Şimdi Ara

Fx 6300 geberdi sanırım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Amd fx6300
    Asus anakart am3+
    8 gb ram
    Hd7870 ek
    1 tb hdd
    240 ssd
    Termaltake 750watt
    Zalman beyaz kasa 4 pervaneli
    Dandik monitör klavye fare

Şimdi pubg oyununu oynatıyor ama yavaş çalışıyor. Görüntü sıkıntısı yok ama delay var. Skyrim falan açtığımda görüntü ayarlarını ultra açıyor ama bazen tak tuku yapıyor. Örneğin pubg oyununda sistem gereksinimlerine baktığımda min fx6300 olmalı diyor. Ekran kartı felen uygun. Ondan sonra şimdi bannerlord çıkacak onda da işlemci minimum diyor fx6300 ü. Yeniden bilgisayar toplamak istemiyorum memnunum ama işlemci yetersiz. Fx9590 var amd baya güzel gibi duruyor ve benim anakarta da uygun. Ama 1000 lira civarı. O parayı ona verene kadar a10 7870k bilgisayar toplanıyor.
    Bi çıkış yolu lazım işlemciyi güçlendirmek hakkında yardım eder misiniz acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Fx9590 nın degerlerine bakıp aldanmayın aslında genel olarak FX serisi ölü doğdu. Ne ilk çıktıgında iyiydi nede şimdi iyi. Tam olarak bütçeniz nedir ?
  • Anakart 9590 desteklediğine göre kaliteli. Bence direck overclock deneyin. Olmassa ikinci el fx 8320 veya üstü alın. Verin coşkuyu. Ama anakartınız 9590 destekliyor mu hakkaten? MOdel?
  • fx serisi gebermez, anakartı gebertir. fx 9000 serisini takarsan da artık anakarttaki son umut kırıntılarını da yokedip sağlam kalan 1-2 güç transistörünü de patlatabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rerererara

Anakart 9590 desteklediğine göre kaliteli. Bence direck overclock deneyin. Olmassa ikinci el fx 8320 veya üstü alın. Verin coşkuyu. Ama anakartınız 9590 destekliyor mu hakkaten? MOdel?

ASUS M5A97 EVO 2.0 AMD DD3 2133 Mhz (O.C.) Anakart
    AMD FX X6 6300 3.5 Ghz AM3+ 14mb 32nm İşlemci
    KINGSTON 8 GB tek modül DDR3 1600 Mhz Ram
    ZALMAN Z3 Plus MidT ATX Pencereli Beyaz Kasa
    DWR-24X (Marka Bilmiyorum Asus olabilir) DWD Okuyucu-Yazıcı
    Sapphire HD7870 Ghz O.C. Edition 2 GB - 256 Bit Ekran Kartı
    Thermaltake 750W 80 Plus Güç Kaynağı
    Western Dijital 3.5" 1TB Sata 3 64mb 7200 Rpm Harddisk
    Dandik Klavye + A4 Tech X7 Fare
    Samsung 21.5" Monitör
    Deep Cooler Gammaxx 300 120mm İşlemci Soğutucu
    Hi-Level 240 gb 550/530 SSD
    A4 Tech Webcam
    Snopy Kulaklık
    Snopy Hoparlör
    Seagate 2TB Usb 3.0 Harici Harddisk

sistem bu, anakartta ASUS M5A97 EVO 2.0 AMD DD3 2133 Mhz (O.C.) Anakart

• quote:

Orijinalden alıntı: MB-CLS

Fx9590 nın degerlerine bakıp aldanmayın aslında genel olarak FX serisi ölü doğdu. Ne ilk çıktıgında iyiydi nede şimdi iyi. Tam olarak bütçeniz nedir ?

