Şimdi Ara

Fx6100'e 7970 Alsam Nasıl Olur? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
1.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • her oyunu rahat oynarsin ama anlik takilmalar veya fps dusmeleri olabilir. ornek ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak21242

quote:

Orijinalden alıntı: black_wizard006

hocam oyunlarda akıcılık için intel işlemci şart . gtx 670i i5 3570kdan önce fx 8150 ile birlikte kullanıyordum 4.2Ghzda i5e geçince işte işlemci diyebildim. geçenlerde bi arkadaşa 3-5 günlüğüne verdim kartı fx 8350 karta darboğaz yaptı gpu usage %70in üstüne çıkmıyor evde 100+ fps aldıgım sahnelerde 60a bile gelemiyor fps hatta bununla ilgili 3-4 tane konu var bi arkadaşta HD 7970 almış sapphire vapor-x fx 8350 ile kullanırken gpu usage %70i geçmiyormuş en son satıp komple sistemi değiştirdi. hem zaten hd 7970 gibi 1000tl ve üzeri karta en azından bi 500lira ayırman gerek işlemci için. dediklerime dikkat et şuan ben i5 3570k 4.2Ghzda gtx 680i bile %100 olarak kullanabiliyorum ayrıca ivy bridge pci-express için şart . amd nin ekran kartlarında pci-express 3.0 var ama işlemcilerinde desteği yok. buda inteli önde kılıyor.

Hocam 8350 darbogaz yapıyor demissin bende o zaman şöyle bişi diyim

8120 işlemcim var elimde asus 7970 referans tasarımlı vardı su an mefta oldu gerçi imzamda olan kart ,ben bu kart ve işlemciyle battefield 3 multi de 5760x1080p de gpu kullanımım %93 ün altına düşmüyordu buna ne dersin kardeşim acaba benim kafammı güzel gpu kullanımı %95 leri gördüm yoksa o dediğin 2 arkadaşta farklı bir sorunmu vardı,artık şu 8350 kaldırmaz muhabbetleri bitmeli her yer darbogaz konusu olmuş ....

ben sadece kendi yaşadağım ve bikaç kişinin yaşadığı sorunları arkadaşa söyledim. illa sendede olcak diye bişi demedim ve kesinde konuşmadım. ama tekrar söylüyorum akıcılık için intel şart ayrıca pci-express 3.0 desteğide 3. nesil Ivy bridge işlemcilerdede var.ayrıca konu başlığı fx 6100 ile 7970 . ben olsam oyumu i5 3570kdan yana kullanırdım zira fx 8350 nin oyun performans test sonuçlar i3 lerle eş seviyede biraz büyük konuşmuş olucam ama işlemcide Intel varken Asla AMD almam. ekran kartında durum farklı 2 tarafta rekabet içinde hatta amd nin çok avantajlı yönleride var nvidiaya göre ama cpu da ıntel açık ara önde. bunu sadece ben değil bütün dünya söylüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: freedomfighter

her oyunu rahat oynarsin ama anlik takilmalar veya fps dusmeleri olabilir. ornek ben.

Hocam son yorumlari okusaydiniz keske.3570K ile 7950'ye kadar geldi konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak21242

quote:

Orijinalden alıntı: black_wizard006

hocam oyunlarda akıcılık için intel işlemci şart . gtx 670i i5 3570kdan önce fx 8150 ile birlikte kullanıyordum 4.2Ghzda i5e geçince işte işlemci diyebildim. geçenlerde bi arkadaşa 3-5 günlüğüne verdim kartı fx 8350 karta darboğaz yaptı gpu usage %70in üstüne çıkmıyor evde 100+ fps aldıgım sahnelerde 60a bile gelemiyor fps hatta bununla ilgili 3-4 tane konu var bi arkadaşta HD 7970 almış sapphire vapor-x fx 8350 ile kullanırken gpu usage %70i geçmiyormuş en son satıp komple sistemi değiştirdi. hem zaten hd 7970 gibi 1000tl ve üzeri karta en azından bi 500lira ayırman gerek işlemci için. dediklerime dikkat et şuan ben i5 3570k 4.2Ghzda gtx 680i bile %100 olarak kullanabiliyorum ayrıca ivy bridge pci-express için şart . amd nin ekran kartlarında pci-express 3.0 var ama işlemcilerinde desteği yok. buda inteli önde kılıyor.

