Şimdi Ara

Fx-6300 OC için Yeniyim ve yardıma ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk önce iyi akşamlar. Yeni soğutucu almamla birlikte işlemciyi oc yaparak test etmek istiyorum. Fakat ne oc ne de test aşamalarıyla alakalı hiç bir bilgim yok.
    Neyseki birkaç 6300 işlemcisi için oc konusu gördüm orada gördüklerimle bir kaç şey yaptım. Ne oldu ne bitti hiç anlamadım şuanda. Yaptıklarımı yazıyım bana bir yol gösterin
    İşlemci Çarpanını 21.5 yaptım, Amd Cool'n Quiet ve Amd Turbo Core Disable yaptım. Herşey normal. Sonra voltajı overdrive üzerinden 1.350 yaptım cpu 3000 Mhz çekiyor kendini. 1.250 de ise 4300 Mhz de görünüyor.
    Soru 1: Voltaj konusunda ne yapmalıyım?
    Soru 2: Nasıl bir test yapacağım nasıl yapacağım ve bu sırada sıcaklık değerlerini nasıl kaydedeceğim bunlar hakkında pek bilgim yok. Yardımlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlueDangeR -- 11 Haziran 2014; 22:47:03 >

• Anakartın ,powerin ve e.kartın ne.
  • Anakart: MSI 970A-G46
    Ekran Kartı: Sapphire 7870XT 2GB 256 Bit
    Power: GX 80 Plus 750W

Edit: Birkaç resim atıyım belki yardımı olur. Voltaj kendiliğinden normale döndü bunu anlamadım bir türlü. Pc yeniden açtığımda oldu. Ayrıca OverDrive ile SpeedFan'ın gösterdiği sıcaklıklar arasında fark var anlıyamıyorum. Test işinide çözdüm. Prime95 ile test yapıyorum fakat OverDrive'a göre test başladıktan sonra sıcaklık düşüşü oluyor. Boştaki kadar sıcak olmuyor hiçbir zaman bir hata var ama anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlueDangeR -- 12 Haziran 2014; 12:06:21 >

• BlueDangeR kullanıcısına yanıt
    Aynı anakart bendede mevcut..

Söylemek isterim o programla geçen baya bi cebelleştim, bi ara işlemci 2000 mhzde takıldı biosu resetleyince kendine geldi.. Sıkıntılı anlayacağın..

Biostan cpu smart protection' u disabled yap..

hpc, mode ile svm modu enabled gerisini disabled yap..

Çarpanı 22 olacak şekilde 1.36 küsür voltajdan başlayarak stabilite testi yap..

Çarpan düşmeyi sistem iki şekilde yapıyor 1. si cpu smart protection yapar 2. side hpc mode yapar bunları disabled yap sıkıntı çıkarmaz..
  • Hpc mode disable mı enable mı olacak anlamadım. Çünkü ikisinide yazmışsınız Olduğu gibi bıraktım enable durumda.
    Ayrıca AIDA64 Extreme ile Stabilite testi yaptım 30 dk'lık max ve min değerler aşağıda resim olarak vereceğim. Çekirdeklerde problem yoktu %100 altında çalıştılar durma olmadı. Screenshot'ı testten 5 dk sonra aldım.
    Ayrıca sıcaklık değerleri her probgam farklı gösteriyor neyi dikkate alacağımı bir türlü anlıyamadım. Test sırasında SpeedFan programında Temp2 kısmı 65 Dereceyi gördü. Temp2nin ne olduğu konusunda bir fikrim yok. AIDA64 programında hiçbir sıcaklık 40 Dereceyi geçmedi herhangi bir şeyle eşleştiremedim. İçime şüphe tohumları ekti

• BlueDangeR kullanıcısına yanıt
    Öncelikle pardon

Hpc mode ve svm mode enabled cpu smart protection disabled.

Sıcaklıklar için aidanın değerlerine bak çekirdeklerin 70, kılıfında 65 dereceye kadar sorun olmaz..

Speed fandaki temp2 değeri anakatın vrm birimlerinin sıcaklığını (bu anakartta böyle) gösterir hızı arttırıp gerilimide arttırdığında, temp 2 değerinin daha fazla ısındığını görebilirsin..

O değerinde 90 dereceye kadar yolu var..
  • Teşekkürler bilgi ve yardım için. Şimdilik bir problem yok ve bu işler hakkında daha fazla bilgi sahibi oluncaya kadar bu şekilde devam ederim. Daha sonrasına o zaman bakarız artık
    Her şey için teşekkürler.
  • Konuyla alakasız ama masaüstü fotosu güzelmiş
  • FastFantastik kullanıcısına yanıt
    Fena hızaşırtma yapılır onunla
  • quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Fena hızaşırtma yapılır onunla

Sıvı soğutmaya gerek yok stok fanla uçurulur
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.