Şimdi Ara

Futbolda Teknik Nasıl Geliştirilir? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
7
Favori
108.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gemisiz_Kaptan

ARKDAŞLAR BEN 15 YAŞIMDAYIM TOP OYNAMAYI ÇOK SEVİYORUM AMA BENDE BAZI EKSİKLİKLER VAR ŞUTLARIM İYİDİR UZAKLIK YAKINLIK FARK ETMİYO BENİM İÇİN AMA ADAM GECMEDE SORUNUM VAR ÖRNEGİN SİNİRLENDİGİM ZAMAN KİMSE TUTAMIYO BENİ AMA SİNİLENMEDİGİM ZAMAN ADAMARI GECMEKTE ZORLANIYORUM TEKNİGİMİ NASIL GELİŞTİREBİLİRİM LÜTFEN ALLAH RIZASI İÇİN BANA YARDIMCI OLUN ... HAVA TOPLARIM ESKİDEN KÖTÜYDÜ AMA EVDE KENDİMİ GELİŞTİRDİM ŞİMDİ HAVA TOPLARIM BAYA GÜZEL AMA ADAM GECMEDE SORUNUM VAR BANA YARDIM EDİN ALLAH RIZASI İÇİN SİZDEN YARDIM BEKLİYORUM İNŞALLAH ÇEVAP YAZARSINIZ....
    beyler top oynarken sol gögsüm şıkışıyor napmalıyım .s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emircan76 -- 11 Haziran 2012; 21:38:27 >

• inanc, azim ve disiplinle
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

bilgisayarın başında fazla vakit geçirme al topu bir duvar bul duvarla paslaş şut çek...düz bir yere aralıklarla çubuk gibi bişeyler dik toplu ve topsuz aralarından zikzak çizerek en hızlı şekilde diktiğin çubuklara çarpmadan geçmeye çalış dakika tut maximum düzeye çıkana kadar devam et ilk önce tosuz yap iyice hızlandıktan sonra toplu yap onunla da hızlandıktan sonra duvara şekiller yap çubukları belli yerlere tekrar dik hareket halindeyken başını kaldır ve hem çubukların arasından geç hem de o duvara çizdiğin şekillere top at bu şekilde sürekli devam etben futbolcuyum çalışmaya devam
    Yukarda da doğru yazmışlar ama sen bana güven ve dediklerimi yap bi bakmışsın sahada harikalar yapıyorsun ciddiyim

Alıntıları Göster
    iki sorunum var 1. cisi futbolum iyi ama bunu arkadaşlarımın yanında gösteremiyorum,heycanlanıyorum bunun çaresi nedir 2.cisi iyi top sektiremiyorum ne yapabilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dtez11

iki sorunum var 1. cisi futbolum iyi ama bunu arkadaşlarımın yanında gösteremiyorum,heycanlanıyorum bunun çaresi nedir 2.cisi iyi top sektiremiyorum ne yapabilirim ?

Alıntıları Göster
    Alın size tavsiyeler:
    Teknik:şut çekerken topun dibine değil orta taraflarına doğru orta sertlikte vurun çok sert vurursanız isabet etmez ve topu 90a takmak zorunda değilsiniz kaleciyi geçmesi yeterlidir.
    Hız:Antremanlarda ne kadar çalışkan olursanız o kadar hızınız gelişir hocanın yaptırdığı antremanları kaytarmadan eksizsiz yerine getirin.
    Kondisyon:Maç yaparken olsun düz koşu yaparken olsun çok koşun koşarken ön taraflarda yerinizi alın dikkat çekersiniz.
    Çalım:Diyelim iki seçeneğiniz olsun pas ve çalım %75 Pas %25 çalım tercihini kullanın pası atmak kolay ama çalım biraz daha emek ister.
    Diğer:idmandan 2-3 saat önce yemek yiyin erken yerseniz aşırı derecede kaslarınız yorulur zor kendinize gelirsiniz 2-3 saat önce yerseniz daha kolay olur...
    Diğer:yemekten sonra varsa 1 avuç kuru üzüm, kuru kayısı veya kuru incir yiyin sodyum vardır kaslarınızı çalıştırır powerade felan hikaye...
    Diğer:doğal beslenin kola cips tarzı şeyler yemeyin...
    Diğer:düşünmeden oynamayın sakin paslarla atağı ilerletin
    Diğer:idman öncesi yemekte katı ekmek fln yerseniz göğsünüzde sıkışır kalbinizde çorba için ama karnınız doysun favorim mercimek çorbası enerjiktir..
    Diğer:idman molasında çok su içerseniz idmanın devamın zevk alamazsınız koşamazsınız kalbiniz sıkışız.
    Diğer:idman bitince suyunuzu ihtiyacınız kadar rahat bi şekilde ama küçük yudumlarla yavaş yavaş için nolur nolmaz.
    not: bu arada teknik konsantreyle alakalı bi şeydir hızlı konsantre olun ve topa vurduk tan sonra konsantre olduğunuz bölgeye bakın daha teknik gider anlamsız gelebilir ama bunu eksik etmeyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: metitufan

