Şimdi Ara

Full Tower Kasa Tavsiyesi (Alındı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
4.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1- Tavan ile anakart arası dar olmayan (radyatör+2 fan sığabilmeli)
    2- En az 33 cm ekran kartı mesafesi
    3- Tabanda 32 cme kadar koyabileceğim radyatör boşluğu
    4- 23 ve 18 cm fan yerleri olan
    5- Yan panel pleksi ( en az kapağın % 70i pleksi olmalı ya da şeffaf işte herneyse :) )
    6- Corsair Obsidian 800 gibi şekilsiz olmayan
    7- Kablo gizleme, soğutucu montaj boşluğu ( gerçi bunlar standart oldu artık)

Temiz kullanılmış ve kargoyu yarı yarıya paylaşabileceğim bir kasa da aklıma yatarsa alabilirim. Teklif verebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aysat -- 5 Ocak 2013; 21:44:02 >

• Senin derdinini dermanı CORSAİR de hiçbirinde sorun yaşamazsın...!!!

CORSAIR OBSIDIAN SERİSİ™ 800D FULL TOWER ATX PENCERELİ KASA

http://www.vatanbilgisayar.com/Bilgisayar%20Kasas%C4%B1/corsair-cc800dw-obsidian-serisi%E2%84%A2-800d-full-tower-atx-pencereli-kasa/productdetails.aspx?I_ID=42825

• abi kasa çok şekilsiz ya. o kadar para bayılacaz tipi olmasın mı yani
  • Ülkemizde satılmıyor sanırım. Olsa düşünebilirdim. Aşırı pahalı bi kasa düşünmüyorum

• Merhaba
    Sn. Aysat bende eski Ttake shark kasamı değiştirirken 2 kasa arasında kaldım.Aerocool ve xigmatek.
    Sonra Xigmatek aldım.Yan penceresi hiç hoş değildi bence ama sonradan kendim o C şeklindeki pencereyi değiştirdim.
    Xigmatek Elysium kasanın inceleme linkini veriyorum.

http://www.techpowerup.com/reviews/Xigmatek/Elysium/1.html

Ben vatandan almıştım.(3 ay önce)ama şimdi stokta yok.Forumdada bir arkadaşın satılık ilanı vardı hatırlağım kadarıyla hemde yeniydi.

Buda benim kasa:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apple59 -- 29 Aralık 2012; 23:34:09 >

• Bu kasaya ben de rastladım hocam ama pek sarmadı bana. tabi gömeden konuşmamak lazım
  • Şuan başka alabileceginiz kasa yok türkiye sınırları içinde.İstediginiz her şey 800D var kaldı ki bence en şekil kasalardan tabni ama zevk meselesi.Onun dışında elsyum var tabana fan olmaz,aercool strike x zaten kasa olarak elsyum un aynısı sadece hdd slotları yana bakıyor ve haf x var ama onada mod lazım ve tabana da rad koyamazsınız.800D tipini begenmedim derseniz ben olsam eslyum alırdım 360 tepeye sallardım,öbür radı ya arkaya asardım ya da dvd yerine takardım.
    Haf

eslyum

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• bu c70ler full tower değil ama 2 tane 240lık radyatöre izin veriyor ve iç hacmi de baya geniş. o da listemde şu an
  • MidTower fakat tanımlara takılmayın sadece.Kasaya 360+240 şeklinde bir çok rad takan kullanıcılar var

Kasayla ilgili geniş bir incelemem vardı Corsair Vengeance C70 Gaming Case [Kullanıcı İncelemesi]

Full Tower Kasa Tavsiyesi (Alındı) Full Tower Kasa Tavsiyesi (Alındı)

Full Tower Kasa Tavsiyesi (Alındı) Full Tower Kasa Tavsiyesi (Alındı)

Full Tower Kasa Tavsiyesi (Alındı)[simage][/simage]

