamış sadece, asist veya gol yok.

Bende klüp maçlarını izlemedim.2 3 senedir Copa America da takip ediyorum hem kanatta hemde forvette göze batan yetenekli bi oyuncu.Hemde halen genç sayılır.Geçen sene copa america da messiyi geçerek gol kralı oldu.Ondan önceki copa america da gol kralı olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Kesinlikle alınmalı eğer gerçekten yüreğiyle oynarsa çok büyük fark yaratır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Gördüğüm kadarıyla basının zehirledigi taraftarlar baya artmış. Gs şu an bjk den de fb den de efektif oynuyor. Podolski bugün boş kalsın bjk fb üstüne atlar. Hem asist yapan hem gol atan hem şutu olan bi adam ikisinde de yok ama bizimkiler basının gazına geliyor. Yasin begenilmiyor 6 gol 3 asist quaresme 0 gol volkan 0 gol abu 2 gol oguzhanin hali ortada. Brumayi hiç saymıyorum zaten aslan o aslan. De jongu begenmiyorsunuz yine basinın gazıyla. Tolga kadar yeteneksiz çöp topçu görmedim ben.de Jong geldi takım level atladı. Sneijder beğenmiyorsunuz 6 asistle lig lideri kilit pas 28. Bizim sorunumuz iki stoper ve sağ bek. Bjkli arkadaşla Nizip maçı izleriz genelde bizim ileri 4luyu ağzının suyu akarak izliyor .

Bugünkü maçta yensek de yenilsek de berabere de kalsak değişen bişey olmayacak bence. Yakın devam eder.
  • Eduardo vargas'a gelirsek ,istatistik olarak klose gibi milli takımlarda çılgın atmış. Ben de birkaç maçını izledim bence faydalı olacaktır kaliteli olduğunu herkes biliyor.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

quote:

Bende klüp maçlarını izlemedim.2 3 senedir Copa America da takip ediyorum hem kanatta hemde forvette göze batan yetenekli bi oyuncu.Hemde halen genç sayılır.Geçen sene copa america da messiyi geçerek gol kralı oldu.Ondan önceki copa america da gol kralı olmuştu yanlış hatırlamıyorsam. Kesinlikle alınmalı eğer gerçekten yüreğiyle oynarsa çok büyük fark yaratır

vargası bende ülke takımları maçlarından biliyorum az çok. kulüp maçlarını pek bilimyorum. ama çok takım değiştirmiş. sebebini bilmiyorum. ayrıca özel hayatı nasıl acaba? çünkü bir kaç fotoğrafları vardı nasıl desem çıplağa yakın fotoğraflardı sanki. ama tam emin değilim yanılıyorda olabilirim. bunu dememin sebebi şu, özel hayatı, futboldaki performansına etki etmiş olabilir belki de.

ülke maçlarında iyi maçlar çıkarıyordu. hatta sanchez'i beğendiğimden dolayı şili maçlarına bakardım hatırladığım kadarıyla. bu maçlarda vargas da dikkat çeken performansı vardı yanılmıyorsam.

vargas galatasaraya gelirse iyi bir futbolcu olan, kulüplerdeki performansı pek iyi olmayan ama kendini bulursa iyi bir futbolcu kazanabilecek bir hamle olmuş olur.

yada geldiğinde galatasaraydaki performansı, kaliteli bir oyuncu olmasına rağmen iyi olmaz ve bonservisi bile alınmadan gidebilir.

işte burada önemli olan bir noktada şu, önceki mesajlarımda da yazdım.

riekerink nasıl brumaya daha fazla destek verip onu sol kanatta oynatıp mental olarak da desteği verdiyse aynı durumlar sidiki maiga için dediğim gibi vargas içinde geçerli olabilir.

riekerink vargas'ı daha iyi kullanabilir diye tahmin ediyorum bruma öreneğinde olduğu gibi. ama burada genede futbolcunun kendisininde istemesi ve yapması lazım aslolan. yani bruma nasıl ekibin yaptıklarına olumlu cevap verip, pozitif olarak daha çok katkı sağlamışsa,

vargas, sidiki maiga gibi futbolcularda kendileri isterse ve yaparsa, ve ekibin yaptıklarına olumlu cevap verebilirlerse galatasaraya ve takıma artı olarak daha çok katkı sağlayabilirler böylece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 18 Aralık 2016; 17:18:19 >

• Vargas kiralık gelsin. Kulüp performansı kötü olsa da bizim hücum hattuna uyum sağlayabilecek bir oyuncu bence bu riske değer.
  • Bugun ne yap ne et kazan cimbomum
  • umutu izliyorum kör oldum neler kaçıyor ne paslar atamıyor ve golü yedi kayseri 1-1

iyi sabretmişiz valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalahamari

umutu izliyorum kör oldum neler kaçıyor ne paslar atamıyor ve golü yedi kayseri 1-1

iyi sabretmişiz valla

şu adamı koruyacağım diye kovuldu hamza ya dünyanın en komik kovulma nedeni
  • Tolga konusuna katılmiyorum gercekten cok iyi futbolcu nerde ne zaman duracagini, topa ne zaman hamle yapacagini iyi biliyor ayaklarina da hakim emin olun bugun boş da kalsin ilk transfer etmek isteyen fenerbahce olur

• quote:

Orijinalden alıntı: ozkn_s

Şu forumda futbola dair bir şeyler okumak hem güzel hem şaşırtıcı.

rakibi bekle-vur
    Rakibi kendi sahanda karşıla, alan daralt ve ani kontralarla rakibi vur.