Alın size tavsiyeler:
    Teknik:şut çekerken topun dibine değil orta taraflarına doğru orta sertlikte vurun çok sert vurursanız isabet etmez ve topu 90a takmak zorunda değilsiniz kaleciyi geçmesi yeterlidir.
    Hız:Antremanlarda ne kadar çalışkan olursanız o kadar hızınız gelişir hocanın yaptırdığı antremanları kaytarmadan eksizsiz yerine getirin.
    Kondisyon:Maç yaparken olsun düz koşu yaparken olsun çok koşun koşarken ön taraflarda yerinizi alın dikkat çekersiniz.
    Çalım:Diyelim iki seçeneğiniz olsun pas ve çalım %75 Pas %25 çalım tercihini kullanın pası atmak kolay ama çalım biraz daha emek ister.
    Diğer:idmandan 2-3 saat önce yemek yiyin erken yerseniz aşırı derecede kaslarınız yorulur zor kendinize gelirsiniz 2-3 saat önce yerseniz daha kolay olur...
    Diğer:yemekten sonra varsa 1 avuç kuru üzüm, kuru kayısı veya kuru incir yiyin sodyum vardır kaslarınızı çalıştırır powerade felan hikaye...
    Diğer:doğal beslenin kola cips tarzı şeyler yemeyin...
    Diğer:düşünmeden oynamayın sakin paslarla atağı ilerletin
    Diğer:idman öncesi yemekte katı ekmek fln yerseniz göğsünüzde sıkışır kalbinizde çorba için ama karnınız doysun favorim mercimek çorbası enerjiktir..
    Diğer:idman molasında çok su içerseniz idmanın devamın zevk alamazsınız koşamazsınız kalbiniz sıkışız.
    Diğer:idman bitince suyunuzu ihtiyacınız kadar rahat bi şekilde ama küçük yudumlarla yavaş yavaş için nolur nolmaz.
    not: bu arada teknik konsantreyle alakalı bi şeydir hızlı konsantre olun ve topa vurduk tan sonra konsantre olduğunuz bölgeye bakın daha teknik gider anlamsız gelebilir ama bunu eksik etmeyin...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Hiç Kimsenin Hevesinizi Kırmasına İzin Vermeyin ben 17 yaşındayım ve bundan 2 yıl önceye kadar o kadar kötüydümki anlatamam takıma gittigimde benle dalga geçerlerdi artık fazla dayanamadım takımdan çıktım , arkadaşlarımın çogu gaziantepspor ve gaziantep belediyede oynuyorlar iyi futbolcular . kendimi geliştirmemde yardımcı oldular her zaman kendimden iyi olanlara karşı oynadım zorlandıkça daha çok şey ögreniyorsun ,haftada en az 2 defa halı sahaya giderdik ayrıyeten sabah koşularına filan , inanın 2 yıl içinde o kadar çok şey ögrendimki anlatamam , kendini keşfetmen lazım yapabileceklerini görmen lazım , 15 yaşındayken benle dalga geçenler şuan benim elime su bile dökemezler bu işin yaşla alakası yok yani futbola geç başlayan çok futbolcu var . ben 2 yıl içinde kendi yapabildiklerimi gördüm özgüvenimi kazandım , halı sahada oynarken beni başka bi takım çagırdı oraya gittim amatör bi klüp ama inşallah ordanda gaziantepspor'a Gidecegim