Hocam 8350 darbogaz yapıyor demissin bende o zaman şöyle bişi diyim

8120 işlemcim var elimde asus 7970 referans tasarımlı vardı su an mefta oldu gerçi imzamda olan kart ,ben bu kart ve işlemciyle battefield 3 multi de 5760x1080p de gpu kullanımım %93 ün altına düşmüyordu buna ne dersin kardeşim acaba benim kafammı güzel gpu kullanımı %95 leri gördüm yoksa o dediğin 2 arkadaşta farklı bir sorunmu vardı,artık şu 8350 kaldırmaz muhabbetleri bitmeli her yer darbogaz konusu olmuş ....

aynen çözünürlüğü 1920.1080 yapıp caspianda ultrada 64 kisi bir deneyin bakalım o degerlere ulasabilecekmisiniz tahminim % 70-90arasi gidip gelir sık sık bu oranlar düşüp çıkacaktır..

• açtığım kojunun başındaki mesajı kopyaliyorum

İLK OLARAK ŞUNU SÖYLEYİM ARKADAŞLAR BATTLEFİELD 3 MULTİDE ÇOK İŞİM OLMAZ DİYORSANIZ VE AMAÇ OYUN İÇİN PC ALMAKSA FAZLA PARA VERİP İNTEL ALMANIN HİÇ BİR ANLAMI YOK..

KESİNLİKLE AMD İŞLEMCİ HİÇ BİR SIKINTI ÇIKARMIYOR.AYRICA BATTLEFİELD 3 MULTİDE DE 32 KİŞİYE KADAR Kİ HARİTALARDA DA YİNE DARBOĞAZ YAŞANMIYOR..

FARCRY3,HİTMAN VE AC CREED 3 GİBİ OYUNLARI EN FULL AYARLARDA DENEDİM .AMD'DE YİNE EN UFAK BİRR DARBOGAZ SORUNU OLMADI...BU OYUNLARDA GPU KULLANIMI %95LERIN ÜZERİNDEYDİ CPU KULLANIMI %40-60ARASIYDI..HERŞEY NORMAL..BUNLARIN DIŞINDAKİ HİÇ BİR OYUNU DENEMEDİM..

BENCHMARK TESTLERİ YAPTIGIMDA FARCRY3,HİTMAN VE AC CREED 3 İNTEL İLE AMD ARASINDA %3-5LİK BİR FARK ÇIKTI..

BATTLEFİELD'DE 32KİŞİ ÜZERİ MULTİ OYNARKEN FARK ORTAYA CIKIYOR..
    özellikle

caspian border 64kişilik haritada 1080p ultra ayarlarda

• quote:

Orijinalden alıntı: shadow99tr

aynen çözünürlüğü 1920.1080 yapıp caspianda ultrada 64 kisi bir deneyin bakalım o degerlere ulasabilecekmisiniz tahminim % 70-90arasi gidip gelir sık sık bu oranlar düşüp çıkacaktır..

yahu her konuya sadece kendi yaşadıgın ama başka kimsenin yaşamadıgı bir tecrübeyi paylaşıp kanı oluşturma be birader... düne kadar darbogaz diye bir konu yokkken hiç yoktan yere senin gibi birinin oraya buraya darbogaz olur mesajı atıp siteyi kirlettigi gibi sende saçma sapan bir kanı oluşturuyorsun ben sana 3dmark 11 den skorlar verdim sen hala caspian daki bilmem nereden yürüdügün degerleri baz alıyorsun yuh artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Figther

quote:

yahu her konuya sadece kendi yaşadıgın ama başka kimsenin yaşamadıgı bir tecrübeyi paylaşıp kanı oluşturma be birader... düne kadar darbogaz diye bir konu yokkken hiç yoktan yere senin gibi birinin oraya buraya darbogaz olur mesajı atıp siteyi kirlettigi gibi sende saçma sapan bir kanı oluşturuyorsun ben sana 3dmark 11 den skorlar verdim sen hala caspian daki bilmem nereden yürüdügün degerleri baz alıyorsun yuh artık

o konuda 10a yakin kişi, forumda 100lerce kisi var neden bahsediyorsun. 3d mark skorları darbogazimi gosteriyor..sana aida Extreme ve msi after burner ile kendi konumda DELILLERI ile paylaştığım yerde video cek fps ve gpu kullanım oranlarini gorelim dedim hala 3d marktan bahsediyorsun. .ne amd ne intel fanligi yapıyorum konudaki ilk aciklamam dahi bunu gosterir ama senin gibi 2-3 tipitip anlamak istemiyor. buyur video cek yolla arkadaş.

o videolarımda gpu kullanımı %60lardan %99a çıktıysa bu darboğazı gösterir,anlamak istemeyenlerde dar beyinliği...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 3 Ocak 2013; 23:45:19 >

• @fihgter su konuda bile ayni sistemi kullanpta sorun yasayan kac kisi var son bir bak istersen...herkesin sistemi sorunlu ondan tam performans alamiyorlar.

