Şimdi Ara

G.SKILL 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 SDRAM Unbuffered DDR2 800 Bu Ramler Nasıl??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende sonunda fireballdan 6400Hz aldım yarın bekliyorum ancak 606 serisi olduğunu biliyorum copnroeya hazırlık başladı hadi hayırlısı sırda E6600 ve gigabyte DQ6 var..
  • inşallah gocam hatırlı olsun
    senin kartlar gelsinde sonuçları yaz bi de bi gorelim
  • quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

firebakldaki gskill 6400Hz serisi 606dır..Yani banko G9DMHtır..Hz serisinde garanti olan 605 ve 606 serisidir.diğer serilerde de rastlanmakta 6271 gibi...

öyle de olsa bunların sıfır satış fiyatı arasında 100 dolar var 2GB için, inanmayan newegg'e baksın, firebal milleti aşırı kazıklıyor (arada 200 dolar fark var) oradan alacağıma gider 100 dolar üstünü teklif ederim dfs'ye kabul ederler etmezler orası kendi bilecekleri iş. Kimse de gocunmasın söylediklerimden, fiyatlar ortada.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ufster

quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

firebakldaki gskill 6400Hz serisi 606dır..Yani banko G9DMHtır..Hz serisinde garanti olan 605 ve 606 serisidir.diğer serilerde de rastlanmakta 6271 gibi...

öyle de olsa bunların sıfır satış fiyatı arasında 100 dolar var 2GB için, inanmayan newegg'e baksın, firebal milleti aşırı kazıklıyor (arada 200 dolar fark var) oradan alacağıma gider 100 dolar üstünü teklif ederim dfs'ye kabul ederler etmezler orası kendi bilecekleri iş. Kimse de gocunmasın söylediklerimden, fiyatlar ortada.

aynı durumu bende anlattım Gskill avrupa ofisinden alıyolarmış ve gskill avrupa fiatları bunlarmış gerçekten alışlar usae göre çok yüksek ancak şuda var fireballdan içiniz rahat alıyorsunuz+ olarak avrupa fiatları ile fireball fiatları aynı dediler gerçekten de aynı..Bizzat kendim konuştum serisi vs. bilgi almak için görüştüğümde usa fiatlarından da bahsettim....

• Hocam ben o aradaki fiyat farkına ramleri değil bilgisayarı sigortalattırırım sen merak etme
  • Hic sevmedigim bir durum firma isimlerini urunler icin tartisirken yazmak ancak konu reklamdan ziyade potansiyel musterilerin bilgilendirilmesi oldugu icin ben de fikir belirtmek isterim,ozellike Gskill GBHZ 606 serisi DFS den de talep edilirse USA fiyatlarina cok yakin olacak sekilde temin edilebilir diye dusunuyorum,DFS nin calisma methodu gozonunde bulundurulunca yurtdisi fiyatlarindaki degismeleri en cabuk urunlere yansitan bu firma,sonucta talep edilen urunleri kisa surede temin edebilen bir firma da oldugu soylenebilir.Eger fiyat farki gercekten avrupa ve amerika arasinda ucurum olusturuyorsa ve DFS de amerika fiyati uzerinden talepleri karsilayabilecekse sonucta faturali,garantili urunun nereden alindigi degil,ne kadarlik bir fiyat avantaji ile alindigi onemlidir.
  • ben dfs den soz konusu ramleri sipariş ettim bile..
  • quote:

Hocam ben o aradaki fiyat farkına ramleri değil bilgisayarı sigortalattırırım sen merak etme

anlamadığınız nokta şu...Ürün usade çok ucuz.. gskillin usa için uyguladığı fiat politikısı farklı...Ürünün dfs satışı 300$+kdv aldığım teklif bu ancak ürünün serisi ne gelir meçhul..kimse kimseyi zorlamıo isteyen istediğini istediği yerden alır..Ona bakarsanız usade 19'' wide screen lcd monitörler 200$ trde 400$ yani..ürünün fireballa malityeti çok yüksek bu adamlar da sonuçta işi hayrına yapmıo kar etmesi gerekiyor ve ancak bu fiatla kar edebiliyor demekki..He eğer eleştiriniz fireball fiatlarına ise bunu firaballa yapın..ancak şunuda gözden çıkarmayın fireballda diğer ürün fiatları usa seviyesinde nerdeyse su soğutma parçaları-fanlar fan kontrollar vs..demekki bunların maliyeti ucuz

