Şimdi Ara

Futbol Dersleri: Ders 2: GALATASARAY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
0
Favori
1.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben sizler gibi bir takım tutmayan ancak futbolla çok ilgilenen birisiyim. türk futbolunun ilerlemesi için de tüm takımların doğruya ulaşmasını istiyorum. sizlerin de takımlarınızı tutarken ve desteklerken medyadaki futboldan anlamayan maymunlar yerine futbolun sistemi üzerine yazılar yazan bir futbol otoritesinin yazılarını buraya alıyorum umarım faydalanırsınız:

Futbolla inatlaşma (2)

Şimdi sıra geldi, futbolla geçen sezondan beri anlaşılmayan biçimde inatlaşan Terim hocaya... Hayret! Hayret ki, hayret! Sen, Parreira'nın sistemini Türkiye'de ilk uygulayan hoca ol...Sonra sisteme, mucidinden iki kat daha fazla tempo kat, pres alanını 40 metreye indir , vitesini 5'e çıkar ve bu müthiş atılımınla Türkiye'ye hayal bile edemeyeceği bir Avrupa Kupası kazandır. Sonra öyle bir miras bırak ki, çok akıllı ve usta bir hoca Lucescu da büyük başarılara imza atmakta zorluk çekmesin. Sonra, İtalya gibi tutucu bir ülkenin en eski kulüplerinden birinden teklif al ve git. Orada futbolun mantalitesini değiştir. Sonra Milan gibi dünyanın en büyük iki kulübünden birinin teknik direktörü ol...
    Ya sonra? Türkiye'ye dönüp, bütün güzellikleri yak... Kadroyu alabora et, yabancı transferinde hep gele at, üstelik bir sezon öncesinin başarılı yerlilerini de yedeğe veya tribüne at...Dahası da, o müthiş sistemi bir Fenerbahçe maçı kazandın diye üçlü eski modele çevir... Sonra yeniden lig biterken dörtlüye dön...
    Bütün bunlar İtalya'dan döndükten sonra şaşkınlıkla izlediğimiz Terim uygulamalarıydı. Neyse bu sezona geldik. Hasan Şaş gibi, sol çizgide Brezilya'sından tutun da, Liverpool, Roma, Bercelona, özetle Avrupa'da ve dünyada ne kadar lüks savunma sarayı varsa hepsini yıkan adamı, orta kalabalıkta, sağda oynatmaya uğraş...İşte, Gaziantepspor maçının son 12 dakikası... İki, eskilerin ünlü Brezilyalısı Garrincha modeli harika gol...
    Türk futbolunun hem en uzun ömürlü, hem de hamle zengini savunma üstadı Bülent Korkmaz'ı, Tamas gibi acemi bir gence neredeyse tercih etme sınırına gel, sonra Diyarbakır maçı imdada yetişip ayıpları ortaya çıkarınca yeniden takıma koy...
    Batista gibi, bu ülkede iki ceza alanı arasında en çabuk gidip gelen oyuncuyu satmaya kalk, sonra gör ki, illa ki şartmış.
    Hakan Şükür gibi yürekten Galatasaraylı çok etkili bir silahı almamak için gayret harca, sonra maddî imkansızlık yüzünden belki de zoraki mecbur ol...
    Ama gelin görün ki, aynı Fatih hoca, bana göre 1950 tipi oynayan Pinto'yu hâlâ takıma koyabilmek için sanki birilerinin sakatlanıp, ceza almasını bile bekliyor. Ümit Karan geçen sezon bu takımda 13 maç hiç oynatılmadı da, Pinto mu direkt oynayacak? Pinto'yu alıp, iki uzun Hakan-Lukunku formülüne dönmek, Fatih hocanın ne hocalığı, ne de müthiş sistemi ile bağdaşabilir.Sabri gibi dinamik bir oyuncu dururken bu icraat yapılır mıydı?
    Günümüzün Fatih hocasını her şeye rağmen Daum'dan ayıran bir özellik de var. Fatih hoca uyarılara, tabii herkesinkine değil, kulak kabartıp, bir de sahada gerçekleri görünce taşları yerli yerine koyabiliyor. Ama Daum, hâlâ yaptığının farkında değil... Ne söylenenlere, ne de yazılanlara kulak asıyor. Ama orası Fenerbahçe...Öyle çok darağacı vardır ki...

