Şimdi Ara

FX6300 IN DARBOĞAZ YAPMADIĞI EN İYİ KART? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mehmedhann

Turbo core ile, Core unlocker farklı şeyler mi ? Aynı işlemciye sahibim ve anakartımda core unlocker tuşunu açtıktan sonra pc her açıldığında 6 cores activated yazıyor. Ben de ekran kartı alacağım ve konuyu takipteyim.

Sorunuza cevap veremiyeceğim ama Amd tarafında Asus 7870 veya R9 270x ' i önereriyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6100 ile gtx770 kullanıyorum sikinti yok o.c yapmistim geri çektim hala sıkıntısız.

• quote:

Orijinalden alıntı: blackenedd

6100 ile gtx770 kullanıyorum sikinti yok o.c yapmistim geri çektim hala sıkıntısız.

Güzel bir örnek oldu konu için yazdığın
    Ayrıca unutmayınki forumda fx6100 ile titan kullanan var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

quote:

6100 ile gtx770 kullanıyorum sikinti yok o.c yapmistim geri çektim hala sıkıntısız.

Oha lan?!? Fx6100-Titan ??

Edit: sizdr stok hızda 7950 de sorun yapmıyorsa R9 280 veya 280x te sorun yaşamam sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vinewood -- 8 Ocak 2014; 9:39:28 >

• quote:

quote:

O karta biraz garip olmuş doğrusu. Ama destekliyoruz kendisini.

• Ekran kartı dışında sistemler aynı.
    Bf4'te abzı haritlarda dediğiniz gibi sıkıntılar var.
    Asıl sıkıntı ses ile ilgili.
    Sesler bazen kesik kesik oluveriyor.
    Tam bitmeden kesiliveriyor.
    Ses kartım da fena değil.
    Şuna bir çözüm bulsaydılar fena olmazdı.

Arkadaşın sorusuna da gelince: Fx 6300 ile GTX 770 falan çok rahat kullanılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Renal Tebüler Nekroz -- 8 Ocak 2014; 10:02:10 >
  • Renal Tebüler Nekroz kullanıcısına yanıt
    ses sorunlari ara sira bende de oluyor hatirladim simdi ama bu nedense ilk defa girdigim alakasiz serverlarda oluyor, bide birsey daha geldi aklima bazi farkli serverlara giriyorum haritadaki kaplamalar sonradan yukleniyor, sanki ilk defa girdim diye islemi ben girdikten sonra yapiyor :)
  • quote:

quote:

korkarım abi o ikiliyi kullanmaya

• quote:

Orijinalden alıntı: burc_oker

ses sorunlari ara sira bende de oluyor hatirladim simdi ama bu nedense ilk defa girdigim alakasiz serverlarda oluyor, bide birsey daha geldi aklima bazi farkli serverlara giriyorum haritadaki kaplamalar sonradan yukleniyor, sanki ilk defa girdim diye islemi ben girdikten sonra yapiyor :)

Kaplamalar bende de sonradan yükleniyor.
    Servıra girince ilk 3-4 sn kaplamaları yükler.
    Herkeste böyle.
    Sıkıntı yok.
  • zhd93 kullanıcısına yanıt
    hocam o testler doğrumu benim i3 etrafı silmiş süpürmüş
  • evet ben stok halde kullanıyorum hem işlemciyi hemde ekran kartını fps lere filan hiç bakmadım ama bf3-bf4-mw3 gibi oyunlarda sorun yaşamıyorum hiç gayet hızlı ve akıcı bir şekilde oynuyorum yalnız özellikle bf4 de silahın dürbünüyle atış yaparken takılma değilde kare atlama gibi oluyor sanırım Stuttering sorunu sadece bu durumda hissediyorum bunu

o kullanıcı efsane olmuş durumda forumda bu da o arkadaşın konusu merak edenler varsa bakabilir
    http://forum.donanimhaber.com/m_73854682/tm.htm

• i3 650nin 760 ile sağlıklı çalıştığını iddia edenler war eğer öyleyse 6300 ile titan bile çalışır...

şaka maka bi yana gerçekten 770-780 gibi kartları çok aşmamak gerek ( sanki 780in daha iyi si çıktıda)
  • Vinewood kullanıcısına yanıt
    Eğer sağlam bi termal macunla 4.4ghz stabil değere çıkarabilirsen r9 280x gibi kartlarda darboğaz yapmayacaktır kardeşim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyunlarda vsync aç fps 60 ın altında kalıyor da gpu kullanımı %99 a ulaşmıyorsa işlemciye o.c yaparsın. ayrıca fx6300 için 4.5 görmek oldukça basit. 4.5 e kadar ufak ufak o.c yaparsın gpu kullanımı %99 a ulaşırsa elleşmezsin. fx6300 ile turbocore açık vaziyette (yani çarpan dinamik duruma göre frekans yükselip azalıyor) sadece azıcık frequency arttırıp çok çok fazla o.c yaptığım 7950 ile hiç darboğaz yaşamamıştım. yaptığım ocde standartta çıkması gereken hıza +300mhz kıvamındaydı. 3,6 çıkacağına 3,9 a çıkıyordu 4,0 olacağına 4,3 vs vs. şu darboğaz konularını çok kafaya takmaya değmez.
  • bende oc li gtx 780 var hiç dar boğaz olmuyor fx6100 le
  • FX6100 7870e darboğaz yapmakta. Left 4 Dead 2 Multiplayer 24 kişi. Bomba atarla 10-20 mermi sıkınca arda arda GPU kullanımı %50 lere kadar iniyor. Gir BF3 yada BF4 de. Çok hareketli sahnelerde belli eder işlemci kendini. Single player takılıyorsan darboğaz yaşamazsın zaten.
    Benim tavsiyem Intel. Zaten ilk işim şu lanet FX6100den kurtulmak yerine 4670k almak.
  • deathness666 kullanıcısına yanıt
    multi takılıyorsan hiçbi işlemci oc yapmadan rahat ettirmez
  • Amd fx6300 'ün darboğaz yapmayacağı bir kart var ? o da kredi kartı Şaka bir yana Amd işlemcileri O/C yapmadığımız sürece performans alınmıyor. Auto o/c ile 3.5 ghz den 4 ghz ye çıkardım. Gözle görülür bir hızlanma gözlemledim. 4.5 ghz yapan arkadaşlar var onlara da helal olsun diyorum.

Bir kısım gurup işlemci oyunlarda etki etmiyor diyor, bir kısımda ediyor diyor Bariz bir fark varsa fx 6300 'ümü 4 ghz den 4.2 ye ışınlayım hemen
    (Tabi ki nası yapılacağını öğrendikten sonra )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BORUBEY06 -- 18 Şubat 2014; 13:42:41 >

• İnatla bazı yabancı forumlarda özellikle bazı oyunlarda (starcraft2 gibi) darboğaz yapabileceği yazıyor.
    Bununla ilgili test sonuçları var mı? O kadar araştırdım bulamadım.
    GTX 770 ile oyunlarda farklı işlemcilerden alınan fps tablosu gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: enoes

multi takılıyorsan hiçbi işlemci oc yapmadan rahat ettirmez

4.5 Ghz de kullanıyorum. Bu işlemcinin dahada ötesi yok zaten.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.