Şimdi Ara

Fullmetal Alchemist (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
2
Favori
10.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Death note 'dan sonra beğendiğim nadir animelerden. Brotherhood daha iyi e ayrıntılıdır bu arada kesinlikle onu izleyin. Karekterin adını tam hatırlamadım ama köpeği ve kızı olan o bilim adamının yaptığı aklma geldikçe hala deli oluyorum.
  • Karpuzcu. kullanıcısına yanıt
    Yahu dostum sen beni bilgisizlikle,işten anlamamakla aşağılamaya çalışacağına önce "hıaaaa full metal süper lan nasıl beğenmez benim favori animemi" tarzındaki çocuksu üslubunu değiştir.
  • Benimde hosuma gitmedi cok fazla hocam. 8 verdim myanimelist'de, brotherhood da cok iyi degildi. Bi hellsing ultimate, kaze no stigma, zero no tsukaima degil. Tabi kisisel zevkim benim, hikayenin yavas islenisi ve sıkıcı aksiyon sahneleri sinirimi bozdu, ayrica okadar kadin karakterin icinde romantizm ogesi yerlerdeydi. Hikayenin islenisi yavas olmasindan ziyade gayet iyiydi ancak ana karakterlerin bayagi gucsuz olmasi hosuma gitmedi. Neyse en azindan bleachda her zaman oldugu gibi nakama power-up ile her dovusu kazanmalarindan iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Outsider -- 29 Temmuz 2013; 21:47:05 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fermiyon -- 8 Ağustos 2013; 19:50:46 >
  • aa tesadüfe bak ben de soundtrack koymaya gelmiştim. ilk seriden bratja, sözlerden dolayı anime için yazıldığını düşünüyorum.

• İyi ki bu konuya pek girmiyorum, yoksa kan çıkarmış.

Yüzüklerin Efendisi ile ilgili şöyle bir söz vardır. "Dünya ikiye bölünmüştür, Yüzüklerin Efendisini okumuş olanlar ve okuyacak olanlar." FMA, anime dünyasının Yüzüklerin Efendisidir. Yıllarca aldığı en iyi anime ödülleri ile zaten bunu kanıtlamıştır.
  • Aynen öyle dostum 2000'li yılların en iyi animesi kesinlikle fma'dir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilk izlediğim anime fma ve fma brotherhood (başkada anime izlemedim zaten yeni başladım animeye)

bayılıyorum bu animeye 20 yıl yayınlansa izlerim şerefsizim

not: hocam o ana başlıkdaki açıklamaları bi spoiler a al istersen izlemeyen vardır
  • Kesinlikle izlediğim en iyi anime Fullmetal Alchemist Brotherhood.
  • Zamanında bilgisayara tüm bölümlerini indirip cep telefonunun çalıştırabileceği şekile getirmiştim. Hafıza kartında sadece FMA ve Death Note vardı.. Lise son sınıf olduğum için sormazlardı napıyosun sen diye.. Kulaklığı takar izlerdim sınıfta
  • Felsefe taşının gerçek hayatta da asırlar boyunca arandığını bileneniz var mıydı ? Fma serisini izlemeden önce de simya hakkında az buçuk bilgim vardı ama felsefe taşının dahi gerçek hayattan bir uyarlama olduğunu öğrendiğimde çok şaşırdım açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Siyah.

Felsefe taşının gerçek hayatta da asırlar boyunca arandığını bileneniz var mıydı ? Fma serisini izlemeden önce de simya hakkında az buçuk bilgim vardı ama felsefe taşının dahi gerçek hayattan bir uyarlama olduğunu öğrendiğimde çok şaşırdım açıkçası.

serinin her yönü gerçek hayattan alınma zaten, kapıların üstündeki semboller hatta o dünyanın haritası bile.

fakat felsefe taşı bana kalırsa biraz da bizim dünyamızdaki "para" olgusunu andırıyor bana.

