Şimdi Ara

## Futuremark'dan PCMark Vantage Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 15
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 47 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 74
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 15
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • sadtneverdie (3 mesaj) Rebellion! (2 mesaj) kaan84 (1 mesaj) Father Torque (1 mesaj) fx57 (1 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> ## Futuremark'dan PCMark Vantage Geliyor ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    29178 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yeni nesil 3DMark uygumaları üzerindeki çalışmalarını sürdüren Futuremark, özellikle sistem genel performansını ölçme konusunda hayli popüler test uygulaması olan PCMark'ın yeni versiyonu Vantage'in ilk duyurusunu yaptı. Sektörün kabul ettiği uygulamaların başında yer alan PCMark özellikle stres dozu yüksek test içeriği ile dikkat çekmekte.

Açıkçası Futuremark, yeni PCMark uygulaması Vantage'in piyasaya çıkış tarihi hakkında net bir bilgi vermezken yeni uygulama özellikle Windows Vista (32 ve 64-bit) odaklı geliştirilmiş durumda. Bununla birlikte komple bir test paketi olacağı ifade edilen PCMark Vantage, standart bilgisayarların yanı sıra dizüstü bilgisayarlar ve sunucular için de kullanılabilecek.

Tek tıklama ile sistem genel değerlendirme testi yapabileceğiniz PCMark Vantage ayrıca son derece detaylandırılmış konfigürasyon görüntüleme ekranına da sahip olacak. Donanım test uygulamaları konusunda sektörün lider firmalarından biri olan Futuremark kapalı kapılar ardında geliştirmekte olduğu yeni test uygulamaları ile yeni nesil donanımları terletecek gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Eylül 2007; 20:35:48 >

|
    |

• Yarbay
    7777 Mesaj
    mark tetslerine güvenmem
    |
    |
    en iyi testler faturenin
    |
    |
    İNTEL QUAD CORE Q9550 2.83@3.4--ASUS P5B--GİGABYTE 650 Tİ 2GB OC--KINGSTON HYPRX 4*2GB 1066MHZ--HIGH POWER 600W--160GB SEGATE 2MB-- 250GB SEGATE 8 MB--SONY DVD-WR DOUBLE LAYER 18X8X18--LG DVD-WR DOUBLE LAYER 16X8X16--PHILIPS 170C 5MS LCD-- MİCROSOFT DIGITAL MEDIA PRO KLAVYE MAUSE--LOGITECH 2 1 X230 32W RMS HOPARLÖR
  • Yarbay
    7777 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: loveisgod

en iyi testler faturenin

en iyi testler oyunlar ve uygulamalardır hepımız bılıyoruz kı amd kartlar mark testlerınde hızlıyken oyunlarda yavas kalıyor bunun nedenı fırmanın desteklere gore programı yonlendırmesı o yuzden sadece oyun tetslerıne guvenmek en ıyısı
    |
    |

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

mark tetslerine güvenmem

Bencede özellikle memory testine hayatta güvenmem amd işlemciler bütün memory testlerinde intelden üstün ama gel görki pcmark testlerinde intel önde nasıl oluyor bu anlamadım 3dmark testlerinede pek güvenmiyorum sanki bazı donanımlar üzerinde optimizasyon yapılmış gibi.

Bi bakıyorsun intel onboard grafik chipi nvidia'nın grafik çipinden daha hızlı çıkıyor 3dmark06'da oyunlarda tam bir nvidia ezmesi yaşanıyor bu mark testlerine pekte güvenmemek gerekiyor bence.

Bide bu sysmark testine gıcık kapıyorum adamlar belliki intel optimizasyonu yapmışlar pentium d bile x2leri geride bırakıyor ve bütün test yapan siteler bunları kullanıyorlar ya gıcık kapıyorum ya adam gibi günlük kullandığımız programlarla test etsinler yeter mark serisine gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 29 Eylül 2007; 21:51:06 >
    |
    |

• Yarbay
    8822 Mesaj
    bence çok önemli değiller ama elde bir değer olarak yapılması ve sistem kıyaslanmalarında bir ölçü olur ama tek ölçü olmamalı yani gereksiz değiller.
    |
    |
    kapitalist düzenin satılmış programlarıı.pehhhh...kim daha çok para veriyorsa ona göre optimize..
    |
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3700 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yarbay
    2452 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: Rebellion!

quote:

mark tetslerine güvenmem

Bencede özellikle memory testine hayatta güvenmem amd işlemciler bütün memory testlerinde intelden üstün ama gel görki pcmark testlerinde intel önde nasıl oluyor bu anlamadım 3dmark testlerinede pek güvenmiyorum sanki bazı donanımlar üzerinde optimizasyon yapılmış gibi.