• Ben futbolu çok seviyorum GALATASARAY ı da.Benim hep hayat felsefem olmuştur.20 li yaşlarda idolum olmuştur GALATASARAY.Hep aslında gerçekleştirilmesi zor olan şeylerin nasıl başarılabileceğini ondan öğrendim.Uçmuyorum ,yazdıklarım tamamıyla doğrudur.Sıkı bir CİMBOM luyum herzaman gurur duydum.Bunları neden yazıyorum yukarıdaki yazarın düşüncelerini okudum KATILMIYORUM..!!!!Şimdi hayal olan şeylerin çalışmayla nasıl başarıldığını önce DERWALL sonra DENİZLİ ve en son olarak FATİH TERİM den öğrendim,öğrendik...Yazarımız doğru olan şeylerden bahsetmiş ama yazılarından bir TERİM antipatisi olduğu kesin.Yani klasik Türk beyni...!!Başarılı olan insanlara herzaman cephe almış bir insan beyni..!!Bu başarılı insanlar öldükten sonrada millet olarak kendimizi yerden yere vururuz nedense !!!:)Şimdi bunları yazmadan önce Fatih TERİM kimdir tanımak gerek?Beni ilgilendiren kısmından başlamak istiyorum.Öncelikle benim için bir bir antrenörden önce sıkı bir GALATASARAY lı.GALATASARAY ı hisseden onu bir bebeği gibi seven bir adam.Bu takıma futbolculuğunda hiç şampiyonluk zevkini yaşatamamış bir fani ama dönüşü muhteşem olmuştu..!!!Fatih TERİM GALATASARAYA a ilk geldiğindede aynı senaryo uygulanmaya başlamıştı.BU ADAMDAN HİÇ BİR ŞEY OLMAZ..!!!Ama örnek bir insan olduğunu daha o zamanlarda bu tip baykuşlara kulağını kapatarak göstermişti.Ondan sonrada Türk futbol tarihinde bir daha kırılamayacak olan 4 sene Lig şampiyonluğunu üst üste kazandırmıştı...!!!Hadi diyelimki sıkı bir çalışmayla düzgün bir sistemle bu yapılabilir.Türkiye ligindeki bu başarı benim için dğerinin yanında çok küçük kalmıştı.Yani UEFA ŞAMPİYONLUĞU'nun.Hangi türk fanisi günün birinde bir türk takımının bunu yapabileceğini söylerdi bir insanın dışında...Oda bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK. O türk insanın neler yapabileceğini defalarca kere söylemişti..!!!
    Lafi çok fazla uzatmak istemiyorum,yukarıdaki yazarın söylediklerine gelince TAMAS demiş;Bülent 35 yaşında futbolun son deminde süper oynuyor,yüreğiyle oynuyor ama artık bitmek üzere biz Bülent gittikten sonra ne yapacağız?Kimse bu soruyu soruyormu kendisine?Elbette bir insan hazırlanacak üstelik bu TAMAS denen futbolcuyu TERİM sadece 3 maç oynattı pes yani..!!!!Üstelik 19 yaşında ulusal takımında top oynuyor.BATİSTA ya gelince;Bu ülke gazeteleri magazin meraklısıdır Fatih TERİM in ağzından alamadıkları transfer haberlerini hep magazınsel bir biçimde yansıttı..!!!Bu oyuncuda heryere transfer oldu hiç TERİM,BATİSTA yı gözden çıkardım dedimi?Üstelik hemen hemen bütün hazırlık maçlarında oynattı.Bu nasıl satılacak futbolcuymuş anlamadım..!!!!PİNTO ya gelince;Arkadaşlar yapmayın 1950 lilerin futbolunumu oynuyor bu adam? yapmayın ne olur adamı hazırlık maçlarında ne yaptığını gördünüz .!!Almanları,İngilizler arkasından nal topluyordu..!!!!
    Özetle ; ben önce GALATASAYALI yım,sonra TERİM ciyim.TERİM hata yapmadımı, elbette yaptı,yapacakda.Bunu geçen sezon gördük.Yalnız şunu unutmayınki bu kadar başarılı bir takım yaratan bir insanın BU KADAR HATA YAPMA LÜKSÜ vardır..!!!!!
  • arkadaş bu yazıyı yazmadan önce bi danışsaydın sana bu yazarın fikirleri hakkında sana bir fikir verirdim. gerçi dikkat etseydin ilk paragrafta kendi belli ediyordu ama dikkatinden kaçmış. bu yazar terime herkes küfrederken türkiyede destek çıkamn ender yazarlardandır. ama bunu senin gibi terimci olduğu için değil terim doğruları yaptığı için desteklemiştir. ve ben hatırlıyorum adam daha terimin geldiği sene dediki bu terim GS ın başında olduğu müddetçe Türkiyede başka hiç bir klüp şampiyon olamaz. ve dediği de çıktı. bence bunları bilirsen daha sağlıklı düşünebilirsin.
  • Arkadaşım bana yazarın ismi lazım değilki,insanların ne söylediği önemli.Dün TERİM için başka bugün başka şey söyleyenler önce kendi rota analizlerini iyi yapmalı.TERİM aynı TERİM..!!! Hata yaptıysa onu güvendiği insanlar bu hale getirdi.Ama arkadaşım bu kadar başarılı olmuş bir insanın bırakın da bu kadar başarıdan sonra birazda hata yapma lüksü olsun.TERİM aynı TERİM değil diyenler e lütfen G.ANTEP-G.SARAY maçındaki Lukunkunun attığı golden sonraki yüz ifadesine baksınlar herşey orda saklı...!!!!!!
  • hatayı herkes yapar ayrıca fatih terim bir sihirbaz degilki bu kadar onun üstüne gidiliyor