Bu taktik nasıl bir taktik tam yazmamışsın atlamışsın bazı önemli noktaları. Ben sözü sana bırakıyorum bu noktada. Olmazsa devreye girerim.
    Bayern ve Galatasaray takımlarından bahsetmişsin fakat biraz dikkatlice bakarsan bu oyun planını oynayan bir sürü ekip var dünyada say say bitmez.

Yok hocam. Bahsettiğim taktiğin dünya futboluna temelde Bayern ile yayılmış olması. 2006-2012 arasında dünyada inanılmaz bir İspanyol hegemonyası mevcuttu. Kimse Barcelona'nın bırakın kupa kaybetmeyi kolay kolay yenileceğini düşünmüyor. Ha kulüpler düzeyinde hala İspanyollar çok iyi ancak hem kuşak değişimi hem de Bayern'in öncü olduğu taktik ile bunu Milli Takımlar düzeyinde kaybettiler.

Gelelim Bayern'in taktiğinde neler olduğuna;

Direkt olarak ikinci cümleyi açalım.

1) Rakibi kendi sahanda karşıla.

Bu kısmı çoğu kişi zaten TR'deki takımların hepsi kendi sahasında bekliyor olarak yorumlar. Ancak benim gözlemlediğim hatta olan şey öyle değil. Burada karşılamaktan kasıt rakibi belli bir taktik düzen içinde karşılayacaksın. Yani kuş bakışı baktığında 4-2-3-1, 4-3-3 vs. ne oynuyorsan onu göreceksin.

2) Alan daralt

1. maddenin devamı. Rakibi karşılarken mümkün olduğunca alan daraltarak kalenden uzak tutmalısın. Buradaki en önemli husus pas kanallarını kapatmak. Topun rakipte olmasından ziyade burada daha da önemli olan bir şey var. Topu verimli kullanmasına izin vermeyeceksin. 2 ve 3. bölge arası pas kanallarını tamamen tıkayacaksın ki topun rakip kaleci ve stoperler arasında 1000 kere gidip gelmesi bir problem oluşturmaz.

3) Ani kontralarla rakibi vur

Burada amaç topu kapar kapmaz doğrudan kaleye yönelmek. Topu oyalama, çevirme vs. yok. Amaç maksimum 3. veya 4.pasta kaleye şut atmak.

Eksik kaldığım noktalar tabi ki mevcut. Gerisine katkıda bulunursanız sevinirim :)

• İşte Galatasaray'ın 11'i: Muslera, Sabri, Serdar Aziz, Hakan Balta, Carole, De Jong, Selçuk, Yasin, Sneijder, Bruma, Eren

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • umut kaçırdı kayseri yenildi biz neden felakete uğramışız belli oldu
  • Arkadaşlar gelecekler kadar gidecekler de çok çok önemli. Sonuçta oyuncu göndermeden oyuncu alamıyoruz. Yazın yarım kalan temizlik operasyonu devam etmeli...
  • Muslera, Sabri, Serdar Aziz, Hakan Balta, Carole, De Jong, Selçuk, Yasin, Sneijder, Bruma, Eren
  • berkant19 kullanıcısına yanıt
    Yoklukta iyi gibi görünebilir. Fakat kendisi yılda en fazla 15 maç oynayabilen,tekniği baris ozbek kadar olan vasat bir oyuncu kanımca. 3 büyükler bu tip adamları almamalı seviyeyi çıtayı düşürmemeli. Aynı şeyleri Josue Cavanda ve Eren için de düşünüyorum. Bu yıl transfer edilen hiçbir oyuncu GS nin oyuncusu değil normal şartlarda. Geçen sene 6.olan takım taşıyor bizi hâlâ. artı olarak bruma gibi önemli bir oyuncu eklendi sadece.ki o takim 6.olacak takim degildi psikolojik cokuntu oldu.zaten ayni takim finalde once fbyi sonra bjkyi yendi... fakat bu yil gs taraftarıni transferde vasatliga alıştırmaya çalıştılar ve başardı bu yönetim. Floryanin kapısından geçemeyecek kalitede olan cavanda tolga eren hatta serdar gibileri alındı. Boşta olan tecrübeli CL oynamış büyük takım görmüş bir sürü adam vardı beceriksizler alamadilar

• Sanki Bana Pele kullanıcısına yanıt
    İşte şimdi oldu .Tam isabet. Nefis bir yazı nokta.