Ön Liberö - saol açık oynuyorum

- uzun paslarım çok çok iyi
    - kaptıgım topları hızlı ve olumlu olarak kullanabiliyorum
    - uzaktan çok sert ve etkili şutlar atabiliyorum
    - bileklerim kıvrak bazen sol açık oynuyorum
    - sol ayagım çok iyi
    - sağ ile sadece pas yapabiliyorum
    - frikiklerde uzaktan etkili vuruyorum
    - çok sakin ve hızlıyım
    - maç içinde sadece gerektigi yerde konusurum rakiple diyaloga girmem
    - hava toplarında çok iyi değilim
    - top kontrolüm iyi
    Ben Bunları 2 yıl önceye kadar yapamıyordum bunları yaptıktan sonra anladımki insanın sadece kendini keşfetmesi lazımmış :) Futbolda Her zaman Hırslı Olun Ama soğukkanlı oynayın gerektigi yerde çok sakin olun , takım çok heycanlı oynuyorsa yenilirken onları rahatlatmak için sakin oynayın ve takıma moral verecek paslar atın , yani arkadaşlarına her şey kontrol altında hissi verin ozaman o maç senin olur , bildigim çok şey var ama burdaki bazı arkadaşlarım 2 yılda ne çok şey ögrendin sen diyip yalancı durumuna düşürmelerini istemiyorum

yardımcı olduysam çok mutlu olurum .

• quote:

Orijinalden alıntı: Fırtına2700

Arkadaşlar Hiç Kimsenin Hevesinizi Kırmasına İzin Vermeyin ben 17 yaşındayım ve bundan 2 yıl önceye kadar o kadar kötüydümki anlatamam takıma gittigimde benle dalga geçerlerdi artık fazla dayanamadım takımdan çıktım , arkadaşlarımın çogu gaziantepspor ve gaziantep belediyede oynuyorlar iyi futbolcular . kendimi geliştirmemde yardımcı oldular her zaman kendimden iyi olanlara karşı oynadım zorlandıkça daha çok şey ögreniyorsun ,haftada en az 2 defa halı sahaya giderdik ayrıyeten sabah koşularına filan , inanın 2 yıl içinde o kadar çok şey ögrendimki anlatamam , kendini keşfetmen lazım yapabileceklerini görmen lazım , 15 yaşındayken benle dalga geçenler şuan benim elime su bile dökemezler bu işin yaşla alakası yok yani futbola geç başlayan çok futbolcu var . ben 2 yıl içinde kendi yapabildiklerimi gördüm özgüvenimi kazandım , halı sahada oynarken beni başka bi takım çagırdı oraya gittim amatör bi klüp ama inşallah ordanda gaziantepspor'a Gidecegim

Ön Liberö - saol açık oynuyorum

- uzun paslarım çok çok iyi
    - kaptıgım topları hızlı ve olumlu olarak kullanabiliyorum
    - uzaktan çok sert ve etkili şutlar atabiliyorum
    - bileklerim kıvrak bazen sol açık oynuyorum
    - sol ayagım çok iyi
    - sağ ile sadece pas yapabiliyorum
    - frikiklerde uzaktan etkili vuruyorum
    - çok sakin ve hızlıyım
    - maç içinde sadece gerektigi yerde konusurum rakiple diyaloga girmem
    - hava toplarında çok iyi değilim
    - top kontrolüm iyi
    Ben Bunları 2 yıl önceye kadar yapamıyordum bunları yaptıktan sonra anladımki insanın sadece kendini keşfetmesi lazımmış :) Futbolda Her zaman Hırslı Olun Ama soğukkanlı oynayın gerektigi yerde çok sakin olun , takım çok heycanlı oynuyorsa yenilirken onları rahatlatmak için sakin oynayın ve takıma moral verecek paslar atın , yani arkadaşlarına her şey kontrol altında hissi verin ozaman o maç senin olur , bildigim çok şey var ama burdaki bazı arkadaşlarım 2 yılda ne çok şey ögrendin sen diyip yalancı durumuna düşürmelerini istemiyorum

yardımcı olduysam çok mutlu olurum .