amdnin belek kontrolcusunu islemci uzerine yerlestirmesinden kaynaklanmiyormu bu durum
    |
    |

• Yüzbaşı
    545 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: max975

bence çok önemli değiller ama elde bir değer olarak yapılması ve sistem kıyaslanmalarında bir ölçü olur ama tek ölçü olmamalı yani gereksiz değiller.

|
    |

Orjinalden alıntı: Rebellion!

quote:

mark tetslerine güvenmem

Bi bakıyorsun intel onboard grafik chipi nvidia'nın grafik çipinden daha hızlı çıkıyor 3dmark06'da oyunlarda tam bir nvidia ezmesi yaşanıyor bu mark testlerine pekte güvenmemek gerekiyor bence.

Bide bu sysmark testine gıcık kapıyorum adamlar belliki intel optimizasyonu yapmışlar pentium d bile x2leri geride bırakıyor ve bütün test yapan siteler bunları kullanıyorlar ya gıcık kapıyorum ya adam gibi günlük kullandığımız programlarla test etsinler yeter mark serisine gerek yok.

nerdeyse senı amd fanatıgı sanıcam ama ınkar edecegın gercegını adım gıbı bıldıgım ıcın fazla uzatmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 30 Eylül 2007; 1:20:13 >
    |
    |

• Yarbay
    4662 Mesaj
    Daha önceleri hep oyundan ziyade testlerle kartlarımızı deniyorduk ve adeta saçmalıyorduk. Zaten 2 kartımıda böyle pert ettim Yollayın bana evimde bedavadan sevabına test ediiim
    |
    |
    CPU: İ5 3570K 3.40GHZ (Cooler Master TPC 812 SX) VGA: Asus GTX 760 DirectCU II OC RAM: GSKILL 16GB (4x4) RIPJAWSZ DDR3 1600Mhz CL9 1.5V Mainboard: Asus P8Z77-V LX Intel Z77 1155 DDR3 2400Mhz(OC) Audio Card: Creative X-Fi Extreme Music CASE: Thermaltake Level 10 GT Battle Edition PSU: EVGA 1000 GQ SSD: Samsung 860 EVO 256Gb HDD: WD20EARX Monitor: Asus 24'' MX239H Keyboard Set: Logitech K520 Headset: Sennheiser HD280 Pro 64? Sound System: Logitech X530 Printer: LaserJet M1132 MFP Modem: Asus DSL-N17U OS: Win10 Pro 64Bit Yarabbi Şükür daha ne olsun?
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    ATI ler mark testlerinde başarılı, peki intel kullanan arkadaşlar özellikle overclocklu core2, süper pi hiç yapmıyor mu? yapıyorlar bal gibi, herkes işine g eldiği gibi
    |
    |
    |
    |
    AMD Ryzen 1600, Asus Prime B350 Plus, XFX RX570 RS XXX Edition 4GB, Kingston Hyperx Predator 2x8gb 3000MHz DDR4, Samsung 860 Evo 250GB, toplamda 17tb WD HDD, Xigmatek Midgard, Logitech G413 Gümüş, Dell SE2717H 27&amp;amp;quot; 75hz FreeSync
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    2 Not
    quote:

Orjinalden alıntı: bonser24

kapitalist düzenin satılmış programlarıı.pehhhh...kim daha çok para veriyorsa ona göre optimize..

+1
    |
    |
    |
    |
    4888 Mesaj
    ilgili benchmark programlarinin hangi bilgisayarlarda ve ne islemcilerle yazildiklari cok onemli..

aksi taktirde benzer islemcilerde bile ciddi farklar olabiliyor..
    performansindan mutlu olunan islemci(A), diger performansinda sorun yasanan islemciden(B) daha kotu sonuclar verebiliyor..

Normalde A>B'den olarak gozukuyor herkese..
    Ama ilgili benchmarkta A<B'den seklinde gozukuyor..

al sana rekabet al sana kaos..
    |
    |

Sistem: AMD Phenom II x4 940 3,0ghz defult; Sapphire AM2RX780; Kingston HyperX 2x2kit 5CL 1066mhz; Sapphire HD5770 1gbx2 Crossfire ; 80gb Samsung Sata2 NCQ+ 1TB Samsung Sata2; Cooler Master HAF 912 Plus; Tagan 600w Dualforce 2......
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Cancer Clinical Trials
Canlı Tv izle
Sohbet
Bitcoin
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,432
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.