fatih hoca ya güvenim sonsuz hata yapsa bile
  • F.Terim geçen sene son derece başarısız olmuştur bence. kaç tane adam aldırdı yine de takımını şampiyon gibi oynatmayı başaramadı. başkası olsaydı 10 kere kellesi uçmuştu ama ismi sayesinde tutundu. ama bu sene de başarısız olursa o zaman bilmem...
  • geçen yıl yabancı transferlerde sorun olması ve hakem faciaları bir şampiyonluga mal oldu bu yıl geçen yıl kaçırdıgımız şampiyonluk kupasını alacagız
  • Fatih TERİM geçen sene sadece yabancı futbolcuların kötü çıkmasından değil ,güvendiği (H.Ünsal,Ü.Davala,H.Şaş,Revivo gibi)futbolcuların oynamamasından başarısız olmuştur.Şampiyonluk maçlarınında evimizde Adana,Denizli gibi takımlara puan verilerek kaçtığınıda unutmayın...!!
  • denizli ve adana maçında kasıtlı maç yöneten hakemler yüzünden puanlar gitti ve sayılmayan goller verilmeyen penaltılar futbolcular napsın hakemler 100. yıl dalgasından şartlandı geçen yıl
  • KEMAL 100. yıl dalgasına 2 maçta da sizi yenip şampiyon olduk di mi ?
    İki maçta da hakemlerin 100. yıl şartlanması sebebiyle yenildiniz di mi ?
    Boş konuşma..
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by 100 de 100SINIRSIZSİNERJİ</i>
    <br />Ben futbolu çok seviyorum GALATASARAY ı da.Benim hep hayat felsefem olmuştur.20 li yaşlarda idolum olmuştur GALATASARAY.Hep aslında gerçekleştirilmesi zor olan şeylerin nasıl başarılabileceğini ondan öğrendim...
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>

Arkadaşım, yani öyle şeyler yazmışsın ki kendimi tutamadım. Tamam, GS ulaşılması çok zor başarılar kazanmıştır. Ancak, siz ne kadar kabul etmeseniz de GS nin arkasında (1987-88 yıllarından bu yana) kirli, şaibeli yapraklar var. Hatta 15 yıl önceki “Malatya faciası” bu sezon bizzat parayı alan dönemin Malatyalı futbolcuları tarafından itiraf edilmesiyle resmileşti. Sonraki maçtaki “Denizli faciası”na ne demeli!(o maçı izleyen bazı kişiler, 90. dk olmasına rağmen Denizlili futbolcuların, Almanya dan “kendilerine özel getirtilen” dopinglerin etkisiyle nasıl tazı gibi koştuklarını hayretle anlatıyorlardı. Nitekim hiçbir iddiası olmayan Denizli maçın son dk sında beraberlik golünü atarak hem Beşiktaş ı şampiyonluktan etmişler, hem de zengin(!) olmuşlardı. Bildiğiniz gibi bu sezonda BJK nin şampiyonluğu son 3 haftada liderken maalesef 15 yıldır şampiyon olamayan GS tarafından“satın alınmıştı”. (Kusura bakmayın ama bu olay için en hafif kelime budur)

