Şimdi Ara

Silinebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evilfour -- 27 Eylül 2021; 13:8:36 >

• 4.5ghzde stok soğutucuyla sorunsuz kullanıyorum
    1.3v istiyor bu değer için bende ve işlemci delid var o yüzden daha serin çalişiyor max 70derece yukte!

Silinebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Overlord7134 -- 25 Ekim 2017; 21:36:20 >

• helal olsun :) ama gürültüden durulmuyordur ağır yükte.zalman CNPS14X almayı düşünüyorum.birde oc profilini upload edersen stok ile denemek isterim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evilfour -- 26 Ağustos 2017; 1:0:18 >
  • Tek çekirdek performansı 83 derece sıcaklık diyor,

Ve kısa süreli bir testte genel cpu sıcaklığıda 77 derece,

Test ise gördüğüm kadarıyla aida64 ile yapılmış.

Bunların hepsini göz önünde tuttuğumuzda sıcaklıklar yüksek demek oluyor.

Sebebi ise sıcaklıklar zaman içerisinde birikerek artar,

Bir ikincisi aida64 testi zaten zayıf bir test olduğu için ne sıcaklık ne de performans stabilitesi anlamında sana gerçek sonuçlar vermez,

Tekrar göz önüne alırsak bu durumlar size örnek vermek gerelirse gta5 gibi yoğun işlemci tüketen oyun ve işlemci temelli diğer programlarda sorun çıkartır gibime geliyor,

Stabilite ve sıcaklıkların sağlam bir test anında ne gibi cevap verdiğini görmek için intenburntest ile maximum ayarda veya prime95 ile small fft 4-5-6 saat gibi uzun testler tavsiye ediyorum,

Tahminime göre bu testler anında sıcaklıklar +90 seviyelerine çıkabilir bundan dolayı mavi ekran sorunlarıyla karşılaşabiirsinz sıcaklardan problem çıkmasa dahi işlemci gerçek bir stress anında çakılma donanma resetleme gibi sorunlar çıkartabilir.

Dediğim gibi o yukarıda ki programlar ile daha sağlıklı testler yapmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• uyarılarınız için teşekkür ederim.dikkate alacağım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.