Şimdi Ara

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (796. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.038
Cevap
76
Favori
603.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yasin'i affettiysek ilk 11 çıkması lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Abi bu adamı o kadar çok seviyorum ki keşke Beşiktaşlı olsaydı
  • the_japan kullanıcısına yanıt
    21. Maçta spor gazeteleri aynen şöyle; Son 20 maçta fenerbahçeyi sadece 1 kez yenen Galatas... bahaneden çok ne var ?

• quote:

Orijinalden alıntı: gurkan19

quote:

Orijinalden alıntı: Fadeout

Cavanda-Linnes değişikliği yapılabilir

Poldi yerine Yasin/Sinan/Josue değişikliği olabilir...Çünkü poldi'nin mücadele ve takım oyunua katkı

dalgası epey düşük top ayağında olunca iş yapıyor sadece...Bizde sistemde olmadığı için adamı topla buluşturamıyoruz.

Maçta 3S(Sabri-Semih-Selçuk)kesinlikle oynamamalı orta sahayı alamazsak bu maçı kazanamayız.

Bu td
    Muslera
    Sabri serdar semih carole

De jong selcuk tolga

Bruma eren sniejder

Cikacagi konusuluyor

Boyle cikarda intihar olur

Sniejder kanat oynayamaz

bruma sagda solfaki kadar etkili degil

Sabri semih defansi kesin gol yer

Tolga de jong selcuk ortasahasi da yan oynayip durur

O kadroyu cikmaz bu td

Muslera-Tolga-Bruma bu üçüyle gidiyoruz...Gidip Bruma'nın yerini değiştirirse çok kötü olur.

De Jong-Serdar-Cavanda kadroya acil eklenmeli...Gerekirse Poldi-Sneijder-Selçuk yedek olmalı takımın geleceği için.

• Şino bu maçta da bişey yapmazsa gitsin artık 1 yıldır golü yok.
    Şecu oynarsa kesin yeniliriz.çok sakar
    Sow her türlü atar o yüzden 2 gol lazım en az

• Bizim facebook sayfası Sneijderli bir sürü resim paylaşmış, umarım bu hafta Sneijder yüzümüzü güldürmeyi başarır.

• spiritreader S kullanıcısına yanıt
    hocam kusura bakmayın geç cevap yazdım.

bana göre defansta sahanın neresinde olursa olsun boy çok büyük bir avantaj değil ama bir avantaj tabiiki.

örnek verirsem arsenalde alexis sanchez var. forvette bile oynatıyor arsene wenger. yada gary medel. yada uzun boylu olmasına rağmen defansı iyi olmayan yada kısa olmasına rağmen defansı iyi olan oyuncular vs.

ama şöylede var boyu uzun ve de defansı iyi olanlarda var. sergio ramos gerard pique, sergio busquets gibi.

ben burada sadece boya bakılmaması gerektiğini, defans 4lüsünün(defans 4 lü sistemdeyse eğer) önemi gibi faktörlerden bahsetttim.

mesela galatasarayda çok iyi defans ikilisi olan rigobert song ve Stjepan Tomas ikilisi gibi. boyları çok uzun değildi ama çok iyi ikili olmuşlardı.

bu arada derbide kavga gürültü olmadan, barış içerisinde bir maç içerisinde geçer inşallah. saygılar hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi strongergo -- 18 Kasım 2016; 19:7:7 >

• O sene bu sene mi beyler?Buram buram beraberlik kokuyor maç ama bakalım.
  • Beraberlikte bile kendimi banlarim dedim

Umarim yeneriz de oyle banlamis olayim

• Yeneriz falan diyen arkadaşlar var, beklentimiz olmasaydı berabere kalıyorduk arada sırada, şimdi kesin yeniliriz.
  • Eren e yedek başlıyacak diyorlar umarım böyle bir hata yapmayız.Podolski forvette yok oluyor.Bence poldi nin bu maça 11 de çıkmaması lazım son antrenmana da çıkmamış hazır değil daha.Yasini ne kadar sevmesemde bu maç kanatlar da bruma ve yasin oynamalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Colin Kazım: "Fenerbahçe'nin tanınırlığının az olması, derbinin dünya derbisi olmasını engelliyor"

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • selçuk taktik antrenmanlarda yedek diye bugünkü antrenmana gribim diyip çıkmamış
    her oyundan alındığı maçta arka adalesini yalandan tutar, bu sinsi hareketleri yiyen taraftarda vardır elbet

poldi de ishal olmuş, sinan oynamış sağ kanatta poldi yoksa sinan oynamalı
  • Eren'i ne abarttınız arkadaş, umarım Podolski ve Eren'den biri olur sadece ilk 11'de, Sinan ya da Yasin ilk 11 başlamalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

Eren'i ne abarttınız arkadaş, umarım Podolski ve Eren'den biri olur sadece ilk 11'de, Sinan ya da Yasin ilk 11 başlamalı.

