Şimdi Ara

Fuzuloto vs Eminoto vs Birevim vb. hangisi??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
1
Favori
7.941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fuzuloto vs Eminoto sistemler ile araç alan var mı??

hangisi hangisinde daha iyi ve güvenilirdir?

örnekler le açıklayabilecek var mı?

• Faizsiz derler dosya masrafı ıvır zıvır başka yerlerden saplarlar.

Birde çekiliş davası var ilk çekilişte sana çıkarsa git al arabanı ama sana bilmem kaç ay sonra çıkarsa ne olacak? O zamana araba fiyatları ne olacak? Aynı şekilde evde öyle.

Diyelim sana son çekilişte çıktı geçmiş olsun ilk çekilişle son çekiliş arasında ki alacagınız malın fiyatı aynı olmayacak.

Kendi kasko şirketlerinden vs kasko yaptıracaksınız araç alırkende avukatları vs gelecek ordanda ücret alırlar araca bakacaklar ordan vs...

BDDK tabi olacaklar galiba bu şekilde düzenleme yapılacak devlet tarafından ama tam tarihini bilmiyorum.

Gidin bankalardan kredi çekin yada paranızın yettigi arabayı alın daha iyi. En azından ne ödeyeceginiz belli arabayı ne zaman alacagınız belli.Masrafları ortada gidin istediginiz kasko/sigorta şirketinden de yaptırırsınız.

Battı kaçtı derdinizde yok.

beyinsis b kullanıcısına yanıt
    B beyinsis demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör

faizsiz bankacılık bir yalandır. kimse kendi kendini kandırmasın, nasıl ki mülkünü kiraladığın zaman gelirin adı kriadır, nasıl ki işçi çalıştırdığın zaman verdiğinin adı ücrettir para ile para kazanmak faizdir. istediğin kadar eğ-bük bu değişmez. murakaba-murahaba vs saçmalıklar bu işten anlamayan temiz insanları kandırmak için kurulan düzenektir.

quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

Organizasyon ucreti var 100 bin tlye 10 bin tl giris ucreti aliyorlar geri kalan tamamen gin sistemi.. duydum.. hala arastiriyorum...

Mesela 30 katılımcılı sisteminde bütün katılımcılar nasıl en geç 20. ayda parasını alıyor? Demek ki grup haricinde bir para var, bu da işi bankacılık sistemine çevirir, iş bankacılık sistemine dönünce de faiz devreye girer.

Yine söyleyeyim, faiz haram diyen adama saygı duyuyorum, git bankadan çek demiyorum. Gerçekten hassas iseniz bu sistemde de faiz var diyorum. Faize girecekseniz de bu sisteme ne gerek var, bankadan alın, para anında elinizde olsun. Yok faiz haram ise peşin (biriktirme olur, mülk satma olur) veya gerçek faizsiz borç (aileden, dosttan vs.) almak dışında bir yöntem yok.

quote:

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

faizsiz bankacılık bir yalandır. kimse kendi kendini kandırmasın, nasıl ki mülkünü kiraladığın zaman gelirin adı kriadır, nasıl ki işçi çalıştırdığın zaman verdiğinin adı ücrettir para ile para kazanmak faizdir. istediğin kadar eğ-bük bu değişmez. murakaba-murahaba vs saçmalıklar bu işten anlamayan temiz insanları kandırmak için kurulan düzenektir.

Alıntıları Göster

Bir kadınla ilişki yaşamanın 2 statüsü vardır. Ya evlilik içinde olur, ya dışında olur, ki buna zina deriz. Baktığında tamamen aynı olan, aynı niyet ve hareketlerle yapılan aktivite. Birini dine, örfe, kimi yerlerde hukuka uygun hale getiren nikah isimli sözleşmedir.

Demek ki taraflar arasında bir sözleşme olup olmaması onun niteliğini değiştirebiliyor.

Icinde, Logosunda Yesil - Osmanlica -Emin/Guven/Huzur gibi algiya donuk finans veya yuksek sermayeli islem araci kuruluslari (Emlakci - Galerici de dahil) ne kadar eski olsa da uzak durmam gerektigini hatirlatir bana.
    Mesela yurt disina (bati toplumunda) gittiniz, isminizden ya da bir sekilde Turk Musluman oldugunuzu fark eden birisi size soyle yaklasir. "Hello Brother, Selamunaleykum" falan, bilin ki kesin bir cisim yaklasiyor.

