Şimdi Ara

FX-6300 VEYA İ5-3470 için ÇOK ÖNEMLİ BİR SORU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • i5 3470 ve fx6300 arasında kaldım.Overclock suz olarak iki işlemciyi cpu world de karşılaştırdıgınız zaman çoklu çekirdek performansında intel görüldügü gibi %25 daha önde gözüküyor.Fakat '' Memory-intensive applications '' olan bu kısımda iki işlemcinin çoklu program çalıştırma performansları neredeyse tamamen aynı performansı sergiliyor. (http://www.cpu-world.com/Compare/361/AMD_FX-Series_FX-6300_vs_Intel_Core_i5_i5-3470.html )

Sorum şudur ki hocam; bir işlemci alırken '' Multi-threaded performance '' amı yoksa '' Memory-intensive applications '' bakmamı tavsiye edersiniz.Şahsen aynı programdan 10 15 tane açarak kullanmayı düşünüyorum acaba bunun için çoklu program performansınamı önem vermeliyim yoksa çoklu çekirdek gücünün değerinemi ?

Not: Kullanıcagım program çoklu çekirdek kullanarak çalışıyor.

yardımcı olursanız sevinirim kolay gelsin..saygılarr

• multi thread de testlerde i5 ustun cikmis ki ayni sekilde dusunmustum, bir yerde daha inceledim sahsi fikrim i5 3470 daha iyi bir secim olacaktir

ayrica 3570K butcenizi asiyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcoker -- 1 Ağustos 2014; 17:40:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akgunnorkan

i5 3470 ve fx6300 arasında kaldım.Overclock suz olarak iki işlemciyi cpu world de karşılaştırdıgınız zaman çoklu çekirdek performansında intel görüldügü gibi %25 daha önde gözüküyor.Fakat '' Memory-intensive applications '' olan bu kısımda iki işlemcinin çoklu program çalıştırma performansları neredeyse tamamen aynı performansı sergiliyor. (http://www.cpu-world.com/Compare/361/AMD_FX-Series_FX-6300_vs_Intel_Core_i5_i5-3470.html )

Sorum şudur ki hocam; bir işlemci alırken '' Multi-threaded performance '' amı yoksa '' Memory-intensive applications '' bakmamı tavsiye edersiniz.Şahsen aynı programdan 10 15 tane açarak kullanmayı düşünüyorum acaba bunun için çoklu program performansınamı önem vermeliyim yoksa çoklu çekirdek gücünün değerinemi ?

soruyu sorman hata i5 3470 her halükarda daha iyi işlemci alırken eğer oyun oynucaksan çekirdek sayısına ve sonra çekirdek hızına bak

• hocam teknik olarak sizler kadar bilgim yok beni maruz görün fakat oyun oynamayacagım program kullanacagım.3570K için bütçem çok az.zaten 3470 veya 6300 alabilirsem ikinci el alıcagım.

aslında işlemcinin kullanımını oyunlar ve programlar diyerek ayırmak gerçekten doğrumudur ? çünkü malumunuz çogu oyun ve programlar artık çok çekirdek kullanıyor.benim kullanmayı düşündügüm programda çok çekirdek destegine sahip.bu durumda tekrar sormak istiyorum;

Çoklu program performansımı önemlidir ? (Memory-intensive applications)
    Çoklu çekirdek performansımı önemlidir ? (Multi-threaded performance)

tecrübeli/bilgili arkadaşlardan rica etsem bunlar tam anlamıyla ne işe yarar, yada bunların ikisinin arasındaki farklar nelerdir ? açıklarsanız çok makbule geçer iyi akşamlar saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akgunnorkan -- 1 Ağustos 2014; 19:16:46 >
  • akgunnorkan A kullanıcısına yanıt
    oc yapacaksan 6300 geleceği düşünüyorsan 6300

daha iyi olsun bu makina olsun değiştireceğim zaman geldiğinde düşünürüm diyorsan 3470
  • quote:

Orijinalden alıntı: 21olcaybaba21

quote:

Orijinalden alıntı: akgunnorkan

i5 3470 ve fx6300 arasında kaldım.Overclock suz olarak iki işlemciyi cpu world de karşılaştırdıgınız zaman çoklu çekirdek performansında intel görüldügü gibi %25 daha önde gözüküyor.Fakat '' Memory-intensive applications '' olan bu kısımda iki işlemcinin çoklu program çalıştırma performansları neredeyse tamamen aynı performansı sergiliyor. (http://www.cpu-world.com/Compare/361/AMD_FX-Series_FX-6300_vs_Intel_Core_i5_i5-3470.html )

soruyu sorman hata i5 3470 her halükarda daha iyi işlemci alırken eğer oyun oynucaksan çekirdek sayısına ve sonra çekirdek hızına bak

+1 Ayrıca çok çok önemli faktörlerden biride mimari.

• Tabiki İ5

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam peki son bir soru daha sorucam lütfen detaylı bilgi verirseniz sevinirim

Multi-threaded performance bu nedir ? ne işe yarar ?
    Memory-intensive applications bu nedir ? ne işe yarar ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.