Şimdi Ara

## Futuremark'dan PCMark Vantage Geliyor ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.977
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  ## Futuremark'dan PCMark Vantage Geliyor ##

Yeni nesil 3DMark uygumaları üzerindeki çalışmalarını sürdüren Futuremark, özellikle sistem genel performansını ölçme konusunda hayli popüler test uygulaması olan PCMark'ın yeni versiyonu Vantage'in ilk duyurusunu yaptı. Sektörün kabul ettiği uygulamaların başında yer alan PCMark özellikle stres dozu yüksek test içeriği ile dikkat çekmekte.

Açıkçası Futuremark, yeni PCMark uygulaması Vantage'in piyasaya çıkış tarihi hakkında net bir bilgi vermezken yeni uygulama özellikle Windows Vista (32 ve 64-bit) odaklı geliştirilmiş durumda. Bununla birlikte komple bir test paketi olacağı ifade edilen PCMark Vantage, standart bilgisayarların yanı sıra dizüstü bilgisayarlar ve sunucular için de kullanılabilecek.

Tek tıklama ile sistem genel değerlendirme testi yapabileceğiniz PCMark Vantage ayrıca son derece detaylandırılmış konfigürasyon görüntüleme ekranına da sahip olacak. Donanım test uygulamaları konusunda sektörün lider firmalarından biri olan Futuremark kapalı kapılar ardında geliştirmekte olduğu yeni test uygulamaları ile yeni nesil donanımları terletecek gibi gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 29 Eylül 2007; 20:35:48 >

• mark tetslerine güvenmem
  • en iyi testler faturenin
  • quote:

Orjinalden alıntı: loveisgod

en iyi testler faturenin

en iyi testler oyunlar ve uygulamalardır hepımız bılıyoruz kı amd kartlar mark testlerınde hızlıyken oyunlarda yavas kalıyor bunun nedenı fırmanın desteklere gore programı yonlendırmesı o yuzden sadece oyun tetslerıne guvenmek en ıyısı
  • quote:

Orjinalden alıntı: sadtneverdie

mark tetslerine güvenmem

Bencede özellikle memory testine hayatta güvenmem amd işlemciler bütün memory testlerinde intelden üstün ama gel görki pcmark testlerinde intel önde nasıl oluyor bu anlamadım 3dmark testlerinede pek güvenmiyorum sanki bazı donanımlar üzerinde optimizasyon yapılmış gibi.

Bi bakıyorsun intel onboard grafik chipi nvidia'nın grafik çipinden daha hızlı çıkıyor 3dmark06'da oyunlarda tam bir nvidia ezmesi yaşanıyor bu mark testlerine pekte güvenmemek gerekiyor bence.

Bide bu sysmark testine gıcık kapıyorum adamlar belliki intel optimizasyonu yapmışlar pentium d bile x2leri geride bırakıyor ve bütün test yapan siteler bunları kullanıyorlar ya gıcık kapıyorum ya adam gibi günlük kullandığımız programlarla test etsinler yeter mark serisine gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 29 Eylül 2007; 21:51:06 >
  • bence çok önemli değiller ama elde bir değer olarak yapılması ve sistem kıyaslanmalarında bir ölçü olur ama tek ölçü olmamalı yani gereksiz değiller.
  • kapitalist düzenin satılmış programlarıı.pehhhh...kim daha çok para veriyorsa ona göre optimize..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Rebellion!

quote:

mark tetslerine güvenmem

Bencede özellikle memory testine hayatta güvenmem amd işlemciler bütün memory testlerinde intelden üstün ama gel görki pcmark testlerinde intel önde nasıl oluyor bu anlamadım 3dmark testlerinede pek güvenmiyorum sanki bazı donanımlar üzerinde optimizasyon yapılmış gibi.

amdnin belek kontrolcusunu islemci uzerine yerlestirmesinden kaynaklanmiyormu bu durum
  • quote:

Orjinalden alıntı: max975

bence çok önemli değiller ama elde bir değer olarak yapılması ve sistem kıyaslanmalarında bir ölçü olur ama tek ölçü olmamalı yani gereksiz değiller.

• quote:

Orjinalden alıntı: Rebellion!

quote:

mark tetslerine güvenmem

Bi bakıyorsun intel onboard grafik chipi nvidia'nın grafik çipinden daha hızlı çıkıyor 3dmark06'da oyunlarda tam bir nvidia ezmesi yaşanıyor bu mark testlerine pekte güvenmemek gerekiyor bence.

Bide bu sysmark testine gıcık kapıyorum adamlar belliki intel optimizasyonu yapmışlar pentium d bile x2leri geride bırakıyor ve bütün test yapan siteler bunları kullanıyorlar ya gıcık kapıyorum ya adam gibi günlük kullandığımız programlarla test etsinler yeter mark serisine gerek yok.

nerdeyse senı amd fanatıgı sanıcam ama ınkar edecegın gercegını adım gıbı bıldıgım ıcın fazla uzatmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 30 Eylül 2007; 1:20:13 >
  • Daha önceleri hep oyundan ziyade testlerle kartlarımızı deniyorduk ve adeta saçmalıyorduk. Zaten 2 kartımıda böyle pert ettim Yollayın bana evimde bedavadan sevabına test ediiim
  • ATI ler mark testlerinde başarılı, peki intel kullanan arkadaşlar özellikle overclocklu core2, süper pi hiç yapmıyor mu? yapıyorlar bal gibi, herkes işine g eldiği gibi
  • Biz adamlardan DirectX 10 destekli 3DMark bekliyoruz, neden hala çıkmadı diyoruz. Elemanlar meğer başka şeylerle meşgullermiş.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bonser24

kapitalist düzenin satılmış programlarıı.pehhhh...kim daha çok para veriyorsa ona göre optimize..

+1
  • Futuremark en iyisi birde en önemlisi oyunlardaki fps fraps en inandırıcı bu
  • ilgili benchmark programlarinin hangi bilgisayarlarda ve ne islemcilerle yazildiklari cok onemli..

aksi taktirde benzer islemcilerde bile ciddi farklar olabiliyor..
    performansindan mutlu olunan islemci(A), diger performansinda sorun yasanan islemciden(B) daha kotu sonuclar verebiliyor..

Normalde A>B'den olarak gozukuyor herkese..
    Ama ilgili benchmarkta A<B'den seklinde gozukuyor..

al sana rekabet al sana kaos..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.