Dipnot: Enflasyonun Aylik %3-5 oldugu, Yillik %30 oldugu bir ortamda, Faizsiz diye birsey olmaz.

Para - Ticaret - Siyaset - Yargi konularinda Laik Kalmak, en buyuk akil nimetidir.
  • 1 sene önce fuzulotoya başvurmuştum çekilişli sistem. Bu ay bana çıktı önümüzdeki ay parayı alacam.

• hiçbiri uzak dur.

• Yeni üye gelmezse batacak hiç bir yere girme
  • Bence en güvenlisi bankadır.
  • Hocam bence hepsinin güvenirliği eşittir. Birbirlerine yakındır. Benim de bir sualim olacak arkadaşlar. Mesela ben 2.el bir araba almak istiyorum. Ne tür yöntemler var. Çekiliş sistemi falan biraz detay verebilecek var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çekilişli sistemdeydim. 150 bin 31 kişilik grup. Her ay çekilişli gün gibi bir kişiye para çıkıyor. Hiç çıkmazsa 20. ayda herkese parayı veriyorlar. Bana 12. ay çıktı. Tabi bu rakamlara göre ödeyeceğin aylık miktara göre grup kişi sayısına vs. değişebiliyor. Bulunduğunuz ilde uğrayın sorun. Daha farklı türlerde var vade ortası sistem gibi..

• Hiçbiri.

• Bunların bir güvencesi bulunmuyor diye biliyorum, sana para verecek olsa 50 tane rehin koyar, sen verirsin hiç bir belge vermez
  • KitapMeraklisi kullanıcısına yanıt

Alırken en başta söylenmeyenler başınıza geliyor. Örneğin bunların akva sigorta şirketi var. Anlaştığınız sigortadan daha düşük teklif verirlerse bu sigortadan mecbur kılıyorlar. Araç bulunmadan para verilmiyor. Bilir kişi gelip aracı inceliyor ona da bir miktar para veriliyor. İpotek parası derken önümüzdeki ay bunlara da maruz kalacaz. Tercih etme sebebim tamamen faizsiz olması diğer türlü aracın ilk aylarda çıkması dışında fazla bir artısı yok.

• belki bundan 15 sene önce bu sisteme giriş yapacak olunsaydı verilen hizmet bedeli, ekstraları vs bankaya verdiğin faizin yanında kuş kadar olacağı için göz görmezdi. rahatlıkla girilebilirdide.

ama günümüzde tlnin değer kaybı yatırılan anaparanında her geçen gün değerini yitirmesi , alacak olduğunuz aracın değerinin sürekli artması sizinde sürekli alt modele yönelmeniz demek.

kura işi , toplu ödeme yap hemen araba, daire alalım denmesi vs tam anlamıyla kişiyi gaza getirmek . aracı almadığınız her ay sizden gidecek. ilk birkaç ay kurada çıkıp alırsanız ancak o zaman karlı olursunuz.

diyelim ki vazgeçtim çıkacağım , yansın hizmet bedeli 6 ay sonrada paramı alacağım tamam dediniz. siz 6 ay beklerken sistem parayı işletecek .kasada saklayıp size geri verecek halleri yok.

hele ki şu dönemde 6 ay sonunda alacağınız anapara 6 ay önceki değerinde olmayacak. Alacağınız araçta 6 ay sonra aynı değerde olmayacak. yine kaybetmiş olacaksınız..

kasa her zaman kazanır...

• fullasss F kullanıcısına yanıt

Hocam ben de faize bulaşmak istemediğim için bunları soruşturuyorum. Bir gün araba alacak olursam bunlardan yararlanmak istiyorum açıkçası. Şimdi diyelim ben bir araba buldum. Adamla anlaştım abi böyle böyle xevim'e başvurucam falan filan neyse. Ondan sonra xevim'e gidiyorum böyle böyle ben bir araba buldum almak istiyorum. Bilirkişi bulunuyor inceliyor sonra onlar parayı veriyorlar ya da kendi üzerlerine alıyorlar ondan sonra bize geri mi satıyorlar? Tam olarak böyle mi oluyor? Süreç tam olarak nasıl işliyor böyle değil ise biraz daha detay verebilirseniz çok sevinirim.

