Şimdi Ara

FX-6300 için Soğutucu Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Şuan stok fan kullanıyorum ve memnunum, ancak rx 570 ekran kartı aldığım için işlemci darboğazı yaşıyorum zaman zaman.

Stok fanla OC yapmayı denedim, voltaj arttırmadan ancak @3.90 GHZ ye çıkabildim, prime95 15 dk çalışınca maks 75 derece oldu. Bu sıcaklık değeriyle voltaj arttırmayı denemeli miyim?

Maksimum bütçem 110-120 lira, benim sorum ise şu: Soğutucu parası verip hız aşırtma yaparsam paramın karşılığını alır mıyım, stok soğutucudan ne kadar farkı olur? OC yapmak için soğutucu almak mantıklı mıdır? Eğer mantıklıysa bana F/P ürünü, olabildiğince ucuz ama para vermek gerekiyorsa 120 lirayı geçmeyecek bir soğutucu önerir misiniz?

Teşekkürler.

• deep cool gammaxx 300 kullanıyorum 4.5 ghz'de 55'i geçtiğini görmedim daha oyunlarda stress testlerinde en fazla 57 iyi bir termal macun ile kullanıyorum ama üstünde gelen ile değil ayrıca sessiz bir soğutucuda
  • Dark freezer x120
  • Teşekkürler arkadaşlar. Forumdan çok uygun fiyata ( ikinci el thermaltake contac 29 aldım, epey memnunum.

Hız aşırtarak 4.5GHz'ye çıkabildim, epey stabil ama prime95 te ısınıp kapanabiliyor, ama oyunlarda o sıcaklıklara hiç ulaşmıyorum zaten. Maks 60 oluyor.

Yeni termal macun alıp bir 100 Mhz daha arttırmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BreakingNews -- 18 Mayıs 2017; 9:17:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.