Şimdi Ara

Fx 9370 oc tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba herkese fx 9370 oc yapmaya çalıştım ama yapamadım yada olmuyor stok 4.4 ghz 4.7 denedim cinebench %100 CPU kullanıyor sıkıntı yok ama prime95 le test ederken 1 dk içinde 4 çekirdek hata veriyor anakartımdaki voltaj sekmesi biraz değişik voltajı göremiyorum sadece + voltaj verebiliyorum 5 ghz denedim hiç açılmadı voltaj verdim gene yok hatta baya voltaj verdim +0.250 ye kadar cıktım fsbye verdim köprü ısındığını için açılmadan reset atmaya başlatı işlemci bostayken bile 70 dereceyi gördü ama açılış ekranından sonra hemen mavi ekran hatasi veriyor fsbyi mı arttirmaliyim ? apm turbo c6 svm hepsi kapalı
    Fx 4100 ü bile 4.2 ghz oclu kullaniyodum stok hızı 4.4 olan işlemciyi 4.8 ghz de kullanilmazmı ? yardımcı olursanız sevinirim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxLbeden -- 22 Haziran 2017; 1:9:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fx 9370 oc tavsiyesi

Fx 9370 oc tavsiyesi

Fx 9370 oc tavsiyesi

Fx 9370 oc tavsiyesi

Fx 9370 oc tavsiyesi

• Hocam benim ramlar 1.5v zaten onada voltaj vereyimmi ?

• Olmadı hocam işlemci 80 dereceyi gördüğü için %100 veremedi corsair h105 var normalmi bu sıcaklık ?

• 80 i görmesi sıcaklık problemini gösteriyor. 63 dereceyi geçmesi sağlıklı değil zaten. Madem sizin sıvı soğutma var Vramleri soğutacak ekstra fan takabilirsiniz. Vramlerin üstüne üfleyen bir fan taksanız iyi olur.
    Oraya fan takmak biraz uğraştırabilir. Sizin bios fotolarını atın. Sıvı soğutma sanki iyi soğutmuyor. Kasa fotolarını da atın bakalım ne sorun var.
  • Buyrun hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxLbeden -- 21 Haziran 2017; 21:48:53 >
  • Hocam stok hızda boşta işlemci 5-6 dereceye düşüyor yükte 40-50 arası

• Pc health status te işlemciye giden gerçek voltaj bende 1.488v sizde 1,515v sizin voltaj daha yüksek. Siz vcore u 0,000v yapın bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rerererara -- 22 Mayıs 2017; 23:35:34 >
  • Tamam deniyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxLbeden -- 22 Mayıs 2017; 23:38:3 >
  • Hocam voltaj 1,560 oldu :s

• - voltaj vericem

• -0,50 v verdim prime95 hata vermedi 10 dkdir AA cinebench az puan verdi 4.7 ghzde 740 felan versiyonu +0,25 te -0,50 de 702 verdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxLbeden -- 21 Haziran 2017; 21:45:18 >
  • O zaman - 0.25 deneyin

• Yok hocam olmuyor pes ettim prime 95 hata vermedi ama cinebench skoru azalı voltaj verincede prime hata veriyor 2 gündür PC aç kapat kafayı yedi

• Cinebenchi takmayın fazla prime95 daha önemli. Fsb overclock yaparsanız Cinebenchi skor daha iyi gelir. Llc bir tık - yaparsanız voltaj düşer sıcaklık da düşer.

• Fx 9370 oc tavsiyesi 80 derece çok yüksek bi sıcaklık .
  • hocam 9590 stok zaten 4.7 ghz değilmi ? oc suz tam yükte 60 geçmiyor sucaklık boşta 30 larda geziyor
  • Geç oldu biraz cevap için ama belki faydalanırsınız. 4.8 de 1 saat prime95 test ettim videoda önceden de 1 saat 20 dakika test etmiştim ayarlar güzel tavsiye ederim. Bütün bios ayarları videonun sonunda.
    https://www.youtube.com/watch?v=wk6d5vwgWjw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.