bütçe felen yok hocam para önemli değil yani
    ama paramda çöp olmasın şimdi kalkıp fx9590 a 1000 tl veremem niye zaten modası geçmiş işi bitmiş devamı olmayan bir seriye niye para vereyim
    ha kalkıp yeni kasada toplamak istemiyorum buna zaten 3500 civarı vermiştim 2012 de 6 sene olmuş vay be :D

neyse öyle işte oc nasıl yapılır nedir ne değildir bilmiyorum ikinci el olabilir diye düşünüyorum artık 8320 8350 işimi görür mü ki?
  • segrek1234 S kullanıcısına yanıt
    fx 8350 destekliyorsa anakartınız takılabilir ama oyunlar için tek çekirdek performansı önemli bugün ryzen 1300x, fx8350 nin tek çekirdek performansında yüzde 40 önünde. Yani bana kalırsa anakart+işlemci+ram değişikliğine gitmeniz lazım. Ryzen 3 1200, 1300X, 2200g + B350 Anakart + DDR4 Ram. Tahmini 1500i bulur. Veya ikinci el FX8350 alıp takın. Ama istediğinizi verir mi bilemem. Zaten FX 6300 ve FX 8350 nin tek çekirdek performansda fark olmaz ikiside aynı mimarı aynı ghz de aynı performansı verirler. Elinizde ki FX.6300 e oc yapın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MB-CLS -- 17 Şubat 2018; 18:16:59 >
  • FX8 serisinin FX6 serisine oranla tek çekirdek performansı çok ama çok az farkla gerisinde kalıyor. Bunu ben defalarca söyledim ama hala 8350 alın oyunlarda daha iyi olur diye yorum yapanlar var. (Bende pubg oynuyorum arkadaşımla 2 kişi gireriz aynı ekran kartı onun işlemcisi FX8320 var ve benim fps değerlerim 1-2 fps daha fazla.) Adama boşuna para harcatmayın. Çünkü oyun odaklı kullanıyor bilgisayarını anladığım kadarıyla. Konuyu açan arkadaş, oyunlarda daha fazla performans istiyorsan 8 serisine geçmen sana hiçbirşey kazandırmayacak. Overclock ile oyun performansını belki yüzde 5 arttırabilirsin.(4.5 Ghz seviyelerine çıkartabilirsen) Onun dışında madem para önemli değil sistemini komple değiştir. Benim tavsiyem ise 2.el İntelin Sandy Bridge ve sonrasında çıkan serilerini alabilirsen iyi olur en azından elindeki mevcut ramlerini kullanırsın ve çok fazla para harcamamış olursun. Dediğim intel serileri hala çatır çatır oyun oynatıyor ve youtubeda bununla ilgili bir yığım karşılaştırma ve sistem testleri var. Mevcut sisteminide 2.ele koyarsın ki şu an bende seninle yaklaşık aynı sistemi kullanıyorum ve bende İntelin 2. 3. ve 4. nesin 2.el ilanlarını takipteyim.

• ASUS M5A97 EVO 2.0 AMD DD3 2133 Mhz (O.C.) Anakart 140w işlemciye kadar destekler 9590 (220w)

desteklemez her şey soket değil

sen bi termal macun falan yenile islemci fanini kontrol et bakalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

ASUS M5A97 EVO 2.0 AMD DD3 2133 Mhz (O.C.) Anakart 140w işlemciye kadar destekler 9590 (220w)

desteklemez her şey soket değil

sen bi termal macun falan yenile islemci fanini kontrol et bakalim.

Yaklaşık 1.5 yıldır format atmıyorum windows7 kullanıcısıyım. Evet macun ve fan olayını yapmam gerektiğini düşünüyorum belki ondandır yavaş çalışması. Eskiden bu kadar yavaş değildi. 1.5 yıldır kasanın da içini açmıyorum.

• Sağlam güldüm hocam geberdi lafına

• benim imza da ki sistemde bile kasıyor o oyun. bun sistemden önce 8350+gtx970 vardı. onda bile 1080p defauld ayarlarda akıcı oynayamıyordum. o oyun tam bi ekran kartı tuzağı ve oynanabilirliği çok sıkıntı ..

kısacası çok fakanı takma.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.