Alıntıları Göster
    Bir yaz boyunca kendimden küçüklerle oynamak zorunda kalmıştım. Rahat rahat oynamayı o zaman öğrenmiştim. Okul başladığında baya bir gelişmişti tekniğim. Benim başıma gelen özgüvenin artması. Artınca da gerçek oyunumu oynamaya başlamıştım.

Not: Bu olduğunda sanırım 14-15 yaşlarımdaydım. 17 yaşındaki biri kendinden küçüklerle oynarsa biraz komik kaçabilir.

• quote:

bilgisayarın başında fazla vakit geçirme al topu bir duvar bul duvarla paslaş şut çek...düz bir yere aralıklarla çubuk gibi bişeyler dik toplu ve topsuz aralarından zikzak çizerek en hızlı şekilde diktiğin çubuklara çarpmadan geçmeye çalış dakika tut maximum düzeye çıkana kadar devam et ilk önce tosuz yap iyice hızlandıktan sonra toplu yap onunla da hızlandıktan sonra duvara şekiller yap çubukları belli yerlere tekrar dik hareket halindeyken başını kaldır ve hem çubukların arasından geç hem de o duvara çizdiğin şekillere top at bu şekilde sürekli devam etben futbolcuyum çalışmaya devam
    Yukarda da doğru yazmışlar ama sen bana güven ve dediklerimi yap bi bakmışsın sahada harikalar yapıyorsun ciddiyim

Alıntıları Göster
    Her gün bir arkadaşına şut çek veya sinir olduğun zaman topla şut çekmeye yönelik alıştırma yap ya da futbol kursuna yazıl herşeyi yapabilirsin bir de topa bakmadan 100m top sür her gün yap veya bir yerden bir yere topa bakmadan sür böyle böyle alışırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: black jack

Arkadaşlar ben 17 yaşındayım futbol demek benim için herşey ve futbol oynamayıda çok seviyorum ama bazı eksiklerim var örneğim top oynarken kafam hep aşşağıda oluyor tüm sahayı göremiyorum yani oyunu o yönden iyi okuyamıyorum ve çalımlarda zorlanıyorum yani anlamıyorum ama sanırım denge ile ilgili bir sorunum var (boyumda kısa 1,65)birde şut çekmede problemim var sert sut çekemiyorum ve isabetli gitmiyor forvet olarak oynuyorum oyun sitilim ise çok hızlı koşuyorum yorulmadan 90 dk ileride topa basıyorum son vuruşlarım iyi boyuma ragmen çok çok iyi kafa vuruyorum ve çok iyi top indiriyorum ama eksiklerimide geliştirirsem çok çok iyi olacak benim açımdan suan bir spor okuluna gitmiyorum onun için bana yardım edecek biri varsa veya bu konular hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim

sıksık maç ve antreman yap

• Merhaba arkadaşlar ben 15 yaşındayım boyum 1.67 çok hızlı değilim calimlarim da iyi değil ama paslarim sutlarim ortalarim ve free kick lerim harika mükemmel aralara falan süper paslarim atarım sizce altyapı ya seçilebilir miyim fikriniz nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CriminaLord

Merhaba arkadaşlar ben 15 yaşındayım boyum 1.67 çok hızlı değilim calimlarim da iyi değil ama paslarim sutlarim ortalarim ve free kick lerim harika mükemmel aralara falan süper paslarim atarım sizce altyapı ya seçilebilir miyim fikriniz nedir?
    arkadaşlar benimde futbolda bazı sorunlarım var yardım olursanız sevinirim.Ben futbol oynarken kafam hep yerde oluyor kafamı kaldıramıyorum neden bilmiyorum diğer bi sorunum ise sol ayağımı acil geliştirmem lazım lütfen öneri ve yardımlarınızı bekliyorum.
  • evde kendi kendine top sür harbi diyorum eskiden top bana geldiği an pas atardım ezbere oynardım
    ya şimdi ise evde öyle yapa yapa topu alıyom 1 çalım atıyom kimse yokmu bi çalım daha sonra pas garanti sonra forvete çık arasıra şut çek birsürü şeyler ben böyleyim
  • quote:

