Şimdi Ara

FX 6300 uçar,gider.Kimse tutamaz. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
2
Favori
9.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: metin abi 52

295 Tl lik işlemci,hafif bi gıdıklamayla 4,6 Ghz.

soğutucum çok mükemmel değil. İyi bi soğutucu olsa 5.0 Ghz görmek ,bence işten değil.

FX  6300  uçar,gider.Kimse  tutamaz.

Soğutucunuz nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cokbaska

Evet %100 yükte 1 saat test resimleri geldi Buyrun

@melikulupinar
    Çay içmeye gelirim bir gün.

@trumpet
    Resimlerde istatistik bölümlerinide koyuyorum.Minimum ve maximum değerler orda mevcut.

PRİME 95 TESTİNİ GÖRELİM 1 SAAT ÖYLE DUSUN BAKALIM GÖRELİM

• işlemci çok iyi almamı önerirmisiniz ygs den sonra sistemi yenilemeyi düşünüyorum kullanım amaçlarım oyun ağırlıklı olacak
  • bu şekilde stabil oluyomu peki birde 3770 i geçiyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: makavel1

bu şekilde stabil oluyomu peki birde 3770 i geçiyormu?

3770k nere 6300 nere arada daglar bayirlar var. Birak 3770 i 2.nesil olan 2500k bile fark acar 6300 e dengi anca i5-2300 falan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kir$of

Şu forumda bulunan bazı ulu muazzam varlıkları gördükçe,bu dünyada ne kadar insanoğlu olarak ne kadar aciz canlılar olduğumuzu tekrar tekrar anlıyorum.Trumpet orada açıklamış,etmiş adam elinden geleni yazmış ve melikulupinar arkadaşımızda elindeki bilgileri bizimle paylaşmış,ikinizinde eline sağlık.Özellikle powerled pcb lerde soğutma için pasif soğutmayı tercih ettiğimizden ötürü,hiçbir zaman oda sıcaklığından aşağıya inmeyi başaramadık.Peltieri de çok kullandım,birincisi merak ikincisi ise soğutma kapasitesini görmek içindi ve bahsedildiği gibi bir parçayı soğutayım derken peltier ısınıyor ve onun ısısını olduğu noktadan göndermeye çalışıyorsun.Kasa içi sıcaklığın,kasanın dışındaki ortamdan daha serin olabilmesi için,buzdolabı prensibi ile çalışıp en ufak bir açıklık olmadan içinde soğuk havayı hapsetmeyi başarması lazım ki,bu da çok zor bir ihtimal onun haricinde basit yöntemler ile ortamdaki sıcaklık değerinden daha aşağıya inilemez.Oda sıcaklığı 25 ise en az inilebilecek derece 25 olur,tabii bu da tüm kasa içindeki sıcaklığın ve diğer parçaların ısılarının mükemmel biçimde ısıyı dışarıya atmasıyla mümkün olur.Bu kadar kişinin sıvı soğutma yöntemlerine başvurma nedenide işte tam olarak bu dur,hava soğutmanın yetersiz kaldığı kısımlarda sıvı soğutmaya başvururlar.Benim sıvı soğutma deneyimim pek yoktur,o nedenle bunu bilen arkadaşlar anlatırsa daha iyi olacaktır.

sıvı soğutma değilde kışın bir nebze olsun bacalar için olan kıvrılşan botu ile giriş fanına soğuk hava verileiblir

• Soğutucu soğutamıyor prime de.

Hyper 212 EVO almam lazım en azından,veya zalman sıvı soğutma,havaların ısınmaya başlamasının faydaları hep bunlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metin abi 52

Soğutucu soğutamıyor prime de.

Hyper 212 EVO almam lazım en azından,veya zalman sıvı soğutma,havaların ısınmaya başlamasının faydaları hep bunlar.

Aynen , havalar ısındı 10 derece altını göremez oldum

Senin 6300 duruyormu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Madécassol

quote:

3770k nere 6300 nere arada daglar bayirlar var. Birak 3770 i 2.nesil olan 2500k bile fark acar 6300 e dengi anca i5-2300 falan

yok normalde biliyorumda oc 5.ghz ile karşılaştırılmış halini sormuştum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TheDoctor-

işlemci çok iyi almamı önerirmisiniz ygs den sonra sistemi yenilemeyi düşünüyorum kullanım amaçlarım oyun ağırlıklı olacak

yardımcı olabilecek yok mu
  • quote:

quote:

işlemci çok iyi almamı önerirmisiniz ygs den sonra sistemi yenilemeyi düşünüyorum kullanım amaçlarım oyun ağırlıklı olacak

kesinlikle al 6300 şuan en iyi fp lerden
  • quote:

quote:

quote:

6300 u 5 ghz kullanicak adam 3770k yi da ayni sogutucu ile rahat 4.5ghz de kullanir. Yani birini oc lu digerini stok dusunup aradaki farki kapatiyo diye dusunulmez.

• Vay be.Ben de bi düşüneyim şu 6300 ü

• quote:

quote:

quote:

quote:

6300 u 5 ghz kullanicak adam 3770k yi da ayni sogutucu ile rahat 4.5ghz de kullanir. Yani birini oc lu digerini stok dusunup aradaki farki kapatiyo diye dusunulmez.

bende 8120 3570 falan varda oc siz düz kullanıyorum hatta boşta güç tasarrufunu bile kapattım dümdüz çalışıyoda oc yapmayı öğrensemmi diyordum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bende 8120 3570 falan varda oc siz düz kullanıyorum hatta boşta güç tasarrufunu bile kapattım dümdüz çalışıyoda oc yapmayı öğrensemmi diyordum

8120 ye kolay olur fakat intel K serisi degilse oc cok cok zor.

• quote:

quote:

Düşünme,al.

Bizimkisi overclock hastalığından,yoksa işlemci düz haliyle bile fazlasıyla yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metin abi 65 -- 13 Mart 2013; 6:23:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aglarm

bura hep amd ci yav

ben yavaş yavaş uzayım en iyisi

bencede
  • quote:

quote:

nasıl yardım istiyon işlemci fx6300 ekran kartı hd7850 yada hd7870 al 8de ram at uçsun makina
  • yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim istediğim cevap buydu ekran kartı 7870 pcs +ez alacağım 2x4 8 de ram peki pu sistem ne kadar psu ve ne kadar idare eder beni
  • quote:

yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim istediğim cevap buydu ekran kartı 7870 pcs +ez alacağım 2x4 8 de ram peki pu sistem ne kadar psu ve ne kadar idare eder beni

Bu sorunun cevabını kimse kesin olarak bilemez, ama en az 2 sene muhtemelen 3 sene idare eder gibime geliyor. Çok beklentili değilseniz daha uzun süre de kullanabileceğinizi düşünüyorum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.