Eren gibi durarak oynayan ve yalnızca ayağına top bekleye santrafrolar ile başarıyı yakalamak zor..
  • eren derdiyok'a top geldide çoğunda başarısız oldu desek tamam. ama eren derdiyok topla buluşamıyor ki düzgün. bence eren derdiyok forvet başlamalı.

gerekirse forvete sonradan podolski geçebilir. eğer podolski 11 de oynamayacaksa sinan gümüş oynatılmalı.

ayrıca chedjou sanırım takımda kalmayacak. çünkü son maçta oynamadı. tahmin kadrolarda da yer almıyor chedjou. sanırım takımda kalmayacağı için başka alternatifler mi deneniyor?

serdar aziz linnes ve de jongu oynatılsa iyi olur gibi bu maçta. daha öncede yazmıştım.

ama linnes görünmüyor gene. acaba yıpranmasın mental olarak denildiği için mi linnes düşünülmüyor ve sonraki maçlarda oynatılması düşünülüyor?

sabri ne kadar karşı olsak da elinden geleni yapıyor. forumda belki tepki göreceğim ama umut bulutta öyleydi.

sorun nerdeydi peki? sorun alternatif yaratamamaktı. yoksa oyuncuların bir suçu yoktu ki.

yada şöyle söyleyeyim umut bulut yada sabri yerine başka oyuncu oynatırdın. niye illa bu oyuncuları sürüyorsun ki sahaya?

sabri performansı düşük olursa sabri tepki çekecek belki.

ama sorun onda değil ki. sorun alternatif oyunculara yönelmemekte. sabri o kadar sağ bek geçti ve oynuyorsa boşuna değildir.

o nedenle alternatif oluşturmuyorsan ona bakılmalı önce.

• tolga-de jong yeterince defansif ama ikisinin de ayağı iyi oyun kurma işini sneijder üstlenirse- ki kendinden o bekleniyo sol kanada kaçması değil- orta sahada üstünlüğü elimize alırız ama yine pozisyon üretemeyiz diye düşünüyorum 0-0 iyi bir skor deplasmanda ama maçı kazanmak istiyorsak bruma veya sneijderin sahneye çıkması lazım
  • eren'i her maç oynatıp derbide direkt keserse ve eren'in alamadığı toplar eren yokken başkalarına atılırsa ve maç kaybedilirse riekerink i öperler.
  • Gonlumden gecen; Bjk macindaki gibi şok edici bir ilk yari. Sonra paso defans yapmak ve dakikalar gectikce, arkaplanda giderek artan bol kufur fonu esliginde maci galip bitirmek

Umarim kazaniriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: strongergo

hocam kusura bakmayın geç cevap yazdım.

bana göre defansta sahanın neresinde olursa olsun boy çok büyük bir avantaj değil ama bir avantaj tabiiki.

örnek verirsem arsenalde alexis sanchez var. forvette bile oynatıyor arsene wenger. yada gary medel. yada uzun boylu olmasına rağmen defansı iyi olmayan yada kısa olmasına rağmen defansı iyi olan oyuncular vs.

ama şöylede var boyu uzun ve de defansı iyi olanlarda var. sergio ramos gerard pique, sergio busquets gibi.

ben burada sadece boya bakılmaması gerektiğini, defans 4lüsünün(defans 4 lü sistemdeyse eğer) önemi gibi faktörlerden bahsetttim.

mesela galatasarayda çok iyi defans ikilisi olan rigobert song ve Stjepan Tomas ikilisi gibi. boyları çok uzun değildi ama çok iyi ikili olmuşlardı.

bu arada derbide kavga gürültü olmadan, barış içerisinde bir maç içerisinde geçer inşallah. saygılar hocam.

Hocam haklısınız ama yazımda belirttim bazı durumlar için ekstra özellik diye. Mesela Alexis Sanchez şuan Agüero tarzında oynatılıyor ileri uçta. Sahip olduğu özellikler sebebiyle de başarılı oluyor. Giroud gibi kısıtlı özelliklere sahip birinden sonra Arsenal'in oyunu çok daha iyi oldu Alexis ile. Medel ise bu sezon hep ön libero olarak oynadı. Geçen sezon da birkaç maç dışında bu şekildeydi. Sadece milli takımda stoperde oynuyor onda da belirttiğim gibi yanındaki oyuncularla birbirlerini tamamlayan özellikler olursa olur ya da belli bir sistem içinde olunursa tabi ki olur neden olmasın. Senin boyun kısadır ancak senden 5-6 santimetre uzun olanlardan daha fazla zıplıyorsundur hava toplarını alabiliyorsundur zamanlaman da iyidir o zaman zaten olur yüksek toplarda da sıkıntı yaşamazsın. Ben olmaz demiyorum zaten ama benim yazdığım isimler olsun sizin yazdığınız isimler olsun bazı konularda ekstraları olan oyuncular ya da takım oyuncuları. Ama bizim takımlardaki oyunculara bakalım bu tarz oyuncular az. Yine belirttim illa uzun stoper istemiyor insanlar havadan da etkili olsun da nasıl olursa olsun istiyorlar özellikle de takım savunmanız kötü olduğu için stoperlerin her türlü işi belli bir seviyenin üzerinde yapmasını istiyorlar. Sizde özellikle havadan gelen toplara yardım eden oyuncu sayısı çok az olduğu için sorun oluyor tüm yük bazı isimlere biniyor o yüzden ufak da olsa her avantajı düşünmek gerek. Ancak eğer ki öndeki bazı oyuncular duran top savunmasında gerçekten iyi iş yapsaydı yani yardımcı olsaydı toplara çıkan oyuncunuz daha fazla olsaydı o zaman çok da gerekli olmazdı ama özellikle sizde şu anki kadroda çok gerekli bu diye düşünüyorum 1 tane stoper için en azından ve her açıdan savunması iyi olmalı ve çevresindeki oyuncuları organize edebilen biri olmalı lider biri olmalı. Bunlar dışında yineliyorum benim ideal stoper ikilim için olan kriterleri de belirttim olması gereken her açıdan birbirlerini tamamlamaları ancak o kadar detaya girmiyor bizim takımlarımız maalesef ki.

Ayrıca hocam Tomas 1.87 Song 1.83. Tomas yeteri kadar uzundu yani.

Ben de aynı temennileri iletiyorum size hocam umarım dediğiniz gibi bir maç olur. Hak eden kazansın. Saygılar

• 
Sayfa: önceki 794795796797798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.