Şimdi Ara

fx 6300 stok fan OC

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
20
Cevap
0
Favori
444
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    yalnız frekans hep 4,4de takılı kaldı anlayamadım düşmüyor

|
    |

o hangi özellik işte

coolnquiet açık ben bu sanıyordum frekansla oynayan

ömürden yer değil mi sürekli bu frekansta çalışması
    |
    |
    tayfn1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: enoes

o hangi özellik işte

coolnquiet açık ben bu sanıyordum frekansla oynayan

ömürden yer değil mi sürekli bu frekansta çalışması

Ömürden ziyade faturadan yer. Ufak tertip tabi.

aynı frekansta çalışmasına ve aynı elektriği tüketmesine rağmen işlemciye yük binince neden ısınıyorda normalde bişe yok frekans aynı işte
    2 tane koşan adam birisi boş boş koşuyor diğeri nereyi koşacağını biliyor nasıl oluyorda boş koşan adam terlemezken diğeri terliyor yoksa psikolojik mi acaba işlemcilerinde psikolojik yanı olabilir mi?

ama cidden neden bu ısı farkı
    |
    |
    The Benefit kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aynı frekansta çalışmasına ve aynı elektriği tüketmesine rağmen işlemciye yük binince neden ısınıyorda normalde bişe yok frekans aynı işte
    2 tane koşan adam birisi boş boş koşuyor diğeri nereyi koşacağını biliyor nasıl oluyorda boş koşan adam terlemezken diğeri terliyor yoksa psikolojik mi acaba işlemcilerinde psikolojik yanı olabilir mi?

ama cidden neden bu ısı farkı

Birinin sırtında yük var diğeri boşta geziniyor da ondan. Prime 95 testi vardır işlemci için. Bilirsin. Orada nasıl ter akıtıyor bilen bilir. Ecel teri mübarek.

gereksiz sayılacak bi test o testten başka öyle zorlayan bişe yok render alırken bile o kadar ısınmıyor makine

bu arada frekansı düşüren nedir cool'n quiet değil mi yada neyse söylede bi daha ki sefere açayım zaten stok fanla sıcak oldu bu frekansta 67 falan gördüm iyi olmadı stokla en güzeli 1,32 voltta 4,1 ghz ötesi yalandan ibaret ısınıyor
    |
    |

C&Q always enabled, C1E ve Core C6 State enabled. Bunları bir dene. Testler zaten stres testi. Hiç bir oyun ve uygulama yok günlük kullanımda bu kadar işlemciyi yoracak. Maksat stabilitenin yakalanıp yakalanmadığına bakmak. Kolay gelsin.
    |
    |
    enoes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bence gerek yok hiç bi uygulama yakalayamıyorsa neden o kadar stabiliteye ihtiyaç war akşama kadar oyun oynayarak test etmek daha mantıklı

kim en ağır ne yapıyorsa onunla test etmeli

mesela sistem derecelendirmesini açınca kapanıyor mavi ekran geliyordu onun dışında hiçbişe yok primeda bile
    |
    |

bence gerek yok hiç bi uygulama yakalayamıyorsa neden o kadar stabiliteye ihtiyaç war akşama kadar oyun oynayarak test etmek daha mantıklı

kim en ağır ne yapıyorsa onunla test etmeli

mesela sistem derecelendirmesini açınca kapanıyor mavi ekran geliyordu onun dışında hiçbişe yok primeda bile

Orasi oyle tabii ama insan tam stabil gormedigi islemciyi kullanmak istemiyor.max duzeyde kastirip tamam stabildir artik diger parcalara gecebilirim demek istiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

ama şöyle bişe war atıyorum primeda 5ghzde sorun çıkardı ama oynayacağın en ağır oyunda bile sabahtan akşama kadar sorun çıkarmadı o zaman niye 4,9-4,8ghzye tekrar düşüresin stabiliteyi prime ile yakalayınca ister istemez oc potansiyelin düşüyor bu yüzden dedim

prime ile stabilite yakalamak oc ile sanki stok halde gibi sağlam çalışsın demek
    |
    |
    bonser24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yok artık naptın
    |
    |
    tayfn1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