• fotoğraflar için teşekkür ederim. ciddi potansiyeli var kasanın. iç hacmi mid towerlara göre hayli büyük. ama fiyatı yüksek geldi bana kasanın. kalite de ortada ama aklımdaki kasa bu mu bunun cevabını vermek hayli zor. pişman da olmak istemiyorum
  • Türkiye şartlarında su sogutma için alınabilecek en iyi fiyata kasalardan biri bu.Zaten yukarıdaki bahsettiginiz özelliklere ait kasayı 500 den aşşagı bulmanız zor
  • Bu arada aradıgınız özelliklere göre bir kasa yok.Su sogutma yapacaksanız 18 ve 23 Cm fanın zaten mantıgı yok.Hava sogutma derseniz haf x i tercih(bana göre vasat bir kasa su sogutma açısından)Eger su sogutma yapacagım en uygun fiyata alabilecegim ne derseniz c70 i tercih etmeniz mantıklı
  • elimde büyük boyda fanlar olduğu için onları da kullanmak istedim. mesela alt ve üste 240lık radyatör ön tarafta 18 ya da 23 cm fan yan kapağa da 12 ya da 14 cm fan şeklinde.
  • Aslında 800D istediğin neredeyse herşeyi verebilir ama anladığım kadarıyla tipini beğenmiyorsun. İlk olarak şunu söyleyeyim 600tlye Türkiye şartlarında 800D kadar sıvı soğutmaya uygun vede malzeme kalitesi yüksek bir kasa yok ne yazık ki(Hatta cosmos 2 daha pahalı ama kalite olarak daha kötü diyebilirim sıvı soğutma olarak da daha kötü). Ben yinede en kolay 800Dye ne yapılır yazayım. yukarı RX360(6cm kalınlığındadır) radyatörü eğer anakartın soğutucusu çok büyük değilse push pull şeklinde takabilirsiniz alt taki hdd slotlarınıda çıkartıp 240lık orta kalınlıktaki bir radyatörü yatay şekilde push pull şeklinde takabilirsiniz. 360+240lık kalın radyatörlerde işlemci+2 gpu ya yeterli gelir.
    Xigmatek Elysium fena değildir 800D den önceki kasamdı. Kalite olarak ortalamadır kablo toplama olayı işkence gibidir o yan duran hdd slotları sayesinde kablolar her zaman çok gözükür. Bu kasanın üstüne kalın 360lık radyatör takabilirsiniz yada 480likte takabilirsiniz ama fan delikleri yok o kısımda radyatörün en ucuna fan takamazsınız(yada kesmeniz lazım). Öndeki hdd slotlarına 360lık radyatör tutturulabilir alt tarafada 240lık sığar. Toplamda 2x360+240 lık çok rahat takılıyor ama görüntü güzel olmuyor vede hdd slotu kalmıyor ancak ssdyi arka tarafına takarsınız.
    HafX ile yapmak zordur kasanın üstüne 360lık asarsınız ama başka radyatör takmak uğraştırır ya kasayı kesmeniz lazım(baya bir miktarda) yada kasa arkasına asmanız lazım.

Bir de c70 i düşünmüşsünüz galiba ama şu var c70 in üst boşluğu çok az(galiba 7-8 cm gibi bir şey) ancak slim radyatör takabilirsiniz ön tarafında yer sorunu olmadığı için 6cm kalınlığında(yukardaki resimde de var) radyatör takabilirsiniz. Yanlız yukarıdaki slim 360lık radyatör ancak kalın 240lık kadar performans verecektir.

Neleri sıvı soğutmaya dahil edeceksiniz yazarsanız daha kolay kasa tavsiyesi verebiliriz tahminen ne kalınlıkta ve ne kadar radyatör alanına ihtiyacınız olacağını anlarız.

• detaylı cevap için teşekkür ederim Poyri!!! aslında kafamda çok üst seviye bir sıvı soğutma yok ama ileride yapabilirim o yüzden almışken en azından 2x240lık bir radyatör koyacağım alan olsun istiyorum. şimdilik 2 tane h100 takacağım fakat h100lerden biri ekran kartına bağlı olduğu için hortum uzunluğu kasanın altına koymama izin vermiyor. bu yüzden ekran kartı için h60 ya da h80, işlemci içinde h100(üst kısma takabilirim radyatörü. benim asıl amacım sürekli donanım çıkarıp taktığım için geniş bir iç hacim ve kablo düzenlemesi üst bir kasa arıyorum. 400 liraya 800d satıyordu bir arkadaş ama 800d fotolardan gördüğüm kadarıyla çok hoşuma gitmedi. yakından görme şansım da yok malesef.
  • 2x240lık ile işlemci+tek gpu soğutmak mantıklı olur ancak, bana kalsa onu yapmam en az 360+240 yapardım overclockta ısınma olmasın diye. Eğer hazır sistemleri takacaksan ne alsan olur çoğu kasa destekliyor onları.

h60 yerine şuna bakhttp://www.arctic.ac/en/p/cooling/vga/589/accelero-hybrid-7970.html?c=2182 h60ı takmak zor olur bu ekran kartları için olduğundan kolay takarsın.
  • corsair 550D veya 800D bakılabilir. veya c70 midtower deniliyor ama bayağı büyük içi.

veya cooler master cosmos pure veya cosmos s bakılabilir bunlar full tower kasaları.

çok daha büyük istiyorsanız ultra tower olan cooler master cosmos II var buna da bakabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaskas123

corsair 550D veya 800D bakılabilir. veya c70 midtower deniliyor ama bayağı büyük içi.

veya cooler master cosmos pure veya cosmos s bakılabilir bunlar full tower kasaları.

çok daha büyük istiyorsanız ultra tower olan cooler master cosmos II var buna da bakabilirsiniz.

Cosmos 2nin üst tarafında radyatör için 5cmlik boşluk var. Fanların 3ünü dışarı takılabiliniyor ama ya tek tarafta fanı olacak yada slim bir radyatör kullanılacak o kasada. Adamlar boyut yapmış bunu atlamış eğer üst tarafında 10cmlik boşluğu 800D den o kasa geçecektim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.