Şimdi Ara

Fujilfilm X-T10 - Nikon D5200 - Canon 700D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fujilfilm workshopuda X-T1 modelini kullanarak gün boyu çekimler yaptık. Makina gerçekten çok hoşuma gitti ama çok pahalı olduğu için daha giriş seviyesi makinalara yöneldim. İlk olarak Nikon 5200 ve Canon 700D arasında kaldım ama bugün bir kaç yabancı video izlerken aynasız makinalar hakkında çok fazla övgü gördüm ve Fujifilm X-T1 ile yaşadığım iyi deneyimden sonra onun bir alt modeli olan X-T10 'u inceledim ve çok iyi bir makina olduğuna karar verdim.

Sadece hobi amaçlı olarak kullanılacak. Zaman zaman sokak gezintilerinde çoğunlukla şehir gezileri ve tatillerde kullanılacak. Bütçe aralığım modellerden de anlaşılacağı üzere 1500-2000 civarı. Makina kadar lensinde önemli olduğunu biliyorum ama işe önce gövdeyi seçmekle başlamak gerekiyor.

Nikon D5200 > Canon 700D idi son durum ama X-T10 'u bir noktaya yerleştiremedim. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.

• ben her zaman aynasızdan yanalım, ki ben pentax k-5 gibi bir makineyi satıp a6000 almış kişiyim.
    pentax k-5 i çok seviyordum,memlundum kendisinden de,ama gel gör ki doğa yürüyüşlerinde ben kendimi zor gezdiriyorum, bir de bu koca gövdeli makine ve lensleri taşımak işkence haline gelmişti. ayrıca DSLR ları istediğim yer yere götüremiyorsun,ama bu sony a6000 i kit lensiyle beraber bel çantama koyup gittiğim yer yere götürüyorum,işe,pazara giderken,misafirliğe giderken,sokakta parkta gezerken hep yanımda.
    Benim felsefem şu evde yatan son sistem en üst düzel koca gövdeli DSLR um olacağına her daim yanımda benim bir parçam gibi olan küçücük gövdeli ceo Helkür ü bir makinem olsun isterim.
  • Bu üçü arasında kalsam x-t10 alırdım.

En önemli sebep, diğerlerini taşımama değecek bir üstünlükleri olmaması.
  • 2000 liraya çıkabiliyorsanız spot sıfır D5500 + 18-55 VR II
  • ZanzaTR Z kullanıcısına yanıt
    Bu başlığı görünce acaba ben mi açmışım zamanında diye tereddüt ettim. Bende ilk sizinle aynı DSLR makineler arasında gidip geldim ve şans eseri aynasız alternatiflerin olduğunu öğrendim. Orası burası derken kendimi fujifilm de buldum. Tercihlerimi tekrar gözden geçirdim ve sizin gibi sokakta gezerken, seyahat ederken beni sıkmayacak, yormayacak ama kaliteden de ödün vermeyeceğim bi' makineden yana kullanmaya karar verdim. O yüzden bütçeme uygun olarak X-T10 aldım, XF 18-55mm f/2.8-4 kit lens ile birlikte. Pişman mıyım? Kesinlikle değilim. Pratik ve cazibeli bir makinem var, insanın eline aldıkça fotoğraf çekesi geliyor. Kit lens çok kaliteli. Elektronik vizör benim için sorun değildi, T1 kadar olmasa da başarılı buldum vizörünü.(sonuçta T-1 in biraz kırpılmış hali) Canon veya Nikon alsam pişman olur muydum? Yine pişman olmazdım ama bu makine gibi sürekli yanımda taşır mıydım bu kadar mutlu olur muydum emin değilim. DSLR makineler ile arasında fotoğraf kalitesi farkı var mı derseniz, bence bizim gibi hobi olarak uğraşanlar için yok.(belki profesyoneller için de yoktur, bilmiyorum) Açıkçası X-T10 da çektiğim, ya da çekilen fotoğraflarda gördüğüm tonlar ve keskinlik benim epey hoşuma gitti. Nerelerde kullanacağınızı ve hobi amaçlı olduğunu yazmışsınız, benim tavsiyem bu olur demiyorum ama ben sizinle tamamen aynı konumdayken X-T10'u tercih ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirsavas -- 3 Şubat 2016; 22:41:05 >