Alıntıları Göster
    sene:2013 futbolcu olan varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmage01

arkadaşlar bende de aynı problem var.halı sahada topla rahat değilim..
    ama sitenin parkında arkadaşlarla top oynarken çok rahatım ve baya teknik de oynarım.
    halı sahada ise iyi değilim.halı sahada çivili krampon giyiyorum ondan galiba diye düşünmeye başladım son günlerde.
    bu sorunun üstesinden gelmem için ne yapmam gerek?kramponlada normal ayakkabıda yada çıplak ayakda olduğu gibi topa hakim ve topla rahat olmak istiyorum..çalışabileceğim bi halı saha yok ben genelde evde top sektiriyodum ve bazı top kontrolü için hareketler yapıyodum bunlar bi nebze yardımcı oldu..şut içinde parka çıkıyorum..
    kramponla rahat olmak için ne yapmalıyım..evde yapabileceğim bazı hareketler alıştırmalar var mı ?

yardım ederseniz çok sevinirim
    çivili diyil normal krampon al

• quote:

Alıntıları Göster
    Dostum sana şöyle söyliyim ben de eskiden çok kötüydüm futbol konusunda. Yani şutlarım kötüydü, calım atamıyordum,heyecan yapıyordum, top kaptırıyordum sadece güzel orta açıyordum o kadardı. Daha sonra boyum birden uzadı. Ve şutlarım güzel olmaya başladı. Yani topa istedigim gibi sert vurabiliyorum. Birde üstüne her hafta halı saha maçı yaptık. O kadar çok maç yapıyordum ki anlatamam. Bu genellikle benden büyük kişilerle oluyordu. Ve birden baktım; calım atıyorum,top gelince gayet sakinim, şutlarım çok iyi, ara paslar atıyorum.. yani böyle, diyorlar ya herşeyin zamanı ilac. Aynı böyle. Zamanla pratik yap, 1 gunde 2 mac bıle yapabilirsin. Ama bu mumkunse halı saha olsun. Çünkü sokakta gelişemezsin bence. Ve gelişim göreceksin, emin ol. Ayrıca not olarak belirteyim hayatım boyunca hiç futbol klubüne gitmedim. Tamamen kendi taktiklerim ve kendi stilimle oynuyorum. Fena da sayılmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: d.nowitzki

Dostum sana şöyle söyliyim ben de eskiden çok kötüydüm futbol konusunda. Yani şutlarım kötüydü, calım atamıyordum,heyecan yapıyordum, top kaptırıyordum sadece güzel orta açıyordum o kadardı. Daha sonra boyum birden uzadı. Ve şutlarım güzel olmaya başladı. Yani topa istedigim gibi sert vurabiliyorum. Birde üstüne her hafta halı saha maçı yaptık. O kadar çok maç yapıyordum ki anlatamam. Bu genellikle benden büyük kişilerle oluyordu. Ve birden baktım; calım atıyorum,top gelince gayet sakinim, şutlarım çok iyi, ara paslar atıyorum.. yani böyle, diyorlar ya herşeyin zamanı ilac. Aynı böyle. Zamanla pratik yap, 1 gunde 2 mac bıle yapabilirsin. Ama bu mumkunse halı saha olsun. Çünkü sokakta gelişemezsin bence. Ve gelişim göreceksin, emin ol. Ayrıca not olarak belirteyim hayatım boyunca hiç futbol klubüne gitmedim. Tamamen kendi taktiklerim ve kendi stilimle oynuyorum. Fena da sayılmaz.