• quote:

o videolarımda gpu kullanımı %60lardan %99a çıktıysa bu darboğazı gösterir,anlamak istemeyenlerde dar beyinliği...

Bu cümlen bile DAR Beyinli kim çok açık gösteriyor.... Hey allahım ya kimler Nasıl uzman olmuş
  • quote:

quote:

Bu cümlen bile DAR Beyinli kim çok açık gösteriyor.... Hey allahım ya kimler Nasıl uzman olmuş

başka sistemlerde aynı oynanan bir oyunda başkaları %95 üzeri gpu ve %50 cpu kullanımı ile oynadıgı bir oyunu sizin sistemde,

cpu kullanımı %80 üzerinde ,gpu %60larda debeleniyorsa buna ne denir..

kıvırmada video yollayacagım dedin kıvırıyorsun 3dmark vs diye..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 4 Ocak 2013; 2:46:50 >

• bütün bu tartışmalar testler en iyi sistemi toplama çabaları görüyorum ki şu Battlefield oyununu oynamak için. Nelerle uğraşıyorsunuz anlamıyorum ki. Bu fps hastalığından kurtulun. 200 fps olsa ne yazar. Ultra ultra ayarda oynasan ne yazar. 100 boyutlu mu görüyorsunuz nesneleri. Millet kafayı yemiş. Allah yardım etsin vallahi.

• quote:

quote:

peki darboğaz ne demektir açıklarmısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

quote:

quote:

Darbogaz sistemdeki bir parçamnın özellikle hdd nin aksamasıile olur ani fps düsmeleri oyunların atlama yapması digeri anca limitlemedir ekrankartı veya işlemci veriyi işlerken biri birine zayıf kalır o zaman limitleme olur.. çogu kişi sistemindeki çeşitli sıkıntılarını ya ekrankartına yada işlemciye atıyor tüm mesele bu ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Figther -- 4 Ocak 2013; 12:00:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bugra34

quote:

quote:

Darbogaz sistemdeki bir parçamnın özellikle hdd nin aksamasıile olur ani fps düsmeleri oyunların atlama yapması digeri anca limitlemedir ekrankartı veya işlemci veriyi işlerken biri birine zayıf kalır o zaman limitleme olur.. çogu kişi sistemindeki çeşitli sıkıntılarını ya ekrankartına yada işlemciye atıyor tüm mesele bu ...

peki limitlemede bir nevi darboğaz değilmidir?

• diger bir bicimde de işlemcinin ekran kartını yeterince besleyememesi sonucu ortaya çıkan performans kaybıdır. Güçlü bir ekran kartını zayıf bir işlemci ile kullanırsanız işlemci ekran kartının ihtiyacı olduğu kapasitede ve hızda çalışamadığı için ekran kartınız yavaşlar ve oyun içi takılmalar başlar.

bottleneck diye uzun uzun makaleler okuyabilirsin.