• Avrupa ve amerika arasindaki fiyat farki gercekten cok belirgin,Fireball un satis fiyati 319 euro iken DFS den 290$ fiyat aldim.Eklemeden gecemeyecegim, urunun serisinin 606 olup olmayacagini ozellikle sordum ve cevap 606 olacak idi.Bundan sonrasi musterilerin tercihine kaliyor.
  • Ayrıca bizi niye ilgilendirsin avrupa ya da amerika fiyatı, biz kdv'sini ödeyerek garantili, yasal bir ürün alıyoruz ve bu durumda bizi sadece alış fiyatımızın ilgilendirmesi lazım. Madem dfs daha uygun fiyat verebiliyor, firebal adına bahane üretmektense daha ucuz satılan yerden alınmasını teşvik etmek forum kullanıcılarına daha büyük iyilik olur sanırım.
  • ben ankarada dfs bilgisayarı biliyorum konurda küçük bir dükkan..kimseyide korumuyorum ama resmi ithalatçı fireball ise dfs'nin bu ürünü yasal oluyor mu acaba?? amerikada birçok ürün yarı fiyatına "refurbished" olarak satılmaktadır..fireball gibi büyük bir firmayı kazıkçı diye itham etmek yerine beklemek ve iç yüzünü öğrenmek mantıklı olurdu sanki..ama elbette herkes istediği yerden alır
  • hocam tamam firebal kazıkçı demekle abarttım kabul ediyorum ama firebal'da sonuçta ufak bir dükkan megastore değil ki, daha fazla güvenmemiz için geçerli bir sebep yok bu sebepten ayrıca dükkan boyutu ne zamandan beri güvenmek için mantıklı bir sebep bir firmaya. İki ürün de kutulu, faturalı, garantili kdv'si ödenmiş sıfır ürünler, aynı ürün hiçbir fark yok ve bu durumda dfs fiyatı ile firebal fiyatı hakkında ciddi bir fark var. Ayrıca forumda dfs'den alışveriş etmiş arkadaşlar da vardır eminim isterseniz onlara danışabilirsiniz garanti konusunda sıkıntı yaşamışlar mı vs... eğer bu konuda şüpheliyseniz. Bakın gigatek yıllardır satışta olan güvenilir bir firma ve halen iyi midir diye soruşturan arkadaşlar var yani basit sebeplerden firebal güvenilir dfs güvenilmez demeniz ya da ima etmeniz tümüyle yersiz ve yakışıksız bir itham olmuş.
  • quote:

hocam tamam firebal kazıkçı demekle abarttım kabul ediyorum ama firebal'da sonuçta ufak bir dükkan megastore değil ki, daha fazla güvenmemiz için geçerli bir sebep yok bu sebepten ayrıca dükkan boyutu ne zamandan beri güvenmek için mantıklı bir sebep bir firmaya. İki ürün de kutulu, faturalı, garantili kdv'si ödenmiş sıfır ürünler, aynı ürün hiçbir fark yok ve bu durumda dfs fiyatı ile firebal fiyatı hakkında ciddi bir fark var. Ayrıca forumda dfs'den alışveriş etmiş arkadaşlar da vardır eminim isterseniz onlara danışabilirsiniz garanti konusunda sıkıntı yaşamışlar mı vs... eğer bu konuda şüpheliyseniz. Bakın gigatek yıllardır satışta olan güvenilir bir firma ve halen iyi midir diye soruşturan arkadaşlar var yani basit sebeplerden firebal güvenilir dfs güvenilmez demeniz ya da ima etmeniz tümüyle yersiz ve yakışıksız bir itham olmuş.