Alıntıları Göster
    Beyler ben futbolu çok seven bir insanım şuan yaşım 15 lise 1. sınıftayım . Küçüklüğümden beri futbolu sevmişimdir ama 3-4. sınıftan beridir kendimde bir özgüven eksikliği olduğunun farkına vardım. Futbola aşırı bir şekilde tutkum ve bağlılığım var hatta pes oynadığım yada maç izleyip halısahaya gittiğim için kız arkadaşlarımdan hep trip yedim :D neyse konuya döneyim . 4. sınıfta iken okultakımı seçmelerine girmiştim abimle aramda 4 yaş var . Abim çok iyi futbol oynar ama lise yüzünden bırakmak zorundan kaldı . Abim sayesinde beni okul takımına almışlardı ben 4. sınıfa gidiyodum diğer çocuklar 5.6. sınıfa gidiyolarda . işim çok zordu hiçbirşey yapamıyordum ayağıma gelen topa vuruyodum sadece . Hoca lisansımı çıkartmadı . O günden sonra futbolumda hep bir gerileme oldu . 8. sınıfa geldiğimde arkadaşım bizim kulübe gel dedi anneme sordm ama SBS var deyip geçiştirdiler . Abim burda Gemlik Sporda kaptanlık bile yaparken ben hiç oynuyamıyordum bu benim hem canımı sıkıyor hemde futbol oynayamadığım için çok üzülüyordum . Bu sene ( 9. sınıfta ) sınıf maçları için liste yapıyolardı ben adımı yazdırmadım utanıyordum :S daha sonra cesaretimi toplayıp maçlara ismimi yazdırmadan bir arkadaşımın yerine kaçak oynadım . İlk maçımız 11. sınıflarlaydı ben başlarda çok ta iyi değildim hatta maç oynarken hiçbir şeyi sağlıklı düşünemiyordum. Buna rağmen çok ta kötü oynamamıştım aslında 5 e 5 bir futsal maçı için iyi sayılırdı . Arkadaşım bendeki çekingenliği fark edip '' Hadi kardeşim yaparsın sen '' dedi . Ben gazı alınca top sürdüm . Kendime inanamamıştım maçı izleyen diğer arkaşlar iyi olduğumu falan söylediler bana bi güven geldi . Sınıfta arka sıramda oturan bir kız arkadaşıma ( psikolog olmak istiyormuş ) içimi döktüm . Bana yardım edebilceğini söyledi . Bende bu arada Bursaspor'daki Enes Ünal ' ın twitter hesabına falan bakıp neden olmasın diyordum kendi kendime . Ama işim çok zordu daha önce hiç kulüp yüzü görmemiştim ama karalıydım ve aşırı derecede istekliydim . Kız bana idman programları falan hazırladı ben şutlarımı ciddi anlamda düzelttiğimi fark ettim ama hala top kontrolü ve çalım konusunda sıkıntılarım var . Şu anki hedefim ise hızımı ciddi bir şekilde ilerletmek . Hızımı gerçekten geliştirmek istiyorum . Kızda futbolu sevdiğimi anlamış -zaten aslında anlamamak salaklık olur . Hangi mevki hangi numarayı giyer , hangi kramponu giyer hep böyle şeylerle kafayı bozmuştum bir ara -. Arkadaşlar bana gerçekten yardım edin lütfen futbolu herşeyden çok istiyorum . Yani bu işten para falan kazanmak istemiyorum tek hayalim BURSASPOR'da 77 numaralı bi forma :D hayallerim büyük ama peşinden koşmak istiyorum . Kendimi geliştirmek için her türlü şeyi yapmak istiyorum . Yeterki futbolum gelişsin . Okuduysanız lütfen yardım beyler . Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: KI21

