Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Fuzulev pişmanlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
4
Cevap
0
Favori
72
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
  • Yaklaşık 1 sene önce 200.000 ₺ için 40 kişilik gruba 12.000 ₺ organizasyon ücretini peşin ödeyerek sisteme dahil oldum. Haziran çekilişinde hak kazandık. 2 ay taksit dondurduğumuz için teslimat iki ay ertelenerek eylül ayı oldu. Eylül ayında ev bulduk. 18/09/2019 cuma günü evrakları teslim ettik. 21/09/2019 tarihinde senet yanlış düzenlendi denildi. Onu da tekrar imzalayıp teslim ettik. 26/09/2019 Perşembe günü 900 ₺ ekspertiz ücreti yatırdım. Cuma günü ekspertiz baktı. 30/09/2019 da evin ipotekli olduğu söylendi. Aynı gün ipoteği kaldırıp bilgi verdik. O günden sonra sigorta işlemleri için bekledik. Arayan olmayınca 04/10/2019’da bir kaç defa genel merkezi aradıktan sonra akşam
    saatlerinde sigorta birimi bana ulaşarak sigorta işlemlerini yaptık. Dün genel merkezi tekrar aradığımda dosyamın Müdür Bey’de olduğunu söyleyip teslimat günü için onay beklendiği söylendi. Ev sahibi daha fazla bekleyemeyeceğini söylüyor. Umarım biraz daha bekler ve kaporam yanmaz. Teslimat günü için ne zaman aranacağım henüz belli değil. Keşke sistem şöyle olsaydı; önce ödeme günü belirlenseydi ve biz o günden sonra ev aramaya başlasaydık. Evraklar onaylanırsa ödeme hemen gerçekleşseydi.
    Diğer hususlar;
    Kayıt olurken memur olduğum için 1 kefil isteneceği söylendi fakat teslimat aşamasında iki memuru kefil olarak istediler.
    Kayıt olurken evrak tesliminden bir hafta sonra teslimat günü belirlenir dediler 3 hafta oldu. Ödeme günü ne zaman olur onu da bilmiyorum. Belki 30 ekime verirler.
    Sisteme babamı ve 2 arkadaşımı kaydettim, pişmanım. Arkadaşım 2 arkadaşını kaydetti onlar da tedirgin. Kayıt olmak isteyenler bu hususları göz önünde bulundursun. Kayıt olursunuz olmazsınız sizin bileceğiniz iş. Merak eden olursa yorum yaparsa cevap veririm. Ayrıca forumlara da biraz bakmanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

|
    |

• Çavuş
    46 Mesaj
    Böyle işlere inanan var mı hala? Bir çıkarı olmadan kim kime para kazandırmış. Neyse inş en kısa zamanda evinize kavuşursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çıkar olmadan tabii ki yapmaz. Kimse babasının hayrına yaptığına inanmıyor zaten. O zamanlar kredi oranları çok yüksek olduğundan bu sisteme yöneldik. Bankalar çıkarı olmadan mı para veriyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Musty86 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    46 Mesaj

Bilmediğim için soruyorum. Anlaşma imzalarken komisyonunu belirtiyor mu? Yani bizim çıkarımız veya kazancımız da şu diyorlar mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mirmahmuttuncer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bu sistemlerin hepsi insanı yanıltıyor, nasılsa şikayet edilecek bir merci yok. bir tane satış görevlisinin ağızından çıkan lafa bakıyorsunuz. ismi lazım değil böyle bir organizyona arkadaş için görüşmeye gittik neyse kefil meselesinde hiç bahsetmiyor tabi hatırlattım. kefil 2 tane dediler " geçen yıl alan arkadaşım tek kefil ile aldı" diyince olmaz öyle şey diye benimle dikleşti, isterseniz hoporlerden arayım yada siz sistemden kontrol edin ben kendime güveniyorum diyince inatlaştı. baktı isimden " o zamanlar oluyormuş " diyerek geçiştirdi. arkadaşım memur eşime kefil olayım 1 tane kefil olsun diye ısrar etti malesef dediler. arkadaş vazgeçti çıktık tam 3 gün sonra siz memursunuz 1 kefil kabul ederiz diye defalarca aradılar.

sonuç: aşırı güvenilmez, sizi yarı yolda bırakabilecek oluşumlar.
    |
    |
1
Reklamlar
haberler
son dakika
üniversite
Masal
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.