Şimdi Ara

FX 6300 Isınma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar . FX-6300 işlemci , üzerinde zalman cnps10x fan . Normal ısı gösteren programlarda işlemci sıcaklığını göremiyorum . Biosda 30 derece , masaüstü boşta amd overdrive ile baktıgımda 62 derece. Daha önce 30-35 arasıydı daima . Fanın metalinde herhangi bir sıcaklık yok . Fan turboda çalışıyor , buna rağmen işlemci 60 derecede çalışıyor . Fan ile arasında bir temazsızlık olabilir ama 1.5 senedir bu fan sabit hiç çıkartmadım yerinden.az önce Çıkartıp metalini temizledim . bu sorunun sadece termal macun ile olucağını sanmıyorum. İşlemmci hızı 1.4 e düşüyor sıcaklık 60 ı bulduğu an ve çıkmıyor . CS:GO giriyorum herhangi bir donma yok . 1.4 ghz de 20-30 fps almam gerekir diye düşünüyorm ama 180-250 arası fps veriyor . yardımcı olursanız sevinirim .

ana kart m5a97
    işlemci fanı zalman cnps10x
    işlemci fx 6300
    ekran kartı gtx 1050ti

• anakarra özellikle cpu nb den başlayarak voltaj değerlerini kontrol et genellikle bu sorundan kaynaklı oluyor cool and quiet diye debir soğutma ayarı var hpm varsa aç performans moduna sok işlemciyi bu sefer mavi ekran almadan yada kitlenme olmadan frekans sabit kalıyormu bir kontrol et
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.