Şimdi Ara

G.SKILL 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 SDRAM Unbuffered DDR2 800 Bu Ramler Nasıl??? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.345
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: alobar

Micron D9 çiplerinin oem kingston larda olması ve 2gb nın 140-150$ dan satılması açıkcası bu markalar tarafından düdükleniyormuş hissi veriyor insana.Ayrıca imkanınız varsa Team alın derim.Korsair Gskill vse o karar para vermeyin .Bunların isimleri bir acayip yaw

sen o d9 chıplı 1000mhz goren OEM kıngston ları bulda once
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

quote:

Orjinalden alıntı: alobar

Micron D9 çiplerinin oem kingston larda olması ve 2gb nın 140-150$ dan satılması açıkcası bu markalar tarafından düdükleniyormuş hissi veriyor insana.Ayrıca imkanınız varsa Team alın derim.Korsair Gskill vse o karar para vermeyin .Bunların isimleri bir acayip yaw

sen o d9 chıplı 1000mhz goren OEM kıngston ları bulda once

@Rockford Fosgate hocam sen ramleri nerden aldın+hyper-x serisi mi nedir?inceleme linki falan var mı ramlerin bir de herhangi bir bilgisayarcı da bahsedilen d9 micron çipli kingstonların oem lerinde görülmesi şansı nedir.yarın sefere çıkıcam ona göre

• bn ram lerı TAHA dan aldım onun kendı ramlerıydı ayrıca duz 533 luk kıngston bunlar bulursan bana sole 4 lıyım

bulmak ımkansız gıbı bırsey su an

Al sana bnm SS lerım

http://forum.donanimhaber.com/m_8207554/tm.htm
  • quote:

Orjinalden alıntı: cenkcirak

Arkadaşlar ne sordum neler yazmışsınız.Benim hala merak ettiğim BAŞLIKTADA BELİRTTİĞİM GİBİ bu ramlerin performansı.Ama siz firebal dan girip dfs den çıkmışsınız.Allahını seven şu ramlerdende kullanan şu sorumu cevaplasın.Firmalar hakkındada aklında soru işareti yada eleştirisi olan başka bir topik açsın.

Hocam şöyle söyleyeyim

1- Core 2 Duo sistemlerde işlemci ne kadar bellek bant genişliğinden/düşük timinglerden yararlanıyor testlerini incelemek lazım çünkü bu ramin daha pahalısı olan D9 çipli olan rami alarak elde edebileceğiniz MHz artışı veya timing düşüşü size ne yarar sağlayabilir önce bunu bilmeniz lazım. Mesela Core Duo çift çekirdekli olmasına rağmen DDR667 tek kanal bellek ile tam performansını verebiliyor. Core 2 Duo'larda ise optimum bellek bant genişliği veya timingler nedir bunu bilen arkadaşlar size doğru yönde yardımcı olurlar eminim.

2- Bahsettiğiniz ramlerin fiyatı bir çok ddr2-533 ram ile hemen hemen aynı yani gayet uygun. Şu saniyede daha uygun fiyatlı ve %100 garantili olarak DDR2-800 5-5-5 verebilecek ram benim aklıma gelmiyor. Bu sebepten bence bu ramler fiyat/performans olarak alınabilir ama elbette daha iyi alternatifler bulunabilir.

• Ramler geldi 606 sersi chioler micron D9GMH kontrol yapıldı.Cpu+ mobo beklyiruz artık..
  • Allahım kavimler göçü gibi herkes amd den conreo ya göçüyo yaw..daha yeni almıştım uccc leri yaw..ddr2 bakıyoruz şimdi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: DARTHNAZi

Allahım kavimler göçü gibi herkes amd den conreo ya göçüyo yaw..daha yeni almıştım uccc leri yaw..ddr2 bakıyoruz şimdi..
    sabır işi sizinki darth abi, al sat al sat ben baydım valla bıraktım oynamıyom
  • G.Skill 1 gb kit 5400 667 mhz. cl.4 ram 'lerim geldi.
    Test lerini yarın gönderirim.
  • bende gskill 5-5-5-10 ddr800 aldım 6600 ve dq6 gelince yollarım testleri. zaten 400 fsbde bu remler yetecek lakin bu dq6 da rem bölenini düşürebiliyoruzmu bilgisi olan varmı. yada 6-6-6-12 gibi yapıp ddr 900 falan yapabilirmiyiz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dewrim

bende gskill 5-5-5-10 ddr800 aldım 6600 ve dq6 gelince yollarım testleri. zaten 400 fsbde bu remler yetecek lakin bu dq6 da rem bölenini düşürebiliyoruzmu bilgisi olan varmı. yada 6-6-6-12 gibi yapıp ddr 900 falan yapabilirmiyiz

Bence cl. 3 olsa daha iyi olur,
    yani bana göre 900 mhz. cl. 6 olacağına,
    667 mhz. cl 3 olsun daha performanslı oluyor.
    zaten benchmarklarda gösteriyor.
  • http://www.dfsbilgisayar.com/vitrin/product_info.php?products_id=245

For Intel Platform Only yazıyor. Doğru mu bu? AMD de çalışmaz mı?
  • Ben aldım,667 mhz olanını deneyince çalışırsa sonuçlarıda yazarım amd de.
    Çalışmaması komik olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necax -- 31 Temmuz 2006; 16:25:30 >
  • 2X512 Mb. 5400 667 mhz. 4.4.4.12

http://img253.imageshack.us/my.php?image=nx2vn0.jpg

sonuç pek iyi değil.kingston çift taraflı ram i cl.5 te alıyor bu sonuçları.
  • Beyler newegg den hangisini siparis edicez simdi ? 606 serisi olan hangisi orada ??

link : gskill e gore sort edilmis...
    http://www.newegg.com/Product/ProductList.asp?N=2010170147+1052108080+1052416064+50008476+1052308477&Submit=ENE&Manufactory=8476&SubCategory=147
  • hocam newegg den sipariş edemezsin eğer türkiyeye yollarlar diye düşünüyor isen bilgin olsun
  • Arkadasım gelecek de . Biliyorum o işleri ,yinede saol
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.