Beyler ben futbolu çok seven bir insanım şuan yaşım 15 lise 1. sınıftayım . Küçüklüğümden beri futbolu sevmişimdir ama 3-4. sınıftan beridir kendimde bir özgüven eksikliği olduğunun farkına vardım. Futbola aşırı bir şekilde tutkum ve bağlılığım var hatta pes oynadığım yada maç izleyip halısahaya gittiğim için kız arkadaşlarımdan hep trip yedim :D neyse konuya döneyim . 4. sınıfta iken okultakımı seçmelerine girmiştim abimle aramda 4 yaş var . Abim çok iyi futbol oynar ama lise yüzünden bırakmak zorundan kaldı . Abim sayesinde beni okul takımına almışlardı ben 4. sınıfa gidiyodum diğer çocuklar 5.6. sınıfa gidiyolarda . işim çok zordu hiçbirşey yapamıyordum ayağıma gelen topa vuruyodum sadece . Hoca lisansımı çıkartmadı . O günden sonra futbolumda hep bir gerileme oldu . 8. sınıfa geldiğimde arkadaşım bizim kulübe gel dedi anneme sordm ama SBS var deyip geçiştirdiler . Abim burda Gemlik Sporda kaptanlık bile yaparken ben hiç oynuyamıyordum bu benim hem canımı sıkıyor hemde futbol oynayamadığım için çok üzülüyordum . Bu sene ( 9. sınıfta ) sınıf maçları için liste yapıyolardı ben adımı yazdırmadım utanıyordum :S daha sonra cesaretimi toplayıp maçlara ismimi yazdırmadan bir arkadaşımın yerine kaçak oynadım . İlk maçımız 11. sınıflarlaydı ben başlarda çok ta iyi değildim hatta maç oynarken hiçbir şeyi sağlıklı düşünemiyordum. Buna rağmen çok ta kötü oynamamıştım aslında 5 e 5 bir futsal maçı için iyi sayılırdı . Arkadaşım bendeki çekingenliği fark edip '' Hadi kardeşim yaparsın sen '' dedi . Ben gazı alınca top sürdüm . Kendime inanamamıştım maçı izleyen diğer arkaşlar iyi olduğumu falan söylediler bana bi güven geldi . Sınıfta arka sıramda oturan bir kız arkadaşıma ( psikolog olmak istiyormuş ) içimi döktüm . Bana yardım edebilceğini söyledi . Bende bu arada Bursaspor'daki Enes Ünal ' ın twitter hesabına falan bakıp neden olmasın diyordum kendi kendime . Ama işim çok zordu daha önce hiç kulüp yüzü görmemiştim ama karalıydım ve aşırı derecede istekliydim . Kız bana idman programları falan hazırladı ben şutlarımı ciddi anlamda düzelttiğimi fark ettim ama hala top kontrolü ve çalım konusunda sıkıntılarım var . Şu anki hedefim ise hızımı ciddi bir şekilde ilerletmek . Hızımı gerçekten geliştirmek istiyorum . Kızda futbolu sevdiğimi anlamış -zaten aslında anlamamak salaklık olur . Hangi mevki hangi numarayı giyer , hangi kramponu giyer hep böyle şeylerle kafayı bozmuştum bir ara -. Arkadaşlar bana gerçekten yardım edin lütfen futbolu herşeyden çok istiyorum . Yani bu işten para falan kazanmak istemiyorum tek hayalim BURSASPOR'da 77 numaralı bi forma :D hayallerim büyük ama peşinden koşmak istiyorum . Kendimi geliştirmek için her türlü şeyi yapmak istiyorum . Yeterki futbolum gelişsin . Okuduysanız lütfen yardım beyler . Teşekkürler

Alıntıları Göster
    tamam hepiniz ronaldosunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Deníz

Tsubasa izleyerek

Alıntıları Göster
    ben 15 yaşındayım arkadaşlar futbolu hayatımdaki her şeyden çok seviyorum ama eksiklerim var .Top sürerken hep topa bakıyorum o yüzden sahayı tam okuyamıyorum hız yaşıtlarıma göre çok fazla ama çalım yönünde eksiklerim var mesela 2-2 3-3 maç yaparken çalım yönünde karşı tarafı affetmem hızlı bilek hareketeleri ile geçer ve golümü atarım ama 5-5 yada fazla olduğunda pek çalım atmam nedense çalımları çok kolay yaparım ama 5-5 oynayınca pek çalım atamam
    inşallah cevap yazarsınız..
     Futbolda Teknik Nasıl Geliştirilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: futbolika