aslında benim bildiğim coolnquiet bu özelliğin kapalı olması lazım o.c yapınca hepsini kapatıyorsun zaten
    |
    |
    enoes kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MB: Gigabyte 990XA-UD3 l CPU: AMD FX X6 6300 3.5Ghz l GPU: Sapphire HD7850 O.C. 2GB 256Bit l RAM: Corsair (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 l SSD: Corsair 128GB Force GS Serisi l HDD: SEAGATE 3.5" 2TB Barracuda - WD 3.5" 1TB Caviar Blue l
    DVD Sürücü: Asus DRW-24B5ST 24X ± Double Layer Sata l PSU: OCZ FATAL1TY 80PLUS 750W 80+ l Kasa: Corsair Carbide 500R MidT ATX Siyah l PSU Soğutucu: Cooler Master Hyper 212X l Keyboard: Microsoft Wired 600 l Mause: A4 Tech Bloody V5 Multi-Core GUN3 l
    Monitör: AOC 27" E2795Vh l Web Camera: A4 TECH PK635K l Speaker: JWIN 2+1 A-111 Ses Sistemi l Kulaklık: SONY MDRV55R AE Kafa Bantlı l Modem: AIRTIES Air5453 300mbps Kablosuz ADSL2+ 4-Portlu+ 1 USB Portlu

bir miktar etkiliyor 4,4e çekince evet değiştirdi bende ama stok fanla 4,4 zor bulaşma stok sınırı 4,1 eğer yeni aldıysan işlemciyi elleme 2-3 sene sonra yetmez olunca oc edersin
    |
    |
    YetkinArpat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

bir miktar etkiliyor 4,4e çekince evet değiştirdi bende ama stok fanla 4,4 zor bulaşma stok sınırı 4,1 eğer yeni aldıysan işlemciyi elleme 2-3 sene sonra yetmez olunca oc edersin

haziranda 1 sene olcak hocam şu an gayet memnunum durumundan dediğiniz gibi yetmediği taktirde o.c işini öğrenip yaparım artık hazır hyper 212x de var soğutucu 2 senede öyle gider sonra değiştirmek şart zaten :)
    MB: Gigabyte 990XA-UD3 l CPU: AMD FX X6 6300 3.5Ghz l GPU: Sapphire HD7850 O.C. 2GB 256Bit l RAM: Corsair (2x4GB) Vengeance LowProfile DDR3 1600MHz CL9 l SSD: Corsair 128GB Force GS Serisi l HDD: SEAGATE 3.5" 2TB Barracuda - WD 3.5" 1TB Caviar Blue l
    DVD Sürücü: Asus DRW-24B5ST 24X ± Double Layer Sata l PSU: OCZ FATAL1TY 80PLUS 750W 80+ l Kasa: Corsair Carbide 500R MidT ATX Siyah l PSU Soğutucu: Cooler Master Hyper 212X l Keyboard: Microsoft Wired 600 l Mause: A4 Tech Bloody V5 Multi-Core GUN3 l
    Monitör: AOC 27" E2795Vh l Web Camera: A4 TECH PK635K l Speaker: JWIN 2+1 A-111 Ses Sistemi l Kulaklık: SONY MDRV55R AE Kafa Bantlı l Modem: AIRTIES Air5453 300mbps Kablosuz ADSL2+ 4-Portlu+ 1 USB Portlu

i5ler bitene kadar gider ondan sonra dediğiniz gibi şart olur
    ama soğutucun warsa yazdan sonra 4ghzde kullanabilirsin yinede yettiği yere kadar dokunmamanı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Enes P. -- 6 Mayıs 2014; 16:15:11 >
    |
    |
    YetkinArpat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: YetkinArpat

quote:

haziranda 1 sene olcak hocam şu an gayet memnunum durumundan dediğiniz gibi yetmediği taktirde o.c işini öğrenip yaparım artık hazır hyper 212x de var soğutucu 2 senede öyle gider sonra değiştirmek şart zaten :)

o.c yapmana gerek yok bence ekran kartını çok rahat besler işlemcin
    |
    |

• Yüzbaşı
    917 Mesaj

o.c işi birazcık oc cilerde der zaten hastalık gibi bi durum ki oc yapılınca öyle aman aman oooo noldu bu işlemciye ya diye şaşırılacak bi sonucta vermiyodur sanırım zaten bu şekildede rahatlıkla yetiyor. birde pc yi topladım oyun oynamaktan sogudum zaten film indirme internet ağırlıklı kullanıyorum. bu durumda oyunda ortadan kalkınca oyunculara göre işlemciyide ekran kartınıda değiştirme takvimim baya ileri tarihe ertelenmiş oluyo
    |
    |
    Bahsedilenler: enoes , tayfn1907
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Bey Azura
Mobilya Takımları
SEO
bankalar.org
canlı radyo dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,735
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.