• bende sizin gibi aynasız ile arada kaldım ama aynasız modellerin lensleri bana göre aşırı olduğundan almak istemiyorum 700d yi çıkarın bir defa onun yerine daha küçük olan ve daha ucuz olan fakat arasındaki tek farkın ekran açılmaması olan 100d yi alın 1000 ila 1100 lira arasında onun üstüne ise Canon 10-18 800 lira, Canon 50mm 1.8 stm 440 lira, Canon 24mm 2.8 550 lira, Canon 55-250 700 lira, Sigma 17-50 2.8 1200 lira birini veya ikisini alabilirsiniz ilk başlangıç için Özellikle 24 mm çok küçük ve kaliteli bir lens aynasız formatında bir makine olur ve çok daha ucuza.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6leon

bende sizin gibi aynasız ile arada kaldım ama aynasız modellerin lensleri bana göre aşırı olduğundan almak istemiyorum 700d yi çıkarın bir defa onun yerine daha küçük olan ve daha ucuz olan fakat arasındaki tek farkın ekran açılmaması olan 100d yi alın 1000 ila 1100 lira arasında onun üstüne ise Canon 10-18 800 lira, Canon 50mm 1.8 stm 440 lira, Canon 24mm 2.8 550 lira, Canon 55-250 700 lira, Sigma 17-50 2.8 1200 lira birini veya ikisini alabilirsiniz ilk başlangıç için Özellikle 24 mm çok küçük ve kaliteli bir lens aynasız formatında bir makine olur ve çok daha ucuza.

Hocam 100d ve 700d arasındaki farkın sadece ekran olduğunu söyleyip yanlış bilgi vermeyin.Sahsen ben de xt 10 ile 700d arasinda kalmıştım n11 den indirimle 1500 liraya 700d mal ettim.Gayet memnumum ve lens çeşitliliği ucuzluğu aksesuarları olsun canon tercih ettim.Eger parasal yonden sıkıntıniz olmasaydı xt1 derdim ama arkadasin yukarda dedigi 18-55 kitle zaten 3 bin civarı oluyor.Bana kalırsa 700d eger giris seviyesi iseniz de 18-55 III ile alın artan paranın üstüne koyar ilerde iyi bir lens alırsınız.17-50 tamron non vc gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muqarnas -- 4 Şubat 2016; 14:56:24 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben ikisinide kulanmadim kagit uzerinde görünen 700d nin artıları açılır ekran ve 5fps(digeri 4 fps) oluşu 100d nin artıları küçük oluşu ve iso(100d 863 700d 680) olarak daha iyi olmasi. Sizin kullanipta bildiginiz birsey varsa tabiki bizim icinde degerli olur bu bilgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6leon -- 4 Şubat 2016; 16:33:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar tüm yorumlar için teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. Hem bu konuda yazılanlar hem aynasız vs. dslr konularında yazılanlardan yola çıkarak başlıkta belirtmediğim model olan Canon 100D 'ye %90 karar vermiş durumdayım.

Bana bu kararı verdirten sebepleri de sıralayayım bu konuyu sonradan okuyan arkadaşlar için fikir olur.

* Arasında kalmış olduğum Nikon D5200 ve Canon 700D ile Canon 100D'nin benim fark edebileceğim seviye de fotoğraf çekimi kalitesi farkı olmadığı kanaatine varmam. ( incelemerimden yola çıkarak bu üçlü arasında nikon 1 gömlek yukarıda kalıyor)
    * Fotoğraf makinasına asıl ihtiyaç duyacağım yurt dışı seyahatleri ve arazi gezileri ve tatillerde; ilk başta eline aldığında daha keyifli dursa bile zamanla ağırlığının eziyete dönüşeceğini düşünmem sebebilye ağır olan d5200 ve 700D'den vazgeçtim.
    *X-T10 çok mantıklı durmasına rağmen f/p olarak düşündüğümde bana biraz fazla geldi. Kendi lenslerinin pahalı oluşu da cabası. Ama bu tamamen benim bütçemle alakalı.
    * Diğer arkadaşların da dediği gibi güçlü ama taşıması zahmetli bir cihaz yerine bakkala giderken bile yanıma alabileceğim seviyede bir makina almanın daha mantıklı gelmiş olması.

Canon Eos 100D 18-55 mm IS STM Kit + Canon EF 50mm f/1.8 STM Lens = 1.700 TL'ye alınabiliyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.