Şimdi Ara

Fulya Yokuşu'nu çıkabilen var mı? Gördüğünüz en dik yokuşlar.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
4
Favori
21.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arabaların bile 1. Vitesde zor çıktığı meşhur İstanbul Fulya'daki yokuş. Bildiğiniz daha dik yokuşlar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 1 Temmuz 2015; 23:45:58 >

• Sisli Etfalin arkasindaki yokus mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shedower.

Sisli Etfalin arkasindaki yokus mu

Hocam fotoğrafını atıyorum.
  • başıbüyük kayışdağı yolu

• Fotoğrafta karşı tarafta yokuşun başlangıç bölümü çıkmış yandan görünüyor. Oradan sonra yokuş daha da dikleşiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 15 Şubat 2015; 12:19:12 >
  • Karistirmisim o zaman o yokusu hic gormedim

• quote:

Orijinalden alıntı: Shedower.

Karistirmisim o zaman o yokusu hic gormedim

Bu yokuş İstanbul'un en meşhur yokuşlarından biridir. Yolunuz Fulya'ya düşerse bir çıkın. O yokuştan CarrefourSA'ya dönülen bir yol var orası daha da dik. Bildiğiniz daha dik yokuşlar var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 15 Şubat 2015; 12:27:46 >
  • Yokuş diye buna derim:

(İzmit santral yokuşu)

• haftada 3-4 kez cikiyorum o yokusu abartilacak bir yokus degil el freni varolduktan sonra cikilamayacak yokus yoktur

• quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

haftada 3-4 kez cikiyorum o yokusu abartilacak bir yokus degil el freni varolduktan sonra cikilamayacak yokus yoktur

Hiç durup arabayı kaldırmayı denediniz mi? Kaçıncı vitesde çıkıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 15 Şubat 2015; 12:34:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

quote:

haftada 3-4 kez cikiyorum o yokusu abartilacak bir yokus degil el freni varolduktan sonra cikilamayacak yokus yoktur

Siz birde Taksimde The Marmara otelinin arkasın daki yokuşu görün. Kazancı yokuşundan dünya sağlık sokağına çıkanı. Otel içinde sokak başına göre 5 kat kot farkı var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RONNIE

quote:

Orijinalden alıntı: YER_UCAGI_34

quote:

Siz birde Taksimde The Marmara otelinin arkasın daki yokuşu görün. Kazancı yokuşundan dünya sağlık sokağına çıkanı. Otel içinde sokak başına göre 5 kat kot farkı var.

Hocam bu yokuşla ilgili bir konuda bir adam gelip ben 97 model Renault Broadway ile Fulya Yokuşu'ndan 3. Vitesle çıktım hatta araba 4'ü istedi tam atacakken yokuş bitti yazmış. Ben inanmadım. Sizin dediğiniz yokuş da çok dikmiş.

• Valla çok da dik görünmüyor aslında ne yalan söyleyim.. Benim bildiğin yokuşları meşhur olan yerler, Dolapdere tarafındaki ara sokaklar, Eyüp sahil yolunda ki yukarı çıkan ara sokaklar , Mecidiyeköy profilo avm nin oralardaki ara sokaklar. Hele İzmir de görünen yokuş çerez tadında bir yer.. Benim bildiğim yokuş demek dik rampa olur o tatlı bir yokuş olmuş :)

Hele bir de yüzyıl oto center ' ın içinde ki sokakları görmeniz lazım. Hem dik yokuş hem de adamlar yer yok diye sıfıra sıfır parketmişler satılık araçları.

Bazen düşünmüyor değilim oturtuğumuz apartman çok dik bir sokak ta olsa idi her gün gir-çık parkederken balataları çabuk bitirirdik :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MhmT 106 GTI -- 15 Şubat 2015; 13:05:12 >
  • Beykoz ve Gültepe de ki birçok yokuş bundan diktir. Gültepe ilkokuluna çok yakında bir sokaktaki yokuş efsanedir. Rampa bitiminde sağa keskin dönüş vardır, hızlı girmek imkansızdır, yoksa tamponu elinize alırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: MhmT 106 GTI

Valla çok da dik görünmüyor aslında ne yalan söyleyim.. Benim bildiğin yokuşları meşhur olan yerler, Dolapdere tarafındaki ara sokaklar, Eyüp sahil yolunda ki yukarı çıkan ara sokaklar , Mecidiyeköy profilo avm nin oralardaki ara sokaklar. Hele İzmir de görünen yokuş çerez tadında bir yer.. Benim bildiğim yokuş demek dik rampa olur o tatlı bir yokuş olmuş :)

Hocam fotoğrafa yazmıştım fotoğrafta yokuşun başlangıç bölümü görünüyor oradan sonra çok dikleşiyor. Kaldırımları basamak şeklinde yapmışlar basamaklardan bile yürüyerek zor çıkılıyor. Basamaklar aşağı doğru eğik duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 15 Şubat 2015; 12:58:05 >
  • İstanbul'da siz yokuş çıktığınızı mı sanıyorsunuz?

Ankara'da Dikmen, Atapark gibi bölgelerden 60 dereceden fazla yokuşlar var.
  • Egimi ne kadar acaba? Soyle bir liste buldum dunyadan...

http://www.foxnews.com/travel/2014/03/03/worlds-steepest-roads/

• Aslında haklısın hocam methini çok duydum Fulya yokuşunun :) Allah tan yokuşlu yerlerde oturmuyoruz
  • Herkes kendi yokuşunu övüyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demekki kağıthane gültepe taraflarını görseniz napacaksınız
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.