Biraz düz mantık gütmüşsünüz...Şimdi Trdeki asus ürünleri için çizgi çıkışla asus ile x firması çıkışlı bir asus bir mi?Ben özellikle alışverişlerime bu olguya dikkat ederim 3-5$ fazla veririm ama sağlam olur..Dfstende çok alışveriş yaptım fireballdan da halen yapmaktayımda hatta ramlerimi fireballdan cpumuda dfsten alıcam ancak bende çizgi mascom ve fireballun yeri ayrıdır hiç madur edilmedim olanıda duymadım zaten yaklaşımlarıda ortada..b uarada gskillin reselelr listesinde bakarsanız TR için fireballu göreceksiniz..

• 3-5 dolar fazla ben de veririm ama 150-200 ytl değil anlaşıldı mı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: NuriAlcho

quote:

Orjinalden alıntı: necax

Bende gskill pc5400 667 mhz. cl. 4 2x 512 mb. kit aldım,
    yarın gelecek bakalım nasılmış.

sen nerden aldın kardeş??

Bende firebal'dan aldım.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: NuriAlcho

quote:

Bende gskill pc5400 667 mhz. cl. 4 2x 512 mb. kit aldım,
    yarın gelecek bakalım nasılmış.

sen nerden aldın kardeş??

Bende firebal'dan aldım.

ARKADAŞLAR BİZ GSKİLL İN O MODELİNDEN GETİRMİYORUZ SADECE BİR ARKADAS SORDU TAHMİNİ FİYAT VERDİM. FIREBALL DA SATILAN BİR ÜRÜNÜ ŞİRKET PRENSİBİ OLARAK GETİRME TARAFTARI DA DEİLİZ. BU RAM IN AMERIKA SATIŞ FİYATI İLE AVRUPA FİYATI FARKLI OLAY TAMAMEN BUDUR.
  • Micron D9 çiplerinin oem kingston larda olması ve 2gb nın 140-150$ dan satılması açıkcası bu markalar tarafından düdükleniyormuş hissi veriyor insana.Ayrıca imkanınız varsa Team alın derim.Korsair Gskill vse o karar para vermeyin .Bunların isimleri bir acayip yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alobar -- 28 Temmuz 2006; 17:40:41 >
  • İşin orasına kesin katılıyorum bence ddr2-800 bellek almak bile gereksiz. Core 2 Duo mimarisinin yüksek bellek hızlarından çok pozitif etkilendiklerini görmedikçe ben ikisini de tavsiye etmiyorum açıkçası. Sonuçta bir rame ne 290+KDV veririm ne de 319€+KDV. İkisi de benim açımdan son derece gereksiz harcama olur. Oyun oynayan birisinin ucuz ve kaliteli ram alması üste kalan parayla da bir üst model ekra kartı alması tabi ki daha akıllıca olur. Dikkat edin bu ramler ile daha ucuz ramler arasındaki fiyat farkıyla 7600GT/7900GT arasındaki fiyat farkı neredeyse aynı. Bu kadar abartılı bellek hızlarının getireceği %3-5 performans (gerçek testlerden oyun, photoshop vs.. bahsediyorum sentetik sandra gibi testlerden değil) artışı için 2 katı para ödenmesi ancak tüm sistemini en üst düzey parçalardan oluşturan para derdi olmayanlar için yerinde olur kanımca.
  • quote:

Orjinalden alıntı: cafesnet
    ARKADAŞLAR BİZ GSKİLL İN O MODELİNDEN GETİRMİYORUZ SADECE BİR ARKADAS SORDU TAHMİNİ FİYAT VERDİM. FIREBALL DA SATILAN BİR ÜRÜNÜ ŞİRKET PRENSİBİ OLARAK GETİRME TARAFTARI DA DEİLİZ. BU RAM IN AMERIKA SATIŞ FİYATI İLE AVRUPA FİYATI FARKLI OLAY TAMAMEN BUDUR.

Nasıl yani, firebal core 2 duo satsa onları da getirmeyecek misiniz ? Bu prensipten hareketle bu şekilde davranmanız gerekir sanırım.
  • Arkadaşlar ne sordum neler yazmışsınız.Benim hala merak ettiğim BAŞLIKTADA BELİRTTİĞİM GİBİ bu ramlerin performansı.Ama siz firebal dan girip dfs den çıkmışsınız.Allahını seven şu ramlerdende kullanan şu sorumu cevaplasın.Firmalar hakkındada aklında soru işareti yada eleştirisi olan başka bir topik açsın.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.