Şimdi Ara

FX 8350 + Wraith Soğutucu (Vatan) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
4
Favori
3.720
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    bütçe müsait olduğunda ryzene geçmek daha mantıklı diyosun eyvallah hocam sabırla beklemeye devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

95W TDP olduğu için FX 8300 aldım, şuan 4.8 GHz'de gayet yeterli şekilde kullanıyorum. Alacak arkadaşlar, iyi soğutmanız ve anakartınız varsa 8350'den çok daha ucuza 8300 alarak 9590 performansını sollayabilirsiniz.
    Şuradan da görülebilir:http://valid.x86.fr/bench/1vpyc6/8

Hocam burasi sicak firsatlar bolumu oldugu icin oc isine pek girmemek lazim bence. Cunku oc herkesin anladigi bir sey degil. Evet zor bir sey degil oc yapmak ama burda hayatinda hic duymamis insanlar olabilir. Ayrica oc icin iyi bir anakart gerekli. Acemi bir kullanici icin fx8350 alip 4.5ghz kullanmak daha mantikli.

Dediginiz gibi f/p olarak fx8300 alip 4.8ghz yapmak guzel bir sonuc ama iyi bir anakart ve sogutucu da lazim. Wraith cooler ile ne kadar olur bilmiyorum.

Kisacasi acemi arkadaslara tavsiyem ikinci el fx8350 alip keyfini cikarsinlar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hirotaro kullanıcısına yanıt
    hocam hak veriyorum artık eskidi alınmaz amd fakat dolar saolsun 300-350 bandını uzun süre görmeyecek gibi
    İmzamdaki sistemin işlemcisini 2 yıl önce aldım 280 lira civarıydı şuan fiyat düşmesi gerekirken 400 lira
    Dolar bazında amd yetkilileri düşürmeye gitmezler gibi görünüyor yeni ryzenler üst sınıf fx serisi orta seviye gibi devam edecekler anlaşılan
  • hiç bir yorumu okumadan diyorum ki ; kasanızda sağlam bi psu ve güzel bir amd uyumlu anakartınız mevcutsa bu işlemcisi alınız. zira kendisini 3 yıldır ( 3.yıl 4 ay evvel başladı ) kullanıyorum, kasma, takılma ısınma vb hiç bir sıkıntı yaşamadım. yaşayacağımı da sanmıyorum. işlemcinin tek olumsuz tarafı 32nm olması dolayısı ile enerji tüketimininin nitekim biraz daha yüksek olması. onun dışında fiyat dahil artısı çok eksiği yok.

edit; satın aldığım zaman içinden stock fan olarak corsairın fanı çıkmıştı sanırım onu update etmişler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zhao -- 18 Mayıs 2017; 16:46:9 >
  • 3 yil once aldim 530 tl idi memnunum suan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2. el kısmında 4-5 yıllık işlemci bile 400-500 liradan satılıyor(intel), anakart uyumluysa bence pc yi güçlendirmek için alınabilir.
  • açıkçası üzerine bi 100 daha koyup ryzen almak varken 2017 yılında 1500 single threadli fx cpu almak açıkçası çılgınlık. Ha, işin oyun değilse tabii mantıklı ama diğer türlü ölü bir yatırım.
  • memothegreat kullanıcısına yanıt
    100 tl fazlaya ryzen 1400 alinir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • forvet09 kullanıcısına yanıt
    Öncelikle fiyat artmış biraz ilk paylaştığıma göre, birde hocam ona yeni board yeni ramlar felan lazım. Bana piyasada şuanki fiyatlara göre uygun geldi. AM3+ olup uygun upgrade bakan varsa diye yazdım. Tabi yeni pc dizecek insan için uygun değil. Ama yeni için de ben olsam am4+ beklerim tabi o ayrı konu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memothegreat

Öncelikle fiyat artmış biraz ilk paylaştığıma göre, birde hocam ona yeni board yeni ramlar felan lazım. Bana piyasada şuanki fiyatlara göre uygun geldi. AM3+ olup uygun upgrade bakan varsa diye yazdım. Tabi yeni pc dizecek insan için uygun değil. Ama yeni için de ben olsam am4+ beklerim tabi o ayrı konu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memothegreat

Fiyat kesinlikle HİÇ uygun değil ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

vatan elinde kalacak turden ne kadar oem parça fiyat düşürüp elden çikartiyor anlasilan,bu islemci su anda alinir mi i3 6100 yada 7100 almak yerine alinabilir ama onlarinda ikamesi g4560 ama ryzen 1100 ve 1200 cikinca o fiyat araligini dolduracagi icin pek gerekte kalmaz

Ben FX 8120 den i3 6098P ye geçtim ve memnunum. Daha iyi oyun performansı.

Hem 64bit hem 32bit oyunlarda daha çok FPS alıyorum.
  • evde atom mu parçalıyorunuz anlamıyorum ki?

fx6300 kullanıyorum yıllardır tek bir uygulamada oyunda sıkıntı yaşadığımı hatırlamıyorum 4.0 ghz e çok rahat çekiliyor. tabi anakartımda şimdilik bir sorun var kuzeyi çok ısınınca kapanıyor onu çözersem hala devam ederim ben fxlerle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖzgünK

quote:

Orijinalden alıntı: sendomi

vatan elinde kalacak turden ne kadar oem parça fiyat düşürüp elden çikartiyor anlasilan,bu islemci su anda alinir mi i3 6100 yada 7100 almak yerine alinabilir ama onlarinda ikamesi g4560 ama ryzen 1100 ve 1200 cikinca o fiyat araligini dolduracagi icin pek gerekte kalmaz

Ben FX 8120 den i3 6098P ye geçtim ve memnunum. Daha iyi oyun performansı.

Hem 64bit hem 32bit oyunlarda daha çok FPS alıyorum.

elinde ki işlemcinin ikamesi g4560 zaten dostum performans olarak pek bir fark yok ki ryzen 1100 ve 1200 çıkınca işin rengi değişir o zaman
  • Bende FX 8120 ve HD 6850 kullanıyorum. Şu an son çıkan oyunları low ayarda sıkıntısız ve problemsiz oynuyorum 1920 çözünürlükte bu ekran kartı ile.

5.yıl doldu. dedim artık değiştireyim. Bi hesap ettim anakart ddr4 işlemci ekran kartı baya bir giriyor.

Zen2 işlemcilerde seneye geliyor 7 nm ile (AMD yalancısıyım) . Dolayısı ile şu an için sistemi güncellemek ryzen'e bana mantıklı gelmiyor. Çünkü rx 460 gibi bir ekran kartı alırsam 1920 çözünürlükte fx 8120 oc yaparak medium-high arası ayarlarda oynayabileceğim. Bu yüzden ekran kartını güncelleyip 7nm zen serisini beklemek daha mantıklı bir seçenek şu an.

Bir yandanda vega kart durumu var tabi. Bu saatten sonra gddrx li ekran karti almak hata olur. Hbm bellekli kartlar geliyor.

Özetle bekleyelim şimdilik :D

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Dostum bende de kaveri x860k var. Oc ile 4.1de çalıştırıyorum. Rx 480 aldım gayet memnunum. Dedigin gibi 7nm ryzen cikarsa alcam. En mantiklisi bu. Aklin yolu bir

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.