• dinen içim rahat olsun diyorsanız birevim. Eminevimin sıkıntılı noktaları var. Sistemin işleyişi ile ilgili açıklama

https://www.youtube.com/watch?v=EHfJTxu0ZP0&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr0742 -- 20 Şubat 2021; 15:30:1 >
  • Faizsiz derler dosya masrafı ıvır zıvır başka yerlerden saplarlar.

Birde çekiliş davası var ilk çekilişte sana çıkarsa git al arabanı ama sana bilmem kaç ay sonra çıkarsa ne olacak? O zamana araba fiyatları ne olacak? Aynı şekilde evde öyle.

Diyelim sana son çekilişte çıktı geçmiş olsun ilk çekilişle son çekiliş arasında ki alacagınız malın fiyatı aynı olmayacak.

Kendi kasko şirketlerinden vs kasko yaptıracaksınız araç alırkende avukatları vs gelecek ordanda ücret alırlar araca bakacaklar ordan vs...

BDDK tabi olacaklar galiba bu şekilde düzenleme yapılacak devlet tarafından ama tam tarihini bilmiyorum.

Gidin bankalardan kredi çekin yada paranızın yettigi arabayı alın daha iyi. En azından ne ödeyeceginiz belli arabayı ne zaman alacagınız belli.Masrafları ortada gidin istediginiz kasko/sigorta şirketinden de yaptırırsınız.

Battı kaçtı derdinizde yok.

• KitapMeraklisi kullanıcısına yanıt

Hayır çekilişle diyelim çıktı sana sen başta hangi ücrete girdiysen ben mesela 150 bine girmiştim o para sana veriliyor. Tabi bu süreçte 30-45 gün arası.Atıyorum 1 ay sonra araç bak deniliyor. Aracı bulduğunu zaman en son almaya karar verdiğinde ruhsatı çekip gönderiyosun o anda parayı yatırıyolar. Ben önümüzdeki ay hemen hemen bunları yaşayacam daha detaylı anlatırım. Tabi tl 1 senede çok değer kaybetti geçen sene şubat mart gibi çıksaydı şu an baktığım araçların çoğunu 0 alacaktım en büyük eksisi bu..

• fullasss F kullanıcısına yanıt

Tamamdır hocam çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

• quote:

Orijinalden alıntı: fullasss

Ben çekilişli sistemdeydim. 150 bin 31 kişilik grup. Her ay çekilişli gün gibi bir kişiye para çıkıyor. Hiç çıkmazsa 20. ayda herkese parayı veriyorlar. Bana 12. ay çıktı. Tabi bu rakamlara göre ödeyeceğin aylık miktara göre grup kişi sayısına vs. değişebiliyor. Bulunduğunuz ilde uğrayın sorun. Daha farklı türlerde var vade ortası sistem gibi..

Kurada önce çıkanlar avantajlı. Sona doğru çıkanlar derdine yansın durumu var sanırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantık 10 arkadaş birleşip her ay 5er bin veriyorsunuz, her ay birisi 50bin alıyor, kadınların yaptığı gün ile aynı mantık. Uygulama ise 36 aylık grupta en geç 20. ay herkes arabasını alıyor, demek ki harici bir para var yani faiz var.

Faizden çekinene, haram diyene hiç bir lafım yok, kendi tercihi fakat burada faiz var, adı farklı sadece. Ben faize asla girmem diyorsanız 20 biriktirip şahin alın, 30 daha biriktirip satın, 50 lik araba alın. Yok faize giriyorsanız zaten bunlara gerek yok, bankadan tüketici kredisi çekerken rakam belli, ödenecek belli, para şubeden çıkmadan hesapta.

• Sistemin kurucuları bile tam olarak izah edemiyorlar. Sakın bulaşmayın, bulaşıp paranızdan olunca da zırlamayın

• Organizasyon ucreti var 100 bin tlye 10 bin tl giris ucreti aliyorlar geri kalan tamamen gin sistemi.. duydum.. hala arastiriyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 20 Şubat 2021; 20:18:29 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.