Daha sonra demişsin ki: ”4 yıl üst üste şampiyon olarak tekrarı imkansız bir başarı kazanmıştı”. 1992-93 sezonunu hatırlarsın herhalde. Son üç sezonun şampiyonu-bunlardan biri namağlup- Beşiktaş 4. şampiyonluğunu rakibi GS nin A.Gücü ne 8 gol(!) atıp averajla şampiyon olmasıyla kaptırmıştı. Beşiktaş da o sezon A.gücü ne fark atmıştı ama burada bir fark vardı. Birincisi Beşiktaş o dönemlerin, şampiyonluklara ambargo koyan, eşsiz, “yenilmez armada” sıydı. Ve Türkiye liglerinde “çift haneli gol rakamlarına” ulaşan tek takımdı ve farklı skorlara zaten alışıktı. İkincisi ise, A.gücü kalecisi Zalad, şampiyonun belirleneceği ligin son maçında ilk yarıda 5 gol yemişti. O maçtan sonra da bir daha ortalara çıkmadı. Çünkü parasını alıp ülkemizi terk etmişti. Gördüğün gibi bu olayla da Türk Futbol Tarihi “değiştirilmiştir”.

İzmir de Fatih Terim, “Göztepe yi küme düşüren teknik direktör” olarak bilinir. Bildiğim ve futbolu yakından takip edenlerin de bildiği bir şey de F.Terim in yıllar önce bir maçta hakemi dövdüğü için bütün futbol hayatı(futbolcu-antrenör) bitiyorken “hatırlı kişiler” in araya girmesiyle küçük bir cezayla yırtmasıdır. Fatih Terim in GS ye geldiği ilk sezonda ise Beşiktaş ın başına da Rasim Kara gelmiş ve bir yerli antrenör furyası başlamıştı. O sezon Beşiktaş, Sergen li, Şifo Mehmet li, Ertuğrul lu, Recep li, Alpay lı, Mrmiç li, ve “kara boğa” Amokachi li kadrosunun müthiş futboluyla medyanın favorisi olmuş ama hakem hata(!)ları şampiyonun yine el değiştirmesine neden olmuştu. Ama bunlar öyle hata(!)lardı ki... berabere giden İst.-GS maçının 98. dk sında ismine şarkılar yazılan(!) Ahmet Çakar ın kendini bariz bir şekilde atan Arif e hem de 40m den penaltı çalması ve gs yi galip getirmesi. Van-Beşiktaş maçında Sergen in kullandığı 90 a giden frikik in çok net şekilde barajdaki bir Van lının smacıyla kesilmesine rağmen penaltının verilmemesi. Şampiyonluğu belirleyecek olan ligin son haftalarındaki Beşiktaş-GS maçında tek kale oynayan ve girdiği net pozisyonlardan sadece birini atarak maçı 1-0 önde götüren Beşiktaş ın, önce bir çarpışma sonrası kendini artistçe yerlere atan Bülent in hakeme Amokachi’yi “bedava” attırması(dün gibi hatırlıyorum. Amokachi topu önüne atmış deparla gs yarısahasına giriyordu. Bülent topla Amokachi nin arasına girdi ve çarpıştılar. Yani asıl müdahaleyi Bülent yapmıştı), sonra da hala mağlup olan gs yi 84. dk da yine hakemin uyduruk penaltısıyla kurtarması unutulacak şeyler değil! Ancak o sezon GS ye 20 küsür penaltı çalındığını da düşünürsek bu normal!!! Ayrıca o <b>sezonun sonunda Fener taraftarının “Gerçek Şampiyon Beşiktaş a sevgiler” diye bir pankart asması çok anlamlıydı.</b> Zaten o sezonun sonunda da medya da Beşiktaş ı “Gönüllerin Şampiyonu” ilan etmişti.[/] ve Beşiktaş yine “Gönüllerin Şampiyonu” olarak avutuluyor ama yıldızları takıp övünen başkası oluyordu. Ayrıca böyle bir takımı şampiyon yapamadığı için uçan kelle Rasim Kara nınki, omuzlara alınan da Fatih Terim oluyordu.

Terim in 2. senesinde ise yine doğru dürüst futbol oynayamayan ama Terim in futbolculuğundan kalma “hakemle oynama ve etki altına alma” stratejisini çok iyi uygulayan ve Hagi faktörüyle şampiyonluk kovalayan bi GS vardı. Fener ise daha iyi durumdaydı ve 9 puan fark atıp liderliğe kurulmuştu. Ancak ne olduysa yine hakem hataları(!) devreye girdi ve Fener e verilmeyen, GS ye verilen penaltılar ve kararlar ile 9 puanlık fark birkaç haftada kapanmıştı. Sezon sonunda gülen yine GS, 9 puanlık farkı müthiş(!) bir şekilde kapatan Terim yine omuzlardaydı.

