Şimdi Ara

G500 ve Z5450'yi birlikte deniyorum. (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
111
Cevap
0
Favori
2.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam film ve oyunda hersey mükemmel yani detay falan kaybolma bide optic veya coax bağlarsanız tadından yenmez müzik konusunda mp3 değilde orijinal cd dinlicekseniz bundada gayetiyi ama dandirik kodlanmıs bir mp3 de kötü kötüden kastım film ve oyun la kıyaslayınca benim görüslerim bu diğer arkadaslarımın görüsleri nedir onuda birazdan görürüz
    saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: Jaiko

düzeyli tartışmanızı zevkle takip ediyorum arkadaşlar aynen devam
    Benim sormak istediğim birşey var

anladığım kadarıyla z5500 basları oldukça baskın bir ses sistemi ayrıca çok güçlü.Konuştuğum herkes bunun dünyanın en "iyi" multimedia ses sistemi olduğunu söylüyor..buraya kadar da güzel..
    Fakat ben bunu evimde salonuma koyacağım.20-25 m2 bir yer.Apartman dairesi de olduğundan sesi öyle açıp komşularımın yüreğini hoplatmak gibi bir seçeneğim de yok,çok yüksek sesten zevk de almıyorum zaten.Bu durumda z5500 yanlış bir seçim mi?
    Evanescence'ın şarkısının girişindeki gökgürültüsünün detaydan yoksun olmasından bahsetmişsiniz.Bu tarz efektler filmlerde bolca olmuyor mu? Onlar da mı detaydan yoksun? Eğer öyle ise bu sistemi mp3 için diil ama film için tercih edin demek de yanlış olmaz mı? Yani ben camlarımı patlatan boğuk bir efekti daha düşük seste gerçeğe daha yakın duymayı tercih ederdim doğrusu..
    Ne diyorsunuz bu konuda?

• quote:

Orjinalden alıntı: Jaiko

düzeyli tartışmanızı zevkle takip ediyorum arkadaşlar aynen devam
    Benim sormak istediğim birşey var

anladığım kadarıyla z5500 basları oldukça baskın bir ses sistemi ayrıca çok güçlü.Konuştuğum herkes bunun dünyanın en "iyi" multimedia ses sistemi olduğunu söylüyor..buraya kadar da güzel..
    Fakat ben bunu evimde salonuma koyacağım.20-25 m2 bir yer.Apartman dairesi de olduğundan sesi öyle açıp komşularımın yüreğini hoplatmak gibi bir seçeneğim de yok,çok yüksek sesten zevk de almıyorum zaten.Bu durumda z5500 yanlış bir seçim mi?
    Evanescence'ın şarkısının girişindeki gökgürültüsünün detaydan yoksun olmasından bahsetmişsiniz.Bu tarz efektler filmlerde bolca olmuyor mu? Onlar da mı detaydan yoksun? Eğer öyle ise bu sistemi mp3 için diil ama film için tercih edin demek de yanlış olmaz mı? Yani ben camlarımı patlatan boğuk bir efekti daha düşük seste gerçeğe daha yakın duymayı tercih ederdim doğrusu..
    Ne diyorsunuz bu konuda?

aslında z5500 de ne tiz eksik nede mid.z5500 ün kötü yanı uydulardan çıkan sesin sert olması.zaten filmlerde olması gereken seste serttiristeyen herkese kapım açık.gelip film performansını görebilir.eminim olumlu düşüncelerle ayrılıcaksınız

• bugün megaworksum yapılamayacak derecede bozulsa vs.. bişi olsa... gider düşünmeden.. logitechlere bakmadan G500 alırım.. forumdaki okuduğum yorumlar megaworks e kalite olarak en yakın aletin G500 old.nu gösteriyo. (g500 den iyi demiyorum .. megaworksden sonra alınabilecek.. ve meganın yerine geçebilecek demek istiyorum yanlış anlaşılmasın) ki daha benim meganın garantisi bitmedi
  • beyler nasıl bu ses kartı
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1851
    CREATIVE - X-FI XTREME MUSIC
    KDV DAHİL 219,84 YTL
  • quote:

Orjinalden alıntı: excalibre

beyler nasıl bu ses kartı
    http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1851
    CREATIVE - X-FI XTREME MUSIC
    KDV DAHİL 219,84 YTL

O ses kartı iyi ama gigatektek çok pahalı birde exa'ya bak peşin 155,00 YTL KDV Dahil.

http://www.exa.com.tr/index.cfm?ba=u.eksaDetail&kod=SESCRALIVE007

• quote:

Orjinalden alıntı: rap_üstad

aslında z5500 de ne tiz eksik nede mid.z5500 ün kötü yanı uydulardan çıkan sesin sert olması.zaten filmlerde olması gereken seste serttiristeyen herkese kapım açık.gelip film performansını görebilir.eminim olumlu düşüncelerle ayrılıcaksınız

Kesinlikle doğru z-5500'ün en kötü yanıda bu zaten, müzik dinlerken insanı rahatsız ediyor ama bu her müziktede değil uyduların böyle olması bazı müziklerde işe yarıyor. Fakat bana kesinlikle müzik konusunda megaworks kadar keyif vermiyor. Sinema konusunda da işler tam tersi burda da ibre kesinlikle z-5500'den yana. Defalarca söyledik ama genede yazmakta fayda var herkes ihtiyacına göre ve kulak zevkine göre set alsın.

• Arkadaşlar, birileri tartışmadan kesin birşeyler söylesin. Ben ses kalitesine çok önem veririm, uydulardan canlı sesler gelsin isterim. Ayrıca subdan düşük frekanslı sesleri de rahatlıkla duymak isterim...

Peki o zaman hangisi bana uygun olur? Z5450 mi, G500 mü?
  • g500tarafsız bir yorum.beni etrafa sorabilirsin
  • quote:

g500tarafsız bir yorum.beni etrafa sorabilirsin

Yok hocam, sormaya ne gerek var. Ses sistemlerinde takılan üyelerin çoğunu bilirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: CWaRRioR

quote:

g500tarafsız bir yorum.beni etrafa sorabilirsin

Yok hocam, sormaya ne gerek var. Ses sistemlerinde takılan üyelerin çoğunu bilirim

iki setide aynı ortamda aynı ayarlarda uzun uzun denediğim için bu cevabı net verebiliyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.