Şimdi Ara

G-Shock Topluluğu. (91. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.710
Cevap
90
Favori
255.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben gw 9400 serisinden söz ediyorum.yani tough solar(gün ışığından yararlanılarak enerji depolama ) özelliği olan bir saat için kullanılan pilin ömrü için 2 yıl az değil mi?

Ozaman normal pil ile çalışan bir model alıp( ki her halükarda 2 yıl dayanır içindeki pil) kafan rahat olacak şekilde kullanmak gerek.

Tough solar teknolojisi için bir okadar para harcamaya gerek yok.

Bence bu modelin pil ömrü en az 10 yıl olmalıydı.

Ürünü sipariş geçtim sanırım geri göndereceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso_

Ben gw 9400 serisinden söz ediyorum.yani tough solar(gün ışığından yararlanılarak enerji depolama ) özelliği olan bir saat için kullanılan pilin ömrü için 2 yıl az değil mi?

Ozaman normal pil ile çalışan bir model alıp( ki her halükarda 2 yıl dayanır içindeki pil) kafan rahat olacak şekilde kullanmak gerek.

Tough solar teknolojisi için bir okadar para harcamaya gerek yok.

Bence bu modelin pil ömrü en az 10 yıl olmalıydı.

Ürünü sipariş geçtim sanırım geri göndereceğim.

Tabii ki 2 yıl olamaz 10 yıl olmalı da sizin yaşadığınız sıkıntı nedir ?

Bakın Casio TR'den aldığım bilgi aşağıdadır.

Yaklaşık pil çalışma süresi:
    Şarj edilebilir pille 8 ay (şarjın ardından ışığa maruz kalmadan normal kullanım ile çalışma süresi)
    Şarj edilebilir pille 23 ay (tam şarjın ardından güç tasarrufu işleviyle tamamen karanlık ortamda saklandığında çalışma süresi)

• yeniay58 kullanıcısına yanıt
    Ben ürünü sipariş verdim şu an kargoda büyük ihtimalle yarın elimde olacak.

Ersa saati arayıp içindeki pilin ömrü ne kadar diye sordum.

Sürekli şarj ve deşarj olacağı için belli bir ömrü olmalı içindeki pilin.

Aldığım yanıt 2veya 2.5 yıl sonra pil değişimi yaparsınız dedi.benim anlayamadığım konu normal pili değişen bir modelde bile pil ömrü yaklaşık kullanmaya bağlı olarak 1.5-2 yıl dayanmakta.

Güneş enerjili bu model için 2.5 yıl pil ömrü bana çok kısa geldi.

Forumdaki kullanan üyelere bu konuyu danışmak istedim.

Eğer böyle bir durum varsa yarın saati hiç kullanmadan iade edeceğim.

• huso_ H kullanıcısına yanıt
    Selamlar..ersada çalışan arkadaşlar bilgi konusunda mahalledeki bakkal seviyesinde bilgiye sahipler..onları dikkate almayın kesinlikle..

Casio hiçbirzaman güneş enerjili pillerin ömrüyle ilgili bir açıklama yapmadı..uzun yıllardır casio kullanan ve nerdeyse firmanın meraklısı bir kişi olarak bunu söylüyorum size..zaten bu konuda bişeyde söylenemez..burada belirleyici olan kullanım tarzıdır..

Ayrıca şarj-deşarj döngüsünü cep telefonu gibi sürekli 100-0-100 şeklinde düşünmeyin..saatin pil tüketimi çok düşük olduğundan dolum ve boşalımlar çok çok düşük miktarlarda..ben bugüne kadar 2 tane solar saat aldım casiodan..en uzun ve karanlık kış günlerinde bile haftalarca ışık almamasına rağmen orta seviyeden aşağı düşmemiştir pili saatlerin..kişisel tecrübeme dayanarak ortalama 7 yıl civarında dayanacağını düşünüyorum..daha sonra ise şarj tutma konusunda sıkıntı yaşanabilir..yani kış aylarında yoğunlukla kapalı ortamlarda kalırsanız şarjın orta seviye yada alt seviyeye düşebilir..bizim ege akdeniz bölgeleri gibi bol güneşli yerlerde yaşanıyorsa bu süre daha uzun olur 10 yıl ve üzeri gibi..

Youtubede pil değişimi yapmadan 10yıl üzerinde çalışan saatleri görebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4CF12F62C -- 25 Nisan 2017; 20:25:48 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim.ilk g-shock saatim bu model olacak.ga-700 ile gw9400 arasında kaldım.arasında fiyat farkı var ama 9400 ün daha isabetli olacağını düşünüyorum.umarım pişman olmam.

• Ayrıca saatin üretim tarihini nasıl öğrenebilirim ?saat 2012 yılında satışa sunuldu.yani ilk parti üretilen saatlerden bir tanesi ise 5 yıl geçmiş ve pilin en iyi ihtimalle yarı ömrü bitmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huso_ -- 25 Nisan 2017; 21:51:34 >
  • huso_ H kullanıcısına yanıt
    Sorun olmaz bence çünkü saat konusunda düşündüğünüz gibi yüksek stok adetleri tutulmuyor..az sayıda getirilip kısa sürede satılıyor..çoğu saati stokta yakalamak için uğraşmak bile gerekebiliyor çünkü hazırda beklemiyorsan stok bitene kadar yetişemiyorsun..hem solar hemde pilli saatlerde bahsettiğiniz sıkıntıları yaşamamak için bu şekilde olması gerekiyor zaten..tabi buna kayışın sertleşmesi vs bile eklenebilir..

• Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

• Arkadaşlar analog digital göstergeli bir saate 3bin civarı vermek saçma olurmu casio pro trek serisi bir saat
  • merhaba bu saat hakkında düşüncelerinizi öğrenebilir miyim değer mi almaya ya da sahip olanların bu saatle ilgili düşünceleri nelerdir Teşekürler

https://www.amazon.com/G-Shock-GX-56BB-Blackout-Watches-Black/dp/B01GR7MF4S/ref=sr_1_2?s=apparel&ie=UTF8&qid=1493751759&sr=1-2&nodeID=7141123011&psd=1&keywords=g-shock+GX+Series

G-Shock Topluluğu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 2 Mayıs 2017; 22:4:34 >

• Selam. Bu model klasik g-shock özelliklerine sahip bir model..eğer bilekleriniz çok kalınsa tercih edin çünkü bugüne kadar yapılmış en büyük kasaya sahip bir model..normal bilekler için bile çok kalın haberiniz olsun..bunun haricinde gün içerisinde karanlık ortamlarda takılıyorsan ekranı görmek zor olabilir..sürekli ışık kullanmak zorunda kalacaksın..bu tarz negatif ekranlı casiolar genelde bir heves alınıyor ama sonra okunma problemi oluşuyor ve saatten soğutuyor..ben bu modeli değil ama başka bir casio modelini negatif ekranlı aldım ama sonra kullanamadım..ve sattım..düşüncelerim bu kadar inşallah faydası olur..

• lvrantum16 L kullanıcısına yanıt
    Son dönemde hem analog hem dijital modellerde birbiri arasında uyumsuzluk olduğunu okuyorum..ben kullanmadım ama genelde analog ile dijital saat arasında uyumsuz olduğu ikisini aynı şekilde ayarlayamadıklarını ve servisinde bu duruma kayıtsız olduğunu okudum..bilmiyorum ne derece faydası olacak bu yorumun sana..

• Sağol gerçekten aklımda bir fikir oluştu açıklaman ile parayı çöpe atmaktan vazgeçtim işin aslı ben gece uyandığımda rahatça ekranının okuyabileceğim aydınlatması EL BACKLİGHT olan bir g shock istiyorum temel kullanım amacına bu olacak bunun dışında g shock G100-1B modelini (http://www.casio.com/resource/images/products/watches/large/G100-1BV_large.png) çok aradım bulamadım senin tavsiyen ne olur bu şartlar altında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 3 Mayıs 2017; 5:52:17 >
  • bende 1 yıldan beri casio prw 6000 var. şuana kadar dijital ve analog arasınnda uyumsuzluk görmedim. klavuzunda olmaz ama uymusuzluk olursa fabrika ayarı diyebileceğim birşekilde herşey sıfırdan senkronize yapılabiliyor. ben memnunum.
  • 2 senedir ga-100-1adr2 kullanıyorum. Tek eksi tarafı aydınlatması. Zemin aydınlatması yok. Tek led aydınlatma iyi yapılmamış, az kalıyor. Zemin siyah ve dijital kadran negatif. Alırken resimlerine bakıp aldanmışım. Aşırı koyuymuş. Bir yerde görmeden almayın bence farklı modelleri de. Bir ara satıp başka model alacaktım. Ölücüler dadanınca letgoda vazgeçtim. =))Benim gibi saati takı amaçlı kullanmayıp gece de bakmak isteyenler için zor oluyor. İnsanlar telefona bakıyor saat için, kolunda saat olsa da. Genelde analog-dijital bir arada model kullandım. Hiç sorun yaşamadım, ikisi arasında farklılık olmadı. Casio ayar mantığı genelde aynı. Bunu çözmeniz için ersa sitesinde pdf dosyasına bakmanız lazım. Ya da casio bayisine götürmek mantıklı. Ayar yapamayanlara müsayit zamanda skype üzerinden yadımcı olabilirim. Kılavuzuna bakıp, yönlendirme ile ayarlatabilirim sanırım.

• çift led aydınlatmalı şu modeli aldım bugün;

gd 100 1a

https://www.youtube.com/watch?v=Zl_Tc8OZ00Y

saat acayip yakışıklı takım elbisenin altına bile gider o derece yani g 100 1bv modelini aratmıyor tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 3 Mayıs 2017; 17:19:8 >
  • Bendekinin kasası ile aynı. Dijital bana göre daha çok sportif tarzda oluyor. Analog-dijital karışımı klasiğe de gidiyor bence. Tabi zevkler tartışılmaz. Bir ara mix almayı düşünüyordum fakat doların uçuşa geçmesi ve modellerin fiyatının uçması ile vazgeçtim. Dolar eski seyrine dönerse yine analog-dijital, ölçüm yapan bir saat düşünüyorum. Size hayırlı olsun, bu arada fiyatı nedir?

• Hayırlı olsun..ben cevap yazana kadar siz almışsınız saati..güle güle kullan güzel seçim

• caca40 kullanıcısına yanıt
    Problem yoksa ne ala..saatiniz oldukça güzel bir model..güle güle kullanın

• Teşekkürler daha iyisi sizin olsun İnşallah saat tam istediğim gibi bir saat yani verdiğim paraya değdi bence zaten gx kasası ile az buçuk ebat bakımından benziyor büyüklüğü renk uyumuda tam istediğim gibi en önemliside benim asıl kullanacağım fonksiyonu olan aydınlatması çift beyaz led gündüz güneş altında bile kendini rahatça fark ettirecek kadar yanıyor kısacası nasip kısmet içime sindi satın alınca
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.