ben 15 yaşındayım arkadaşlar futbolu hayatımdaki her şeyden çok seviyorum ama eksiklerim var .Top sürerken hep topa bakıyorum o yüzden sahayı tam okuyamıyorum hız yaşıtlarıma göre çok fazla ama çalım yönünde eksiklerim var mesela 2-2 3-3 maç yaparken çalım yönünde karşı tarafı affetmem hızlı bilek hareketeleri ile geçer ve golümü atarım ama 5-5 yada fazla olduğunda pek çalım atmam nedense çalımları çok kolay yaparım ama 5-5 oynayınca pek çalım atamam
    inşallah cevap yazarsınız..
     Futbolda Teknik Nasıl Geliştirilir?

Alıntıları Göster
    tamam sende büyüyünce messi olcan

• quote:

Orijinalden alıntı: sysmon

tamam sende büyüyünce messi olcan

Alıntıları Göster
    vay be 6 yıl geçmiş :) amatörde yada halı sahada oynuyon mu ne ediyon
  • quote:

Orijinalden alıntı: BauglirXul

Bak arkadasım ben futboLcuyum boyum 1.75 kiLom 70 YapıLı ve dengeLi bir wucudum var. Hızım arkadaşLardan daha güçLü ve kasLı oLmama ragmen hepsinden fazLa geneLde 22 kişiLik 20 kişinin koştugu futboL maçLarında maçın en hızLısı oLurum.. Deparda ise baya bi uçarım.. Ama maçı geneLde sakin oynarım.. Tekniğim iyi. Çalımım iyi bunLar hepsi normaL seviyede cunku kendimi uzun süre kondisyona vermiştim.. Sana üç beş kücük öneride buLunucağım..

Hızın iyimiş güzeL ama kafanı kaLdırmıyarakki ben seni İBRAHİM ÜZÜLMEZ stiLine benzettim; ne kadar basarsan bas bir hiçden öteye gidemezsin. Kafanı kaLdırmayı örenmen için boş sahada kafanı indirmeden top sürmen gerekir.. Bunu sürekLi yap 5 dk yapıp aha örendim deme.. hergün yarım saat yap.. Şut için ise tüm enerjini ayakda topLamaLısın ve göndereceğin yeri gözünLe seçmeLisin; aLacağı fauseyi biLe gözünLe iLk çizmeLisin ki bunLarı saniyenin 5/1 i zamanda yapman gerek en geç. Gerisi senin kinestetik zekana kaLmış.. Eğer uygunsa geLiştirebiLirsin.. Çünkü Hooijdonk biLe 28 inden sonra öğrendi frikikLeri. Sert çekmek ancak uzakdan işe yarıyabiLir ama ondada ayarı biraz kaçırdınmı ormana yoLLarsın topu.. O yüzden şimdiLik sadece şutunu kLasLarını geLiştir.. ÇaLım için ise beyninLe düşünüp düşünürken çaLım atman gerekir.. Bir çaLım atıp aha oynatıyım şunu deyip pas vercek adam varken yada depara basıp geçip gitmek varken ikinci çaLım atmayı seçme ve bu çaLımı en zor durumLarda yap.. PasLarını her zaman adamın önüne doğru at.. İlk zamanLar sana kızabiLirLer ama senin sistemine aLıştıkdan sonra takımı domino gibi oynatırsın..

BunLarı yazıyorum fakat yazıLdıgı kadar koLay değiLdir iyi futboLcu oLmak.. Ben kendimi o kLasda göremiyorum.. Geliştireceğim uzun bir zaman var kendimi...

Bu arada bana AneLka derLer.. Çünkü azimsiz oynuyorum istediğim zaman takımı coşturuyor istediğim zaman akrep gibi yerinde saydırıyorum..

Unutma bu yazdıkLarım sadece TEORİ oLarak yazıLdı. Teori yapmak koLAydır.. Bunu Pratiğe çevirmek işin zor kısmı.. Ve ben gibi bir çok futboLcu bu pratikde takıLı kaLıyor

L leri niye büyük yazıyon.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.