Şimdi geliyoruz bizim takıma. Galatasaray bu oyunu oynuyor mu? Ne kadarını oynayabiliyor? Oynayabilme şansı var mı?

Rakibi belli bir taktik düzen içinde karşılama
    Rakibi karşılarken mümkün olduğunca alan daraltma
    Rakibin pas kanallarını kapatma
    Rakibin topu verimli kullanmasına izin vermeme
    Ani kontralarla rakibi vurma
    Topu kapar kapmaz doğrudan kaleye yönelme

Madde madde yazdım hepsini senin yazmış olduğun enfes yazıdan alıntıladım. Bizim takımın bir oyun planı var.Böyle de bir taktiğimiz var arkadaş boş boş konuşma! Diyenler bizim takımımız bu maddelerin sözüm ona oyun planımızdaki bu temel maddelerin hangisine uyum sağlıyor. Cevap elimizden geldiğince oluyor tabi . Böyle bir cevaba Sabahlara kadar
    Ne desek anlatamıyoruz.
    Bak bu senin yazdıklarım ders niteliğindedir abartmıyorum. Bizim stajyer çocuk bilmiyor bunları emin ol. Bizim taraftarda şuan puan cetvelinde aritmetik hesapla meşgul. Bakkal hesabı yani. Şunu yenersek, şunu kazanırsak ,ikinci yarı o bize gelecek onu da burada parçalarız tamam ya olduk şampiyon hemen yakalım o zaman

Biz bunu oynuyoruz demek için sahaya bakmak, sahaya bakmak için maçı seyretmek, maçı yorumlayabilmek içinde futbolu bilmek, futbol kültürüne sahip olmak gerek. Oyuncuları tanıyacan, hocayı tanıyacan, rakibi tanıyacan. Tabeleya bakalım göbek atalım tarzındaki taraftar yorumları aşırı derecede can sıkıyor.

Eyy Taraftar tek tek sor, analiz et madde madde. Bizim oyuncular bunları yapıyormu yapabilme ihtimalleri var mı?

Rakibi belli bir taktik düzen içinde karşılama
    Sıfır oğlu sıfır- zero oğlu zero

Rakibi karşılarken mümkün olduğunca alan daraltma
    Rakibin pas kanallarını kapatma

Rakibin topu verimli kullanmasına izin vermeme

Kim yapacak bunları ortasaha ve hücum oyuncuları tabiki. Kim bunlar hangi oyuncular

Çakma Panzer şu sıralar alman müzik piyasasındaki kariyeriyle meşgul.

Sahte Joker o böyle şeylere tenezzül etmez.

Selçuk İnan- inansak da boş inanmasak da

De Jong adamı defansif orta saha diye aldık bildiğin stoper çıktı.Çünkü gücü yok,mecali yok , pili yok arkadaş yok.

Yasin o bir Bale, o bir Neymar hiç böyle şeylerle uğraşır mı?

Sinan space

Bruma Allah onu kendi halinde takılsın diye yaratmış. Takım oyunu, takım planı ,taktik disiplin, oyun içi görevler ,sorumluluklar ona göre değil. Evrimleşmesi şart ama bu stajyerle hiç bir şekilde mümkün değil.

Ani kontralarla rakibi vur
    Topu kapar kapmaz doğrudan kaleye yönelme

İyi de topu kim kapacak ,kapacak adam yok ki bizim takımda. Öyle ya kim kovalayacak rakibi gereksiz işler bunlar.Elbet kaybedecek zaten ne uğraşacam. Topu kapan bir zahmet atıversin.

En az bunun kadar önemli bir konu da nerede kapacak bu topu.Kendi ceza sahamızda mı yoksa rakip yarı alanda mı?
    Ani kontra dediğimiz olay nasıl gerçekleşiyor? Bu soruya iyisi mi olay yeri inceleme ekibi karar versin.Bu konu bizim taraftarı aşar.

Eh işte bir futbol sohbetinin daha sonuna geldik Şimdilik benden bu kadar. Yazdığın nefis yazı için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozkn_s -- 19 Aralık 2016; 0:48:32 >

• @GANN1CUS kanka sen önceden bir elemanı Gs bölümünden kaçırmıştın, gözünü seveyim şu üstümdeki Beşiktaşlı köşe yazarına da bir el atıver be.
  • Bugunku kadroyu ve yedekleri gordukten sonra en az 2 tane hucum oyuncusu lazim diyorum. Vargasi alacaklar gibi ama kolbeinin yerine de birini almak lazim.
  • 
Sayfa: önceki 836837838839840
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.