o çoğu kişininde ekran kartını degistirmeden önce sorun olmayan pcleri yeni ekran kartı ile sorun basliyor ne hikmetse..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldboy83tr -- 4 Ocak 2013; 12:21:52 >
  • Darboğaz konusunu bukadar küçük düşünmemek gereklidir. AA ekran kartı limitlenmiş hurraaa darboğaz var git 750 liraya cpu al.
    SSD leri kullanınca millet nasıl yıllarca sistemleri darboğaz içinde kullanmışız gördü,anladı. Ramler de aynı şekilde öyle ddr4 ile ilgili bir sürü haber çıktı şuan artık kullanıcılar için ortalama değer dediğimiz 1600mhz değeri bize düşük gelmeye başladı özellikle oveclockerlar için 2000mhz+ bellekler bir zorunluluk. Anakartlar arasındaki performans farkları artmaya başladı işlemci kullanımı dengesizliği sorunuda direk ekran kartlarına bağlanmaya başladı. 2012 yılında dahil optimizasyon olarak sorunlu , intel-amd arasındaki performans farkı kadar gpular arasında ciddi farklar oluşmaya başladı bu sadece verilen destek ile alakalı değil tabiki. Demem o ki darboğaz kavramının hem farklı çeşitleri hemde farklı kuramları var çeşitler içerisinde. skyrimde cpu farkları nasıl bariz belli olabiliyor belli bir seviyenin altında (2500K sandy altı) , bf3 te de o derece sorun yok 200tl lik cpu ile 1000tl lik cpu arası performans farkı çıkmıyor. Düşünün bundan 10 sene önce fx5200 yada 9800pro gibi kartlar aldığınızda, darboğaz vs. düşünmezdiniz. Cpu mimarisinin ciddi şekilde gpu mimarisinde arge anlamında çok eksiği var ki maliyet sebebi ile iş dünyasına apu ve dahili grafik yongalı ivy ler çıkartıldı.
    SÖyleidkleirmin çoğu alakasız oldu neden yazdım bilmiyorum

• olur olur bal gibi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Darboğaz konusunu bukadar küçük düşünmemek gereklidir. AA ekran kartı limitlenmiş hurraaa darboğaz var git 750 liraya cpu al.
    SSD leri kullanınca millet nasıl yıllarca sistemleri darboğaz içinde kullanmışız gördü,anladı. Ramler de aynı şekilde öyle ddr4 ile ilgili bir sürü haber çıktı şuan artık kullanıcılar için ortalama değer dediğimiz 1600mhz değeri bize düşük gelmeye başladı özellikle oveclockerlar için 2000mhz+ bellekler bir zorunluluk. Anakartlar arasındaki performans farkları artmaya başladı işlemci kullanımı dengesizliği sorunuda direk ekran kartlarına bağlanmaya başladı. 2012 yılında dahil optimizasyon olarak sorunlu , intel-amd arasındaki performans farkı kadar gpular arasında ciddi farklar oluşmaya başladı bu sadece verilen destek ile alakalı değil tabiki. Demem o ki darboğaz kavramının hem farklı çeşitleri hemde farklı kuramları var çeşitler içerisinde. skyrimde cpu farkları nasıl bariz belli olabiliyor belli bir seviyenin altında (2500K sandy altı) , bf3 te de o derece sorun yok 200tl lik cpu ile 1000tl lik cpu arası performans farkı çıkmıyor. Düşünün bundan 10 sene önce fx5200 yada 9800pro gibi kartlar aldığınızda, darboğaz vs. düşünmezdiniz. Cpu mimarisinin ciddi şekilde gpu mimarisinde arge anlamında çok eksiği var ki maliyet sebebi ile iş dünyasına apu ve dahili grafik yongalı ivy ler çıkartıldı.
    SÖyleidkleirmin çoğu alakasız oldu neden yazdım bilmiyorum

Valla çoğu oyunda bu darbogaz olmuyor bf3 single player da da çıkmıyor buna katılıyorum ama bf3 multi işe girince işlemciye gereksinim arttığından fark ortaya çıkıyor..bir kaç link paylaşmıştım birini buraya ekleyim

"Geçmişte AMD işlemcilerinin bazı oyunlarda giriş ve orta seviye kalite ayarlarında darboğaz yarattığını görmüştük. Batllefield 3 testinde Ultra kalite ayarında GeForce GTX 680 için böyle bir durum söz konusu değil (keskinliği yumuşatma kapalıyken bile).
    Tabi ki bu daha çok ekran kartına yüklenen tekli oyuncu bölümleri için geçerli. Battlefield 3’ün çokluoyuncu modu işlemciye daha fazla yükleniyor. Ancak 63 oyuncunun dahil olduğu bir testi tutarlı bir şekilde tekrar etmek mümkün olmadığından işlemciye yüklenmesiyle bildiğimiz başka bir oyuna geçiyoruz."

Devamını okuyun:http://thgtr.com/amd-fx-8350-incelendi-piledriver-bulldozerin-eksiklerini-tamamliyor-mu/13#ixzz2H0d6vlH5

• Devamını okumama gerek mi var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Devamını okumama gerek mi var ?

kopyala yapıştır yapınca kendi kendine ekliyor o kısmı..:)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.