Şimdi Ara

fx 4100 overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar herkese merhaba overclock için bios ekranımın bir vıdeosunu eklıyorum bu konuda yardım edebilecek varmı.
    voltaj vermeden overclock yapmak ıstıyorum.
    catalys controller de cpu overlock yapıyor. başlat dediğimde 3.6 dan yukarı doğru çıkmaya başlıyor ancak ne kadar sağlıklı bilmiyorum.

fx 4100 overclock

soğutucum şu şekilde.
     fx 4100 overclock

bios video.
    http://youtu.be/LnmodIprg_M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erce.erdem -- 18 Aralık 2014; 16:13:11 >

• evet menüde overlocklu manuel yapıp turboyu disable yaptım sonra carpanlardan 4200 seçtim kayıt edıp cıktım. su an 4200 de calısıyor. windows7 derecelendırmesı 3.6 ghz 7.2 iken 4.2 ghz de 7.3 aldı.

fx 4100 overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erce.erdem -- 18 Aralık 2014; 13:55:08 >
  • Aynı işlemciyi kullanıyorum sadece çarpan arttırarak 4.1 ghz e çıkarttım prime 95 yarım saatlik test yaptım sıkıntı olmadı ama performans artışı pek fazla olmadı oyunlarda . Oyun için uğraşılmaması gerek bence.
  • voltaj vermeden gözle görünür biçimde bir performans artışı olmuyor ne yazikki
  • voltaj vererek ömrünü kısaltmak istemiyorum. soğutucu felan sorunum yok sadece nasıl yapıldıgını merak edıyordum onuda araştırdım ve çözdüm.
  • Voltaj verdiğinizde ömrü kisalmazki soğutmayi sağladiginiz surece

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • voltaj vererek 4.4ghz yapmak ıstıyorum da henuz onu araştırıyorum. sabit voltajlara bakıyorum.
  • Voltaj vermeden 4.4 bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.