Terim in 3. senesinde 2 kez üst üste şampiyon olmuş takıma “devlete vergi vermeyip de kaçırılan paralarla” ve hiç düşünülmeden bankalardan alınan borçlarla yıldız isimler eklenirken, Seba nın Beşiktaş ı önce vergisini ödüyor, borç almıyor, kalan paralarla da Scheffer, Hengen gibi isimleri alarak oluşan bu haksız rekabette şampiyonluk kovalıyordu. Ancak yine ikinci oluyordu. ama bu sezonda da dikkat çeken, ne zaman GS ye yaklaşılsa(puan olarak) hakem hatalarının artmasıydı.

4. senede ise artık 3 sene üst üste şampiyon olmuş, birbirini çok iyi tanıyan ve belli bir sistemi oturtan ama hala Avr. Ş.L. de gruplardan çıkamayan bir GS vardı. O sezon Beşiktaş yine mütevazi kadrosuyla şampiyonluk kovalarken GS, Hagi li, Popescu lu, Tafarel li kadrosu ve ilk senelerde olmayan Okan,Emre,Suat faktörüyle ligde favoriydi. O sezon da Beşiktaş, 13 puan farka varken aldığı üst üste 12 galibiyetle adeta bir mucizeyi gerçekleştirmiş ve 13. maç olan İnönü deki BJK-GS maçına çıkmıştı. O maçta “stajyer antrenör” Brigel öyle bir çözmüştü ki GS yi, cimbom u hiç böyle görmemiştim. Beşiktaş 1-0 da öndeydi ama bu sefer de Fevzi nin ıskasıyla mucize şampiyonluk elden kaçıyordu. Ve cim bom 4. şamp. kazanıyordu.

Gs bu 4 sezonun sonunda süper bir başarıyla bir UEFA şampiyonluğu kazandı ama buraya gelene kadar da çok ah aldı. İşte bu “geçmiş defterler” adamın yüzünü kızartır...

Şimdi bunlar geride kaldı tarih de herşeyi yazdı. şu anda 100 milyon$ a yakın vergi borcu silindiği halde 100milyon$ eski, 100 milyon$ da kredi borcu olmak üzere 200 milyon$ borcu olan ve bir türlü ideal kadrosunu bulamayan, futbol oynayamayan bir Galatasaray ,
    Aynı pozisyonda bulunan ama bu kadar borcu olmayan bir Fenerbahçe,
    Ve geçen sezon ligin en iyi futbolunu Gençler le birlikte oynayan, borç yapmadan, rekorlar kırarak bileğinin hakkıyla ve İnönü deki GS maçıyla süper bir finişle şampiyonluğunu ilan eden bir Beşiktaş var.

Son olarak şunu söyleyeyim; Terim futboldan anlamayan bir adamdır demiyorum. Mutlaka iyi bir teknik direktördür. Ancak onu iyi teknik direktör yapan özelliklerin teknik, taktik düşüncesi değil de hırsı ve kazanma azmi olduğunu düşünüyorum. Zaten Hakan Şükür de bir süre önce “bizim dönenimizde sistem diye bir şey yoktu. Herkes elinden geleni yapıyordu. Benim defansa gelip yardım etmem sistemden falan değil, özverimdendi” gibisinden açıklamalar yapmıştı. bu başarılarda Terim in birçok yerden destek aldığını (özellikle geldiği ilk 2 sezon) ve Terim in bu desteklerle “marka” yapıldığını düşünüyorum. Geçen sezona bakarsak da sezon başı ve içinde milyonlarca dolar harcatıp da bir çok oyuncu aldırıp yollamasına rağmen bir türlü takımına “kazandıracak futbol” oynatmamış ve bence hiç hak etmediği bir ikincilik kazandırtmıştır.