• Droogie D kullanıcısına yanıt
    Sembolleri biliyordum ama dünya haritasını ilk defa duydum. Biraz açma şansınız var mı ? Ek olarak Elric kardeşlerin babası Van Hoenheim'de tarihte yaşamış bir kişilikten esinlenerek oluşturulmuş bir karakter. Forumda tıp okuyan birisi açıklamıştı ama aklımda kalanlar, sanırım simyacı olduğu ve insan dönüşümünü gerçekten denediği idi. Dönemine göre tıp bilgisi çok yüksekmiş ve kendi mezar taşına latince olarak unutuğum ama önemli bir şeyler yazdırmış. Son cümle çok açıklayıcı oldu

Bizim dünyamızdaki felsefe taşı ise kesinlikle insanın maddiyat hırsı ve ölümsüz olma arzusunun bir yansıması. Mitolojik Tanrılar gibi ortaya çıkan bir kavram ve tıpkı onlar gibi asırlarca simyacıları peşinden sürüklemiş.
  • FMA'nın ilk serisini izledim. İkinci seriyi izliyorum, şuan. Farklar çok gözüme battı. Ard arda izlediğimden sanırım. Hughes'in ölmesi ikisinde de acıttı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Siyah.

Sembolleri biliyordum ama dünya haritasını ilk defa duydum. Biraz açma şansınız var mı ? Ek olarak Elric kardeşlerin babası Van Hoenheim'de tarihte yaşamış bir kişilikten esinlenerek oluşturulmuş bir karakter. Forumda tıp okuyan birisi açıklamıştı ama aklımda kalanlar, sanırım simyacı olduğu ve insan dönüşümünü gerçekten denediği idi. Dönemine göre tıp bilgisi çok yüksekmiş ve kendi mezar taşına latince olarak unutuğum ama önemli bir şeyler yazdırmış. Son cümle çok açıklayıcı oldu

van hohenheim paracelsus isimli bir tıpçıdan/simyacıdan alıntı.

dünya haritası mevzusunu yıllar önce ekşi'de okumuştum, kafaya takıp fma ve fma: brotherhood'un başlıklarındaki tüm entry'lere baktım ama göremedim. elbette bazı insanlar ishbal'in ortadoğu, amestris'in genel olarak hitler almanyası, drachma'nın sovyet rusya, xing'in tüm asya oluşunu yazmış ama spesifik olarak o entry'yi bulamadım. o entry'de adam belli yerleri işaretleyip dünyamızdaki bazı yerlere benzetmişti ama bu benzetme şekil olarak sadece, dünyamızdaki durumları tıpatıp alınmamıştı.

nedense aklımda amestris'in türkiye'nin doğusu ve desert area'nın karadeniz olduğu kalmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Droogie -- 28 Ocak 2014; 22:50:35 >

• Animeyi 13. Bolumlerde birakmistim simdi sifirdan mangayi okumaya basladim mangasi daha guzelmis.

• Fma brotherhood tamamen mangadan uyarlanma. İlk seri ise 25-30'lu bölümlerden sonra mangadan tamamen ayrılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zuko_35 -- 29 Ocak 2014; 1:09:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuko_35

Fma brotherhood tamamen mangadan uyarlanma. İlk seri ise 25-30'lu bölümlerden sonra mangadan tamamen ayrılıyor.

Kanka onu sormadım ki :D

• İlk seriyi sevmemiş olabilirsin diye yazdım Bu arada ilk seriyi izlemeden 2.seriyi izleyenlerde de sıkıntı olabiliyor. Çünkü brotherhood'un ilk 14-15 bölümü ilk seride olduğu için olaylar hızlı anlatıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zuko_35

İlk seriyi sevmemiş olabilirsin diye yazdım Bu arada ilk seriyi izlemeden 2.seriyi izleyenlerde de sıkıntı olabiliyor. Çünkü brotherhood'un ilk 14-15 bölümü ilk seride olduğu için olaylar hızlı anlatıldı.

İzlerken sikilmadim ama cokta baglamadi beni. Ama mangalari bitireyim fma'yi ingilizce altyazili en bastan, fma:b'yi de turkce altyazili izlemeyi dusunuyorum. İlerki bolumler cok guzel galiba. Cok hayrani var serinin.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.