Şimdi Ara

Fx6100'e 7970 Alsam Nasıl Olur? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
1.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Figther

quote:

Orijinalden alıntı: ÖmerI

8320 ile 7970 kullandim verim alamadim. 6100 ile hic ama hic tavsiye etmiyorum. 3570k 7950 alin daha performansli olur.

"3570k 7950 alin daha performansli olur." NİYE bu ikili alınsın sende var diyemi

Evet bende var diye. Ego tatmini iste ne yaparsin.

Saka mi yapiyosun kardesim? İkisini de kullandim diyorum benden daha iyi yorum yapacak yok su konumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: Baran.

Vay be bayagi yorum gelmis ben yokken
    Aslinda 7970 veya 670'te butcemi zorluyor.7950 alsam degermi acaba dusunuyorum.12.11 beta ile toparlandi diyorlar ama ne kadar dogrudur bilemiyorum.660Ti'de 310.70'den iyi yukselise gecti.

sana bırazdan yazıcam.

dıcektım forum alt yapısı degısmı arama olayına ulasamadım bu kfa ıle

B.M.W

isimli kullanıcının 970 7870 7850 oyun testlerı kunusunda benım en ustte test verılerım var 7950 ıe.
    o konu sana yardımcı olur sanırım.
    tam lıngını bulursam verırım sana.

Hocam bekliyorum.İnanin cok faydasi olur.

• fx 8320=340 lira --- amd phenom965+Thermaltake contac30 soğutucu=280 lira

Fx6100'e 7970 Alsam Nasıl Olur?
  • quote:

sen 8320 nı o.c ıle öttüremiyorsan, buna göre mal gibi o.c anakartı almadıysan.
    7950 nın kendıe gore ucuzunu ver marka gonullusu aolarak aldıysan vede tatmın olamamıs ısıen sıstemınle
    o zman ALLAHINA YALVAR.
    yada tovbe et intele geç.

sen bana oyle ban sımleyı yapıstıracak adam degılsn dıkkat et.

Sen Düzgün yazı yazmasını bilmedigin gibi Düzgün cevaplar beklenmeyecek kadar Kendini kaybetmişin sana bol güneşler
  • quote:

Saka mi yapiyosun kardesim? İkisini de kullandim diyorum benden daha iyi yorum yapacak yok su konumda.

2 sini kullanabilirsinde diger öbür 2 sinden daha perfornaslı oldugunu nasıl idda ediyorsun ? desenki ben bunları kulanıyorum memnunum anlarım...
  • quote:

quote:

2 sini kullanabilirsinde diger öbür 2 sinden daha perfornaslı oldugunu nasıl idda ediyorsun ? desenki ben bunları kulanıyorum memnunum anlarım...

Tövbe tövbe.
    Kullanınca hangisinin performansının daha iyi olduğunu sen anlayamıyorsan sende bir sıkıntı vardır.
    Ben anlıyorum, gönül rahatlığıyla 3570k + 7950 tavsiye ediyorum.
  • Peki 7950 Hangi modelini alayim?DirectCu2 3 slot yer kapliyor omu yoksa Msi TwinFrozr'mu?En iyi bunlar gibi.

• quote:

quote:

quote:

Tövbe tövbe.
    Kullanınca hangisinin performansının daha iyi olduğunu sen anlayamıyorsan sende bir sıkıntı vardır.
    Ben anlıyorum, gönül rahatlığıyla 3570k + 7950 tavsiye ediyorum.

Adam son noktayı koymuş işte.
    Daha ne itiraz ediyorsunuz.

• i5 3570k ve SAPPHIRE HD7950 DUAL-X GDDR5 3GB 384BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI
  • quote:

Peki 7950 Hangi modelini alayim?DirectCu2 3 slot yer kapliyor omu yoksa Msi TwinFrozr'mu?En iyi bunlar gibi.

msi pahalı sogutma yobubdeb saphırenın ve powercolorun hıc bır eksı yanı yok.
    asus 3 sene garantılı
    dıgerlerı 2 sene
    cesıtlı markalar arasında saat farklarından dolayı modeller var.
    8500 12500 sahjıre fıyat olarak ve performan s olarak tercık edılebılen bır urun.
    msi modelıde aynı frekanslarda sogutucusu 6950 6970 dekı modellerden daha sessız denılıyor.
    karar sızın.
  • quote:

quote:

Peki 7950 Hangi modelini alayim?DirectCu2 3 slot yer kapliyor omu yoksa Msi TwinFrozr'mu?En iyi bunlar gibi.

asus 3 sene garantılı
    dıgerlerı 2 sene
    8500 12500 sahjıre fıyat olarak ve performan s olarak tercık edılebılen bır urun.
    msi modelıde aynı frekanslarda sogutucusu 6950 6970 dekı modellerden daha sessız denılıyor.
    karar sızın.

Hocam peki 12.11'e gecince cok performans artisi oldumu.Bf3'te farcry 3'te falan?Yani 660Ti ile fark acildimi?