Son olarak dediğin gibi önce Galatasaraylı, sonra Terim ci olmak ve kimseyi kulübün üstünde tutmamak gerekir. tabi ki böyle kredisi olan bir adamı bir sezonda asmamak lazım. Ancak görünen köy de kılavuz istemez. Bir sezon daha bekleyip görmek lazım ama birilerinin de F. Terim karizması altında fazla ezilmeden bu kadar transfere rağmen doğru dürüst futbol oynayamayan takımın hesabını da sorması lazım bence.

kusura bakmayın çok uzun oldu. Saygılar...
  • fatihy

geçtigimiz sezon hakemlerin destegini inkar etme cümle alem biliyor ilk oynanan gs bjk macında kasıtlı olarak verilmeyen penaltı ve zagoya verilmeyen kırmızı kart vardı sen pozisyon bul hakem vermezse napıcan 2.ci derbide zaten iş bitmiş futbolcular napsın ilhana zaten hakemin kırmızı verecek yüzü yoktu kardeşim atı alan üsküdara geçti senin anlayacagın bu sene hakem facialarını görmek istemiyorum [bandt]
  • ben futbol konusundaki bilginiz artsın ve türk futbol taraftarının bakış açısı biraz olsun değişsin diye diye tarafsız bir yazı yazdım ancak gördüğüm üzere siz yine fanatikliğinizi konuşturuyorsunuz o sebeple bu topici sizlere terkediyorum. kolay gelsin...
  • "yavuz hırsız evsahibini bastırır" mış.

Malcolm bu laf sana değil ha. o kendini bilir...
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by fatihy</i>
    <br />KEMAL 100. yıl dalgasına 2 maçta da sizi yenip şampiyon olduk di mi ?
    İki maçta da hakemlerin 100. yıl şartlanması sebebiyle yenildiniz di mi ?
    Boş konuşma..
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    komiksin 2 maçla şampiyon mu olunur? inanalmaz şekilde somut hatalarla şampiyonluk bjk'ye hediye edildi bence...eywallah hakem hatasıdır dielim ama neden tek bi tanesi bjk'nin başına gelmedi de gs kurban oldu bunlara..
  • cezasahası dışındaki harekete verilen penaltı, herkesin birbirine girdiği pozisyonda sadece Sergen e verilen kırmızı, gole giden Tümer i indiren adama sarı rakibi itip tepki gösteren Tümer e kırmızı, o çok konuştuğunuz hakkınızın yendiği(!) Adana maçında Cafer i tekme tokat indirdiğiniz halde verilmeyen penaltı, yine feryat ettiğiniz Gençler maçında Philip i yaka paça indirdiğiniz halde verilmeyen penaltı ve utanmadan "hakkımız yendi" feryatları. Sami yen e cimbom un gömüldüğü maçta Ronaldo ve Pancu ya verilmeyen 100 de 1000000 penaltıların verilmemesi ve yalaka medyanızın haftalarca Hasan ın pozisyonun tartışması vs.....

bunun gibi birçok olay var. size garip gelen yıllarca sizi kollayan hakemlerin artık düzelmeye başlamalarıyla sizin maçlarınızda "biraz" adaletli maç yönetmeleri. bir sezonda 20 küsür penaltıları, çalınan şampiyonlukları unutturamazsınız. hakemlerden yana sizin konuşmaya hakkınız yok. kendi maçlarınıza ve doğru dürüst pas,atak yapamayan takımınıza biraz ilgi gösterirseniz belki faydası olur. Artık hakemlerden medet ummayın. alacağınızı aldınız.

bu propagandayı bütün gs medyası yapıyor. çünkü 100.yıllarında bu takımın kesinlikle rezil olacağını biliyorlar ve avanta peşindeler. neymiş efendim Beşiktaş 100. yılında hakemlerle şampiyon olmuş da bizi de yapmalılar. geçiniz bunları. biraz hazmetmeyi öğrenin. Türkiye nin en güzel top oynayan takımı şampiyon oldu hem de sizin önünüzde şampiyonluk turu attı. beraberliğin yettiği maçta farkı kaçırarak 1-0 a razı olduk. var mı bunun ötesi... şampiyon olucam diyorsan böyle aciz kalmıcaksın...
  • kavuraki sen de boş konuşma..boşverin geçen seneyi önünüze bakın artık.
    100 yılınızda şampiyon olamazsanız bakalım ne yorum yapacaksınız onu merak ediyorum.
    Sizin teorinize göre 2005'de GS'nin 2007'de de FB'nin şampiyon olması kesin...

Bırakın be kardeşim.Boş konuşmayııııınnnn....
  • +1 bu sene şampiyon Galatasaray başka kimseye şans tanımıyorum...
  • 2005 'e ne kaldıki
  • Galatasaray daha ne yapsın !!!

Türkiye'de onun başarılarına ulaşan bir takım daha varsa ben tek kelime daha söylemiyeceğim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.