• quote:

quote:

quote:

asus 3 sene garantılı
    dıgerlerı 2 sene
    karar sızın.

Hocam peki 12.11'e gecince cok performans artisi oldumu.Bf3'te farcry 3'te falan?Yani 660Ti ile fark acildimi?

7 serısı amd kartları ıcın bench nprogramları olsun oyun benchlerı olsun oyun performansları olsun eskı aylara gore asırı faslz bır perfermans farkı var.;yenı suruculerın.
    evet 660 ti ile fark iyeicene acıldı 7950 yonunde.

• quote:

quote:

8320 ile 7970 kullandim verim alamadim. 6100 ile hic ama hic tavsiye etmiyorum. 3570k 7950 alin daha performansli olur.

"3570k 7950 alin daha performansli olur." NİYE bu ikili alınsın sende var diyemi

• quote:

Orijinalden alıntı: black_wizard006

hocam oyunlarda akıcılık için intel işlemci şart . gtx 670i i5 3570kdan önce fx 8150 ile birlikte kullanıyordum 4.2Ghzda i5e geçince işte işlemci diyebildim. geçenlerde bi arkadaşa 3-5 günlüğüne verdim kartı fx 8350 karta darboğaz yaptı gpu usage %70in üstüne çıkmıyor evde 100+ fps aldıgım sahnelerde 60a bile gelemiyor fps hatta bununla ilgili 3-4 tane konu var bi arkadaşta HD 7970 almış sapphire vapor-x fx 8350 ile kullanırken gpu usage %70i geçmiyormuş en son satıp komple sistemi değiştirdi. hem zaten hd 7970 gibi 1000tl ve üzeri karta en azından bi 500lira ayırman gerek işlemci için. dediklerime dikkat et şuan ben i5 3570k 4.2Ghzda gtx 680i bile %100 olarak kullanabiliyorum ayrıca ivy bridge pci-express için şart . amd nin ekran kartlarında pci-express 3.0 var ama işlemcilerinde desteği yok. buda inteli önde kılıyor.

Hocam 8350 darbogaz yapıyor demissin bende o zaman şöyle bişi diyim

8120 işlemcim var elimde asus 7970 referans tasarımlı vardı su an mefta oldu gerçi imzamda olan kart ,ben bu kart ve işlemciyle battefield 3 multi de 5760x1080p de gpu kullanımım %93 ün altına düşmüyordu buna ne dersin kardeşim acaba benim kafammı güzel gpu kullanımı %95 leri gördüm yoksa o dediğin 2 arkadaşta farklı bir sorunmu vardı,artık şu 8350 kaldırmaz muhabbetleri bitmeli her yer darbogaz konusu olmuş ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak21242 -- 3 Ocak 2013; 1:29:34 >

• çözünürlük arttıkça işlemciye binen yük azaldığından darboğaz ortadan kalkmış olmasın acaba burak21242 hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ra1dz

çözünürlük arttıkça işlemciye binen yük azaldığından darboğaz ortadan kalkmış olmasın acaba burak21242 hocam?

Egerki çözünürlülükten dolayıysa sebebi nedir bi açıklarmısın bide işlemcide ne zaman darboğaz olur aynı şekilde ekran kartında ne zaman darboğaz olur hiçbirşeyde darboğaz nasıl olmaz bi paragraf paragraf yazıversen bende bi test etsem
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak21242

quote:

Orijinalden alıntı: ra1dz

çözünürlük arttıkça işlemciye binen yük azaldığından darboğaz ortadan kalkmış olmasın acaba burak21242 hocam?

Egerki çözünürlülükten dolayıysa sebebi nedir bi açıklarmısın bide işlemcide ne zaman darboğaz olur aynı şekilde ekran kartında ne zaman darboğaz olur hiçbirşeyde darboğaz nasıl olmaz bi paragraf paragraf yazıversen bende bi test etsem

seni phenom 960t, gtx680 amp darboğaz konusuna yönlendireyim. savaşını orada verebilirsin. son 20-30 yorum itibariyle darboğaz olur, olmaması için intel şarttır demişler.

http://forum.donanimhaber.com/m_69441707/tm.htm

• quote:

Beyler forumda arastirdimda darbogaz olabilir falan demis bazilari.Ben 4.2-4.5 arasi kullanmayi dusunuyorum.Hic olmaz veya cok cok az olur gibime geliyor siz ne diyorsunuz?

ferrariyi tarlada kullanamazsın her nekadar çok güçlü olsada v8 motor 500beygir vs
  • http://forum.donanimhaber.com/m_69441707/tm.htm

benim yaşadıklarımı aynen yaşarsın fx6100 ile belki 8350 ile yaşamayabilirsin...

videolar upload ediliyor sabaha izlersiniz..:)
  • İ5 3570K ve 7950 ikilisi daha iyi olacak sanirim.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.